چرا سریال The Walking Dead دیگر محبوب نیست؟! [بررسی دلایل افت]

چرا سریال محبوب مردگان متحرک به این حال و روز افتاده است؟! چرا بینندگان سریال تا این حد دچار کاهش شده است؟! چرا ... چرا ...

224 30,665

بررسی دلایل افت سریال واکینگ دد

چرا سریال The Walking Dead دیگر محبوب نیست؟! : هالووین سال 2010 بود که اولین قسمت سریال واکینگ دد، به کارگردانی کارگردان صاحب سبک هالیوودی، یعنی فرانک دارابونت از شبکه AMC پخش شد و همه سریال دوستان را مجذوب خود کرد؛ طوری که کسانی را که اصلا علاقه ای به سریال ها و فیلم های زامبی محور نداشتند را عاشق خود کرد. قسمت ها و فصل ها گذشت و این سریال توانست جوایزها و رکوردهای فراوان و علی الخصوص جاودانه ای را از خود به جای بگذارد و روز به روز به طرفداران و بینندگان آن افزوده می شد. این سریال علاوه بر درخشش خود و سود وحشتناکی که برای عوامل فیلم و علی الخصوص شبکه AMC داشت، توانست باعث محبوبیت هر چه بیشتر کمیک خود به نویسندگی رابرت کرکمن نیز شود. اما ناگهان ورق برگشت و …
امروز می خواهیم به بررسی دلایل افت سریال واکینگ دد بپردازیم و ببینیم چه شد که اینطور شد!!!

 • داستان عشقی که رو به نابودیست … 🙁  – نگاهی به شروع افت سریال

همه اینها گذشت و کم کم رسیدیم به فصل هفت که بسیار طوفانی و احساسی شروع شد، به حدی که شخصا خودم تا دو سه هفته ناراحت از اتفاقاتی که در اپیزود اول فصل هفت افتاد بودم. با توجه به اینکه فصول قبلی سریال همیشه به طور فوق العاده ای تمام و جمع بندی می شدند، همه ما طرفداران انتظار داشتیم تا داستان نیگان و جامعه کوچک، به رهبری ریک گرایمز در همین فصل خاتمه یابد. اما زهی خیال باطل! فصل هفت تمام شد و به بدترین شکل ممکن کوچک ترین اتفاقی که باعث جذابیت سریال شود رخ نداد. همه طرفداران در شوک بودند و با توجه به وعده های عوامل سریال، گمان می کردند فصل هشت تمامی اینها جبران می شود، اما متاسفانه اینطور نبود و روز به روز سریال حقیرتر می شد و بینندگان آن نیز کمتر. حتی نمره IMDB سریال نیز به شدت کاهشت داشت. شاید در فصل های 9 و 10 کمی وضعیت بهتر شد، اما واقعا هیچ چیز مثل قبل نمی شود.
شما هم علاقمند هستید تا بدانید که چرا سریال The Walking Dead دیگر محبوب نیست؟! پس با ما همراه باشید.

جولانگه موجی نخواهی بود …
تا در خودت یخ بسته ای، آرام!
مرغ هوسباز از پی دانه …
سهم است، مرگ و دانه ای در دام!

فصل هفت و هشت، تیر خلاص را شلیک کرد ... (بررسی دلایل افت سریال واکینگ دد)
فصل هفت و هشت، تیر خلاص را شلیک کرد … (بررسی دلایل افت سریال واکینگ دد)

چرا سریال The Walking Dead دیگر محبوب نیست؟!

 • سرمایه گذاری اشتباهی و فرعی – [دلیل اول]

یکی از دلایل اصلی افت سریال واکینگ دد، بدون شک افت شدید سرمایه و سرمایه گذاری روی فرعیات است. زمانی که این سریال شروع به پخش شدن کرد، جزو پرهزینه ترین ها از لحاظ هزینه روی بازیگران و عوامل بود که البته این هزیه ها با درخشش سریال و درآمدزایی آن جبران می شد. اما متاسفانه از اواخر فصل ششم بود که سرمایه گذاری ها کمتر شد و دیگر خبری از بازیگران درجه 1 نبود و به جای اینکه هزینه ها خرج سریال اصلی شوند، بیشتر روی فرعیاتی مثل Fear The Walking Dead می شد که در نهایت نتیجه جالبی نداشت. این را می توان از بازیگران جدیدی که در سریال معرفی می شدند فهمید.  به طور مثال خودتان مقایسه ای بین هرشل (پدر مگی) و شخصیت های جدیدی که در فصل نهم به سریال اضافه شدند انجام دهید. با کدامشان ارتباط برقرار کردید و از نبودن کدام یک بیشتر ناراحت شده و یا می شوید؟!

متاسفانه دیگر شاهد ارتباط های عاطفی عمیقی که بین شخصیت های سریال و بینندگان رخ می داد نیستیم ...
متاسفانه دیگر شاهد ارتباط های عاطفی عمیقی که بین شخصیت های سریال و بینندگان رخ می داد نیستیم …
 • رابطه های زورکی! – [دلیل دوم]

همه ما از ظرافت عشق مطلعیم و می دانیم اگر این ظرافت به خوبی در فیلم ها و داستان ها نمایش داده نشود، آن اثر به طور کلی نابود می شود. شخصا معتقدم رابطه های زورکی عاشقانه از اصلی ترین دلایلیست که تم دارک و غم انگیز سریال را نابود کرده است. به طور مثال به رابطه ریک و میشون نگاهی بیاندازید، آیا واقعا لازم بود شخصیت جدی و سرد و علی الخصوص خشن آخرالزمانی میشون تغییر کند؟! متاسفانه از این مثال ها تا دلتان بخواهد زیاد است و حال طرفداران را به طور کلی به هم ریخته است. من منکر اینکه عشق در فیلم به زیباتر شدن آن کمک می کند نیستم، اما اگر قرار بر عشقی باشد، کاش حداقل در حد عشق گلن و مگی باشد. دوست داشتم بیشتر در این رابطه صحبت کنم، اما حیف که خیلی اسپویل می شود … !

گفتنی ها را گفتم ...!!!
گفتنی ها را گفتم …!!!
 • حق جفری دین مورگان بیشتر از اینها بود – [دلیل سوم]

بدون شک تمامی شخصیت های منفی با هدف متنفر شدن بینندگان از آنها، اضافه می شوند و کمتر شخصیت منفی در تاریخ تلویزیون و سینما داریم که به جای اینکه نفرت برانگیز باشند، جزو شخصیت های مورد علاقه بینندگان شوند. جفری دین مورگان یا همان نیگان، از همین دسته از بازیگران است که با درخشش خارق العاده خود در اپیزود اول فصل هفت، توانست طرفداران زیادی را برای خود دست و پا کند. درست دقیقا مثل جوکر و بتمن (نیگان در نقش جوکر و ریک در نقش بتمن). اما متاسفانه از فصل نهم دیگر به این شخصیت خیلی پرداخته نشد و متاسفانه هم اکنون می بینیم که عوامل سعی در تغییر دادن شخصیت وی را دارند. نیگان سریال در مقایسه با نیگان کمیک، خیلی خیلی کمرنگ تر است.

کجاست آن مرد و سوت های دلنشینی که همیشه لوسی به دست بود ...
کجاست آن مرد و سوت های دلنشینی که همیشه لوسی به دست بود …
 • تم دارک و غم انگیز جای خود را به اجتماع متمدن داده است – [دلیل چهارم]

در فصل های ابتدایی سریال هرگاه که شخصیت های اصلی سریال (حتی ریک گرایمز) در مخمصه ای گرفتار می شدند، فرهنگ و تمدن را فراموش می کردند و مانند یک آخرالزمانی رفتار می کردند و توجیهشان این بود که دیگر آخرالزمان است و ما نیز باید مطابق با آن تغییر کنیم. زمانی که گروه اصلی (شخصیت های اولیه و اصلی) الکساندریا را پیدا کردند، معلوم بود که دیگر قرار نیست طرفداران صحنه هایی مثل بریدن گلوی ولگردها توسط ریک با دندان خود، برای نجات پسر خود و یا نقل مکان های متوالی و شبانه روزی را ببینند. متاسفانه باید قبول کنیم که دیگر سریال تم وحشیانه ای ندارد و حتی مردم جوامع با فرهنگ تر از دنیای قبلی شده اند!

اقرار نیست اگر بگویم که فرهنگ و تمدن جوامع بیشتر از دنیای عادیست !!!
اقرار نیست اگر بگویم که فرهنگ و تمدن جوامع بیشتر از دنیای عادیست !!!
 • سریال بسیار قابل پیشبینی شده است – [دلیل پنجم]

یکی از ویژگی هایی که باعث شد من عاشق این اثر شوم، غیر قابل پیشبینی بودن آن بود که متاسفانه این ویژگی مثبت خود را درحال حاضر از دست داده است. تا جایی که امکان دارد سعی می کنم در این مقاله اسپویل نکنم و برای اینکه درک بهتری از این موضوع داشته باشید، شما را دعوت می کنم به تماشای دوباره سکانس هایی که متفاوت از انتظارتان رخ داده است. به طور کلی باید بگویم که مردم همیشه قبل از شروع فصل جدید هیجان بسیار بالایی داشتند که ببینند قرار است چه اتفاق شوکه کننده و غیر قابل پیشبینی رخ دهد.
متاسفانه به خاطر اسپویل شدن خیلی نمی توانم روی این بخش مانور دهم.

 • دیگر به زامبی ها که اصلی ترین بخش سریال هستند پرداخته نمی شود – [دلیل ششم]

حتما یادتان هست که در فصل های اول سریال زمانی که شخصیت های اصلی در محاصره زامبی ها بودند تا چه حد مضطرب می شدیم، این به همان دلیل غیر قابل پیشبینی بودن سریال و خاص بودن این مدل سکانس ها بود. اما متاسفانه دیگر خیلی به این موجودات پرداخته نمی شود. البته در فصل 9 و 10 کمی این قضیه بهتر شده است و باید ببینیم در نهایت چه اتفاقی رخ می دهد.

شاید فرسوده شدن زامبی ها تا حدود قادر باشد این ضعف را بپوشاند.
شاید فرسوده شدن زامبی ها تا حدود قادر باشد این ضعف را بپوشاند.
 • تکراری، خسته کننده و از همه مهمتر طولانی – [دلیل هفتم]

هر چقدر هم که عاشق و طرفدار سریال The Walking Dead باشید، باید این موضوع را که اکثر اپیزودهای سریال بیهوده است را قبول کنید. به طور مثال نگاهی به فصل هفت و هشت که موضوع یکسانی داشتند بیاندازید و صادقانه بگویید که چقدر اپیزودهای بی معنی و بیهوده در این دو فصل وجود داشت؟ عوامل سریال اگر به جای پول، به فکر رضایت بینندگان خود بودند، بدون شک می توانستند این دو فصل را حداکثر در 16 اپیزود جمع کنند.
اما متاسفانه باز هم طرفدار در این قضیه نابود شد …

خدایا بسه دیگه ... خسته شدیم ... (با لحن آقای X خوانده شود)
خدایا بسه دیگه … خسته شدیم … (با لحن آقای X خوانده شود)

نتیجه گیری نهایی از مقاله “بررسی دلایل افت سریال واکینگ دد”

تا صبح می توانم ده ها دلیل دیگر از دلایل افت سریال The Walking Dead، از عوض شدن پیاپی عوامل سریال گرفته تا دست های پشت پرده ای که با دلالی بازیگر استخدام می کنند! اما حیف که وقت محدود است. شخصا هدفم از ایجاد این مقاله این بود تا یک بحثی در بخش نظرات شکل بگیرد و محل گفتگویی برای طرفداران قدیمی سریال ایجاد شود.
منتظر نظرات طرفدارانه و کارشناسانه شما هستیم!

نقد و بررسی فیلم و سریال را در سایت پلی مگ دنبال کنید!

نظر شما نسبت به مقاله ” بررسی دلایل افت سریال واکینگ دد ” است؟
همچنین بگویید که چرا سریال The Walking Dead دیگر محبوب نیست؟!

منبع: پلی مگ

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 32 میانگین: 4.1]
224 دیدگاه
 1. امیرحسین می گوید

  باهات موافقم و من کلا این سریالو تو فصل 7 قسمت 5 ول کردم چون ریک یه موجود حقیر شده بود و این منو ناراحت کرد

  1. admin می گوید

   امیرحسین جان، خیلی ممنون بابت به اشتراک گذاری دیدگاهت.

   1. پرهام می گوید

    چرا دیگه ادامه نمیدن خیلی وقته قسمت جدید سریال نمیاد

    1. admin می گوید

     نیم فصل اول تموم شده

    2. احسان می گوید

     من این فیلمو خیلی دوست داشتم ولی بعد شخصیت های مهم مردند و به طور وحشتناک و ناراحت کننده ای هم بود من یه مدته دیگه نگاه نمی کنم فصل ۷ قسمت دوم هستم

 2. رضا می گوید

  واقعا افت کرد کارگردان این سریال در فصل هفت خراب نابود حقیر کرد

 3. میلاد می گوید

  من ریک و مگی رو خیلی دوست داشتم که از سریال حذف شدند که تازه می گویند قرار است دریل و میشون را از سریال حذف کنند که این خیلی ناراحت کنند ه است

  1. admin می گوید

   میلاد جان، فعلا اینها در حد شایعه هستند (البته به جز میشون)

 4. محمد می گوید

  تا فصل 2 بیشتر ندیدم به نظرم از فصل دو بعد شدیدا کسل کننده و تکراری شد

  1. تیرکس می گوید

   چی میگی اسکول تافصل7خوب بود

  2. Alirezam می گوید

   منم با محمد موافقم. فصل یک و دو فوق العاده بود. بعدش کم کم روند نزولی شروع شد.

 5. حافظ می گوید

  چقدر عالی نقد کردید
  اصلا کیف کردم
  مخوصا مخصوصا :

  تم دارک و غم انگیز جای خود را به اجتماع متمدن داده است – [دلیل چهارم]

  شدیدا با این قسمت موافقم.

  فقط کارشون شده گوجه کاشتن و تو جنگل گشتن و هیچ اتفاق خاصی رخ ندادن. هووووووووف

  متشکرم

  1. admin می گوید

   ممنونم حافظ جان، شخصا امیدوارم سه گانه ریک گرایمز بتون خلاء نبودنش رو پر کنه

   1. Ali می گوید

    سلام سه گانه ریک گرایمرز چیه دقیقا؟

    1. admin می گوید

     سلام علی جان، مجموعه فیلم های سینمایی که قراره سرنوشت ریک گرایمز رو پس از خروجش از سریال رو بهمون نشون بده

     1. مرتضی می گوید

      فیلم هاش در حال ساخته؟؟

     2. admin می گوید

      بله مرتضی جان اما فعلا توی مرحله فیلمنامه قرار داره

   2. محمد rick می گوید

    سلام ادمین جان لطفا بگو که اسپین آف های سریال چی هستن و چرا نباید به همون سریال مردگان متحرک توجه کنیم اون سریال ها ربطی به موضوع داستانی این سریال ندارند لطفا من را توجیح کن

    1. admin می گوید

     سلام
     توی همین دنیا اما با روند داستانی و زمانی متفاوت هست و در نهایت به سریال اصلی ربط پیدا میکنند

    2. علی می گوید

     سلام ریک درفصل۱۱ می یاد؟

     1. admin می گوید

      سلام
      به احتمال خیلی زیاد خیر

  2. خیام می گوید

   😂😂😂😂ایول من موندم تو فصل شیش قسمت چهار کلا تمرکز رو اون سیاهپوسته بود که چی مثلا خواستن چی رو نشون بدن از اون به بعد کلا گند زدن به سریال فقط و فقط دیالوگ میگفتن ولی فصل یک تو شیش قسمت غوغا کرد فصل دو و سه هم جالب بود ولی بعد اون کلا سریال فقط بر پایه دیالوگ گفتن بود

 6. هاشم می گوید

  خوب من موافق نیستم که سریال داره افت می کنه چون یه جایی باید این سریال هم مثل سریالهای دیگه تموم بشه و چه بهتر که از تم دارک بودن به جوامع متمدن باشه و زندگی به نوعی به حالت عادی برگرده البته موافق حذف ریک و حتی فصل های قبل تر شین نبودم و نیستم همچنین نیگان میتونست حداقل به جای ریک باشه تا میشون ولی در حالت کلی سریال باید خوب تموم بشه و میتونه برگشت به جامعه ای متمدن این سریال رو به سرانجامش برسونه

  1. admin می گوید

   هاشم جان، هیچ قانونی نوشته شده ای مبنی بر پایان خوش سریال وجود نداره و این موضوع بیشتر سلیقه ای هست. اما در هر صورت نیم فصل دوم فصل دهم، پیشرفت قابل توجهی داشته.

 7. پژمان می گوید

  واقعا یکی از اشتباهات مهم این سریال فصل ۷ و۸ بود واسه اینکه فیلم همش جنگ بین نیگان وریک بود حتی جوری که میشه گفت انگار یادشون رفته که اسم فیلم مردگان متحرک هستش وبه نظر من بعضی از شخصیت های فیلم نباید میمردن مثل شین و گلن

  1. امیر می گوید

   داداش یک سرچی برنی میفهمی مرده متحرک یعنی چی‌.انسانی که زنده باشه ولی هیچ احساسی نداشته باشه و برای زنده موندن به جون همدیگه بپرن میشن مثل یک مرده ای که فقط راه میره

 8. سروش می گوید

  سلام خدمت همه
  واقعا حرفاتون درست بود فصل 7 باعث شد که ار اول فصل 8 سریالو رها کنم و واقعا دیگه برام جزابیتی نداشت سریالی که خیلی دوست داشتم اما واقعا فصل 9 و 10 جبران کرد و توجه مون رو حتی به اتفاقاتی که در فصل 11 قراره بیوفته جذب کرد مخصوصا فصل10.
  اشکالات سریال واقعا بعضی رابطه ها اصلا نباید شکل میگرفت و درست نیست مثل ریک و میشون مثل رزیتا و گابریل اما من همیشه این سریالو دوست داشتم چون با بقیه ی سریالای هم ژانر خودش خیلی فرق داره امیدوارم فصل 11 ارزش صبر کردن رو داشته باشه

  1. admin می گوید

   سلام سروش عزیز، ممنون بابت نظرت 🙂

 9. Hmn می گوید

  این سریال دیگه اون ابهت قبلن رو نداره و روز به روز دارن موضاعت بیخود و جدیدی به داستان اضافه میکنن . و اینکه فصل ۷ و ۸ باید یکی میشدن درسته و سریال باید با کشتن نیگان که در اوج بود به اتمام میرسید اما متاسفانه انگار قصد تمام کردن سریالو ندارن و ریک بیچاره هم الکی از سریال رفت.

  1. admin می گوید

   دوست من، انصافا نیم فصل دوم قوی بوده تا اینجای کار

 10. Mr.Mohsen می گوید

  تمام زیبایی و حیجان این نوع فیلم به در به دری و تلاش برای رسیدن به محل امن و تلاش در بدترین و پرخطر تریت شریاط به رسیدن غذا و ‌… هست این موارد در فیلم دگ دیده نمیشه ….پس کار این سریال تمام هست ..☺

  1. Alirezam می گوید

   زدی به خال پسر. دقیقا این مورد توی سریال خیلی منو به وجد میاورْد و خیلی جا به جا شدن گروه اصلی رو دوس داشتم

 11. Sepehr می گوید

  منم کاملا با نوشته ها موافقم و مرسی بابت سایت خوبتون😊

  1. admin می گوید

   ممنون بابت نظرت سپهر جان 🙂

 12. من می گوید

  من فکر کردم تنها من از وسطا فصل ۷ و۸ رو ندیدم چون واقعا رو اعصابم بود…ولی نگوو همه براشون عذاب آورو کسل کننده بوده… ولی ۹به بعد جبران شد اگه نمیشد دیگه نگاه نمیکردم

  1. admin می گوید

   جدا از تعصب و … نیم فصل دوم فصل دهم تا به اینجای کار عالی بوده 🙂

  2. پژمان می گوید

   دلیلش این بود که ریک تو فصل ۷ خیلی حقارت کشید و واقعا اعصاب من خط خطی میشد وقتی میدیدم ریک نمیتونه هیچ کار با نیگان بکنه وفقط اطاعت میکرد واشتباه بعدیم مردن کارل تو فصل ۸ واقعا انتظار نداشتم

 13. فاروق می گوید

  منم فکر میکنم که از داستان اصلی سریال دور شده.این سریال باید موضوع اصلیش مرده ها میبودن که الان به کلی به حساب نمیان و سریال شده مبارزه بین دو گروه

 14. Amir می گوید

  به نظر من مرگ گلن مثل یک تشر به ریک و گروهش زده شد که باعث شد شاهد اون همه هیجان تو فصل ۷ و ۸ بشیم ولی خب با اینکه خیلی طول کشید موافقم
  از طرف دیگه سریال خیلی هم قابل پیش بینی نشده و بعضی از اپیزود ها هنوز مخاطب رو غافلگیر میکنه مثل استفاده کارول از نیگان برای کشتن آلفا
  بنده که یک درصد هم احتمال نمیدادم فرار نیگان از سلول کار کارول باشه
  سوم هم اینکه به نظر من رابطه ها زورکی نیست فقط روی شخصیت های یک رابطه ی عاشقانه مثل رابطه گلن و مگی خوب کار نشده و نتونسته اون حس رو دوباره به مخاطب منتقل کنه
  ولی با بقیه موضوعاتی که ذکر کردید کاملا موافقم
  مرسی.

 15. علیرضا می گوید

  سلام ممنون بابت مقاله من هم حرف دوستان رو قبول دارم فصل ۷ و ۸ بسیار کسل کننده بود و باعث شد که دیگه به سمت سریال نروم و فقط منتظر قسمت آخر آن باشم ولی فصل ۹ و ۱۰ کاملا نظرم را تغییر داد چون بسیار جذاب شده است و به نظرم ارزش دیدن را دارد.

 16. کیکاووس می گوید

  سلام ممنون از تاپیکت
  من تعجب میکنم که همه فصل 7و8 رو کسل کننده می دونن درحالی که من به هر کسی که می خوام این سریال رو معرفی کنم حتما میگم که شروع خوب این سریال از اول فصل 7 هست.
  بعد هم. خوب آخه اصلا طولی نکشید یعنی به شخصه دوست داشتم شخصیت فرماندار یا گاونر که تو فصل 3 شخصیت منفی بود حذف شده و یک فصل دیگه به نیگِن اختصاص داده بشه تا بیشتر محبوب بشه.
  فعلا به لطف طول کشیدن بیش از حد فصل 7و8 شخصیت نیگِن هنوز هم جزو محبوب ترین شخصیت منفی های دنیای سینما محصوب میشه.

  1. admin می گوید

   سلام دوست من، شاید شما فصل 7 و 8 رو توی چند روز دیده باشید، اما برای طرفداری که برای هر اپیزود یک هفته صبر میکنه تا یک چیز هیجان انگیز ببینه و یا اینکه چند ماه منتظر نیم فصل دوم میشه، این موضوع خیلی اذیت کنندست.

  2. حسام می گوید

   اره واقعا حرف دله منو زدی …منم هر قسمت از فصل هشتو میدیدم لذت میبردم از هیجان و حرصی که بهم میداد و حقارت هایی که ریک در طول این دو فصل کشید موقعی که گردن نیگن محبوب و افسانه ای رو زد تازه شیرینیشو نشون داد و باعث خنک شدن و دل توئم با ناراحتی برای کاراکتر محبوب نیگان شد و ازین جهت خوب بود که هیجان زیادی داشت و ریک دوباره به اوج برگشت و یوجین هم دوباره ادم شد 😅😅😅

 17. یاسان می گوید

  سلام به نظر من هم بد ترین فصل اول فصل هفت بود بعد هشت و آیا مطمئنین یا تایید شده که قراره میشون حذف شه؟ واگه قراره حذف شه که از جود مراقبت کنه؟

  1. admin می گوید

   سلام دوست من، پاسخ سوالتون رو میتونم بدم، اما ترجیح میدم که حرفی نزنم، چرا که اسپویل میشه. فصل دهم رو تماشا کنید تا به پاسختون برسید 🙂

   1. آبی می گوید

    واقعا مرسی که اسپویل نکردید. خیلی با شخصیت هستین

    1. admin می گوید

     ممنون بابت توجه شما به این مقاله دوست خوبم 🙂

 18. حسام می گوید

  سلام من تازه تریلر فصل ده رو دیدم مگه مگنا هم جنس باز بود من چطور ندیدم مبشه بگین کدوم قسمت اتفاق افتاده؟

  1. admin می گوید

   سلام حسام جان، بله با یونیکو در ارتباط هست. از فصل نهم مشخص میشه.

 19. علي مطلبي می گوید

  نظر من حاوی اسپویله
  من بعد فصل هشت سریال رو دیگه دنبال نمیکردم تا این روزای قرنطینه ک باز دان کردم
  مسخره ترین چیزی ک یادم میاد دستکاری فشنگ ها بود یا تفنگ ها بود خوب یادم نیس ک یه دفعه یوجین شد قهرمان و ناجی ها شکست خوردن
  نقد های شما بسیار کامل بود مخصوصا بازیگرا ک دیگه نقششون موندگار نیس
  و از دارک در اومدن سریال مثلا من انتظار خشونت بیشتری رو از آلفا داشتم وقتی میرفتن جنگل پیش گروهش همشون رو آزاد میکذرد ولی یه دفعه زد نزدیک 10 نفرو با هم کشت میتونستن کم کم شخصیت ها رو به طور وحشیانه ای بکشن تا سریال هیجان انگیز تر بشه
  یه نکته ای ک هیشکی راجع بهش صحبت نمیکنه هر فصل تو سریال یه احمقی هست ک صدمه روحی خورده و اصلا حرف هیشکی رو قبول نمیکنه و درگیری به وجود میاره ک باعث میشه سریال جلو بره و بهتره جلو بردن سریال رو به طریق دیگه باشه مثلا هنری و کارول ک رو مخ بودن و من از مرگ هنری احمق خوشحال شدم

 20. Amir resa می گوید

  سلام آدمین عزیز! من هم فوق العاده طرفدار سریال مردگان متحرک (وایکینگ دد) هستم و امیدوارم فصل های بعد هم بسازند ولی متاسفانه زمان زیادی میگذرد که من دیگه این سریال را نمیبینم به دلیل اینکه آن شخصیت منفی فیلم (جفری دین موگان) شروع به کشتن نقش اصلی های فیلم کرد و وقتی که ریک و مگی و… و نقش های اصلیه فیلم کشته شدند و حذف شدند فیلم باید تمام میشد و بدون دلیل به ساختن فصل های این فیلم ادامه دادند. خلاصه سریال خیلی خاطره انگیزی بود و فکر نکنم هیچ سریالی در این اندازه خوب باشدو مقالتون هم فوق العاده بود ، امیدوارم هرجا هستید سالم و تن درست باشید ❤

  1. admin می گوید

   سلام امیررضا جان ممنون بابت دیدگاهت.
   اهل اسپویل کردن نیستم اما شخصا پیشنهاد میکنم سریال رو دوباره تماشا کنی چون داره به روزهای اوجش برمیگرده و …

 21. رضا می گوید

  یه درد و دل حسابی
  منم مثل خیلیا از شروع فصل ۷ تا اخرفصل ۸ واقعا زجررررر کشیدم، با مرگ گلن و اون یارو مو قرمزه (اسمشو یادم نیست) که به شخصه عاشقشون بودم چون تو اون اوج زامبی بازار با مگی و رزیتا ارتباط های عاطفی عمیقی برقرار میکردن که یهو بوم نیگان زد ترکوندشون و من واقعا تا اخر فصل ۸ منتظر بودم ریک و بقیه انتقامشونو از نیگان بگیرن ولی به قول شما متمدن شدن اونها و اینکه حاضر بودن با هم درگیر بشن ولی ادم بد هارو نکشن و ببخشنشون اصلا با عقل من و داستان ۶ فصل گذشته جور در نمیومد .. اون وقفه های بین اپیزود ها که عطش من برای انتقام از نیگان رو بیشتر میکرد متاسفانه به حاشیه کشیده میشد ریک و دوستان هر بار مهربون تر میشدن و اخر هم که نیگان رو تو زندان دیدم دیگه با خودم عهد کردم دیگه سریالو نگا نکنم چون ریک هم هر روز حقیر تر میشد و اون ابهت همیشگی رو نداشت و اینکه تغییرات ۳۶۰ درجه ای که به شخصه دلیلشو تغییر عوامل سریال میدونم … اوایل انقدر خوب بود که من به خاطرش سریال arrow رو قیدشو زدم تا وقتمو پای هیجانای سکانسای واکینگ دد بگذرونم تو فصل ۷ دیگه خبری از سکانسایی که گلن زیر زامبی ها مدفون میشه و فصل بعد زنده بر میگشت و هممون خوشحال میشدبم نبود … ببخشید که سرتون درد اوردم.

  1. Abbas می گوید

   حالا همه ی اینا جدا . مورگان کجا شد ؟؟!

  2. دکتر قاسمی می گوید

   تغییر ۳۶۰ درجه ای که می شه خودش😂😂😂😂😂

 22. شیوا می گوید

  من تا آخر فصل 8 رو دیدم. وای که چقدر استرس کشیدم!!! تمام دلایلی که آورده بودید برای افت سریال رو موافقم. فصل 7 و 8 واقعا عذاب آور بود. با عشقای زورکی هم خیلی موافقم. چرا این ریک هی عاشق میشه. اگه ریک و میشون دوستای خوب میموندن باهم بیشتر میپسندیدم. صحبتای بازیگرا خیلی طولانی و کسل کننده شده بود من که هی میزدم جلو!

  1. admin می گوید

   سلام شیوا عزیز، به نظرم فصل 9 و 10 رو تماشا کنید چون سریال درحال پوست اندازی هست …

 23. یه بدبخت می گوید

  به عنوان طرفدار استاد رائفی پور با لحن سوزناکی درباره وضعیت سریال گفتمش. 🥺🥺🥺

 24. farshid می گوید

  لحظه مرگ گلن و ریش قرمزمون واقعا شوکه شدم اصلا ارور دادم غیر قابل پیش بینی بود اون صحنه و خیلی غم انگیز

 25. Farshad می گوید

  البته افت این فیلم از فصل 6شروع شد و اینکه خودشون سردرگم بودن که چطور شخصیت نیگن رو معرفی کنن
  اما کشته شدن شخصیت های اصلی داستان دلیل افت نمیشه بلکه به جذابیت فیلم اضافه میشه

 26. پارسا می گوید

  فصل ۱ تا ۴ فقط خوب بود بقیش خراب

 27. روشنک می گوید

  نقد شما کاملا بجا بود وبا شما موافقم، فصل شش تا هشت واسه من کمی خسته کننده بود، اما فصل ده خیلی هیجانی شده و بی صبرانه منتظر قسمت 16 ام هستم.

 28. ted می گوید

  تو فصل اول یه مقداری به درمان و اصل بیماری پرداختن. ولی ول کردن و به زنده موندن چسبیدن

  بنظرم باید یه مقداری به سمت درمان و ریشه یابی بیماری و اینا پیش برن. چون سریال دیگه حرف خاصی نداره که بزنه

  و اینکه تو یکی از قسمت ها بود که از یک گروه نا مشخص برای هیلتاپ و مگی یک دستورالعمل اوردن که بتونن اسیاب و چیز های دیگه بسازن. دیگه حرفی از اونا زده نشد!!!

  کاملا گفته نشد مگی کجاست و خیلی یکدفعه حذف شد.

  و راست میگی واقعا کش دار شده. مثلا قضیه ویسپر ها رو میتونستن تو یک فصل جمع کنن. خیلی طولش دادن

  اگه خود زامبی ها پیشرفته میشدن و خودشون عقل و شعور پیدا میکردن. داستان ترسناک تر و مهیج تر میشد

  1. علیرضا می گوید

   حرفت واقعا درسته ولی مرگ ریک و تارا هم بی اثر نبود

   1. علیرضا می گوید

    ببخشید ریک نمرده حواسم نبود

 29. علی می گوید

  هرکسی ی صلیقه داره
  برای من این سریال هنوزم محبوبترین سریال هست…
  بالاخره داستان اینطور هست که ی جایی دیگه از جابه جایی دست بردارن و ساکن بشنو پیشرفت کنن ومسلما بعد از این همه مدت باید مهارتشون تو مبارزه با واکرها بهتر بشه و واکر ها او ترس وهیجانی که تو فصلهای اول ایجاد میکردن رو نداشته باشن.بجاش ناجی ها و نجواگرا این ترسو هیجانو تو فصل 7.8.9.10 ایجاد کردن.
  ی ایراداتی داره سریال که البته هیچ سریالی بی هیچ نمیشه…به نظر من این روند داستان بدون درنظرگرفتن ایراداتش واقعا خوب بوده…

 30. محمد می گوید

  من وسطای فصل 3 هستم و اولین باره که دارم میبینم و اینجور که همه میگن فصل 7و8 باید مزخرف باشه حیفم میاد تا اونجا که رسیدم ول کنم

  1. admin می گوید

   ول نکنید محمد جان، فصل 9 و 10 جبران می کنند

  2. پریا می گوید

   اتفاقا فیلم را ببینید بسیار عالی فصل 7 و 8 فقط منتظری اتفاقای خاصی بیوفته که متاسفانه برخلاف روند فکری اگثربینندگان است ولی نطرشخصی من اینه که برای دیدن فصل 9 باید فصل 7 و8 پشت سرگذاشته بشه چون رشته ی فیلم ازدست بیننده درمیره

 31. Orsin می گوید

  امیدوارم تو قسمت شونزده فصل ده نجواکننده ها سه جامعه رو تصاحب و نابود کنند ولی به غیر از شخصیت های مزخرف سریال و حالا یکی دو تا از شخصیت های درجه دو سریال کسی نمیره

 32. رضا می گوید

  من دوست داشتم لوکیشن سریال بیشتر توی شهر باشه تا جنگل، شهرهایی که توسط انسان ساخته شده و حالا به بیغوله تبدیل شدن، تم فیلم هارور هست، ولی واقعیتش اینه که دیگه زامبی ها برامون ترسناک نیستن؛ اون اوایل خیابان ها و ساختمان های خالی از آدمیزاد میتونست زمینه ای دلهره آور رو برای روایت های داستانی ایجاد کنه، اما متاسفانه تهیه کنندگان به دلایل اقتصادی از این موضوع صرف نظر کردن و جنگل رو به جای شهر جایگزین کردن، دیگه حالم از دیدن اینهمه درخت بهم میخوره و همچنین دیدن هیچکدوم از صحنه ها نمیتونه اون ترس مضاعفی که در فصول ابتدایی منتقل میکرد رو در بر داشته باشه. ضمناً در فصول انتهایی حذف کاراکترهای اصلی هم به نحو خیلی ناشیانه ای صورت میگیره، درست مثل فصل آخر بازی تاج و تخت و حتی بدتر.

 33. Arshia9 می گوید

  سریال خوبه من میگم حتی مردن کارل و رفتن اونجوری ریک خیلی داستان رو جالب کرد چون واقعا یه ضربه روحی واقعی بود خیلی واقعی الا که نیگان بعد زدن سر الفا داره یه شخصیت خیلی جالب میشه ولی نمیدونم چرا قسمت16فصل 10نمیاد

  1. Bad boy می گوید

   کارل که مرد خیلی ناراحت شدم ریک هم که رفت دیگه ندیدم فیلمو

 34. جابرمحمدزاده می گوید

  بنظر من بهترین فیلم جهان د والکین دد هستش ببشتر فیلمهارو دیدم ولی هیچکدوم جذابیت این فیلم رو برای من ندارند چون به هیچ وجه نمیشه حدس زد فیلم چجوری پیش میره

  1. AMIN77X می گوید

   فیلم نیست سریاله

 35. پریا می گوید

  فیلم واکینگ دد یکی ازبهترین سریالهایی که دنبال میکنم و البته همیشه جنگ برسر عقیده هاست عقیده شخصی بنده اینه که برای فیلم کمی کسالت و حرص خوردن درفصل 7 و 8 بد نبود همه چیزنباید همیشه اوکی باشد با ادامه دادن فیلم و دنبال کردن ماجرا اتفاقای بهتری خواهد رخ داد

 36. Bad boy می گوید

  نمیدونم چرا وقتی فصل7 رو دیدم دیگه کلا ولش کردم سریالو

 37. MOHAMAD.JAVAD می گوید

  ببخشید ریک برمیگردم یا دیگه نمیاد آخه وقتی داشت میمرد یک هلیکوپتر اومد بردش

  1. admin می گوید

   سلام، در فیلم های واکینگ دد (سه گانه ریک گرایمز) مشخص خواهد شد

 38. Dexter می گوید

  سلام و خسته نباشید ب ادمین جان
  نظرتونو ب شخص قبول دارم
  ولی ای کاش فصل یازدهم ریک برگرده
  این سه گانه ریک گرایمز خدا کنه خوب باش
  اخرین قسمت فصل دهم کی میاد ؟؟؟
  سریال های خوب سبک ( دکستر _ بانشی _ تاج و تخت _اسپارتاکوس _ بریکینگ بد _ وایکینگ_ پیکی بلایندرز _ سوپر نچرال ) میشه ب من معرفی کنی ؟؟

  1. admin می گوید

   سلام دوست عزیزم، هنوز معلوم نیست و حتی شایعاتی وجود دارند که چند ماه بعد پخش بشه.
   وایکینگ ها – تابو – لاست (سبکی که به اصطلاح توی خماری میذاره) – هانیبال …
   اینها لیست مورد علاقه من توی سبکی که شما گفتید هست

 39. سام می گوید

  سلام میخواستم بگم واقعا این سریال عالی بود و اینکه خب ضعفهایی هم داشت ولی اینکه اوایلش بهتر بود و رفته رفته بد شد و اصلا قبول ندارم بنظرم کاملا برعکس بود و اینکه شخصیت نیگان بنظرم عالی بود و یکی از هیجانی ترین سکانسهایه فیلم هم ورود نیگان تو جنگل و کارایی که با گلن و آبراهام کرد فوقالعاده تحت تاثیر قرار میده بیننده رو …
  در آخر میخواستم بگم من fear walking dead هم دیدم و وقتی با این سریال مقایسه کردم بنظرم این رفته رفته بهتر شد ولی fear تا فصل چهار فقط خوب بود و فصل پنج و شیش بنظرم دیگه ارزش دنبال کردن و نداشت

 40. رضا می گوید

  سلام . نقد خیلی به جایی بود . به نظر من بهترین بازیگر این سریال بازیگر نقش نیگان هستش . خودم بهش لقب منفور محبوب و دادم . فوق العاده ست بازیش

 41. علی می گوید

  دقیقا فکر خودمم همین بود هر چه فکر کردم این عشق زورکیه ریک و میشون و عشق مسخره و مصنوعیه کارول و پادشاه و روابط رزیتا با چند نفر رو نتونستم هضم کنم,حذف بیخودیه کارل اونم نه با جمع بزرگی از زامبی ها بلکه با دوتا زامبیه الکی اونم با حضور و نگاه کردن صدیق!!!!شخصیت نیگان انقد خوب آوردن بالا بعد بصورت خیلی مسخره تبدیلش کردن به پیامبری از آسمان,ورود شخصیت های بیخودی,قابل پیش بینی شدن سریال سکانس های بیخودی و بقول یکی از دوستان فقط گوجه میکارن و میرن گشت زنی

 42. بهزاد می گوید

  با سلام به نظر من یکی از دلایل مهم دیگر میتوان به حذف شدن پشت شر هم بازیگران نقش اول پرداخت مثلا کارل و گلن و آبراهام تو یه فصل خیلی زیادی بود و بعداز اون هم نیگن و بعداز او ریک گرایمز برای سریالی مثل این که کلا چند نفر بازمانده داره زیاد از حد بود ولی خودم امیدوارم دوباره به اوج خودش با بازگشت ریک گرایمز برسه

 43. امیرحسین می گوید

  یکی از مهم ترین دلایل افت طولانی بودنش هستش.به شخصه از افرادی هستم که اهل سریال نیستم ولی این فیلم رو خیلی دوست دارم به طوری برگشتم تو ایام کرونا از فصل 1 دوباره دیدم.وقتی در باره پایان این سریال شنیدم که فصل 12 هست خیلی خئشحال شدم ولی وققتی گفتن ادامه خواهد داشت دلسرد شدم.دومین دلیل خروج ریک بود.بعد از خروج ریک از داستان تا پایان فصل حوصله نگاه کردن به فیلم رو نداشتم.

 44. امیر می گوید

  کل فصل ۷ و ۸ نیگان داشت زور میگفت دگ واقعا از قیافش خسته شده بودم، قسمت اول ۶ قسمت فصل ۷ رو دیدم بعد امیدوار بودم قضیه دگ کم کم تموم شه رفتم قسمت اخر فصل ۷ رو دانلود کردم خیلی سریع بهش نگاه کردم دیدم بازم نیگان داره زور میگ۶ اخرای فصل ۸ رو هم همینجوری نگا کردم دیدم نیگان داره زور میگه دگ کلا سریالو گزاشتم کنار

 45. امیر می گوید

  من اخرای فصل5 هستم ایا تا اخر ببینم ؟
  چون میگن دیگه مثل قبل خوب نیست

  1. admin می گوید

   دوباره به روزهای اوج برگشته حتما تماشا کنید

 46. امیر می گوید

  سلام من الان فصل ۶ قسمت ۳ دیدم گلن مرد من شنیدم فصل ۷ میمیره پس چرا الان مرد؟؟؟

  1. admin می گوید

   سلام امیر عزیز بهتره سریال رو تا انتها تماشا کنید …

 47. Sina می گوید

  من تا آخر فصل 10 قسمت 15 دیدم
  فصل 8,7 بد ترین فصل های فیلم بودن الکی فیلم کش میدن یه فیلم مثل پیکی بلایندرز خوبه که هر فصلش 6 قسمت و الکی کشش نمیدن فصل 7 ,8 خیلی الکی طولانی بود

 48. امیر می گوید

  قصد توهین ندارم ولی شما دیه انتظار زیادی از ی سریال دارید. خدتون حساب کنید سریال به هرحال با مشکل بودجه بندی مواجه میشه که همین الانشم شده و من خدم به شخصه از سریال هایی ک خوشم امد مث گات یا همین واکینگ دد دیدم همیشه یجایی خراب میکنن چون با مشکلات مختلفی روبه روبه میشن یا اصن همین کارگردانی و پرداختن تخیل هم چیز کمی نیست اگه نمیتونید تحمل کنید ک سریال داره خراب میشه یا بالا و پایین میشه بجای سریال فیلم سینمایی نگا کنید

  1. محمد حسین می گوید

   به نظر من یکی از این دلایل جداشدن شخصیت های اصلی از هم و استفاده نکردن از اسلحه های گرم است و اینکه دیگر سکانس های حملات زامبی استرس زا نیستند و هیچ ماجراجویی و تجسسی برای پیدا کردن محمات صورت نمیگیرد و تعداد قسمت ها زیاد و خسته کننده است . با تشکر….

 49. محمد حسین می گوید

  به نظر من یکی از این دلایل جداشدن شخصیت های اصلی از هم و استفاده نکردن از اسلحه های گرم است و اینکه دیگر سکانس های حملات زامبی استرس زا نیستند و هیچ ماجراجویی و تجسسی برای پیدا کردن محمات صورت نمیگیرد و تعداد قسمت ها زیاد و خسته کننده است . با تشکر….

 50. حبیب برهمنی می گوید

  من از خودم دایم سوال میکردم که چرا با وجود منفی بودن نقش نیگن ازش خوشم اومده و به جواب خاصی نمیرسیدم و فکر میکردم من اینوری هستم تا اینکه امشب این مقاله رو خوندم دیدم ظاهرا اکثر دوستان نظر مثبتی رو نیگن دارند واقعا چرا این شخصیت با تمام منفی گری ها و اذیت و ازاری که در حق شخصیت های دوست داشتنی ای سریال روا داشت به دل میشینه/؟

  1. علی عبدالملکی می گوید

   اخه اگه این س یالو ببینی هنوزم میدونی که مردم ازش بدشون میاد .و بچه خیلی زیاد رو نیگان تاثیر میذاره .واون قسمتی که میتونست قدرت گله الفا رو به دست بگیره ودریل رو بکشه بجاش دریلو نجات داد .خوب دریل ازش خیلی بدش میومد ولی چون این کارو کرده نسبت بهش نظرش عوض شده .و جز کسانی هستش نیگان که قراره تو فصل اینده تاثیر گذار باشه!!!

 51. علی عبدالملکی می گوید

  اقا به نظر من دیگه خیلی زیاده روی کردی تو انتقاد .اونقدرهم که میگی بد نیست .سریال تو فصل 6و5 شاید کمی افت کرد ولی توی هفت دوباره اوج گرفت!!!.توی هشتم کمی پایین امد ولی ده ویازده کاملا جبرانش کرد.و من که چند ساله دارم این سریالو میبینم هنوزم راضیم و هنوزم که هنوزه سریال طرفدارای خودشو داره. نمیشه اسمشو بزارید سقوط و به نظر من بهترین سریال تو ژاندر خودشه و اگر سریالی تو ژاندر این فیلم ساخته بشه نمی تونه که به پاش برسه!!!! واین فیلم شبیه برکینگ بد میمونه هردوشونم عالی بودن

  1. admin می گوید

   هر سریالی نقاط قوت و ضعف مختص به خودش رو داره و واکینگ دد هم مستثنی نیست

 52. ngh می گوید

  سلام به نظر همه احترام میزنم ولی به نظر من تمام سریال به جز فصل 9 به شدت جذاب بود برعکس نظر شما من از فصل 7و8 به شدت خوشم امد برای اون افرادی که میگن ریک حقیر شده بود و سریال بد باید بگم که به نظر من اشتباه میکنند همین باعث بهتر شدن ماجرا بود بعد در آخر فصل 8 ریک به بهترین نحوه ممکن به عظمت گذشته بذگشت و خیلی خوب شد که نیگان رو نکشت

 53. سام می گوید

  از وقتی که شخصیتهای محبوب مردم کم کم فیلم خراب شد ولی عاشق ریکم و دریل فقط این دوتا و دوست دارم خیلی باحالن
  ممنون از زحمتی که کشیدید

 54. مهدی می گوید

  یه جوری میگید دیگه نگاه نمیکنم ، انگار شما دارید اشتراک شبکه amc رو میخرید . و
  جمع کنید بابا ، دارید سریال مفتی نگاه میکنید ، یه چیزی هم طلبکارید .
  بنده خدا توی آمریکا داره چند صد دلار پول اشتراک میده حرفی نمیزنه ، بعد شما شدین کاسه داغتر از آش .

 55. امیرعباس می گوید

  درود بر شما
  به عقیده من شاید مشکل فرا تر از این مسائل باشد.
  این اولین باری نبوده است که طرفداران یک سریال بسیار محبوب و خارق العاده بعد از مدتی با افت شدید سریال مواجه می شوند
  بیایید مثال هایی را با هم مرور کنیم:
  سریال خاطرات یک خون آشام سریالی فوق العاده که تا مدت ها ذهن و روان بیننده را در خود غرق می‌کرد سریالی که من در تمام زندگیم عاشقانه دوستش خواهم داشت. اما برخلاف شروع بسیار زیبا و طوفانیی که داشت در کناره فصول میانیی آن که آدمی رو از خیال بازیگران، داستان و صحنه های جذاب به بیرون نمی‌کشاند فصل پایانی یا بهتر است بگویم فصول پایانی آن آدم رو به تاسف وا می‌داشت.
  سریال 100سریالی که با وجود تمام مشکل ها، افت داستانی و…. آدم نمی‌توانست از فکر و خیال بازیگرانش به بیرون بیاید می شد مدت ها با آن ها زندگی کرد، اما امروز دیگری نه خبری از زیبایی ها و دوستانگی های بین بازیگران است نه خبری از داستان هایی مهیج.
  سریال وایکینگ ها، سریالی که من بین انتخاب آن و گیم اف ترونز با خود به توافقی نمی رسیدم سریالی زیبا که برخلاف گیم اف ترونز کوچکی های قابایل و جنگجویان وایکینگ را به نمایش می‌گذاشت، دوستان و خانوادگانی که برای یکدیگر جان می‌دادند همراه با داستانی مهیج، خود را از ذهن مخاطب خارج نمی‌کرد حتی به یاد دارم آن زمان را که جدل شدیدی بین طرفداران وایکینگ ها با سریال گیم اف ترونز رخ داده بود و بازیگران هر دو سریال نیز به نقد هم می پرداختند

  افسوس که اینچنین لیست هایی تمامی ندارند به یاد دارید فصل یک و دو مردگان متحرک را آن هنگام که ریک خانواده اش را پیدا کرد، آن هنگام که دریل از شکار برگشت و اولین بار ریک رو ملاقات کرد، آن هنگام که گروه در میان جاده ای پر از واکر در حال نجات خود بودند، آن شب که دریل در پی سوفیا بود یا آن هنگام که جرقه عشق مگی و گلن داستان را درگیر عشقی اتشین میکرد یا آن هنگام که مزرعه هرشل نابود شد و آن شبی را رقم زد که هرگز از یاد نخواهد رفت.
  شاید تا کنون میتوانم تنها مجموعه هری پاتر را مثال بزنم که تا انتهای راه زیبایی های خود را حفظ کرد
  اما زیاد از بحث دور نشویم….
  من معتقد هستم سریال مردگان متحرک نه از فصل هفت بلکه از جایی رو به ضعف رفت که دغدغه اصلی داستان از مبارزه انسان ها با واکر ها به مبارزه با خود تغییر کرد درست از همان جایی که با فرمانده درگیر شدند، درست است در چنان شرایطی یقیناً انسان ها نیز به جان یکدیگر می افتند اما آیا پرداختن به چنین موضوعی ضروری است؟ به یاد دارید در فصل های اول وقتی چند نفر با ماشین از دریل و همراهش (گویی گلن) دزدی کردند و گروه با عده ای از رنگین پوستان مواجه شد که از کودکان کهنسالان نگهداری می‌کردند….
  خب در این سکانس شاهد جدال آدمیان بودیم اما چندان به طول نینجامید و بسیار نیز جذاب بود.
  من برخلاف دیگران چندان عقیده ندارم که نباید بازیگران مهم از سریال حذف نشوند برایتان مثالی میزنم یادتان هست فصل دوم یا شاید هم اول گیم اف ترونز رو که پادشاه شمال گردن زده شد یا آن هنگام که در عروسی خونین فرزند ارشد پادشاه شمال به قتل رسید آیا از جذابیت فیلم کاسته شد؟ خیر بلکه هیچ گاه از یاد نخواهند رفت
  اما چه می‌شود که مرگ برخی از بازیگران اصلی، سریال هایی را به اوج و برخی دیگر را به افول میکشاند
  من نظریه ای دارم
  نویسنده و اصول داستانیی که قبل از اجرای سریال در طول سال هایی طولانی نوشته شده است دلیل این امر است
  یادتان هست در پایان فصل دوم “مانی هیست” یا همان خانه کاغذی مرگ برلین چه زیبا فصل را به پایان رساند اما به دلیل فقر داستانی در فواصل آینده به زور او را در خط داستانی قرار می‌دادند حتی دیگر این سریال هم مانند اوایل خود نیست
  خارج از این ها در برخی ژانر ها بر اساس عقیده من موضوع تا زمانی خاص جذابیت دارد
  مثالی را مرور کنیم
  سریال دارک فصل اولش سریالی کم نظیر را به خانه های ما آورد اما آیا فصل دو هم به زیبایی قبل بود؟ در این جا هیچ تغییری در تم، صحنه ها یا بازیگران و داستان نداشتیم اما گویی دیگر موضوع برایمان زیبا نبود
  تصور کنید همین الان فصل دوم چرنوبیل پخش شود ایا ماننده گذشته زیبا خواهد بود؟
  مطلب بعدی که مکمل این نظریه قبلی است تاریخ مصرف برخی داستان ها است
  مثلا من هنگامی که کودکی بیش نبودم مجموعه جنگ ستارگان زیبا ترین سریالی بود که من دیده بودم اما همین چند ماه پیش شروع به مشاهده دوباره آن کردم برخلاف آنچه انتظار می‌رفت این سریال جزو افتصاح ترین سریال های عمرم شد
  بیایید تعصب را کنار بگذاریم آیا در این زمان پدر خوانده را ترجیح می دهید یا پیکی بلایندرز را؟ کدام زیبا تر است؟ مجموعه پدرخوانده برای بازه زمانی خاصی شاهکار بود و تاریخش در همان زمان بعد از مدتی به اتمام رسید
  (آنقدر فیلم وسریال دیده ام که می‌خواهم تا مدت ها مشغول به نوشتن شوم و درمورد آن صحبت کنم اما افسوس شاید ذهن شما را به درد بیاورم)
  حال مثال نقص موارد بالا را مرور کنیم
  بعد از مدت ها هنوز هم مجموعه هری پاتر یا سریال گات جذابیت خواهند داشت پس در می‌یابیم که یقینا این ها نکاتی را در خود داشته اند که دیگران از آن بی بهره بوده اند.
  جمع بندی:
  بر اساس صحبت هایی که کردم من معتقدم 3دلیل اصلی موجب ضعیف جلوه دادن برخی سریال ها از جمله مردگان متحرک می شود هرچند که دلایل بسیاری وجود دارد
  1.خارج شدن از خط داستانی که مخاطب را به خاطر آن به سوی خود کشانده(نکته اولی که صحبت کردم)
  2.نداشتن داستانی شایان و از پیش نوشته شده، داستانی که نویسنده ای قدر آن را ننوشته باشد و در کوتاه ترین زمان به دست آمده باشد حال آنکه شکل گیری نویسنده ای قدر خود نیازمند سال ها تمرین است که دیگر به آن نمیپردازم
  3.تاریخ مصرف برخی داستان ها و صحنه ها که در گذشته جذاب بوده اند اما امروز دیگر بر چشممان رنگی ندارند
  امیدوارم نظر بنده برایتان مفید بوده باشد
  شایان ذکر است که این ها صرفا نظریات بنده بوده است و دیگران نیز نظراتشان بسیار ارزشمند و محترم است
  پیروز باشید.

  1. admin می گوید

   سلام امیرعباس عزیز، تنها چیزی که میتونم در پاسخ به کامنتتون بگم این هست که با تک تک کلماتتون ارتباط برقرار کردم و لذت بردم؛ امیدوارم هر کجا که هستید پیروز و موفق باشید 🙂

 56. ابوالفضل می گوید

  میدونین این کارتون بی معرفت بازیه فصل 1 تا 7 خوب بود ولی تنها دلیل افتش تو فصل 7 و 8 مرگ بازیگرای قدیمیش بود بدی دیگه ای نداشت واقعا منم دیگه تو فصل 8 دیگه نمیخواستم ببینم ولی دیدم . واقعا اگه من برای یکی تو این سریال نارحت باشم اون ریک و کارل هستش یک انتقاد بزرگ من مرگ علکی کارل بود چون از فصل اول بود و سر کسی مرد که بیشتر از دو فصل نبود و دیگه از میشون هم دیگه خوشم نمیاد با اینکه تازه تو فیلم ریک مرده بود با پادشاه لب گرفت در هر صورت هنوزم این سریال برای من بهترینه اما دیگه مثل قبل بهش نگاه نمیکنم

  1. admin می گوید

   سلام ابوالفضل جان؛ سوالی که این وسط پیش میاد این هست که شما فصل هفت و هشت رو چطور نگاه کردید؟ همه قسمت های این دو فصل رو طی مدت کوتاه تماشا کردید یا اینکه برای هر اپیزود یک هفته و برای هر فصل یک سال صبر کردید؟ ببینید اگر در مدت زمان کوتاهی تمام قسمت ها رو تماشا کنید متوجه افت سریال نمیشید چون به سادگی میتونید قسمت بعدی رو تماشا کنید و هیجانی که دارید به هیچ عنوان سرد نمیشه اما برای شخص من و یا خیلی از طرفدارها که یک دهه درحال تماشای سریال هستیم و برای تماشای اپیزود جدید و فصل جدید یک هفته و بیش از یک سال صبر میکنیم این موضوع قابل لمس هست؛ در رابطه با مرگ شخصیت ها باید بگم که شخصا از اتفاقات بی رحمانه ای که برای شخصیت های محبوب افتاد استقبال کردم، چرا که آخرالزمان شوخی نداره و نویسندگان و عوامل سریال به خوبی این بی رحمی رو به مخاطب منتقل کردند.

 57. شهریار می گوید

  * این کامنت حاوی اسپویل است *
  واقعا دیگ سریال هیجان فصلای اول و نداره من شخصا خودم انتظار یک نبرد هیجان انگیز بین نیگان و بتا بودم مثل کمیک یا حداقل دریل و بتا ولی واقعا نا امید شدم نیگان شده یه شخصیت مفلوک مگیم که خیلی الکی برگشت این سریال از بعد فصل 9 قسمت 5 هیچ جذابیتی نداشته جلوه های ویژه شم فوق العاده پسرفت داشته

 58. علیرضا می گوید

  این سریال تا فصل 6 جذاب بود. سریال بیشتر شده بچه بازی. مسخره تر از رفتن و بازگشت مگی نبود.من اوایل طرفدار این سریال بودم و از کارکتر دریل خیلی خوشم میومد ولی دریل هم دیگه مثل قبلا نیست. نیگان شخصیت منفی رو بیشتر دوست داشتم. واقعیت اینه که این سریال در حال حاضر با یک سریال معمولی هیچ تفاوتی نداره. اسپین اف هارو دیگه نمیگم.

 59. علی می گوید

  چقدر نویسنده “مقاله”(که بنظرم دلنوشته پ‌ای بیشتر نیست)اینقدر اصرار داره داستان سریال اسپویل نشه یاده این تاپیک‌های چندسال پیش فیلم و سریال میوفتم که اسپویل شدن خیلی جدی گرفته میشد حتی او نوشته یا عکس یا هرچیزیکه اون سریال یا فیلم اسپویل میکرد رو مخفی کنی اونم بیشتر بخاطر این بود که بیشتر بحث سر اپیزودی بود که تو همون هفته شده بود نه سریالی مثل twd که حتی افرادیکه علاقه‌ای به سریال دیدن ندارن حداقل چند فصل‌شو دیدن پس خیلی هم لو رفتن داستان نداره که بخاطرش نوشته‌هاش اینقدر گنگ باشه بعدشم سریال بعد فصل چهارم تینقدر افت کرد و اینقدر قابل پیشبینی شد (که خودتونم فرمودید) که بیننده‌ای با دیدن چند اپیزود سریال میتونه براحتی پیشبینی کنه به هرحال این نوشته که سخته اسمشو بذارم مقاله مثل نقطه ضعف خوده سریال تا میخواد اون بحث برای مخاطب جذابیت ایجاد بکنه با کارها و روشهای تکراری به ذوق طرف میزنه نویسنده با تکرار عذاب‌آور “اسپویل شدن” نتنها خرابش کردید بلکه اعصاب طرف مقابل رو هم بهم زدی…

  1. admin می گوید

   سلام علی جان؛ این کار به دلیل اعتراض مخاطبین در چند مقاله قبلی انجام شده، اگر چه توی مقالات جدید با اسپویل مقالات نوشته میشند، اما قبلش هشدار داده میشه؛ در کل این یک نقد و بررسی نیست و یک سری دلایل گفته شده و نیازی به اسپویل نداره؛ در رابطه با اینکه کسی علاقه ای به دیدن سریال نداره فقط و فقط نظر شما هست، چرا که سریال در فصل دهم با واکنش مثبت منتقدین و مخاطبین روبرو شده

 60. […] مقاله «چرا سریال واکینگ دد (The Walking Dead) دیگر محبوب نیست» را به تک تک طرفداران عزیز این سریال پیشنهاد می کنم. […]

 61. Lovely movie می گوید

  من با اینکه این سریال افت کرد موافق یا مخالف نیستم . من با این سریال زندگی کردم و حتی در خسته کننده ترین قسمت ها هم اتفاقات غیر قابل پیشبینی ای اتفاق افتاده که خیلی هیجان انگیز بود من به اونایی که یکی دو تا فصل دیدن و ول کردن یا حتی اونایی که تا فصل هفتم و هشتم دیدن و دیگه ادامه ندادن پیشنهاد میکنم باز هم این فیلمو ببینن تا کاملا نظرشون عوض بشه . من واقعا عاشق این سریالم و الان که قسمت های بعدش ساخته نشدن خیلی کلافه ام و همش منتظرم قسمتای بعد هم ساخته بشه . لازم نیست همه چیز اونجوری که ما توقع داریم باشه و قرار نیست شخصیت های داستان تا آخر فیلم یکسان باشن و به قولی اون شخصیت بده ی فیلمه تا آخر بد باشه . اونایی که فیلمو تا فصل های آخر دیدن ولی ادامه ندادن بهتون میگم چیو از دست دادین . خارج شدن ریتم زندگی کارول و پادشاه از اون حالت شاد و قشنگش با بریدن کله ی خیلیا توسط آلفا سکانس جالبی که به میشون مواد مخدر دادن اون سکانسی که کارول میخواست خودشو از اون دره پرت کنه و …. آنقدر زیادن که نگو الان که فکر میکنم باورم نمیشه یعنی بعضیا چه چیزایی رو از دست دادن . صحنه هایی که باعث شد قلبم بیاد تو دهنم و صحنه هایی که زار زار گریه کردم و بخش هایی که با تمام وجود خوشحال شدم و صحنه هایی که واقعا ترسیدم . مردد شدن از دیدن این فیلم مثل مردد شدن از زندگی کردنه شاید تو ی مدت کوتاهی به نظر خسته کننده بیاد ولی این تازه شروع و مقدمه خیلی چیز هاست . در ضمن قابل توجه اونایی که ناراحت رفتن ریک و مگی بودن مگی برگشت ریک هم به زودی بر میگرده . و من منتظر دیدن چهره ی تعجب زده ی شخصیت های فیلم هستم در حالی که فکر میکردن ریک مرده ((((:

 62. کوروش کردی نژاد می گوید

  درود بر شما فکر کنم یکم دیره که این پاسخ رو بزارم محوره کلی سریال به طور کل‌‌به دنیای آخرالزمانی جریان داره دنیایی بدون قانون ، پر از درد، دروغ، و تاریکی ، اما از همون اول سریال به ما یه پیامی رو‌ میده اینکه با هم بودن انسان ها ، پیوسته بودن ، و یکپارچه بودن، یکی از راز های بقاء برای نسل بشر هستش چیزی که از اول داریم میبینیم اما تو همین راه سختی هایی بودن که مهمترینش پیدا کردن جایی امن برای زندگی و در آرامشی بدون هیچ متحرکی (walker) اگه دقت کرده باشید توی فصل ۳ یک زندگی توی همون زندان شکل گرفت تبدیل شد به یک جای امن برای ادامه دادن اما طولی نکشید که فرماندار همه چیز رو خراب کرد و باعث همه از هم جدا بشن و به سمت یک نقطه یعنی ترمینوس برن که بازم داره به ما میگه یک جامعه یک مکان که انسان به دور هم جمع بشن میتونن اما بازم نشون داد که این اتفاق ممکن نبود اما اینبار در آلکساندریا همه چیز فرق میکرد آلکساندریا پایه ی نظم و قانون و یکپارچگی بود که اینار همه سعی در نگه داشتنش داشتن از جمله ریک گرایمز اما آلکساندریا تنها نقطه امید نبود بلکه پادشاهی و هیلتاب و اوشن ساید هم از جمله از این نقاط امید بودند اما سریال کامل محورش تغییر بلکه خطر اصلی رو خود انسان به وجود آورد اگه به سریال فیر د والکینگ دد در یکی از اپیزوید های فصل ۶ دقت کنید دکتر استرند یجا میگه هرجا انسان احساس خطر کنه خودش خطر ناک تر میشه ، بله این جمله اثبات کننده تمام وقایع بین ریک و نیگان داشت.سریال توی فصل ۵ از نظر نظرسنجی های شبکه AMC یک افت کوچیک داشته اما با وجود شخصیت نیگان سریال کاملا قدرت دوباره ای پیدت میکنه اما با پایان یافتن جنگ و برد ریک سریال در یک سکوت عمیقی در فصل ۹ فرو میره سکوتی از غم دوری و به یاد از دست رفته ها ( مثل گلن و آبراهام و تمام کسانی که توی جنگ کشته شدن) فصل ۹ عملا زمینه ساز تلخی ها بود اما فصل ۱۰ شروع اتفاقات آینده شد پیدایش گروه ها و جوامع مختلف که این رو در سریال (THE WALKING DEAD WORLD BEYOND)‌میبینیم فصل ۱۰ یک جورایی از آیندی کوتاه اما مهم حرف میزنه بله سریال از نظر ساخت و قصه کاملا متفاوت تر از اون چیزیهوکه در فصل اول میبینیم شاید اگه ریک گرایمز هیچ وقت از اون تخت توی قسمت اول بیدار نمیشد هیچ وقت این اتفاقات نمیفتاد. خب حالا درباره چند موضوع چندتا توضیح کوتاه بدم یک اینکه لورن کوهن (Lauren cohan) بازیگر شخصیت مگی که خیلی ها به اشتباه فکر کردن که از سریال رفته بلکه نه لورن کوهن مشغول به بازی در فیلم های دیگه ای شد با توجه بهدصحبت خودش که در کامیکان سنتر لاس وگاس گفت من نمیتونم این ریسک رو بکنم که تمام کارنامه کاریم‌ با والکینگ دد رقم بخوره پس یه مدت تصمیم گرفت که به بازی در فیلم های دیگه به پردازه اما مگی هیچوقت نمرد بلکه در قسمت ۱۶ فصل به زیبایی خودش برگشت. خیلی ممنون اگه وقت گذاشتید و مطلب رو خوندید اگه سوالی بود حتما بپرسید ممنون

  1. admin می گوید

   ممنون از شما؛ کامنت پرباری بود ✨🙏🏻

 63. ایمان بامری می گوید

  سلام دوستان درسته که سریال افت داشته ولی قبول کنید ما کلی وقت گذاشتیم برای این سریال و این سریال وابستگی داره واسه بعضیا باید قبول کنیم یکی از بهترین سریال هاست از نظر من که بهترین سریال زندگیمه و دریلم خیلی دوسش دارم😻😻😻😍😍

 64. sim می گوید

  خیلی سریال قشنگیه من تا فصل هشتم دیدم و عاشق این سریال شدم ٬ دوست ندارم تموم بشه .
  همه فصلا خوب و پر هیجان بودن فقط فصل یک و چهار یکم کسل کننده بود

 65. سیلورن می گوید

  همین امروز فصل 7 وسط قسمت دوم ولش کردم. دیه ارزششو نداشت.

  1. admin می گوید

   اشتباه بزرگی کردید

 66. yasin می گوید

  نه نه نه کاملا اشتباه میکنین سریال تو فصل هفتم و هشتم به اوج رسید و نیگان واقعا خیلی خیلی خیلی بهتر از اون فرماندار بود و اینک اتفاقا بعد از جنگ سریال یه ذره کسل کننده شد ولی خب با حضور شخصیت های جدید کمی بهتر شد واقعا موندم اگه شما فن سریال هستید چطور میتونین بگین این دو فصل بد بود 🤯🤯🤯این دو فصل بهترین های سریال بود شاید تمشون فرق کرده ولی یه تا چیزو یادتون باشه قرار نیست سریال آخرزمانی باشه از یه جایی به بعد پسا آخروزمانیه و این دو فصل پسا آخروزمان رو به بهترین شکل به نمایش گذاشتن

  1. admin می گوید

   سلام وقت بخیر؛ شاید بشه گفت این مورد سلیقه ای هست، اما کسانی که میگن این دو فصل بد بوده معمولا در زمان خودش سریال رو تماشا کنند، شما فکر کنید هر هفته منتظر یک قسمت جدید ۴۰ دقیقه ای باشید اما بدون هیچ اوج و … و این موضوع دو سال وجود داشته باشه، حالا بماند که برای شروع فصل جدید و نیم فصل ها چقدر صبر میکردیم …
   اگر شما به طور مثال چند قسمت رو توی یک روز تماشا کردید بحث واقعا فرق می‌کنه و نمیتونید متوجه ضعف روایت و خسته کننده بودنش بشید
   شاد و پیروز باشید

 67. […] دد / مردگان متحرک (از نگاه من) پیشنهاد می کنم مقاله «بررسی دلایل افت محبوبیت سریال واکینگ دد» (به قلم من و باز هم نگاه شخصی من) […]

 68. Natasha می گوید

  من به شخصه با این سریال زندگی کردم و واقعا نمیتونم درک کنم چجوری بعد دیدن 7فصل ولش می کنید ؟ دقیقا تو همون تایماست که جفری نقش نیگان رو به اوج میرسونه انقد که بی نظیر ایفاش کرده , بعدم اینکه هر سریال پستی بلندی خودشو داره… اگه فصل 7 و 8 رو دیدید و دوست نداشتید خواهشا رهاش نکنید واقعا ارزش دیدنشو داره منم به شخصه بعد از مرگ کارل و گلن خیلی ناراحت شدم , اما جدی بعضیاتونو درک نمیکنم چرا ول میکنین , از هر کی که داره این کامنتو میخونه خواهشمندم ول نکنه سریالو حتی خود ادمین من دیدم تو reply کامنتا میگن که سریال داره روند بهتری رو طی میکنه من که هنوزم عاشقشم و نمیگم اصلا ضعف نداشته اما تنها نظر منفیم اینکه بعضی قسمتا ها اضافی بودن همین , ممنون که نظرمو خوندید.

 69. امیر حسین می گوید

  از تمامممممم این کامنتا من ی سوال دارم
  ک نزدیک نیم ساعت داشتم همشو میخوندم و خوندم همشو ولی جواب سوالمو نگرفتم
  حتی توی گوگل هم نگرفتم جواب سوالمو
  پس اینجا خاهشاااااا ادمین جان جوابمو بده
  سوالم اینه👇
  شخصیت بتا دقیقا کی بود؟؟؟ ک هر کی چهرشو میدید میگف عوضیه یا (دیدی اون کی بود؟؟، دیدی اون عوضی کی بود؟؟) و ی همچین جملاتی
  یا با دیدنش هر کسی تعجب میکرد
  واقعا بتا کی بود؟؟؟ ک این همه ازش تعجب میکردن وقتی چهره واقعیشو از زیر ماسک میدیدن؟؟؟
  مخصوصا قسمت اخری ک بتا توسط دریل کشته شد و حتی دریل و نیگان هم شناختنش بعد اینکه ماسکش کنده شد
  خب این کیه واقعا؟؟؟؟؟
  ممنون میشم ادمین جان جوابمو بدین

  1. admin می گوید

   سلام دوست خوبم؛ بتا توی دنیای عادی یک خواننده مشهور بوده

 70. عرشیا می گوید

  ببینیددرسته که سریال توی فصل های هفت و هشت افت داشته ولی فصل نه و ده جبران میشه. اقای ادمین درست میگویند. هرکسی اگه فصل هفت و هشت را پشت سرهم دانلود کنن متوآجه افت سریال نمیشن ولی ما طرفداران سریال به خصوص من که برای هر ایپزود یک هفته صبر کردم واقعا متوجه افتش شدم و تقریبا داشتم ولش میکردم ولی به خاطر اندرو لینکلن در نقش ریک سریالو نگاه کردم.
  اه کرد

 71. عرشیا می گوید

  دوستانی که هنوز نرسیدن به فصل های هفت و هشت لطفا اگر رسیدن هم سریالو کنار نگذارن و تا فصل ده تماشا کنن فقط باید صبر پیشه کنین و امید داشته باشین

 72. کمال می گوید

  اقای ادمین شما خیلی ادم با شخصیت هستین

  1. admin می گوید

   نظر لطف شماست دوست عزیز

 73. کمال می گوید

  راستی اقای ادمین ساخت فثل یازدهمش از کی هست؟

  1. admin می گوید

   فیلمبرداری خیلی وقت هست که شروع شده

 74. کمال می گوید

  دوستان فصل یاز دهم سریال مردگان متحرک کی ستخته میشه؟

 75. کمال می گوید

  خب اگه شروه شده پس اندرو لینکلن هم حضور دارد؟ ولی فک کنم به خاطر کرآنا ستختش باید تاخیراتی داشته باشه

  1. admin می گوید

   به احتمال خیلی زیاد خیر حضور نداره

 76. کمال می گوید

  یعنی اندرو لینکلن هم هست؟ اخه میگن چون کرونا هستش ساختش برای اخرای۲۰۲۱ افتاده

  1. admin می گوید

   پخش سریال ممکنه آخرای 2021 اتفاق بیفته

 77. کمال می گوید

  خب اقای ادمین شما از کجا میدونین که درحال فیلمبرداریه؟

  1. admin می گوید

   خبرش اعلام شده

 78. کمال می گوید

  اندرو لینکلن هم توی سریال هست؟ اگه باشه نگاش میکنم وگرنه سریالو میزارم کنار.

 79. کمال می گوید

  پس هم سطح سریال میاد پایین و هم طرفداراش را از دست میدهند.حیف شد من عاشق ریک بودم.

 80. کمال می گوید

  اقای ادمین فصل هشت قسمت اخر که م
  ی میگه ریک و میشآن اشتباه کردن که نیگان زندن گذاشتن الان مگی شده شخصیت شرور؟

  1. admin می گوید

   خیر

 81. مهدی می گوید

  دوستان بهتره که الکی نظر ندید به نظر من فصل 9 و 10 و 6 قسمت پایانی فصل 10 یعین 17 و 18 و… تازه داستان این سریال را کامل کرد .

 82. Zeinab می گوید

  من شخصا تا وقتی ریک هنوز زنده بود هم تحمل کردم و دیدم اما بعد از رفتن ریک رغبتی به دیدن ادامه سریال نداشتم

 83. ashkan می گوید

  با اینکه بعضی قسمتها وبعضی فصلاش کسل کنندس ولی درکل سریال خیلی باحالیه من عاشق قسمت 9فصل6م تمام تلاش خودمو میکنم تا وقتی فصل 11 اکران شد بتونم همزمان ببینم 🙂
  ولی من عاشق ژانر زامبیم و تقریبا تمام فیلمهای اینجوریو دیدم

 84. TATALITY می گوید

  من هنوز تازه با این فیلم آشنا شدم و تا فصل ۲ دیدم هنوز و تا الان خوبه ولی نمی دونم بعد از فصل ۷ هیجان کننده باشه یا نه برای خودم

 85. کماااال می گوید

  دوستان خبر خوش اندرو لینکلن در فصل ۱۱ حضور خواهد داشت خبرش رو شنیدم هوراااا

 86. عرشیا می گوید

  سلام ادمین جان میخواستم ببینم اندرو لینکلن دی سی فن هستش یا مارول ممنون میشم جواب سوالمو بدید….

  1. admin می گوید

   سلام عرشیای عزیز
   متاسفانه در این رابطه اطلاعی ندارم

 87. کمال می گوید

  ادمین جان یه سوال اندرو لینکلن دی سی فن هستش یا مارول؟؟؟

  1. admin می گوید

   اطلاعی ندارم متاسفانه

 88. Faraj می گوید

  تا حدودی باهات موافقم اما اینکه فصل هفت و هشت سریال افت کرد کاملا مخالفم چون اعتقاد دارم ورود نیگان به سریال بمب بود ! همین شخصیت نیگان و جنگش با ریک سریال رو جذاب تر کرد بطوری ک من فصل 7 و 8 رو توی 2 هفته تموم کردم درحالی که فصل های قبلی هر کدوم 3 هفته طول میکشید تا تمومش کنم. اینکه میگی نباید ریک و دار و دستش توی الکساندریا ساکن میشدن و باید ولگرد میبودن رو هم قبول ندارم چون اینطوری داستان بشدت تکراری و کسل کننده میشد ، کارگردان و نویسنده سطح داستان رو پله به پله بالا بردن و خیلی هم خوب از آب درومد با اینکه منم دوست داشتم بیشتر آواره باشن تا اینکه توی یک مکان ساکن باشن اما خودت فک کن اگه 10 فصل روند تکراری دنبال میشد چقد کسل کنندن بود. در مجموع اعتقاد دارم سریال افت نکرد اما رابطه بین میشون و ریک نباید شکل میگرفت همچنین میشد مثلا موقعی ک نجواکننده ها حمله میکردن ، هیچکس توی الکساندریا برای مذاکره با اون زنه نمیبود و نیگان بعنوان رهبر اونجا دست بکار میشد که با توجه به سوابق قبلی نیگان توی مذاکره کردن و قدرت نمایی خیلی جذاب تر میشد و بنظرم یجورایی اون هیجانه برمیگشت. بهرحال سلیقه ایه و من هم نظرمو گفتم با این حرفا چیزی ک عوض نمیشه 🤷‍♂️. موفق باشید.

  1. admin می گوید

   سلام فرج عزیز
   دقیقا نکته ای که باعث شده تا فصل 7 و 8 به نظرتون خسته کننده نباشه، این هست که شما این دو فصل رو بعد از انتشار و پشت سر هم دیدید و طبیعتا به هیچ عنوان با کسی که بیش از 2 سال برای دیدن این دو فصل زمان گذاشته قابل مقایسه نیست

 89. عرشیا می گوید

  ادمین جان شماخودتون مارول فن هستید یا دی سی؟؟

  1. admin می گوید

   دی سی

 90. عرشیا می گوید

  اخه خودم مارولیم. خخخ

 91. ماهان می گوید

  مرگ همرو تحمل کردم حالا نمیگم کیا مردن اما یک جا شنیدم دریل مرد اگه دریل بمیر واقعا برای سازنده مردگان متحرک شرمندم چون حتی درل از ریک پر طرف دار تره

 92. Artin می گوید

  اقا شما بیاید قسمت ۱ رو ببینید و فصل ۸ رو ببینید زمین تا آسمون فرق داره یا بیاید کل فصل ۱ رو ببینید و فصل ۱۰ رو ببینید می فهمید که خیلی خیلی فرق دارا

 93. امیر حسین می گوید

  فصل هفت و هشت میتونست تو یه فصل اجرا بشه تا از خسته کننده بینندگان در بیاد، درسته مرگ بین هر شخصیتی ممکنه اتفاق بیوفتد چون دوران آخرالزمانه، بازهم اوایل فصل دهم که داشت خوب پیش میرفت که بازهم متاسفانه نیم فصل آخر فصل دهم بازهم خسته کننده و بچگانه ای انگار به سمت کمدی کشیده شد این سریال، امیدوارم فصل یازدهم بتونه همه اینا رو جبران کنه امیدوارم ادای جنگ‌ستارگان در نیارن تو فصل یازدهم، باز در کل راضیم به این سریال

  1. نیگن فن می گوید

   *** نگو مومن فصل ده که نیگن داشت نجواگرارو نابود میکرد خدا بود

 94. پیمان شاه می گوید

  سلام دوستان ایول نظرات کاملا درست و بجا بود منم بعد از ۷ و ۸ دیگه اصلا ندیدمش و اصلا نظرم نسبت ب سریال عوض شد.ی زمانی تو اتوبوس تو مسیر تو خونه همش میدیدمش ولی دیگه حالم ازش بهم میخوره و فقط وقتمو تلف کردم.

 95. mhsa می گوید

  سلام من هنوز دوست دارم سریالو بهترین سریالع هنوز که هنوزه خیلی طرفدار داره این یه دروغع که دیگه محبوب نیست خیلی نیگن و ریک و مگی دریل و رزیتا خوبن ای کاش تا اخرش میبودن

  1. امیرحسین می گوید

   موافقم خیلی عالیه و عالی هم میشه. تازه من دارم فصل یازده رو دنبال میکنم

 96. '_' می گوید

  با مطالب به جز یه بخش موافقم. بنظر منم خوشبینانه بخوام بگم از بعد زندان افت کرد و صحبت خیلی زیاده اگه بخوایم تحلیل کنیم.
  امااا اون بخش مقاله اون که گفتم باهاش مخالفم رابطه ی ریک و میشون بود. این رابطه بقدرررری فوق العاده بود بقدررررری شیمی بین این دوتا خوب بود که نمیدونم چطور حسمو توصیف کنم. از همون اولین صحنه ملاقات این دوتا بنظرم شیمیشون خیلی خوب اومد و اصلاا فکرشو نمیکردم جدی جدی قراره رابطه عاشقانه بینشون شکل بگیره. من از بعد زندان هی میزدم جلو صحنه های این دوتا میدیدم و وقتی فهمیدم عاشق هم میشن دیگ واقعا طاقت نیاوردم تمام صحنه هاشونو رفتم جلو جلو دیدم و سریالم این وسط وسط بخاطر نظرات مردم و سرچا اسپویل شد و خراب شد.. گرچه خودش خراب شده بود..
  درکل خواستم بگم درسته اون میشون تو جنگل خیلی جذاب بود ولی بهرحال تغییرش میدادن چون سریال همش درحال تغییره و بقول شما چرت شده. ولی در عوض چرت شدن سریال در همه ی زمینه ها ، رابطه ی بینظیر ریک و میشون شکل گرفت و تنها دلیل و لذت من برای سریال شد
  در مورد جنبه های دیگ سریال خیلی کوتاه نظرمو میگم بقول یکی از دوستان ریک حقیر شد و از تغییر شخصیت ریک و ضعیف شدن واز دست دادن غرورش متنفرم. از بعد اینکه عاشق جسی شد اینطور شد اگه از بعد زندان رو نادیده بگیرم اخرم که حذفش کردن
  از اینکه بفکر ایجاد تمدن هستن و کل زندگیشونم شده جودیث و بچه ی گلن و مگی هم متنفرم
  اینم بگم به رابطه گلن و مگی هیچ حسی نداشتم و شخصیت گلن هم بنظرم از بعد عاشق شدنش کلا فازش عوض شد.. گرچه قوی شدنش خوب بود ولی زن ذلیل شدبازیش تو سفر در زمان دکتر جین 😍 این مورد سلیقه ایه..
  اینم راس گفتین کلا دیگ زامبی ها ایجاد ترس نمیکردن و به قول ینفر داستان جنگ با ادما شد تا جنگ با زامبی ها
  در مورد شخصیتای اصلی هم موافقم شخصیتای جدید چرتن چون ادم با قدیمیا ارتباط برقرار میکنه

  1. admin می گوید

   ممنون بابت نظر و وقتی که بابت خوندن مقاله گذاشتید 🙂

  2. '_' می گوید

   چند کلمه ی وسطش اشتباه شد. قبل از این شکلک 😍😂😑 از کپی های گوشیم اومد 😂😑
   کاش کلا همه پیامامو فقط خودتون بخونید و بعدم پاکش کنید حتی این پیامو. 🙏🙏 چون حس بدی بهم دست داد 😢

  3. محمدرضا می گوید

   فقط مکالمه ی با بی سیم بین نیگن و رک‌ راجب کارل
   و اشک های نیگن تو اوج پلیدی

 97. رضا می گوید

  عزیز من فصل یازده هنوز منتشر هم نشده شما چجوری داری فصل یازده رو دنبال میکنی؟؟؟؟؟؟

  1. admin می گوید

   دوست خوبم، تا امروز (22 شهریور) 5 قسمت از اپیزود فصل یازدهم منتشر شده 🙂

 98. ماهان می گوید

  نظر شخص من اینه وقتی خواستم جامعرو مثل دنیای واقعی کنن خراب شد شخصیت هایی مثل صدیق که مسلمون بود یا همجنس بازی بیش از اندازه و خیلی خیلی خیلی زیاد مخصوصا رو دخترا افتضاحه واکینگ دد تم پایان دنیا رو داشت(اخرالزمان عربیه و خوشم نمیاد استفاده کنم) ولی الان تلاش بیهوده برای دوباره متمدن شدن حالمو بد میکنه ، چه احتیاجی هست که این همه همجنس بازی چرتو پرت ببینیم؟ آیا بخاطر تشویق و گرفتن پول از یه سری مجامع نیست؟که جدیدا باب شده؟ چرا باید اقوام مختلف رو درونش جا بدیم؟ من نظرم ریک مرد و خوب جایی هم مرد ولی تلاش برای اینکه نیگان رو بخوایم جای ریک قرار بدیم مذخرفه نیگان باید حداقل خودش باشه و جای اون قرار بگیره نه یه پیر مرده خسته و ناامید که کل خواستش غذای خوبه . مثل اینه جوکرو بگیرن بگن چی میخوای بگه غذای خوب ، و بشه برده یه زن دیوونه که همه چیزشو ازدست داده و نگرانه تنها دوستش رو از دست نده . و یا تلاش بیهوده میشون برای پیدا کردن ریک خداییش چقدر میتونه مذخرف باشه؟ من طرفدار سریالم ولی میدونم چرا اینجوری شد ، پول ، فقط پول میدونستن ویو میاد پایین دل بستن به مجامع مذخرف و چرتو پرتی که از اونا حمایت مالی بشن ، خلاصه هرچقدرم سریال تلاش کنه نیگان مورد علاقه منه و بهترین کارو کرد که اون دوتارو فرستاد به درک ، یه موقع هایی دقت کنید که نیگان خیلی قوی تر از ریک هست ، دلیلشم کشتن آلفا به ساده ترین شکل ممکن بود اگر ریک بود حداقل یه سیزن باید چشای اشکالودشو میدیدم که له شده و میشون چاقو میکنه تو قلب آلفا . من کامیک بوک واکینگ دد رو میخوندم واس همین میگم فیلم آشغال شده.یه وقتایی دقت کنید که کسی که باش عادت کردید نمیتونه قطعا خوب باشه و ریک به نظر من خوب نبود و خیلی خیلی ضعیف تر از نیگان بود و هست . اما الان نیگان ، نیگان نیست خوشحال میشم مرگ مگی رو ببینم و اصلا دوست ندارم نیگان بخاطر توله دورگه خودشو نابود کنه تا بخواد بگه خوب شدم . نیگان هر کاری واسه جامعه خودش کرد .تلاش کردم اسم نیارم ولی یجاهایی باید اسم میاوردم و اگر اسپویل شد زود تر ببینید دیگه 😁 الان دنبالش میکنم و بخاطر امیدواری که این صحنه های جنسی مذخرف بیش از اندازه تموم بشن و دوباره برگرده به تم پایان دنیا .

  1. ماهان می گوید

   اینم بگم شما یه زنو دارید که با شصت نفر خوابیده یه توله داره شصت نفر دارن تولرو به اسم خودشون میزنن یا تلاش میکنن مراقبش باشن چون دی ان ای وجود ندارهاین مذخرف با پدر های مذخرف تر خداییش ینی چی؟؟ اصن چطور میشه همچین دختریو تو گروه خوب ها قرار داد؟ گفتم تلاش بیهوده و بیش از حد برای اینکه همه افراد یک جامعرو درونش بگنجونه و این بخاطر فشار و پول هست چند درصد از افراد یک جامعه همجنس باز و بچ هستن؟؟یا سرخ پوستی همجنس باز. الان تنها شخصی که هنوز کارکتر خودشو نگه داشته درل هست که تا اینجا که خوب بوده فصل ۱۱ رو ندیدم . اینم بگم خداییش دیدید دارن رای گیری میکنن؟ برای یه مسئله خیلی ساده؟ وای من چطور بگم پایان دنیای عنه؟؟ یادتونه ریک اومد و گفت شما از بیرون خبر ندارید؟ و بدون رای گیری اسم نیارو کشت؟ خلاصه که فهمیدم سریالی که ویو زیاد بخوره بهش جهت میدن . واکینگ دد بعد از اینکه گلوی نیگان رو بریدن برای من تموم شد و من دارم اسپین آف اونو میبینم و اصلا لذت نمیبرم.

 99. آرمان می گوید

  سلام ادمین عزیز میخواستم ببینم که گروه کامن ولث شرور هستند یا گروه خوبین اینجور که سریال داره جلوه میده این گروهو؟؟؟؟؟

  1. admin می گوید

   سلام
   قطعا اونطور که در ظاهر نشون میدن نیستند و به زودی اونور قضیه هم مشخص میشه 🙂
   به طور کلی در این سریال به خوبی متوجه شدیم که هیچ جامعه ای بدون کثیف کاری پایدار نمیمونه

 100. آرمان می گوید

  یه سوال دیگه این که گفتن قراره خونین ترین فصل تاریخ بشه یعنی گروه مگی قراره وارد جنگ با کامن ولث بشه؟؟؟

  1. admin می گوید

   قطعا اگر قرار باشه خونین ترین فصل تاریخ سریال باشه، فقط مگی نمیتونه تاثیرگذار باشه …

 101. آرمان می گوید

  منظورم اینکه این گروه وارد جنگ با کامن ولث خواهد شد یا خیر دوست عزیزم؟؟

  1. admin می گوید

   اگر این سوال خیلی واستون مهمه پیشنهاد میکنم کمیک بوک رو بخونید، چرا که بهتره در این بخش پاسخ داده نشه تا باعث اسپویل نشه
   همچنین میتونید با 0 تا 100 این جامعه هم آشنا بشید

 102. آرمان می گوید

  یه سوال دیگه کارگردان سریال گفته بود سوپرایزی برای طرفداران مردگان متحرک داریم میخوام ببینم که امکانش هست اون سوپرایز بازگشت ریک گرایمز به سریال فصل ۱۱ باشه؟؟

  1. admin می گوید

   از این وعده ها هر فصل میدن، با توجه به اخبار رسمی و تایید شده (ساخته شدن فیلم های سینمایی ریک گرایمز و مشخص شدن سرنوشت این شخصیت) شما احتمال رخ دادن این اتفاق رو کمتر از یک درصد بدونید

 103. Ali می گوید

  خدا بر اسپویلر ها لعنت کنه٬ چرا حذفشون نمیکنید ؛ کل انگیزم برای دیدن ادامه سریال به باد رف

 104. Arman می گوید

  سلام ادمین عزیز قسمت ۸ مردگان متحرک کی قراره بیاد؟؟

  1. admin می گوید

   سلام
   یکشنبه – 11 مهر 1400

 105. Arman می گوید

  بعد قسمت ۹ میفته برای سال ۲۰۲۲؟؟

  1. admin می گوید

   مشخص نیست؛ شاید تا قسمت 12 به صورت منظم پخش بشه

   1. ARMAN می گوید

    سلام قسمت ۸ کی میاد؟؟؟

    1. admin می گوید

     سلام
     امشب

 106. Arman می گوید

  سلام تا قسمت ۷ شو دیدم میخواستم بدونم که قسمت بعدیش یعنس قسمت ۸ امشب میاد؟؟

  1. admin می گوید

   سلام
   بله درسته

 107. Arman می گوید

  سلام قسمت ۸ فصل ۱۱ اومد؟؟

  1. admin می گوید

   سلام
   بله

 108. WD می گوید

  اسپویل*!!
  .
  .
  .
  اصلا از وقتی گلن اون بلا سرش اومد تو فصل شیش دیگه واقعا سریال از چشم افتاد اصلا حقش نبود واقعا !
  ،سرعت مرگ کارکترای اصلی از فرعیا بیشتر بود :/ بث نواه تایریس گلن !

  1. نیگن فن می گوید

   برادر اتفاقا با کشتن اونا ادم فقط منتظر انتقام بود و اینکه کسخل نباشه زندگی همینه قرار نیست تا ابد همه کنار هم بمونن

 109. Arman می گوید

  سلام میخواستم بدونم قسمت ۹ کی میاد؟؟؟

  1. admin می گوید

   سلام
   اطلاع رسانی ها در رابطه با قسمت جدید توی لینک بالا انجام میشه

 110. عادل قربانی می گوید

  به نظرم بعد مرگ کارل خیلی بد شده نظر شما چیه ادمین عزیز؟

  1. admin می گوید

   شخصیت مورد علاقم نبود و حقیقتش واسم فرقی نکرد

 111. hiesenberg می گوید

  من کلا این سریال دوست داشتم چون تلاش برای بقا نشون میداد
  مثلا فصل سه همش مزخرف بود چون فقط یاد گرفته بودن لم بدن تو زندان

 112. مهدی می گوید

  سپاس از نقدتان خسته نباشید اما با دلیل سوم موافق نیستم!
  درست که بودن شخصیت ضدقهرمان و منفی باعث جذابیت فوق العاده میشود اما انتهای آن همیشه به پیروزی قهرمان ختم میشود که در این خصوص به شکلی شاهکار اتفاق افتاد جایی که ریک موفق میشود نه به طوری که او را مانند تمامی فیلم ها و سریال های دیگر نابود کند بلکه شخصیت اش را نابود کرد و توانست نیگان منفی را نابود را به نیگانی انسانی تبدیل کند و اتفاقا چقدر تغییر شخصیت ضدقهرمان مهم تر از حذف آنهاست؛ البته منکر این نیستم که اگر به این تغییر شخصیت بهتر و بیشتر پرداخته میشد و این فرآیند کمتر طول میکشید، بسیار بهتر میشد.

  1. admin می گوید

   ممنون از نظرتون
   اما به شخصه معتقدم توی این جهان دیگه چیزی به اسم قهرمان وجود نداره، حتی ریک گرایمز …
   فراموش نکنیم که شروع کننده جنگ ریک و گروهش بودند …

 113. Arman می گوید

  آقا سلام قسمت ۹ فصل یازده اومد؟؟

  1. admin می گوید

   سلام
   خیر

 114. امیرعلی می گوید

  اخراش دیگه زامبی نبود

 115. سارینا می گوید

  دیالوگ های طولانی و خسته کننده خصوصا در چند فصل آخر یکی از دلایلی بود که من از دیدن این سریال دست کشیدم

  1. Arman می گوید

   سلام قسمت ۹ اومد؟؟؟

   1. admin می گوید

    سلام
    بله

 116. Arman می گوید

  سته نباشید قسمت ۱۰ کی میاد؟؟

  1. admin می گوید

   سلام
   فکر میکنم یک شنبه ها قسمت جدید بیاد

 117. Arman می گوید

  از قسمت ۱۰ به بعد دیگه نیگانو نمیبینم درسته؟؟

  1. admin می گوید

   مشخص نیست اما طبق «آنچه خواهید دید» توی قسمت 10 حضور نداره

 118. Arman می گوید

  قسمت ۱۰ اومد؟؟

  1. admin می گوید

   بله

 119. Arman می گوید

  اگه میشه یه سایت رسمی بهم بدین که از اونجا سریالو دنبال کنم اخه سایت های دیگه همش سانسور دارن قسمت ۱۰ شو سانسور شده دیدم

  1. admin می گوید

   کانال های تلگرامی فیلم و سریال عضو بشید

 120. Arman می گوید

  قسمت ۱۴ اومد؟؟؟

  1. admin می گوید

   بله

 121. علیرضا می گوید

  سریال همینه میخوای نگاه کن میخوای نکن به درک

 122. ST LITE می گوید

  من واقعا فن این سریال بودم اما وا خلی تکراری شده بود و از فصل 8 ولش کردم چون تحمل کردنش خیلی سخت بود و مخصوصاً وقتی فهمیدم ریک میخواد بمیره

 123. Arman می گوید

  سلام ریک میاد تو قسمت های بعدی؟؟

  1. admin می گوید

   سلام
   مشخص نیست

 124. حسین می گوید

  تمام دیدگاه ها درست و قبولشون دارم. فقط موندم چرا مگی اینقدر روی اون خونه خرابه (هیلتاپ) پافشاری میکنه. اونا تا تقی به توقی میخورد جا عوض میکردن. الان هیلتاپ و الکساندریا شده تمام دنیاشون. بابا بیخیال.😐

 125. نیگن فن می گوید

  من اصلا با دیدگاه شما موافق نیستم خب بالاخره ریک و افرادش ی جامعه پیدا میکردن پس عجیب نیست که چرا تو خیابونا ول گرد نشدن و خیلی منطقیه تو همچین وضعیت اشفته ای رو به طبیعت و جنگل ها بیارن مورد بعدی اینکه اتفاقا سریال از فصل ۵ تا اخرای ۱۰ خیلیم جذاب بود بخصوص درگیری های نیگن با ریک با اینکه کمتر به بحث زامبی ها پرداخته شد ولی صحنه خیلی قوی و خوبی داشت در مورد این فصل اخرم ک امسال پخش شد واقعا مزخرفه چون شخصیت افرادی مثل نیگن یا دریل و .. کمتر مورد استفاده قرار میگیره و موجود زامبی خیلی کم به کار گرفته میشه و همه بحث کامن ولث و یک موضوع غیر مرتبطه و همش حرف زدن بیخودیه که به هیچی نمیپردازه و از نظر من فقط فصل اخر مزخرف بوده کاش این فصل رو یه جوری جمعش کنن و فصل اخر نباشه حداقل دوباره شاهد حضور ریک باشیم

 126. یک آدم می گوید

  سلام کاملا باهات موافقم

  فقط میخواستم یک چیزی رو بگم و اونم اینه که وقتی بازیگرای خوب رو الکی میندازن بیرون و اشقال میارن همین میشه خوب برای یک انگشتر ۱۰،۰۰۰دلار هزینه میکنن بعد ۱۰۰دلار برای یک فقشنگ مشقی نمیدن بعدم الان هر فیلمی هم که هر دو روزی کارگردانش رو عوض کنن فیلم نیست و بعضی جاهای فیلم واقعا دوست داشتم همون موقع خارج بشم و دیگه اصلا نگاه نکنم ( بگم شاید یکی خوند اسپویل شد ) ولی توی حرفاتون بهش اشاره کرده بودین که چه روابطی بینشون شروع میشه که واقعا مسخره بود . در کل اون انگیزه ای که وقتی فصل یکش رو دیدم داشتم رو دیگه الان اصلا ندارم تا پایان فصل ۲ خیلی انگیزه داشتم بعد همونجوری کم و کم شد که الان واقعا دوست ندارم برم فصل هفت رو تموم کنم و توش موندم حال و حوصله دانلود و دیدن هم ندارم

 127. محمد رضا می گوید

  شما ها همه تون وقت تون رو تلف کردید ، کمیک وایکینگ دد خیلی خوبه ، فقط حیف که تا قسمت ۱۹۳ اومده .
  الان منتظر کمیک ‘ ترس از مردگان متحرک ‘ هستیم .
  بدرود .
  سریال وایکینگ دد : شکست .
  کمیک وایکینگ دد : شاهکار .

 128. Arshia می گوید

  سلام ادمین عزیز قسمت ۱۷ فصل ۱۱ مردگان متحرک کی پخش میشه؟؟

  1. admin می گوید

   سلام
   10 مهر

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نمی شود