چرا سریال The Walking Dead دیگر محبوب نیست؟! [بررسی دلایل افت]

چرا سریال محبوب مردگان متحرک به این حال و روز افتاده است؟! چرا بینندگان سریال تا این حد دچار کاهش شده است؟! چرا ... چرا ...

3,233

بررسی دلایل افت سریال واکینگ دد

چرا سریال The Walking Dead دیگر محبوب نیست؟! : هالووین سال 2010 بود که اولین قسمت سریال واکینگ دد، به کارگردانی کارگردان صاحب سبک هالیوودی، یعنی فرانک دارابونت از شبکه AMC پخش شد و همه سریال دوستان را مجذوب خود کرد؛ طوری که کسانی را که اصلا علاقه ای به سریال ها و فیلم های زامبی محور نداشتند را عاشق خود کرد. قسمت ها و فصل ها گذشت و این سریال توانست جوایزها و رکوردهای فراوان و علی الخصوص جاودانه ای را از خود به جای بگذارد و روز به روز به طرفداران و بینندگان آن افزوده می شد. این سریال علاوه بر درخشش خود و سود وحشتناکی که برای عوامل فیلم و علی الخصوص شبکه AMC داشت، توانست باعث محبوبیت هر چه بیشتر کمیک خود به نویسندگی رابرت کرکمن نیز شود. اما ناگهان ورق برگشت و …
امروز می خواهیم به بررسی دلایل افت سریال واکینگ دد بپردازیم و ببینیم چه شد که اینطور شد!!!

 • داستان عشقی که رو به نابودیست … 🙁  – نگاهی به شروع افت سریال

همه اینها گذشت و کم کم رسیدیم به فصل هفت که بسیار طوفانی و احساسی شروع شد، به حدی که شخصا خودم تا دو سه هفته ناراحت از اتفاقاتی که در اپیزود اول فصل هفت افتاد بودم. با توجه به اینکه فصول قبلی سریال همیشه به طور فوق العاده ای تمام و جمع بندی می شدند، همه ما طرفداران انتظار داشتیم تا داستان نیگان و جامعه کوچک، به رهبری ریک گرایمز در همین فصل خاتمه یابد. اما زهی خیال باطل! فصل هفت تمام شد و به بدترین شکل ممکن کوچک ترین اتفاقی که باعث جذابیت سریال شود رخ نداد. همه طرفداران در شوک بودند و با توجه به وعده های عوامل سریال، گمان می کردند فصل هشت تمامی اینها جبران می شود، اما متاسفانه اینطور نبود و روز به روز سریال حقیرتر می شد و بینندگان آن نیز کمتر. حتی نمره IMDB سریال نیز به شدت کاهشت داشت. شاید در فصل های 9 و 10 کمی وضعیت بهتر شد، اما واقعا هیچ چیز مثل قبل نمی شود.
شما هم علاقمند هستید تا بدانید که چرا سریال The Walking Dead دیگر محبوب نیست؟! پس با ما همراه باشید.

جولانگه موجی نخواهی بود …
تا در خودت یخ بسته ای، آرام!
مرغ هوسباز از پی دانه …
سهم است، مرگ و دانه ای در دام!

فصل هفت و هشت، تیر خلاص را شلیک کرد ... (بررسی دلایل افت سریال واکینگ دد)
فصل هفت و هشت، تیر خلاص را شلیک کرد … (بررسی دلایل افت سریال واکینگ دد)

چرا سریال The Walking Dead دیگر محبوب نیست؟!

 • سرمایه گذاری اشتباهی و فرعی – [دلیل اول]

یکی از دلایل اصلی افت سریال واکینگ دد، بدون شک افت شدید سرمایه و سرمایه گذاری روی فرعیات است. زمانی که این سریال شروع به پخش شدن کرد، جزو پرهزینه ترین ها از لحاظ هزینه روی بازیگران و عوامل بود که البته این هزیه ها با درخشش سریال و درآمدزایی آن جبران می شد. اما متاسفانه از اواخر فصل ششم بود که سرمایه گذاری ها کمتر شد و دیگر خبری از بازیگران درجه 1 نبود و به جای اینکه هزینه ها خرج سریال اصلی شوند، بیشتر روی فرعیاتی مثل Fear The Walking Dead می شد که در نهایت نتیجه جالبی نداشت. این را می توان از بازیگران جدیدی که در سریال معرفی می شدند فهمید.  به طور مثال خودتان مقایسه ای بین هرشل (پدر مگی) و شخصیت های جدیدی که در فصل نهم به سریال اضافه شدند انجام دهید. با کدامشان ارتباط برقرار کردید و از نبودن کدام یک بیشتر ناراحت شده و یا می شوید؟!

متاسفانه دیگر شاهد ارتباط های عاطفی عمیقی که بین شخصیت های سریال و بینندگان رخ می داد نیستیم ...
متاسفانه دیگر شاهد ارتباط های عاطفی عمیقی که بین شخصیت های سریال و بینندگان رخ می داد نیستیم …
 • رابطه های زورکی! – [دلیل دوم]

همه ما از ظرافت عشق مطلعیم و می دانیم اگر این ظرافت به خوبی در فیلم ها و داستان ها نمایش داده نشود، آن اثر به طور کلی نابود می شود. شخصا معتقدم رابطه های زورکی عاشقانه از اصلی ترین دلایلیست که تم دارک و غم انگیز سریال را نابود کرده است. به طور مثال به رابطه ریک و میشون نگاهی بیاندازید، آیا واقعا لازم بود شخصیت جدی و سرد و علی الخصوص خشن آخرالزمانی میشون تغییر کند؟! متاسفانه از این مثال ها تا دلتان بخواهد زیاد است و حال طرفداران را به طور کلی به هم ریخته است. من منکر اینکه عشق در فیلم به زیباتر شدن آن کمک می کند نیستم، اما اگر قرار بر عشقی باشد، کاش حداقل در حد عشق گلن و مگی باشد. دوست داشتم بیشتر در این رابطه صحبت کنم، اما حیف که خیلی اسپویل می شود … !

گفتنی ها را گفتم ...!!!
گفتنی ها را گفتم …!!!
 • حق جفری دین مورگان بیشتر از اینها بود – [دلیل سوم]

بدون شک تمامی شخصیت های منفی با هدف متنفر شدن بینندگان از آنها، اضافه می شوند و کمتر شخصیت منفی در تاریخ تلویزیون و سینما داریم که به جای اینکه نفرت برانگیز باشند، جزو شخصیت های مورد علاقه بینندگان شوند. جفری دین مورگان یا همان نیگان، از همین دسته از بازیگران است که با درخشش خارق العاده خود در اپیزود اول فصل هفت، توانست طرفداران زیادی را برای خود دست و پا کند. درست دقیقا مثل جوکر و بتمن (نیگان در نقش جوکر و ریک در نقش بتمن). اما متاسفانه از فصل نهم دیگر به این شخصیت خیلی پرداخته نشد و متاسفانه هم اکنون می بینیم که عوامل سعی در تغییر دادن شخصیت وی را دارند. نیگان سریال در مقایسه با نیگان کمیک، خیلی خیلی کمرنگ تر است.

کجاست آن مرد و سوت های دلنشینی که همیشه لوسی به دست بود ...
کجاست آن مرد و سوت های دلنشینی که همیشه لوسی به دست بود …
 • تم دارک و غم انگیز جای خود را به اجتماع متمدن داده است – [دلیل چهارم]

در فصل های ابتدایی سریال هرگاه که شخصیت های اصلی سریال (حتی ریک گرایمز) در مخمصه ای گرفتار می شدند، فرهنگ و تمدن را فراموش می کردند و مانند یک آخرالزمانی رفتار می کردند و توجیهشان این بود که دیگر آخرالزمان است و ما نیز باید مطابق با آن تغییر کنیم. زمانی که گروه اصلی (شخصیت های اولیه و اصلی) الکساندریا را پیدا کردند، معلوم بود که دیگر قرار نیست طرفداران صحنه هایی مثل بریدن گلوی ولگردها توسط ریک با دندان خود، برای نجات پسر خود و یا نقل مکان های متوالی و شبانه روزی را ببینند. متاسفانه باید قبول کنیم که دیگر سریال تم وحشیانه ای ندارد و حتی مردم جوامع با فرهنگ تر از دنیای قبلی شده اند!

اقرار نیست اگر بگویم که فرهنگ و تمدن جوامع بیشتر از دنیای عادیست !!!
اقرار نیست اگر بگویم که فرهنگ و تمدن جوامع بیشتر از دنیای عادیست !!!
 • سریال بسیار قابل پیشبینی شده است – [دلیل پنجم]

یکی از ویژگی هایی که باعث شد من عاشق این اثر شوم، غیر قابل پیشبینی بودن آن بود که متاسفانه این ویژگی مثبت خود را درحال حاضر از دست داده است. تا جایی که امکان دارد سعی می کنم در این مقاله اسپویل نکنم و برای اینکه درک بهتری از این موضوع داشته باشید، شما را دعوت می کنم به تماشای دوباره سکانس هایی که متفاوت از انتظارتان رخ داده است. به طور کلی باید بگویم که مردم همیشه قبل از شروع فصل جدید هیجان بسیار بالایی داشتند که ببینند قرار است چه اتفاق شوکه کننده و غیر قابل پیشبینی رخ دهد.
متاسفانه به خاطر اسپویل شدن خیلی نمی توانم روی این بخش مانور دهم.

 • دیگر به زامبی ها که اصلی ترین بخش سریال هستند پرداخته نمی شود – [دلیل ششم]

حتما یادتان هست که در فصل های اول سریال زمانی که شخصیت های اصلی در محاصره زامبی ها بودند تا چه حد مضطرب می شدیم، این به همان دلیل غیر قابل پیشبینی بودن سریال و خاص بودن این مدل سکانس ها بود. اما متاسفانه دیگر خیلی به این موجودات پرداخته نمی شود. البته در فصل 9 و 10 کمی این قضیه بهتر شده است و باید ببینیم در نهایت چه اتفاقی رخ می دهد.

شاید فرسوده شدن زامبی ها تا حدود قادر باشد این ضعف را بپوشاند.
شاید فرسوده شدن زامبی ها تا حدود قادر باشد این ضعف را بپوشاند.
 • تکراری، خسته کننده و از همه مهمتر طولانی – [دلیل هفتم]

هر چقدر هم که عاشق و طرفدار سریال The Walking Dead باشید، باید این موضوع را که اکثر اپیزودهای سریال بیهوده است را قبول کنید. به طور مثال نگاهی به فصل هفت و هشت که موضوع یکسانی داشتند بیاندازید و صادقانه بگویید که چقدر اپیزودهای بی معنی و بیهوده در این دو فصل وجود داشت؟ عوامل سریال اگر به جای پول، به فکر رضایت بینندگان خود بودند، بدون شک می توانستند این دو فصل را حداکثر در 16 اپیزود جمع کنند.
اما متاسفانه باز هم طرفدار در این قضیه نابود شد …

خدایا بسه دیگه ... خسته شدیم ... (با لحن آقای X خوانده شود)
خدایا بسه دیگه … خسته شدیم … (با لحن آقای X خوانده شود)

نتیجه گیری نهایی از مقاله “بررسی دلایل افت سریال واکینگ دد”

تا صبح می توانم ده ها دلیل دیگر از دلایل افت سریال The Walking Dead، از عوض شدن پیاپی عوامل سریال گرفته تا دست های پشت پرده ای که با دلالی بازیگر استخدام می کنند! اما حیف که وقت محدود است. شخصا هدفم از ایجاد این مقاله این بود تا یک بحثی در بخش نظرات شکل بگیرد و محل گفتگویی برای طرفداران قدیمی سریال ایجاد شود.
منتظر نظرات طرفدارانه و کارشناسانه شما هستیم!

نقد و بررسی فیلم و سریال را در سایت پلی مگ دنبال کنید!

نظر شما نسبت به مقاله ” بررسی دلایل افت سریال واکینگ دد ” است؟
همچنین بگویید که چرا سریال The Walking Dead دیگر محبوب نیست؟!

منبع: پلی مگ

33 دیدگاه
 1. امیرحسین می گوید

  باهات موافقم و من کلا این سریالو تو فصل 7 قسمت 5 ول کردم چون ریک یه موجود حقیر شده بود و این منو ناراحت کرد

  1. admin می گوید

   امیرحسین جان، خیلی ممنون بابت به اشتراک گذاری دیدگاهت.

 2. رضا می گوید

  واقعا افت کرد کارگردان این سریال در فصل هفت خراب نابود حقیر کرد

 3. میلاد می گوید

  من ریک و مگی رو خیلی دوست داشتم که از سریال حذف شدند که تازه می گویند قرار است دریل و میشون را از سریال حذف کنند که این خیلی ناراحت کنند ه است

  1. admin می گوید

   میلاد جان، فعلا اینها در حد شایعه هستند (البته به جز میشون)

 4. محمد می گوید

  تا فصل 2 بیشتر ندیدم به نظرم از فصل دو بعد شدیدا کسل کننده و تکراری شد

 5. حافظ می گوید

  چقدر عالی نقد کردید
  اصلا کیف کردم
  مخوصا مخصوصا :

  تم دارک و غم انگیز جای خود را به اجتماع متمدن داده است – [دلیل چهارم]

  شدیدا با این قسمت موافقم.

  فقط کارشون شده گوجه کاشتن و تو جنگل گشتن و هیچ اتفاق خاصی رخ ندادن. هووووووووف

  متشکرم

  1. admin می گوید

   ممنونم حافظ جان، شخصا امیدوارم سه گانه ریک گرایمز بتون خلاء نبودنش رو پر کنه

 6. هاشم می گوید

  خوب من موافق نیستم که سریال داره افت می کنه چون یه جایی باید این سریال هم مثل سریالهای دیگه تموم بشه و چه بهتر که از تم دارک بودن به جوامع متمدن باشه و زندگی به نوعی به حالت عادی برگرده البته موافق حذف ریک و حتی فصل های قبل تر شین نبودم و نیستم همچنین نیگان میتونست حداقل به جای ریک باشه تا میشون ولی در حالت کلی سریال باید خوب تموم بشه و میتونه برگشت به جامعه ای متمدن این سریال رو به سرانجامش برسونه

  1. admin می گوید

   هاشم جان، هیچ قانونی نوشته شده ای مبنی بر پایان خوش سریال وجود نداره و این موضوع بیشتر سلیقه ای هست. اما در هر صورت نیم فصل دوم فصل دهم، پیشرفت قابل توجهی داشته.

 7. پژمان می گوید

  واقعا یکی از اشتباهات مهم این سریال فصل ۷ و۸ بود واسه اینکه فیلم همش جنگ بین نیگان وریک بود حتی جوری که میشه گفت انگار یادشون رفته که اسم فیلم مردگان متحرک هستش وبه نظر من بعضی از شخصیت های فیلم نباید میمردن مثل شین و گلن

 8. سروش می گوید

  سلام خدمت همه
  واقعا حرفاتون درست بود فصل 7 باعث شد که ار اول فصل 8 سریالو رها کنم و واقعا دیگه برام جزابیتی نداشت سریالی که خیلی دوست داشتم اما واقعا فصل 9 و 10 جبران کرد و توجه مون رو حتی به اتفاقاتی که در فصل 11 قراره بیوفته جذب کرد مخصوصا فصل10.
  اشکالات سریال واقعا بعضی رابطه ها اصلا نباید شکل میگرفت و درست نیست مثل ریک و میشون مثل رزیتا و گابریل اما من همیشه این سریالو دوست داشتم چون با بقیه ی سریالای هم ژانر خودش خیلی فرق داره امیدوارم فصل 11 ارزش صبر کردن رو داشته باشه

  1. admin می گوید

   سلام سروش عزیز، ممنون بابت نظرت 🙂

 9. Hmn می گوید

  این سریال دیگه اون ابهت قبلن رو نداره و روز به روز دارن موضاعت بیخود و جدیدی به داستان اضافه میکنن . و اینکه فصل ۷ و ۸ باید یکی میشدن درسته و سریال باید با کشتن نیگان که در اوج بود به اتمام میرسید اما متاسفانه انگار قصد تمام کردن سریالو ندارن و ریک بیچاره هم الکی از سریال رفت.

  1. admin می گوید

   دوست من، انصافا نیم فصل دوم قوی بوده تا اینجای کار

 10. Mr.Mohsen می گوید

  تمام زیبایی و حیجان این نوع فیلم به در به دری و تلاش برای رسیدن به محل امن و تلاش در بدترین و پرخطر تریت شریاط به رسیدن غذا و ‌… هست این موارد در فیلم دگ دیده نمیشه ….پس کار این سریال تمام هست ..☺

 11. Sepehr می گوید

  منم کاملا با نوشته ها موافقم و مرسی بابت سایت خوبتون😊

  1. admin می گوید

   ممنون بابت نظرت سپهر جان 🙂

 12. من می گوید

  من فکر کردم تنها من از وسطا فصل ۷ و۸ رو ندیدم چون واقعا رو اعصابم بود…ولی نگوو همه براشون عذاب آورو کسل کننده بوده… ولی ۹به بعد جبران شد اگه نمیشد دیگه نگاه نمیکردم

  1. admin می گوید

   جدا از تعصب و … نیم فصل دوم فصل دهم تا به اینجای کار عالی بوده 🙂

 13. فاروق می گوید

  منم فکر میکنم که از داستان اصلی سریال دور شده.این سریال باید موضوع اصلیش مرده ها میبودن که الان به کلی به حساب نمیان و سریال شده مبارزه بین دو گروه

 14. Amir می گوید

  به نظر من مرگ گلن مثل یک تشر به ریک و گروهش زده شد که باعث شد شاهد اون همه هیجان تو فصل ۷ و ۸ بشیم ولی خب با اینکه خیلی طول کشید موافقم
  از طرف دیگه سریال خیلی هم قابل پیش بینی نشده و بعضی از اپیزود ها هنوز مخاطب رو غافلگیر میکنه مثل استفاده کارول از نیگان برای کشتن آلفا
  بنده که یک درصد هم احتمال نمیدادم فرار نیگان از سلول کار کارول باشه
  سوم هم اینکه به نظر من رابطه ها زورکی نیست فقط روی شخصیت های یک رابطه ی عاشقانه مثل رابطه گلن و مگی خوب کار نشده و نتونسته اون حس رو دوباره به مخاطب منتقل کنه
  ولی با بقیه موضوعاتی که ذکر کردید کاملا موافقم
  مرسی.

 15. علیرضا می گوید

  سلام ممنون بابت مقاله من هم حرف دوستان رو قبول دارم فصل ۷ و ۸ بسیار کسل کننده بود و باعث شد که دیگه به سمت سریال نروم و فقط منتظر قسمت آخر آن باشم ولی فصل ۹ و ۱۰ کاملا نظرم را تغییر داد چون بسیار جذاب شده است و به نظرم ارزش دیدن را دارد.

 16. کیکاووس می گوید

  سلام ممنون از تاپیکت
  من تعجب میکنم که همه فصل 7و8 رو کسل کننده می دونن درحالی که من به هر کسی که می خوام این سریال رو معرفی کنم حتما میگم که شروع خوب این سریال از اول فصل 7 هست.
  بعد هم. خوب آخه اصلا طولی نکشید یعنی به شخصه دوست داشتم شخصیت فرماندار یا گاونر که تو فصل 3 شخصیت منفی بود حذف شده و یک فصل دیگه به نیگِن اختصاص داده بشه تا بیشتر محبوب بشه.
  فعلا به لطف طول کشیدن بیش از حد فصل 7و8 شخصیت نیگِن هنوز هم جزو محبوب ترین شخصیت منفی های دنیای سینما محصوب میشه.

  1. admin می گوید

   سلام دوست من، شاید شما فصل 7 و 8 رو توی چند روز دیده باشید، اما برای طرفداری که برای هر اپیزود یک هفته صبر میکنه تا یک چیز هیجان انگیز ببینه و یا اینکه چند ماه منتظر نیم فصل دوم میشه، این موضوع خیلی اذیت کنندست.

 17. یاسان می گوید

  سلام به نظر من هم بد ترین فصل اول فصل هفت بود بعد هشت و آیا مطمئنین یا تایید شده که قراره میشون حذف شه؟ واگه قراره حذف شه که از جود مراقبت کنه؟

  1. admin می گوید

   سلام دوست من، پاسخ سوالتون رو میتونم بدم، اما ترجیح میدم که حرفی نزنم، چرا که اسپویل میشه. فصل دهم رو تماشا کنید تا به پاسختون برسید 🙂

 18. حسام می گوید

  سلام من تازه تریلر فصل ده رو دیدم مگه مگنا هم جنس باز بود من چطور ندیدم مبشه بگین کدوم قسمت اتفاق افتاده؟

  1. admin می گوید

   سلام حسام جان، بله با یونیکو در ارتباط هست. از فصل نهم مشخص میشه.

 19. علي مطلبي می گوید

  نظر من حاوی اسپویله
  من بعد فصل هشت سریال رو دیگه دنبال نمیکردم تا این روزای قرنطینه ک باز دان کردم
  مسخره ترین چیزی ک یادم میاد دستکاری فشنگ ها بود یا تفنگ ها بود خوب یادم نیس ک یه دفعه یوجین شد قهرمان و ناجی ها شکست خوردن
  نقد های شما بسیار کامل بود مخصوصا بازیگرا ک دیگه نقششون موندگار نیس
  و از دارک در اومدن سریال مثلا من انتظار خشونت بیشتری رو از آلفا داشتم وقتی میرفتن جنگل پیش گروهش همشون رو آزاد میکذرد ولی یه دفعه زد نزدیک 10 نفرو با هم کشت میتونستن کم کم شخصیت ها رو به طور وحشیانه ای بکشن تا سریال هیجان انگیز تر بشه
  یه نکته ای ک هیشکی راجع بهش صحبت نمیکنه هر فصل تو سریال یه احمقی هست ک صدمه روحی خورده و اصلا حرف هیشکی رو قبول نمیکنه و درگیری به وجود میاره ک باعث میشه سریال جلو بره و بهتره جلو بردن سریال رو به طریق دیگه باشه مثلا هنری و کارول ک رو مخ بودن و من از مرگ هنری احمق خوشحال شدم

 20. Amir resa می گوید

  سلام آدمین عزیز! من هم فوق العاده طرفدار سریال مردگان متحرک (وایکینگ دد) هستم و امیدوارم فصل های بعد هم بسازند ولی متاسفانه زمان زیادی میگذرد که من دیگه این سریال را نمیبینم به دلیل اینکه آن شخصیت منفی فیلم (جفری دین موگان) شروع به کشتن نقش اصلی های فیلم کرد و وقتی که ریک و مگی و… و نقش های اصلیه فیلم کشته شدند و حذف شدند فیلم باید تمام میشد و بدون دلیل به ساختن فصل های این فیلم ادامه دادند. خلاصه سریال خیلی خاطره انگیزی بود و فکر نکنم هیچ سریالی در این اندازه خوب باشدو مقالتون هم فوق العاده بود ، امیدوارم هرجا هستید سالم و تن درست باشید ❤

  1. admin می گوید

   سلام امیررضا جان ممنون بابت دیدگاهت.
   اهل اسپویل کردن نیستم اما شخصا پیشنهاد میکنم سریال رو دوباره تماشا کنی چون داره به روزهای اوجش برمیگرده و …

 21. رضا می گوید

  یه درد و دل حسابی
  منم مثل خیلیا از شروع فصل ۷ تا اخرفصل ۸ واقعا زجررررر کشیدم، با مرگ گلن و اون یارو مو قرمزه (اسمشو یادم نیست) که به شخصه عاشقشون بودم چون تو اون اوج زامبی بازار با مگی و رزیتا ارتباط های عاطفی عمیقی برقرار میکردن که یهو بوم نیگان زد ترکوندشون و من واقعا تا اخر فصل ۸ منتظر بودم ریک و بقیه انتقامشونو از نیگان بگیرن ولی به قول شما متمدن شدن اونها و اینکه حاضر بودن با هم درگیر بشن ولی ادم بد هارو نکشن و ببخشنشون اصلا با عقل من و داستان ۶ فصل گذشته جور در نمیومد .. اون وقفه های بین اپیزود ها که عطش من برای انتقام از نیگان رو بیشتر میکرد متاسفانه به حاشیه کشیده میشد ریک و دوستان هر بار مهربون تر میشدن و اخر هم که نیگان رو تو زندان دیدم دیگه با خودم عهد کردم دیگه سریالو نگا نکنم چون ریک هم هر روز حقیر تر میشد و اون ابهت همیشگی رو نداشت و اینکه تغییرات ۳۶۰ درجه ای که به شخصه دلیلشو تغییر عوامل سریال میدونم … اوایل انقدر خوب بود که من به خاطرش سریال arrow رو قیدشو زدم تا وقتمو پای هیجانای سکانسای واکینگ دد بگذرونم تو فصل ۷ دیگه خبری از سکانسایی که گلن زیر زامبی ها مدفون میشه و فصل بعد زنده بر میگشت و هممون خوشحال میشدبم نبود … ببخشید که سرتون درد اوردم.

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نمی شود