معرفی تمامی اسپین آف های Attack on Titan (رتبه بندی)

0 1,376

حالا که مجموعه اتک آن تایتان (Attack on Titan) یا به فارسی حمله به تایتان رسما به اتمام رسیده، خیلی از طرفداران به دنبال آثار مشابه هستند تا حداقل غم آن کمتر شود. این اتفاق همیشه بعد از اتمام فیلم و سریال یا انیمه های محبوب رخ می دهد. اولین چیزی که طرفداران به دنبال آن هستند، اسپین آف یا مجموعه های فرعی و مرتبط با انیمه اصلی می باشد. برخلاف اینکه اکثرا فکر می کنند هیچ اسپین آفی در رابطه با دنیای اتک آن تایتان تا به امروز ساخته نشده است، اما تا این لحظه یا بهتر است بگویم تا زمان نگارش این مقاله، 7 اسپین آف که شامل فیلم سینمایی، سریال تلویزیونی و انیمه یا کارتون هستند، ساخته شده است.

در این مقاله قصد داریم به معرفی تمامی اسپین آف های Attack on Titan بپردازیم.
با توجه به اینکه هر اثری ارزش نگاه شما عزیزان را ندارد، این مقاله به شکل رتبه بندی قرار گرفته است.
لطفا تا انتها همراه سایت پلی مگ باشید.

لیست بهترین اسپین آف‌های اتک آن تایتان (فیلم – سریال – انیمه)

7- Attack on Titan: Junior High

7- Attack on Titan: Junior High
7- Attack on Titan: Junior High

یک مینی سریال کوتاه و پرودی از مجموعه اتک آن تایتان می باشد. در اتک آن تایتان: جونیور های، تمامی شخصیت های اصلی، من جمله ارن، میکاسا، آرمین و … حضور دارند.
اما این بار جهت نجات بشریت گروه آزادی و نجات وجود ندارد. شاید برایتان جالب باشد که اتحاد مردم بر سر شکست تایتان ها در این انیمه کوتاه هم وجود دارد، اما نه برای نجات جهات، بلکه برای انتقام خوردن نهار دانش آموزان!
بله درست خواندید، برای انتقام دزدیدن و خوردن نهار دانش آموزان. در واقع تایتان های آنطرف دیوار ها، هر روز نهار دانش آموزان را می دزدند و در نهایت می خورند.
Attack on Titan: Junior High یک اسپین آف طنز می باشد.

6- Attack on Titan: High School

6- Attack on Titan: High School
6- Attack on Titan: High School

اتک آن تایتان: های اسکول، دنباله ای بر مجموعه اتک آن تایتان: جونیور های می باشد. در واقع در این مجموعه شخصیت ها بزرگ شده اند و اینبار داستان در دبیرستان مارلی در جریان خواهد بود.
بله درست شنیدید، مارلی! کشوری که از الدیایی ها و اهالی جزیره پارادایز متنفر است. در این مجموعه طنز نیز مارلی ها، ارن و دوستانش یا بهتر است بگویم دانش آموزان منتقل شده به دبیرستان مارلی را شیطان می خوانند و بین آنها و دانش آموزان خودشان تبعیض قائل هستند.

اگر چه Attack on Titan: High School شباهت خیلی زیادی به Attack on Titan: Junior High دارد، اما نتوانست همانند آن بیننده های زیادی جذب کند و یک پروژه شکست خورده محسوب می شود. اما تماشای آن برای طرفداران مجموعه اصلی خالی از لطف نخواهد بود.

5- Attack on Titan: Counter Rockets

5- Attack on Titan: Counter Rockets
5- Attack on Titan: Counter Rockets

اتک آن تایتان: کانتر راکت یک مینی سریال سه قسمتی با محوریت شخصیت هانجی زو می باشد. شخصیتی که توانست با هوش بالا و تحقیق چند ساله اش بر روی تایتان ها، تمامی مردم جزیره را آگاه کند. صحنه های اکشن خوبی در Attack on Titan: Counter Rockets تماشا خواهید کرد و نکته قابل توجه این است که شما متوجه رازهایی که خواهید شد که در مجموعه اصلی به آنها پرداخته نشده بود. اگر دوست دارید بعد جدیدی از دنیای اتک آن تایتان و جزیره را بشناسید، قطعا تماشای این مینی سریال سه اپیزودی نیز به شما پیشنهاد خواهد شد.

4- Attack on Titan: Before the Fall

4- Attack on Titan: Before the Fall
4- Attack on Titan: Before the Fall

اتک آن تایتان: بیفور فال دقیقا 70 سال قبل از داستان اصلی مجموعه یا بهتر است بگویم قبل از سقوط دوباره جزیره را روایت می کند. این مجموعه به دو پارت تقسیم می شود. پارت اول در رابطه با شخصیت آنجل آلتونن که به احتمال زیاد خیلی از شما او را نمی شناسید است. آنجل آلتونن خالق تجهیزات مانور سه بعدی است که قطعا گروه نجات، سربازها و بشریت مدیون او هستند. تماشای پارت اول به شدت به شما عزیزان پیشنهاد می شود.
پارت دوم در رابطه با شخصیت کوکلو است. مردم کوکلو را از استفراغ یک تایتان پیدا کردند و زمانی که او بزرگ می شود، مورد نفرت مردم قرار می گیرد، چرا که معتقدند او نباید زنده باشد و احتمالا از نوادگان شیطان است.

Attack on Titan: Before the Fall مجموعه شیک و جذابی است که تماشای آن به طرفداران اتک آن تایتان پیشنهاد می شود.

3- Attack on Titan: End of the World

3- Attack on Titan: End of the World
3- Attack on Titan: End of the World

فیلم سینمایی اتک آن تایتان: پایان جهان در سال 2015 و در 2 پارت مختلف اکران شد. نویسنده مانگا و خالق دنیای Attack on Titan، یعنی ایساما، تغییرات خیلی بزرگی را روی این اثر اعمال کرده است. از تغییر شخصیت ها گرفته تا منتقل شدن جهان به کشور ژاپن. با توجه به اینکه این اثر قبل از پایان رسمی مانگا ساخته شده است، احتمالا سکانس ها یا دیالوگ ها برایتان عجیب و بحث برانگیز باشند. فیلم سینمایی Attack on Titan: End of the World استانداردها را رعایت کرده است و اگر عاشق ارن و دوستانش هستید، این فیلم را حتما تماشا کنید.

2- Attack on Titan: No Regrets

2- Attack on Titan: No Regrets
2- Attack on Titan: No Regrets

این مجموعه نیز در دو پارت با محوریت شخصیت محبوب دنیای اتک آن تایتان، یعنی لیوای آکرمن ساخته شده است. این مجموعه نیز در دو پارت منتشر شده و با استقبال خارق العاده طرفداران Attack on Titan قرار گرفته است. احتمالا شما هم علاقه دارید تا بدانید کودکی لیوای چگونه گذشته است و اصلا چطوری گذرش به گذر آروین، فرمانده گروه تجسس خورده است. یک مجموعه تمام عیار و با استانداردهای بالا و در حد مجموعه اصلی است. همانطور که می دانید در نظرسنجی های صورت گرفته، شخصیت لیوای آکرمن جزو سه شخصیت برتر و محبوب دنیای Attack On Titan است.

1- Attack on Titan: Lost Girls

1- Attack on Titan: Lost Girls
1- Attack on Titan: Lost Girls

اتک آن تایتان: دختران گمشده در سه قسمت و در سال 2017 منتشر شد. این مجموعه مناسب دختران است، چرا که تمرکز آن روی زنان و دختران، مثل آنی می باشد. این اسپین آف نیز از آثار موفق دنیای Attack on Titan به شمار می رود. این انیمه به دلیل اینکه توجه ویژه ای به آنی و میکاسا شده است یا به معنای دیگر محوریت مجموعه هستند، از ارزش بسیار بالایی برخوردار است. در واقع شما می توانید بعد دیگر شخصیت این دو نفر را یاد بگیرید. سکانس هایی که در مجموعه اصلی، زمانی که هر دو سرباز بودند نشان داده نشد، در این مجموعه به صورت واضح نشان داده شده است.

 

 

 

معرفی فیلم و سریال های ایرانی و خارجی در سایت پلی مگ به طور اختصاصی!

نظر شما راجع به مقاله فیلم و سریال های اتک آن تایتان (Attack on Titan) چیست؟
به نظر شما جای کدام اسپین آف حمله به تایتان در این لیست خالی است؟
نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: پلی مگ

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نمی شود