بررسی سرنوشت ریک گرایمز در سریال The Walking Dead [ریک گرایمز کجا رفته است؟]

4 12,886

تحلیل و بررسی سرنوشت ریک گرایمز در سریال واکینگ دد

زمانی که به تازگی با مت نگریت (Matt negrete)، شورانر سریال World Beyond صحبت می‌کردیم، او با تردید درباره فیلم Rick Grimes حرف می‌زد که البته می‌شود مردد بودن او را درک کرد. از همه این‌ها گذشته، قهرمان سریال The Walking Dead دو سالی می‌شود که از این سریال کنار کشیده و رفته تا فرانچایز فیلم خودش را بسازد، اما هنوز نمی‌دانیم چه اتفاقاتی قرار است برای ریک گرایمز بیفتد.

در ادامه قصد داریم به تحلیل و بررسی سرنوشت ریک گرایمز پس از خروج از سریال TWD (واکینگ دد) بپردازیم.
با سایت پلی مگ همراه باشید.

آیا ریک گرایمز در همان نقطه زمانی سریال World Beyond حضور پیدا خواهد کرد؟

تنها چیزی که می‌دانیم این است که سریال World Beyond می‌تواند با سرنوشت ریک گره بخورد و اطلاعات بیشتری از آن سازمان مخفی به ما بدهد که او را ربوده است، اما تمام جواب‌هایتان را از جایی که ریک ربوده شده و چرا او را به آن سازمان منتقل کردند، می‌گیرید.

وقتی که این سوال را از مت نگریت پرسیدیم، جواب داد:«نمی‌توانم داستان سریال را با جواب «نه» یا «آره» اسپویل کنم، اما تمام جواب‌هایتان را از جایی که ریک ربوده شده، می‌گیرید. فکر می‌کنم جواب این سوال را هم بگیرید که چرا او را به آن سازمان منتقل کردند.

بالاخره مشخص شد ریک گرایمز به کجا برده شده است؛ آیا باید به زودی شاهد حضور وی در سریال The Walking Dead باشیم؟
بالاخره مشخص شد ریک گرایمز به کجا برده شده است؛ آیا باید به زودی شاهد حضور وی در سریال The Walking Dead باشیم؟

چهار قسمت از سریال World Beyond به ترتیب به تمام این سوالات پاسخ می‌دهد. بیشتر جواب‌ها را هم در قسمت چهارم یعنی قسمت The Wrong End of a Telescope می‌بینیم. زمانی که اندلینگ‌های جوان به سفر درازمدت خود ادامه می‌دهند تا لوازم مورد نیاز خود را از یک دبیرستان قدیمی و متروکه جمع آوری کنند، سیلاس همانطور که بارها و بارها به صورت واکر مشت می‌زند، به گذشته‌اش فلش‌بک می‌زند تا از رابطه بین هوپ با پدرش بیشتر بداند، اما جدا از این موضوع، این قسمت از سریال کمک چندانی به پیشبرد روایت داستان نمی‌کند.

هرچند، همه این اتفاقات به لطف لحظه پایانی و شگفت‌انگیز سریال که اطلاعات زیادی درباره جستجو و تحقیقات CRM را برای درمان نشان می‌دهد، در عرض دو دقیقه تغییر می‌کند و بعد از پایان آن صحنه، دانشمند جمهوری مدنی به نام لیلا را می‌بینیم که به طور اتفاقی توانست در آزمایشگاه خود روی یک زامبی تست‌های خود را انجام دهد. این نمونه آزمایشگاهی هیچ واکنش مشخصی به محرک روانشناختی نشان نداد. او هم برای تست‌های بیشتر روی پلاسمای نکروتیک و مایع مغز این نمونه کار کرد.

سریال ورلد بیاند می تواند تمامی سوالات شما را راجع به ریک گرایمز (پس از خروج از سریال مردگان متحرک) را به شما بدهد
سریال ورلد بیاند می تواند تمامی سوالات شما را راجع به ریک گرایمز (پس از خروج از سریال مردگان متحرک) را به شما بدهد

نتایج این آزمایشات در طول و بلافاصله پس از احیای آن زامبی، در شرایط تغییرات آب‌وهوای محیط مقایسه می‌شود تا نحوه تاثیر محیط روی فرآیند زامبی شدن را بررسی کند.

از آنجا که چندین واکر در آزمایشگاه وجود داشتند، لیلا از بین آن همه نمونه‌های آزمایشگاهی، دکتر ساموئل ابوت از پورتلند، اورگان را انتخاب می‌کند. این مسئله زمانی عجیب می‌شود که یک عکس روی میز کار لیلا می‌بینیم. این عکس دکتر را قبل از مرگش و قبل از تجدید حیاتش نشان می‌دهد که لیلا رو را می‌شناخته. در آن عکس پدر هوپ را به همراه مرد چهارم ناشناخته‌ای می‌بینیم و به این اشاره می‌کند که چرا لئو تمام زندگی‌اش در حال ترسیدن بوده است.

با توجه به دانشمندان CRM مانند دکتر آبوت که کارایی دارند، این روند برای پدر هوپ به این خوبی پیش نمی‌رود. بهتر است بدانید که این موضوع حتی جالب‌ترین بخش سریال نیست. چون در همان صحنه می‌بینیم که لیلا به سمت TSA402، همکار سابقش و یک نمونه آزمایشگاهی دیگر به نام A403 می‌رود. نتیجه آزمایش هر کدام ممکن است جزئیات جزئی داشته باشد، اما به نظر می‌رسد که در یک لحظه یکی از بزرگ‌ترین رازهای دنیای واکینگ دد حل شده. یعنی معنای حروف A و B. این دو حرف به چه معنا هستند؟

پرده برداری معمای حروف B و A سریال The Walking Dead

طرفداران سریال تا مدت‌ها به این فکر می‌کردند که این دو حرف چه معنایی ممکن است داشته باشند و تئوری‌هایی (پاک :B Uninfected – آلوده :A Infected) یا (پیرو :B Follower – رهبر :A Leader) را در نظر می‌گرفتند. در نهایت، به لطف کد قسمت جدید World Beyond،  حداقل بخشی از این مسئله حل شده و الان می‌دانیم که مردم دنیای واکینگ دد، به نمونه‌های آزمایشگاهی که CRM می‌تواند با استفاده از آنها دارو را کشف کند، A می‌گویند.

خب، حرف B به چه معناست؟ با اینکه سریال World Beyond هنوز به طور مستقیم به معنای این حرف نپرداخته، اما مطمئن هستیم که افراد B همان سربازها یا شاید رهبرهای داوطلب CRM هستند. البته این احتمال هم وجود دارد که آنها بر خلاف میل باطنی و به اجبار به این سازمان خدمت می‌کنند.

برگردیم به زمانی که CRM ریک گرایمز را گرفت. جادیس در آخرین لحظه نظر خود را عوض کرد و برای محافظت از او، ریک را از A به B تغییر داد. جادیس هم گفت:«من عوض A، یک B دارم. هیچوقت A نداشتم. او صدمه دیده، اما قوی است.» این‌ها برای ریک هر معنی که داشته باشد، این را مشخص می‌کند که CRM، به زنده بودن ریک و سایر افراد گروه B بیشتر اهمیت می‌دهد تا به مرده آنها.

یکی دیگر از دلایلی که زنده بودن گروه‌های B برای CRM مهم است را در اینجا می‌توان دید که زمانی که جادیس قبل از اینکه سعی کند نگان و گابریل را بکشد، آنها را به گروه A علامت‌گذار می‌کند؛ چون گروه A نسبت به گروه B قابل‌مصرف‌تر هستند.

تا حدودی راز مربوط به کدهای B و A سریال مردگان متحرک (واکینگ دد) فاش شد
تا حدودی راز مربوط به کدهای B و A سریال مردگان متحرک (واکینگ دد) فاش شد

سریال The Walking Dead: World Beyond به رازهای سریال اصلی و علی الخصوص ریک گرایمز پاسخ می دهد

زمانی که سایت EW با مت نگریت درباره اینکه بخش پایانی سریال فرعی مردگان متحرک یعنی سریال World Beyond واقعا چه معنایی دارد، صحبت کرد و مت نگریت هم گفت:«آن صحنه سوالات زیادی به وجود آورده که بعدها در این فصل و فصل بعدی به همه آن‌ها جواب خواهیم داد.» چه ریک در سریال ظاهر شود یا نشود، انتظار می‌رود قبل از اینکه فصل دوم سریال World Beyond تمام شود، چیزهای بیشتری از گروه‌های A و B بدانیم.

 

خواندن مقاله «چرا سریال واکینگ دد (The Walking Dead) دیگر محبوب نیست؟» را به تک تک طرفداران عزیز این سریال پیشنهاد می کنم. (روی متن بنفش کلیک کنید)

 

نقد و بررسی فیلم و سریال های جدید را از سایت پلی مگ دنبال کنید!

نظر شما چیست و فکر می کنید ریک گرایمز دقیقا کجاست و چه سرنوشتی در انتظار اوست؟
آیا این شخصیت محبوب را دوباره در The Walking Dead می بینیم؟

منبع: سایت پلی مگ

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]
4 دیدگاه
 1. مهدی ملکی می گوید

  متاسفانه نابغه‌ای مثل فرانک دارابونت رو از این سریال کنار گذاشتن و حالا از هر زمان دیگه‌ای بیشتر داره از سریال سوء استفاده میشه. ی درخششی که سریعا نابود شد.

  1. فرهمند می گوید

   گاهی سریال های خوب سرنوشت بدی پیدا می کنند و بالعکس

 2. حامد می گوید

  اجازه استفاده از مطالب سایتتون رو با ذکر منبع و نام نویسنده میدین؟

  1. admin می گوید

   سلام وقت بخیر
   بله مشکلی نیست

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نمی شود