5 دلیل برای تماشای انیمه Cyberpunk: Edgerunners

0 629

سریال انیمه ای سایبرپانک: اج رانرز (Cyberpunk: Edgerunners) در سال 2022 منتشر شد و با وجود اینکه مجموعا 10 اپیزود کوتاه داشت، اما خیلی توانست علاوه بر اینکه نظر منتقدین را به خود جلب کند، بلکه بینندگان نیز از آن استقبال بی نظیری کردند. تا امروز چیزی نزدیک به 100 هزار نفر در سایت آی ام دی بی (IMDB) به این سایت نمره داده اند و این لحظه که مقاله درحال نگارش است، نمره خیلی خوب 8.3 از 10 را کسب کرده است. اگر چه فکر نمی کنم انیمه های زیادی در رابطه با جهان سایبرپانک ساخته شده باشد و Cyberpunk: Edgerunners جزو همین دسته از محدود انیمه های موفق است.

اگر چه بحثی که وجود دارد، این است که شاید خیلی ها علاقه به تماشای یک انیمه در موضوع و جهان سایبرپانکی، علاقه ای نداشته باشند. اینکه شما امروز در سایت پلی مگ درحال خواندن این مقاله هستید، به معنای این می باشد که به دنبال چند دلیل قانع کننده، جهت تماشای این سریال انیمه ای هستید.

در ادامه 5 دلیل برای تماشای انیمه Cyberpunk: Edgerunners را با شما عزیزان به اشتراک خواهیم گذاشت.
لطفا تا انتها همراه سایت پلی مگ باشید.

5 دلیلی که باعث می شوند تا شما سایبرپانک: اج رانرز را تماشا کنید

1- نیازی به تجربه بازی Cyberpunk 2077 نیست!

همانطور که می دانید، این سریال با اقتباس از بازی سایبرپانک 2077، توسط شبکه نت فلیکس (Netflix) ساخته شده است. جهان بازی و شهری که داستان در آن جریان دارد، یعنی شهر نایت سیتی، با بازی آن یکسان است، اما خوشبختانه هیچ اسپویل یا بهتر است بگوییم ارتباطی بین این دو وجود ندارد. شما چه بازی را تجربه کرده باشید و چه تجربه نکرده باشید، از تماشای آن لذت خواهید برد و هیچ چیزی را از دست نخواهید داد. چرا که شخصیت ها، اتفاقات و علی الخصوص داستان آن در رابطه با چیز دیگری است.

دلیل اول 5 دلیل برای تماشای انیمه Cyberpunk: Edgerunners
دلیل اول 5 دلیل برای تماشای انیمه Cyberpunk: Edgerunners

2- سریال به بهترین شکل ممکن تولید شده است

مگر می شود نت فلیکس سریالی را تولید کند، اما به کیفیت و استاندارد های آن توجه نکند؟
خوشبختانه سریال Cyberpunk: Edgerunner توسط یک استودیوی کاربلد، یعنی Studio Trigger توسعه پیدا کرده است و همین باعث شده تا ما با یک اثر سراسر خفن و استاندارد روبرو باشیم. مبارزات، دیالوگ ها، داستان، شخصیت پردازی ها، شهر نایت سیتی و … همه در استانداردترین حالت ممکن طراحی و تولید شده اند.
حتی اگر علاقه ای به دنیای سایبرپانک: اج رانرز یا بهتر است بگویم دنیای سایبرپانکی ندارید، این انیمه سریالی شما را راضی خواهد کرد. چون همانطور که گفته شد، این سریال به بهترین شکل ممکن تولید شده است.

دلیل دوم دلیل اول 5 دلیل برای تماشای انیمه Cyberpunk: Edgerunners
دلیل دوم دلیل اول 5 دلیل برای تماشای انیمه Cyberpunk: Edgerunners

3- Cyberpunk: Edgerunners پر از نماد های مختلف است

این جمله که می گویند تکنولوژی هر چقدر پیشرفت کند، افراد پولدار، پولدار تر و افراد فقیر، فقیر تر می شوند را شنیده اید؟
سریال سایبرپانک: اج رانرز نمونه بارز این موضوع است و کاملا این مورد را ثابت می کند. اختلاف طبقاتی شدیدی در شهر نایت سیتی وجود دارد و همه اینها کاملا کنترل شده انجام شده است. به معنای دیگر ماتریکس واقعی در شهر نایت سیتی وجود دارد و مردم آنقدر حقیر و بدبخت شده اند که حتی به فکر فرار از آن نیستند.
تمام این موارد، به شکل نماد های مختلف در این سریال وجود دارند و اگر کمی تیزبین باشید، متوجه شباهت آن با دنیای فعلی خواهید شد. گویی دولت ها و قدرت های جهان هدفشان این است که مردم فکر نکنند و از مغز خود استفاده نکنند. خب نتیجه آن می شود پر شدن جیب این افرادی که در پشت صحنه حضور دارند و مردم حتی اسمی از آنها نمی دانند و نشنیده اند.

دلیل سوم برای تماشای سریال Cyberpunk Edgerunners (نقد و بررسی سایبرپانک اج رانرز)
دلیل سوم برای تماشای سریال Cyberpunk Edgerunners (نقد و بررسی سایبرپانک اج رانرز)

4- حقیقت واقعی را به شما نشان می دهد

حقیقت در مواردی شیرین و در اکثر اوقات تلخ است. کاری نمی توان کرد! دنیا همین است.
چیزی که به شخصه باعث علاقه بیشتر من به تماشای سریال سایبرپانک اج رانرز شد، همین موضوع است. این سریال با تمام وجود سعی می کند به شما نشان دهد حقیقت در اکثر اوقات همین است. یعنی اگر شما عاشقی هستید که در یک ارتباط عاطفی عمیق قرار دارد، قطعا از هر ثانیه آن لذت خواهید برد. اما هیچ چیزی بدون هزینه نیست، حتی عاشقی. گاهی اوقات همه چیز خود را فدا می کنید تا عشق شما در آرامش و امنیت زندگی کند. حیف نمی توانم عمیق وارد این موضوع شوم و ارتباط آن را با داستان Cyberpunk: Edgerunners به شما بگویم، چرا که در نهایت اسپویل می شود.

دلیل چهارم برای تماشای سریال Cyberpunk Edgerunners (نقد و بررسی سایبرپانک اج رانرز)
دلیل چهارم برای تماشای سریال Cyberpunk Edgerunners (نقد و بررسی سایبرپانک اج رانرز)

5- موسیقی های انیمه آدرنالین شما را ترشح می کند

موسیقی یکی از ارکان اصلی جذابیت یک اثر می باشد. با توجه به اینکه ما با یک سریال کاملا خشن روبرو هستیم، اهمیت موسقی دو چندان می شود. وجود موسیقی های دلنشین و هیجان انگیز، و همچنین تلفیق آن با خشونت و مبارزات جذاب، باعث به وجود آمدن سکانس های خارق العاده ای شده است. به شما قول می دهم که حین تماشای سریال، با شنیدن موسیقی های مختلف و متنوع، از آن شدیدا لذت ببرید.

دلیل پنجم برای تماشای سریال Cyberpunk Edgerunners (نقد و بررسی سایبرپانک اج رانرز)
دلیل پنجم برای تماشای سریال Cyberpunk Edgerunners (نقد و بررسی سایبرپانک اج رانرز)

 

 

 

 

 

نقد و بررسی فیلم و سریال های جدید را از سایت پلی مگ دنبال کنید!

نظر شما نسبت به انیمه سایبرپانک: اج رانرز چیست؟
همچنین نظر خود را نسبت به اپیزود های پایانی و مقاله منتشر شده در سایت پلی مگ در رابطه با سریال Cyberpunk: Edgerunners با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: سایت پلی مگ

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نمی شود