تاریخ انتشار فیلم های جدید مارول | زمان اکران فیلم های Marvel از 2020 تا 2024

2 142

فیلم های جدید Marvel چه زمانی ساخته و اکران می شوند؟ [تمام فیلم ها]

فیلم Avengers: Endgame بیست و دومین فیلم دنیای سینمایی مارول بود. داستان از فیلم Iron Man سال 2008 شروع شد و از آن زمان ابرقهرمانان زیادی معرفی شدند. ترکیب های جالب زیادی از شخصیت ها را دیدیم، و چند شخصیت هم به پایان خود رسیدند. اونجرز اندگیم پایان مناسبی بر 21 فیلم قبلی بود. هیچ فیلمی مثل اندگیم نخواهد شد.

پس از این پایان، مارول از تایید اکران هر فیلمی بعد از Spider-Man: Far from Home خودداری کرد. تا زمان کمیک کان سن دیگو سال 2019، جایی که کوین فایگی از فیلم های دو سال اول مارول در فاز چهارم پرده برداری کرد.

اسم خیلی از این فیلم ها به بیرون درز کرده بود اما همیشه خوب است که تایید و قطعی شود. حالا ما در ادامه لیست تمام فیلم های قطعی مارول را جمع آوری کردیم. با مقاله «تاریخ انتشار فیلم های جدید مارول» همراه سایت پلی مگ باشید.

تاریخ انتشار فیلم های ابرقهرمانی دنیای مارول از 2020 تا 2023 و بیشتر

Black Widow – بیوه سیاه

Black Widow – بیوه سیاه جزو اولین فیلم ها از فیلم های جدید مارول خواهد بود که اکران می شود
Black Widow – بیوه سیاه جزو اولین فیلم ها از فیلم های جدید مارول خواهد بود که اکران می شود

تاریخ اکران: May 7, 2021 – 17 اردیبهشت 1400

وضعیت: در دست ساخت

کارگردان: کیت شرتلند

بازیگران: اسکارلت جوهانسون، دیوید هاربور، ریچل وایس، فلورنس پیو، او تی فگبنلی

چیزی که تا الان میدانیم این است که مارول از خیلی وقت پیش در حال کار بر روی یک فیلم اسپین آف برای بیوه سیاه است. استودیو مارول با کمک اسکارلت جوهانسون با صد ها نفر کاندید مصاحبه کردند و در نهایت یک فیلم ساز مستقل به نام کیت شرتلند انتخاب شد. چیز زیادی درباره این پروژه گفته نشده است اما قرار است در این فیلم سرگذشت شخصیت بیوه سیاه، قبل از وقایع فیلم Avengers: Infinity War بعنوان یک جاسوس را ببینیم، کمی هم در زندگی قبل وقایع The Avengers او کاوش کنیم. دیوید هاربور در فیلم بیوه سیاه نقش شخصیت Red Guardian را بازی میکند، که در دنیای کمیک، در سازمان اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی (USSR) هم سطح کاپتان آمریکا کار میکرد. فلورنس پیو هم در این فیلم نقش شخصیت یلنا را بازی میکند، یلنا شخصیتی است که در دنیای کمیک، راه بیوه سیاه را ادامه داد. فیلم Black Widow تا ماه May سال 2020 به خاطر ویروس کرونا تاخیر خورد و اکنون با تاخیری دوباره، تاریخ اکران May 7, 2021 اعلام شد (معادل با 17 اردیبهشت 1400).

Shang-Chi And The Legend Of The Ten Rings شانگ چی و افسانه ده حلقه

هنوز تاریخی در رابطه با زمان اکران فیلم Shang-Chi And The Legend Of The Ten Rings – شانگ چی و افسانه ده حلقه از سوی مارول (Marvel) گفته نشده است
هنوز تاریخی در رابطه با زمان اکران فیلم Shang-Chi And The Legend Of The Ten Rings – شانگ چی و افسانه ده حلقه از سوی مارول (Marvel) گفته نشده است

تاریخ اکران: July 9, 2021 – 18 تیر 1400

وضعیت: در حال فیلمبرداری

کارگردان: دستین دنیل کرتن

نویسنده: دیو کالاهام

بازیگران: سیمو لیو

اطلاعاتی که تا الان درباره فیلم شانگ چی و افسانه ده حلقه داریم، این است که مارول به دنبال ساخت اولین فیلم ابرقهرمانی اش با یک شخصیت اصلی آسیایی است. این شخصیت کمیک بوکی، اولین بار در سال 1970 به وسیله استیو انگلهارت (نویسنده) و جیم استارلین (نقاش) خلق شد. در ابتدا مارول خواستار ساخت یک سریال تلوزیونی برای این شخصیت بود اما درخواست آنها رد شد. اما در عوض آنها حق پخش شخصیت شروری به نام فو مانچو را دریافت کردند و شانگ چی را بعنوان فرزند فو مانچو معرفی کردند. در دنیای کمیک، شانگ چی توسط پدرش بزرگ شد و مهارت های رزمی را از او آموخت، اما وقتی فهمید پدرش آدم خوبی نیست بر علیه او شد. مارول قصد دارد که این فیلم را با بازیگران آسیایی پیش ببرد و از فیلم پلنگ سیاه برای الهام گرفتن استفاده کند. Destin Daniel Cretton (کارگردان فیلم Short Term 12) هم برای کارگردانی این فیلم انتخاب شد. افرادی مثل Alan Yang (کارگردان فیلم Master of None) و Deborah Chow (کارگردان سریال The Mandalorian) هم گزینه های دیگر مارول برای کارگردانی بودند.

در این فیلم شخصیت واقعی مندارین (Mandarin) معرفی میشود. شخصیتی که در فیلم Iron Man 3 نسخه تقلبی اش را دیدیم. فیلمبرداری در استرالیا در حال انجام بود اما بدلیل ویروس کرونا متوقف شد و سپس تاریخ اکران فیلم تا ماه May به تعویق افتاد و در نهایت تا July.

تاریخ اکران فعلی: 18 تیر 1400

Eternals جاودانه ها

به دلیل شیوع ویروس کرونا مراحل تولید فیلم Eternals – جاودانه ها از سوی مارول متوقف شده است
به دلیل شیوع ویروس کرونا مراحل تولید فیلم Eternals – جاودانه ها از سوی مارول متوقف شده است

تاریخ اکران: November 5, 2021 – 14 آبان 1400

وضعیت: در دست تولید

کارگردان: کلویی ژائو

بازیگران: جما چان (سرسی)، ریچارد مدن (ایکاریس)، کمیل نانجیانی (کینگو)، لورن ریدلاف (مکاری)، بریان تایری هنری (فستوس)، سلما هایک (ایجک)، لیا مکهیو (اسپرایت)، دان لی (گیلگامش)، کیت هرینگتون (دین وایتمن یا Black Knight)، آنجلینا جولی (تنا)، بری کیوگان

اطلاعاتی که تا الان از این فیلم داریم بر اساس کمیکی نوشته شده توسط جک کربی است که داستان یک گروه از ابرانسان های تقریبا جاودانه را روایت میکند. مارول کارگردان تحسین شده فیلم The Rider را برای کارگردانی این فیلم به خدمت گرفت. فیلمبرداری شانگ چی از پاییز 2019 آغاز شد و در 2020 به پایان رسید. ابتدا قرار بود در November 2020 منتشر شود اما به دلیل کرونا تا February 2021 و سپس تا November 2021.

ادامه ای بر فیلم Spider-Man: Far From Home مرد عنکبوتی: دور از خانه (بدون نام)

احتمالا تا اواسط سال 2021، اطلاعات بیشتری از فیلم جدید مرد عنکبوتی (اسپایدرمن) از سوی مارول منتشر شود
احتمالا تا اواسط سال 2021، اطلاعات بیشتری از فیلم جدید مرد عنکبوتی (اسپایدرمن) از سوی مارول منتشر شود

تاریخ اکران: December 17, 2021 – 26 آذر 1400

وضعیت: در دست توسعه

کارگردان: جان واتس

بازیگران: تام هالند، زندایا، جیکوب بتلان

مدتی قبل بین سونی و مارول بحث و جدلی صورت رفت بر سر حق شرایط همکاری آنها در فیلم های آینده اسپایدرمن. در نهایت سونی مالک اسپایدرمن باقی ماند. فیلمبرداری این پروژه در تابستان 2020 شروع شد و در حال پیشروی بود، اما به دلیل اینکه تام هالند پروژه دیگری به نام آنچارتد داشت تاخیر خورد، که کمی بعد هم ترویس نایت از کارگردانی آنچارتد جدا شد. اکنون تام هالند ابتدا فیلمبرداری آنچارتد را در پاییز 2020 به اتمام میرساند. در آپریل 2020 اعلام شد که فیلم مرد عنکبوتی 3 در ماه نوامبر اکران میشود و سپس تا ماه به خاطر کرونا دسامبر تاخیر خورد.

Thor: Love And Thunder – تور: عشق و تندر

تاریخ انتشار فیلم Thor: Love And Thunder – تور: عشق و تندر
تاریخ انتشار فیلم Thor: Love And Thunder – تور: عشق و تندر

تاریخ اکران: February 11, 2022 – 22 بهمن 1400

وضعیت: در دست توسعه

کارگردان: تایکا وایتیتی

بازیگران: کریس همسورث، ناتالی پورتمن، تسا تامپسون، کریستین بیل

اطلاعاتی که تا الان ازین فیلم داریم: طبق قراردادی که بین مارول و تایکا وایتیتی امضا شد، تایکا وایتیتی برای نویسندگی و کارگردانی Thor 4 در July 2019 برمیگردد. سپس در کامیک-کان مارول خبر بزرگی را به طرفداران داد، آن هم اینکه ناتالی پورتمن به نقش جین فاستر برمیگردد، این بدین معناست که اولین تور مونث را خواهیم دید. همچنین بازیگری به خوبی ناتالی پورتمن را از این به بعد در MCU خواهیم داشت. ناتالی پورتمن در کنار کریس همسورث ستاره های اصلی فیلم هستند. تسا تامپسون در این فیلم نقش والکری را ایفا میکند و کریستین بیل هم نقش شرور فیلم را ایفا میکند.

فیلمبرداری این فیلم از August 2020 (شهریور 1399) شروع شده است و در تاریخ February 11, 2022 (22 بهمن 1400) اکران میشود.

Doctor Strange In The Multiverse Of Madness – دکتر استرنج 2

تاریخ انتشار فیلم Doctor Strange In The Multiverse Of Madness – دکتر استرنج 2
تاریخ انتشار فیلم Doctor Strange In The Multiverse Of Madness – دکتر استرنج 2

تاریخ اکران: March 25, 2022 – 5 فروردین 1401

وضعیت: در مرحله پیش تولید

کارگردان: سم ریمی

بازیگران: بندیکت کامبریج و الیزابت السن

فیلم دکتر استرنج سال 2016 بدون شک خبر از شروع یک فرنچایز جذاب و نقش کلیدی دکتر استرنج با بازی بندیکت کامبریج در MCU میداد. در سال 2018 معلوم شد که دریکسون برای کارگردانی قسمت دوم فیلم بازمیگردد و در کامیک-کان 2019 مارول تایید کرد که دریکسون و بندیکت کامبریج برای فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness بازمیگردند. دریکسون این فیلم را اولین فیلم ترسناک دنیای سینمایی مارول معرفی کرد و الیزابت السن در نقش اسکارلت ویچ یکی از بازیگران اصلی این فیلم خواهد بود. وقایع این فیلم به صورت مستقیم با سریال وانداویژن دیزنی پلاس که چند ماه قبل از اکران دکتر استرنج 2 پخش میشود، مرتبط است. جید هیلی بارتلت هم مسئولیت نوشتن فیلمنامه را بر عهده دارد.

اگرچه در January 2019 اعلام شد که دریکسون به خاطر اختلافاتی پروژه را ترک میکند اما اکنون نقش تهیه کننده اجرایی را بر عهده دارد. گزارش داده شد که فیلمبرداری هنوز در May 2019 به همراه سازنده فیلمهای اسپایدرمن و اویل دد، سم ریمی آغاز میشود.

در نهایت فیلمبرداری در June 2020 آغاز شد اما بدلیل ویرویس کرونا تاخیر خورد. تاریخ اکران فیلم هم از May 2021 به November 2021 تغییر کرد. در April 2020 اعلام شد که تاریخ اکران دکتر استرنج 2 به March 2022 تغییر کرد.

Black Panther 2 پلنگ سیاه 2

تاریخ انتشار فیلم Black Panther 2 – پلنگ سیاه 2
تاریخ انتشار فیلم Black Panther 2 – پلنگ سیاه 2

تاریخ اکران: May 6, 2022 – 16 اردیبهشت 1401

وضعیت: در دست توسعه

کارگردان/نویسنده: رایان کوگلر

بازیگران: نامشخص

متاسفانه اطلاعاتی زیادی از این فیلم در دست نیست. در August 2019 رایان کوگلر بیمار شد و سال بعد را صرف نوشتن فیلمنامه Black Panther 2 کرد. اما ستاره اصلی فیلم چدویک بوزمن در تاریخ 28 آگوست درگذشت و آینده این پروژه در هاله ای از ابهام قرار گرفت.

Captain Marvel 2 کاپتان مارول 2

تاریخ انتشار فیلم Captain Marvel 2 – کاپتان مارول 2
تاریخ انتشار فیلم Captain Marvel 2 – کاپتان مارول 2

تاریخ اکران: July 8, 2022 – 17 تیر 1401

وضعیت: در دست توسعه

کارگردان: نیا داکوستا

بازیگران: بری لارسن

تنها اطلاعاتی که از این فیلم در دست است، این است که آنا بودِن و رایان فلک  که کارگردان فیلم قبلی کاپتان مارول بودند برای کارگردانی قسمت بعدی بر نمیگردند و مارول برای کارگردانی این فیلم نیا داکوستا (کارگردان ریمیک فیلم Candyman) را انتخاب کرد.

Guardians Of The Galaxy Vol. 3 نگهبانان کهکشان 3

تاریخ انتشار فیلم Guardians Of The Galaxy Vol. 3 – نگهبانان کهکشان 3
تاریخ انتشار فیلم Guardians Of The Galaxy Vol. 3 – نگهبانان کهکشان 3

تاریخ اکران: نامشخص

کارگردان/نویسنده: جیمز گان

بازیگران: نامشخص

تولید فیلم سوم نگهبانان کهکشان در ابتدا قرار بود در سال 2019 آغاز شود، اما کارگردان و نویسنده فیلم، جیمز گان، به خاطر نوشتن چند جوک ناپسند در اکانت توییتر اش اخراج شد. جیمز گان بعد از تقبل کارگردانی و نویسندگی فیلم جوخه خودکشی سال 2016 برای DC، بدون اطلاع عموم، به ملاقات مدیر های اجرایی دیزنی رفت و در سال مارس 2019 اعلام شد که جیمز گان دوباره برای کارگردانی استخدام شد. مارول فیلمنامه تکمیل شده جیمز گان را نگه داشت تا بتواند پس از اتمام پروژه جوخه خودکشی، سری نگهبانان کهکشان را آن گونه که میخواست ادامه دهد.

فیلمبرداری این فیلم در سال 2021 آغاز میشود.

Blade – تیغه

تاریخ انتشار فیلم Blade – تیغه
تاریخ انتشار فیلم Blade – تیغه

تاریخ انتشار: نامعلوم

وضعیت: در دست توسعه

کارگردان: نامعلوم

بازیگران: ماهرشالا علی

تا کنون تقریبا هیچ چیزی درباره این فیلم نمیدانیم. ماهرشالا علی که برای بازی در فیلم Moonlight و Green Book اسکار گرفت، مهمان غافلگیر کننده در پنل کمیک-کان 2019 مارول بود. جایی که بعنوان بازیگر نقش Blade معرفی شد، بدون هیچ جزییات دیگری.

Ant-Man 3 – مرد مورچه ای 3

تاریخ انتشار فیلم Ant-Man 3 – مرد مورچه ای 3
تاریخ انتشار فیلم Ant-Man 3 – مرد مورچه ای 3

تاریخ انتشار: نامعلوم

کارگردان: پیتون رید

بازیگران: پال راد، اونجلین لیلی، مایکل داگلاس

مارول پیشتر اعلام کرد که پیتون رید برای کارگردانی فیلم سوم مرد مورچه ای بازمیگردد. سپس نمایشنامه نویس انیمیشن ریک و مورتی برای نوشتن فیلمنامه Ant-Man 3 استخدام شد. این اخبار متعلق به زمان خیلی دور است و تقریبا هیچ خبر جدیدی در دست نیست.

به غیر از فیلم های تایید شده بالا، دیزنی تاریخ اکران چند فیلم بدون نام مارول را اعلام کرد. تقربیا مطمئنیم که فیلم های نگهبانان کهکشان 3 و Blade جزو این فیلمها هستند اما فعلا دیزنی و مارول از انتشار خبر دیگری خودداری میکنند.

 

تاریخ های اعلام شده توسط دیزنی:

October 7, 2022 – 15 مهر 1401

February 17, 2023 – 28 بهمن 1401

May 5, 2023 – 15 اردیبهشت 1402

July 28, 2023 – 6 مرداد 1402

November 3, 2023 – 12 آبان 1402

 

توضیحاتی راجع به مقاله تاریخ انتشار فیلم های جدید مارول

ما با ایجاد این مقاله سعی کردیم تا به سوال سینما دوستان، علی الخصوص دنیای ابرقهرمانی مارول (Marvel) به سوال «فیلم های جدید Marvel چه زمانی ساخته و اکران می شوند؟ [تمام فیلم ها]» پاسخ دهیم و تمامی فیلم هایی که توسط مارول تایید شده اند را در این صفحه جمع آوری کرده ایم و در صورتی که فیلم جدیدی معرفی شود و یا تغییراتی در زمان پخش و اکران و تغییرات اینچنینی صورت گیرد، حتما اطلاعات را آپدیت خواهیم کرد.

 

 

اخبار سینما و تلویزیون را از سایت پلی مگ دنبال کنید:

نظر شما نسبت به زمان اکران فیلم های Marvel از 2020 تا 2024 چیست؟
همچنین نظرات خود را با ما راجع به فیلم های آینده مارول به اشتراک بگذارید و بگویید جای کدام فیلم ها در این لیست خالی است.

منبع: پلی مگ

2 دیدگاه
  1. arsam می گوید

    سلام ،خیلی خیلی ممنون 💖 یک سوال داشتم چطور قراره این همه فیلم تو (۲۰۲۱) اکران بشه و یک سوال دیگه با وجود مرگ بازیگر نقش پلنگ سیاه چطور ممکنه قسمت دوم فیلم پلنگ سیاه رو ساخت ، ممنون

    1. admin می گوید

      سلام دوست خوبم؛ همه فیلم ها قرار نیست در ۲۰۲۱ اکران بشند، توضیحات رو بخونید متوجه میشید؛ احتمالا از شخصیت دیگه ای استفاده میکنند

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نمی شود