نقد و بررسی فصل دهم سریال The Walking Dead | این سریال هنوز زنده است!

11 8,826

آیا فصل 10 سریال واکینگ دد نوید روزهای خوب را می دهد؟

وضعیت سریال مردگان متحرک / واکینگ دد در چند فصل اخیر، دقیقا مثل تیم های فوتبالی شده است که زمانی در اوج بوده اند و درحال حاضر در دوران افت به سر می برند و هواداران آن هر فصل انتظار قهرمانی در تمام جام های ممکن را دارند. فصل 10 سریال The Walking Dead به اتمام رسید و سازندگان سریال که از تصمیم ناگهانی شبکه ای اِی اِم سی (AMC) مبنی بر پایان یافتن این سریال محبوب در فصل یازدهم شوکه شده بودند، تصمیم به ساخت 6 اپیزود اضافه برای فصل 10 مردگان متحرک گرفتند، در واقع فصل دهم دارای 22 اپیزود بود و ما در مقاله «نقد و بررسی فصل دهم سریال The Walking Dead» علاوه بر 16 قسمت اصلی، به نقد و بررسی 6 قسمت اضافه نیز پرداخته ایم.

در مقاله نقد و بررسی فصل 10 سریال واکینگ دد سعی شده است تا جایی که امکان دارد به صورت خلاصه به بررسی نقاط ضعف و قوت این فصل بپردازیم و ببینیم آیا این سریال بالاخره توانسته است به اوج برگردد یا خیر؟
تا انتها با سایت پلی مگ همراه باشید.

در این مقاله بخش های مهمی از داستان سریال واکینگ دد اسپویل شده است؛ پس اگر این سریال را تا انتهای فصل دهم تماشا نکرده اید، لطفا از خواندن مقاله اجتناب کنید

با نقد و بررسی فصل دهم سریال مردگان متحرک همراه سایت پلی مگ باشید
با نقد و بررسی فصل دهم سریال مردگان متحرک همراه سایت پلی مگ باشید

آیا فصل دهم سریال The Walking Dead نسبت به فصل گذشته دچار پیشرفت شده است؟

زمانی که فصل نهم منتشر شد، عموما معتقد بودند این سریال دیگر به روزهای خوبش باز نخواهد گشت، اما رفته رفته و با گذشت زمان، نظر خیلی ها برگشت و معتقد بودند که این سریال توسط آنجلا کانگ (شورانر جدید) درحال احیا شدن است و در وبسایت های نمره دهی، فصل 9 توانست به طور میانگین نمره خوب 8.1 را کسب کند (از میان صد ها هزار رای) اما فصل دهم با احتساب 6 اپیزود اضافه، به هیچ عنوان از لحاظ نمره و محبوبیت توانایی رقابت با فصل نهم را ندارد. اما آیا واقعا به این نمره ها می توان اعتماد کرد یا کسانی که نمره کم و متوسط داده اند افرادی متعصبی هستند که چشمان خود را به روی واقعیت بسته اند؟

فصل 10 واکینگ دد بهتر است یا فصل 9؟
فصل 10 واکینگ دد بهتر است یا فصل 9؟

وقتی که نمرات اپیزود های سیزن 10 را با سیزن گذشته مقایسه می کنم، به این نتیجه می رسم که فصل دهم لایق بیشتر از اینها بود و کم لطفی خیلی خیلی زیادی به بخش های مهم و هیجانی، علی الخصوص اپیزودهایی که نیگان در آن نقش آفرینی کرده، شده است. اگر از دنبال کنندگان اخبار سریال مردگان متحرک باشید، حتما می دانید، فصل قبلی یکی از انتقادات بزرگی که به سریال وارد میشد، در رابطه با عدم حضور جدی نیگان در اپیزود های مختلف بود!

اما علاوه بر اینکه نیگان نقش بسیار موثری را داشت، در اپیزود آخر، 6 اپیزود اضافه، زندگی وی را به صورت خلاصه نشان داد و تمام راز ها و حقایق مربوط به این شخصیت را برملا کرد؛ چیزی که طرفداران سریال واکینگ دد 4 فصل است منتظر آن هستند.

شاید فصل نهم اپیزودهای هیجان انگیز بسیار زیاد داشت، اما به همان اندازه اپیزودهای کسل کننده نیز داشت و ثبات کمی وجود داشت، اما به هر حال پیشرفت اولیه از همان فصل آغاز شد و با قاطعیت می گویم فصل دهم از لحاظ ثبات، عملکرد بهتری نسبت به فصل نهم داشته است.
درست شبیه به یک تیم فوتبال که با مربی تازه درحال پیشرفت می باشد و نشانه پیشرفت ثبات است.

6 قسمت اضافه می توانست بهتر از اینها باشد

در کل ایده 6 قسمت اضافه بسیار خوب بود و با استقبال طرفداران نیز روبرو شد و آنجلا کانگ دلیل این کار را اقدام ناگهانی شبکه AMC مبنی بر کنسل شدن سریال مردگان متحرک، بعد از فصل یازدهم اعلام کرد و قرار شد به سوالات مهم در رابطه با زندگی شخصیت های کلیدی سریال در چند سالی که ما از آنها بی خبر بودیم، پاسخ دهد.

پتانسیل 6 اپیزود اضافه فصل دهم سریال The Walking Dead بیشتر از اینها بود
پتانسیل 6 اپیزود اضافه فصل دهم سریال The Walking Dead بیشتر از اینها بود

به جز 2 قسمتی که به سوالات کلیدی طرفداران پاسخ داد، سایر قسمت ها بسیار اضافه و کلیشه ای و بی محتوا بودند، علی الخصوص اپیزودی که با محوریت شخصیت کارول بود. به هر حال این اپیزود ها می توانستند بهتر از اینها باشند.

تنوع مکانی

چیزی که خیلی طرفداران را اذیت می کرد، عدم تنوع در لوکیشن های فیلم برداری بود که خوشبختانه در فصل دهم سریال The Walking Dead تا دلتان بخواهد لوکیشن های مختلف را دیدیم که به درستی نیز از آنها استفاده شده بود و فکر می کنم طرفداران سریال نیز با من موافق باشند. اگر چه هنوز که هنوزه از این لحاظ با فصل های اولیه فاصله دارد و تا زمانی که چیزی به اسم جامعه امن در سریال وجود داشته باشد، نباید انتظار زیادی از این لحاظ داشته باشیم.

تعداد مکان هایی که در آن فیلمبرداری فصل 10 واکینگ دد انجام شد بسیار زیاد بود
تعداد مکان هایی که در آن فیلمبرداری فصل 10 واکینگ دد انجام شد بسیار زیاد بود

به سوالات زیادی پاسخ داده شد اما …

یکی از دلایلی که داستان سریال The Walking Dead همیشه زبانزد خاص وعام بوده، وجود اتفاقات ناگهانی و مرموز است. نیم فصل دوم و تا حدودی 6 قسمت اضافه فصل 10 مردگان متحرک تا حدودی به بعضی از سوالات پاسخ دادند و از یک سو سوالات زیادی را در ذهن طرفداران ایجاد کرد. بعد از اینکه آندرو لینکلن سریال را ترک کرد، خیلی از طرفداران نسبت به این موضوع اعتراض داشتند و دارند و سریال را به طور کلی تحریم کردند و طبیعی است که آنها انتظار اتفاقات مرموز تر و بهتر که با شخصیت ریک گرایمز ارتباط داشته باشد را دارند، اما اینکه سازندگان سریال از پتانسیل های موجود استفاده نمی کنند واقعا در جای خود تعجب برانگیز است، چرا که می توانند هم سریال را داغ نگه دارند و هم اینکه از کاهش شدید طرفداران جلوگیری کنند!

در فصل 10 مردگان متحرک به هیچ کدام از سوالات مرتبط با ریک گرایمز پاسخی داده نشد
در فصل 10 مردگان متحرک به هیچ کدام از سوالات مرتبط با ریک گرایمز پاسخی داده نشد

همه اتفاقات در یک اپیزود خاص رخ می دهند!

درست است که سریال در بسیاری از زمینه ها پیشرفت کرده اما یکی از چیزهایی که من را بسیار آزار می دهد، این است که بعضی از اتفاقات داستانی سریال همانطور که کند به مخاطب نمایش داده می شود و عملا پیشرفت خاصی در داستان صورت نمی گیرد، به همان اندازه در یک اپیزود خاص که معمولا اپیزود آخر است، قضیه را حل و فصل می کنند. خب این اصلا خوب نیست و بهتر است به جای اینکه تمام هیجان را برای یک اپیزود خاص در نظر بگیرند، سعی کنند تا تک تک اپیزود هایی که ما تماشا می کنیم کمی از این حرارت و هیجان را داشته باشند، اینطور هم طرفداران راضی هستند هم ثبات سریال بیشتر می شود.

آیا شما هم معتقدید اتفاقات مهم بسیار سریع رخ دادند؟
آیا شما هم معتقدید اتفاقات مهم بسیار سریع رخ دادند؟

سریال واکینگ دد هنوز هم بهترین است!

با وجود تمام کم و کاستی ها و ضعف هایی که این سریال نسبت به فصل های اولیه دارد، اما باید قبول کنیم با خروج ریک گرایمز که یک وزنه و نماد کامل برای سریال The Walking Dead محسوب می شد، نویسندگان و بازیگران و کارگردان ها به خوبی توانستند سریال را روی مسیر پیشرفت قرار دهند، اگر چه در بخش هایی نیز شکست خوردند. اما این سریال هر چه ضعف داشته باشد، باید قبول کنیم بهترین سریال یا حتی اثر زامبی محور تاریخ است و درحال حاضر نیز بهترین سریال آخر الزمانی است!

 

نقد و بررسی فیلم و سریال های جدید را از سایت پلی مگ دنبال کنید!

نظر شما نسبت به فصل 10 سریال مردگان متحرک چیست؟
همچنین نظر خود را نسبت به اپیزود های اضافه فصل دهم واکینگ دد با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: سایت پلی مگ

7
متوسط

نقد و بررسی فصل دهم سریال واکینگ دد (The Walking Dead)

 • نمره داده 7
11 دیدگاه
 1. Mahan می گوید

  کاملا موافقم مثلش وجود نداره ، توی سبک زامبی و آخرالزمان عالی ترینه

 2. ..... می گوید

  د لست اف اس 2 در داستان زامبی ها یک بود

 3. سجاد می گوید

  ای کاش ای کاش هیچوقت این سریاُ نگاه نمیکردم بدجوری تو ذهنم توی وجودم نمیدونم چی بگم لونه کرده رخنه کرده چی بگم نمیدونم بعضی شبا خوابشو میبینم. مخصوصا شخصیت دریل دیکسون بدجور عاشق شخصیتش شدم چون یه جورای تو ماه های خودشم خودمم جای این شخص گذاشتم تو فیلم اصلا دلرم دیونه میشم یکی اگه دوست داره بیا د منو از این اوضاع نجات بده

  1. رضا می گوید

   سلام منم درگیر شخصیت ریک شدم آرزو دارم حکومتی که در ایران به وجود میاد مثل حکومتی باشه که ریک به وجود آورد
   تا قبل از پیروزی کاملا جنگید ولی بعد از اینکه پیروز شد همه رو بخشید حتی نیگان رو و این واقعا عالی بود روی من هم بسیار تاثیر گذاشته این سریال و اول ریک بعد نیگان و بعد دریل هم عالی بودن

  2. ماهان می گوید

   حتما سنت خیلی کمه و بچه ای.
   سریال و فیلم با زندگی واقعی قاطی نکن داداش

 4. منصورزاهدی می گوید

  یکی ازبهترین سریالهایی که تاحالا دیدم همینه واقعا دم سازندش گرم ولی حیف که اخرشو نساختن ونیمه کاره رهاش کردن هرهفته یه سرمیزنم شایدادامش امده باشه ولی حیف اخرین فصل وقسمتی دیدم فصل ۱۳قسمت۱۶ دیدم

  1. شقایق می گوید

   داداش چی میزنی؟
   کلا ۱۱ تا فصل داره

  2. ماهان می گوید

   بابا فصل ۱۱ آخرشه چی دیدی تو؟

  3. ماهان می گوید

   دو تا اسپین آف قراره بیاد یکی آخر این هفته دریل دیکسون میاد اون یکی هم داستان ریک رو نشون میده که برمیگرده.
   ریک تو کمیک کشته میشه ولی اینجا نمیکشنش و زنده میزارن که اسپین آف بسازن

 5. ماهان می گوید

  نورمن ریدوس (دریل)واسه هر اپیزود فصل ۱۰ یک میلیون دلار گرفته خدایی فصل ۱۰ بهتر بود از فصل ۹ مزخرف و خسته کننده ولی اینکه ریک نبود کلا ضد حال بود و اون گروه جدید کرو‌لال ها چنگی به دل نمیزنه و آدم ازشون خوشش نمیاد و خیلی طولانی هم بود ۲۲ قسمت یا خدا

 6. ماهان می گوید

  اینم بگم فصل ۱۰ میشون میمون کمتر بازی میکنه خدایا شکرت. بازیگر زشت و بی استعداد مثل این تو زندگیم ندیدم بد هیکل زشت حیفه پولی که به این دادن

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نمی شود