آیا هوش مصنوعی می تواند بازی بسازد؟

1 27

بله؛ هوش مصنوعی می تواند بازی ویدیویی یا گیم بسازد. البته نباید انتظار داشته باشید تا این کار با هوش مصنوعی هایی نظیر چت جی پی تی (ChatGPT) انجام دهید. بلکه هوش مصنوعی اختصاصی استودیوهای بازی سازی تا حدودی ساخت گیم را آسان تر کرده اند. اگر چه بازی های دو بعدی و ساده که سورس کد آنها به سادگی از طریق اینترنت قابل دریافت هستند را می توان از طریق هوش مصنوعی های مختلف به دست آورد.

عده ای شاید گمان کنند که استودیوهای بازی سازی و کمپانی های مرتبط با آن، به تازگی قصد بهره بردن از هوش مصنوعی یا AI را در پروژه های خود دارند؛ درحالی که چنین ذهنیتی از ریشه اشتباه است. کمپانی هایی مثل ناتی داگ، راک استار گیمز، سی دی پراجکت و … درحال استفاده از هوش مصنوعی (ai) در پروژه های خود هستند.

در ادامه جزئیات بیشتر از آینده هوش مصنوعی در ساخت بازی های ویدیویی را با شما به اشتراک می گذارم.
تا انتها همراه سایت پلی مگ باشید.

چت جی پی تی 4 (ChatGPT 4) توانایی ساخت یک گیم کامل را دارد؛ اما …

تا سال گذشته، از طریق چت جی پی تی می توانستید سورس کدهای بسیار عجیب و غریب، یا بهتر است بگویم سطح بالایی را از طریق چت جی پی تی 4 استخراج کنید. در همین حین خیلی از فعالین برنامه نویسی و شاغلین مرتبط با دنیای تکنولوژی، در رابطه با آینده ChatGPT 4 ابراز نگرانی کرده اند.
پس از اینکه مردم با هوش مصنوعی های مختلف آشنا شدند و کارهایشان به شدت ساده تر شد، ایلان ماسک در رابطه با AI ابراز نگرانی کرد. پس از ابراز نگرانی فعالین حوزه های مختلف، به طرز عجیبی قدرت هوش مصنوعی کاهش پیدا کرد یا اینکه به شکل بسیار محدود، در اختیار کمپانی ها قرار گرفت.

در واقع هوش مصنوعی مثل نسخه 4 چت جی پی تی می تواند یک بازی ویدیویی را به شکل کامل بسازد، اما درحال حاضر قدرت آن شدیدا محدود شده است. اما در حد سناریونویسی گیم، دیزاین و طراحی مدل های سه بعدی، طراحی سینماتیک و موارد مربوط به بحث های گرافیکی، شدیدا کارساز می باشد.

قطعا در اختیار گذاشتن این تکنولوژی به صورت عمومی و پابلیک، آینده صنعت گیم را در خطر می انداخت. در نتیجه تصمیم ضعیف تر شدن هوش مصنوعی (AI) اقدام درستی است.

 

 

 

 

 

آخرین اخبار بازی های ویدیویی و گیم را از رسانه پلی مگ دنبال کنید!

نظر شما راجع به ساخته شدن گیم ها توسط هوش مصنوعی چیست؟
لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: پلی مگ

1 دیدگاه
  1. مریم خاجوی می گوید

    توی یه مقاله گیماتک خوندم اتفاقا مقوله جالبی بع نظرم هوش مصنوعی فقط می تونه یه ابزار خوب برای بزی ساختن باشه و نمی تونه خودش جای بازی ساز ها رو به تنهایی بگیره

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نمی شود