واکنش ها نسبت به اپیزود ویژه سریال فرندز (Friends: The Reunion)

1 486

سبک سیتکام (Sitcom) یا کمدی موقعیت را می توان جزو سخت ترین سبک ها و علی الخصوص مرده ترین سبک حال حاضر تلویزیون دانست. دهه 80 و 90 میلادی و حتی اوایل قرن 21، دوران اوج این سبک محسوب می شد. شاید خیلی ها مثل من این سبک را با تماشای سریال فرندز (Friends) شناخته باشند و در کشور آمریکا جزو پربیننده ترین برنامه های تاریخ تلویزیون این کشور محسوب می شود، ضمن اینکه در خیلی از کشورهای جهان نیز به محبوبیت خارق العاده ای رسید و در ایران نیز دست کمی از این موضوع نداشت و حتی خیلی ها معتقدند بعد از به اتمام رسیدن آخرین اپیزود، طاقت دوری از شخصیت های دوست داشتنی که دیگر مثل خانواده برایشان بودند را نداشتند و برای بار دوم یا حتی بیشتر، از اول تا آخر به تماشای سریال فرندز پرداخته اند.

دو الی سه روز قبلی اپیزود ویژه سریال فرند تحت عنوان Friends: The Reunion 2021 منتشر شد؛ جالب است بدانید این اپیزود بعد از 17 سال، بنا به درخواست مکرر طرفداران ساخته شد. اوایل صحبت هایی در رابطه با ساخته شدن یک فصل کامل وجود داشت، اما عوامل و اسپانسر ها و علی الخصوص خود بازیگران نیز به یک اپیزود / قسمت بسنده کردند.

در ادامه می خواهیم به طور خلاصه ببینیم که واکنش ها نسبت به قسمت جدید و ویژه سریال Friends، تحت عنوان The Reunion (از سوی منتقدین و بینندگان) به چه شکل بوده است.
با سایت پلی مک همراه باشید.

واکنش بینندگان نسبت به اپیزود ویژه سریال فرندز

سه سایت اصلی و معتبر برای فهمیدن نظر بینندگان وجود دارد؛ IMDB و Metacritic (بخش نظر بینندگان) و Rotten Tomatoes (بخش نظر حضار و کسانی که از نزدیک تماشا کرده اند).

قسمت ویژه این سریال (Friends: Reunion) در سایت IMDB تا این لحظه از بین 23 هزار امتیاز نمره بسیار خوب 8.5 از 10، در سایت Metacritic از بین 34 امتیاز و نقد (از سوی بینندگان) نمره متوسط 7 و در سایت Rotten Tomatoes از بین بیش از 250 امتیاز و نقد نمره 8.2 از 10 را کسب کرد.

این نکته را نباید فراموش کنیم که خیلی ها می توانند بی دلیل نمره 1 بدهند یا سریال را هیت کنند، اگر چه برعکس این مورد نیز وجود دارد و شاید خیلی از بینندگان به خاطر بازگشت شخصیت های محبوب خود نگاهی احساسی داشته باشند و چشم بسته نمره 10 بدهند!

واکنش بینندگان نسبت به اپیزود ویژه سریال فرندز
واکنش بینندگان نسبت به اپیزود ویژه سریال فرندز

واکنش منتقدین نسبت به اپیزود ویژه سریال فرندز

درست است اپیزود ویژه فرندز (Friends: Reunion) بعد از 17 سال پخش شده است، اما منتقدین کوچک ترین اهمیتی به این موضوع نمی دهند و تنها نکته ای که برای آنها اهمیت دارد، این است که در تمامی بخش ها، از لحاظ فنی، عملکرد ایده آلی داشته باشد و نسبت به آن می سنجند و نمره نهایی را می دهند. شاید برایتان جالب باشد بدانید خیلی از نشریات معتبر سینما و تلویزیون معتقدند تنها انگیزه اسپانسر ها و حتی خیلی از عوامل، درآمدزایی بوده است …

فارغ از اینها قسمت ویژه فرندز در سایت Rotten Tomatoes نمره 68 از 100 (از بین 22 نشریه و منتقد) و در سایت Metacritic نمره 65 از 100 (از بین 27 نشریه و منتقد) کسب کرد که از لحاظ فنی متوسط رو به پایین محسوب می شود. اما اگر نمرات بینندگان رو ملاک قرار دهیم، از لحاظ فنی هیچ اهمیتی برای آنها ندارد و بیشتر دوست داشتند تا شخصیت های دوست داشتنی خود را دوباره در قاب تلویزیون تماشا کنند.

واکنش منتقدین نسبت به اپیزود ویژه سریال فرندز
واکنش منتقدین نسبت به اپیزود ویژه سریال فرندز

 

 

آخرین اخبار سینما و تلویزیون را از سایت پلی مگ دنبال کنید:

آیا اپیزود ویژه سریال فرندز (Friends: Reunion) را تماشا کردید؟
از لحاظ فنی آن را چطور ارزیابی می کنید؟
نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: پلی مگ

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
1 دیدگاه
  1. م می گوید

    خیلی خوب بود . مت لبلانک وحشتناک کاریزماتیک شده ❤❤❤

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نمی شود