12 حقیقت درباره سریال انیمه ای Attack On Titan | حمله به تایتان را بهتر بشناسید

24 62,690

Attack on titan، حمله به تایتان یک مجموعه انیمیشن پرطرفدار و همینطور یک مجموعه مانگای ژاپنی است که توسط هاجیمه ایسایاما نوشته و طراحی شده‌است.

این مجموعه در ابتدا در سال ۲۰۰۹ در مجله بساتسو شونن منتشر شد و تا به الان ۳۲ جلد آن منتشر شده‌است که نشانه محبوبیت و مقبولیت attack on titan بین طرفداران انیمه ها را داراست. خلاصه داستان این است که قرن‌ها پیش انسان‌ها توسط غول‌هایی به نام تایتان تا مرز نابودی پیش می‌روند. انسان‌های باقی‌مانده برای حفاظت از جان خود دیوارهای بلندی می‌سازند و به مدت ۱۰۰ سال درون این دیوارها در امنیت کامل به سر می‌برند تا زمانی که یک غول عظیم‌الجثه پدیدار می‌شود و دیوار را خراب می‌کند.

این مجموعه همچین باعث ایجاد فیلم و بازی های ویدیویی بسیاری نیز شده است. در حالی که پیش فرض اصلی این مجموعه ، جنگ بشر برای بقا در برابر غول های هیولا است ، اما در زیر ساخت و پشت خلق سریال ، بیش از آنچه که در ابتدا به چشم می خورد ، وجود دارد. در اینجا 13 واقعیت جالب و کم شناخته شده درباره حمله به تایتان آورده شده است. در ادامه همراه پلی مگ باشید.

حمله به تایتان،  تبدیل به یک بمب انفجاری عظیم در بین تمامی انیمه ها شده است به گونه ای که هرکسی قصد وارد شدند به دنیای انیمه ها را دارد اول از همه باید کتیبه‌ی بلند و زیبای هنری این مجموعه را بخواند و از حفظ باشد. همین است که باعث جلب علاقه طرفداران از سراسر جهان می شود.

۱۲. مانگای این مجموعه در واقع 7 سال قبل از پخش انیمیشن آغاز شده بود

شاید سخت و غیر قابل باور باشد که بپذیریم  این انیمه موفقیت آمیز به عنوان یک مانگای نوشتاری و مجله ای تبدیل به چنین شاهکاری شود. سه یا چهار سال نگذشته بود که سردبیر ایسایاما پیشنهاد کرد دوباره عنوان را بازنگری کنند و آن را به یک سریال در فرم انیمه منتشر کنند. با اجرای این ایده ، نیم سال طول کشید تا او جزئیات آنچه که attack on titan را به یک مانگا و انیمه تمام و کمال تبدیل می کند ، ایجاد کند.

۱۲. مانگای این مجموعه در واقع 7 سال قبل از پخش انیمیشن آغاز شده بود
۱۲. مانگای این مجموعه در واقع 7 سال قبل از پخش انیمیشن آغاز شده بود

۱۱. شخصیت مورد علاقه ایسایاما در تمام مجموعه نقش “jean” میباشد.

بازیگران متنوع شخصیت ها در حمله به تایتان طیف گسترده ای از علاقه مندان به رول های دوست داشتنی انیمه را تشکیل می دهند. با این حال ، این فقط روند رو به رشد نیست که ستایش مهارت ها و کنجکاوی های قهرمانان شجاع در مقابل متقلب های حیله گر را تحسین می کند.

هاجیمه ایسایاما ، خالق حمله به تایتان اظهار داشت و معتقد بود که شخصیت مورد علاقه دیگر او سرباز صریح جین کرستاین است. ایسایاما گفت که او توانایی ژان در گفتن آنچه را که در ذهنش است دوست دارد حتی اگر این چیزی باشد که شما به طور معمول قادر به گفتن آن نیستید و متوجه آن نشده باشید.

صداقت بی رحمانه و رُک بودن جین نه تنها او را به شخصیت محبوب attack on titan ، و ایسایاما تبدیل می کند همینطور ژان یکی از شخصیت هایی که روند روبه جلوی مجموعه را رقم میزند نیز هست. به طوری که کاریزما و جذابیت او بخش مهمی از روایت را در بر میگیرد.

۱۱. شخصیت مورد علاقه ایسایاما در تمام مجموعه نقش "jean" میباشد.
۱۱. شخصیت مورد علاقه ایسایاما در تمام مجموعه نقش “jean” میباشد.

۱۰. مرد عنکبوتی و کاپیتان آمریکا زمانی با تایتان ها مبارزه کردند

تا به حال به این فکر کرده اید که ابرقهرمانان محبوب مانند کاپیتان آمریکا و مرد عنکبوتی در برابر غول های زشت حمله به تایتان، چطور بر سر و کله آنها می زنند؟ همکاری مارول با هاجیمه ایسایاما ، خالق Attack on Titan ، به فانتزی بودن و کشش داستان پوشش خوبی داده است.

در یک کمیک همسو با عنوان حمله به انتقام جویان ، این ماجراجویی هشت صفحه ای سناریوی اتفاقات رخ داده در هنگام حمله تایتان ها به جهان سینمایی مارول را نشان می دهد.

این کراس اوور حماسی و جالب توسط ایسایاما نوشته شده و توسط جراردو سندووال به تصویر کشیده شده است ، و در ابتدا در مجله ژاپنی Brutus منتشر شده است . حمله به انتقام جویان از آن زمان به صورت دیجیتالی و به صورت رایگان به عنوان بخشی از Marvel’s Free Day Book Comic Book Wars منتشر شده.

۱۰. مرد عنکبوتی و کاپیتان آمریکا زمانی با تایتان ها مبارزه کردند
۱۰. مرد عنکبوتی و کاپیتان آمریکا زمانی با تایتان ها مبارزه کردند

۹. ادو پرفیومی «عطری»، به نام attack on titan وجود دارد

با محبوبیت ، کالا های بسیاری با طرح های مرتبط با آن تولید میشوند. اکنون یک چیز دیگر وجود دارد که طرفداران می توانند به مجموعه خود اضافه کنند؛ عطر Attack on Titan. اگر لباس پوشیدن به عنوان شخصیت های مورد علاقه خود طرفداران کافی نبود ، اکنون نیز می توانید بوی آنها را بدهید.

این عطرها برای شخصیت های منتخب در دسترس هستند که هر کدام بوی خاص خود را دارند و متناسب با شخصیت آنها طراحی شده اند. که مهمترین آنها شامل بوی صابون تازه برای شخصیت clean-freak Levi ، عطر وانیل لطیف برای Armin Arlert ، و یک گیاه تلخ و مرموز برای Zoe Hange ، و غیره است.

ادو پرفیومی «عطری»، به نام attack on titan وجود دار
ادو پرفیومی «عطری»، به نام attack on titan وجود دار

۸. بزرگترین معمای سریال تایتان ها نیستند … معمای اصلی دیوار است

سپرهای تجاری attack on titan شامل انبوهی از متن ها و نمودارهای اطلاعاتی است که عناصر داستانی را به سختی در قسمت های انیمه پوشش می دهد. یکی از آنها ، به ویژه ، در اپیزود آخر فصل اول حمله به تایتان برجسته بود، این بود که واقعیت نسبتاً حیرت انگیزی را در مورد آرایش دیوار غول پیکر نشان می دهد.

 در سال 784 در یک شب گرم و شرجی ، یک معدنچی تصمیم گرفت زیر وال سینا حفاری کند به امید زندگی بهتر در آن طرف. هر چقدر هم که کنده شد ، به نظر نمی رسید که عمق دیوار هرگز تمام شود. سرانجام ، او چنان به سمت پایین و عمق حفر کرد که به تخته سنگ ، و لایه ای از سنگ زیرین ساخته شده از همان مواد دیوار برخورد کرد.

۸. بزرگترین معمای سریال تایتان ها نیستند ... معمای اصلی دیوار است
۸. بزرگترین معمای سریال تایتان ها نیستند … معمای اصلی دیوار است

۷. بسیاری از شخصیت های موجود در لایو اکشنِ مجموعه در انیمه یا مانگا اثر وجود ندارند

مانند هر اقتباس از فیلم یا سریالی و کتابی، قطعاً تغییراتی در مورد منبع اصلی اقتباس وجود دارد. در این حالت ، تعداد معدودی شخصیت جدید برای فیلم ها در حال طراحی و ساخت هستند؛ از جمله ساناگی (ساتورو ماتسو) ، سوودا (پیر تاکی) ، کوبال (جون کونیمورا) ، لیل (رینا تاکدا) ، فوکوشی (شو واتانابه) و هیانا (ایامه میساکی).

قابل توجه ترین موارد اضافه شده به بازیگران قوی ترین مرد بشریت شیکیشیما (هیروکی هاسگاوا) است که طرفداران معتقدند قصد دارد به عنوان جانشین یکی از محبوب ترین شخصیت های حمله به تیتان ، یعینی levi بازی کند.

علاوه بر چند عکس بازیگر ، مشخص نیست که این گروه جدید چه چیزی را به داستان می آورد. اما سازندگان باید دقت کنند ، اگر می خواهند که طرفداران آنها را تأیید کنند ، باید بسیار خاص باشند.

۷. بسیاری از شخصیت های موجود در لایو اکشنِ مجموعه در انیمه یا مانگا اثر وجود ندارند
۷. بسیاری از شخصیت های موجود در لایو اکشنِ مجموعه در انیمه یا مانگا اثر وجود ندارند

۶. یک نمایشگاه و پارک تفریحی در رابطه با تایتان ها وجود داشت

اگرچه نمایشگاه اکنون تعطیل است ، اما استودیوی جهانی ژاپن به عنوان بخشی از نمایشگاه پارک ویژه ، دنیای پس از آخرالزمانی attack on titan را زنده کرد.

میهمانان و علاقه‌مندان از نزدیک هیولاهای غضبناک حمله به تایتان را دیدند ، و این فرصت را داشتند که در داخل دست یک تیتان در نزدیکی فک های شکافش بنشینند. این نمایشگاه همچنین با دو مجسمه در اندازه واقعی که به ترتیب 15 و 14 متر قد دارند ، خاسرات تایتان ها را بازسازی کرد. این جاذبه به همراه مزایای اضافی به مهمانان فرصتی داده تا واقعیت بی رحمانه و وحشتناک حمله به تایتان را تجربه کنند.

۶. یک نمایشگاه و پارک تفریحی در رابطه با تایتان ها وجود داشت
۶. یک نمایشگاه و پارک تفریحی در رابطه با تایتان ها وجود داشت

۵. Sasha Blouse در واقع قرار بود که بمیرد

ساشا بلوز اکنون به یکی از با ارزش ترین شخصیت های حمله به تایتان تبدیل شده است. آیا می دانستید که در ابتدا ایسایاما قصد داشت او را بکشد و نقش او را حذف کند؟

در نسخه اولیه مانگا ، شخصیت او قرار بود در پایان جلد نهم بمیرد. با این حال ، سردبیر ایسایاما پس از خواندن صفحه داستان ، در حمام خانه اش گریه کرد ، سرانحام او را متقاعد کرد تا فصل را دوباره بنویسد و از پایان دادن به زندگی ساشا گذر کند. این تصمیم اتفاق مهم بود ، خصوصاً از آنجا که اکثر شخصیت های حمله به تایتان شانس چنین چیزی را ندارند.

ساشا بلوز قرار بود بمیرد
ساشا بلوز قرار بود بمیرد

۴. مبارزان حرفه ای منبع الهام تیتان ها بوده اند

بد های غول پیکر حمله به تایتان عضلانی ، ورزشی و بسیار عظیم هستند. آنها همیشه آماده به نظر می رسند ، اما هاجیمه ایسایاما دقیقاً چگونه به طرح های وحشیانه خود رسیده است؟ او برای بسیاری از آنها به مبارزان مشهور مراجعه کرده است.

پروتاگونیست یا قهرمان اصلی attack on titan، یعنی Eren Yeager از یوشین اوکامی، از مبارز هنر های رزمی ترکیبی ، که در کمپانی هایی مانند UFC و Pride FC شرکت کرده است ، الگوبرداری شده است. ایسایاما همچنین از کشتی گیر حرفه ای و رزمی کار ترکیبی براک لسنر (Brock Lesnar) به عنوان منبع الهام در هنگام طراحی Armored Titan استفاده کرد.

شایسته است که غول های عضلانی حمله به تایتان از مبارزان کلاس جهانی الهام گرفته شده اند که هدف اصلی آنها نابودی کامل مخالفان خود است.

۴. مبارزان حرفه ای منبع الهام تیتان ها بوده اند
۴. مبارزان حرفه ای منبع الهام تیتان ها بوده اند

۳. Lord Balto در مانگای مجموعه وجود نداشت

در حالی که بیشتر شخصیت های مجموعه انیمه attack on titan از مانگا سرچشمه می گیرند ، ولی چند مورد استثنا وجود دارد.

یک مثال جالب اشراف زاده‌ی ثروتمند لرد بالتو است ، که برای اولین بار در قسمت 5 ظاهر می شود. پس از یک نگاه اجمالی به عمارت درخشان وی ، هنگامی به بینندگان معرفی میشود که او در حال بازی شطرنج با Dot Pixis است بازی آنها توسط یک سرباز که آنها را از حمله تایتان به ناخیه Trost مطلع می کند ، قطع می شود.

جدا از اینکه یک شخصیت انیمیشن اصلی است ، یک چیز کوچک دیگری در مورد Lord Balto این است که نام او در نسخه دوبله انگلیسی به Lord Wald تغییر یافته است.

لرد بالتو در مانگای حمله به تایتان وجود خارجی نداشت
لرد بالتو در مانگای حمله به تایتان وجود خارجی نداشت

۲. جنسیت Zoe Hange مبهم است

پس از برخی سردرگمی ها در مورد هویت جنسیتی درمورد شخصیت Zoe Hange ، هاجیمه ایسایاما تصمیم گرفته است که این موضوع را برای تفسیر باز بگذارد.

حتی اگر Zoe در این انیمیشن به عنوان یک زن به تصویر کشیده شده و توسط Satomi Ishihara بازیگر زن در فیلم های لایو اکشن آینده بازی شود ، جنسیت این شخصیت هرگز در مانگا مشخص نمی شود. این تصمیمی آگاهانه توسط ایسایاما بود ، وی از كودانشا آمریكا (ناشران ترجمه انگلیسی حمله به تایتان) خواست هنگام مراجعه به Zoe از ضمایر جنسیتی استفاده نكنند.

کودانشا توضیح داد که ایسایاما هویت جنسیتی Zoe را با داستان اصلی مرتبط نمی داند و فکر می کند بهتر است به طرفداران آزادی برای تصمیم گیری داده شود که عمل هوشمندانه اما اذیت کننده ای است.

جنسیت هانجی زوئه مشخص نیست!
جنسیت هانجی زوئه مشخص نیست!

۱. Levi از آنچه که فکر میکنید پیر تر است

اگرچه levi در سریال spinoff دو اپیزودی خودش ، حمله به تایتان: انتخابی بدون پشیمانی بازی می کند ، اما هنوز سوال های بی پاسخ پیرامون زندگی شخصی وی وجود دارد.

ایسایاما کمی اطلاعات اضافی درباره متخصص و قاتل تیتان ارائه کرد ، اما او در واقع بیش از 30 سال سن دارد!

این خبر در حساب رسمی توییتر attack on titan ژاپن تأیید شد ، که در ادامه گفته شد ایسایاما جزئیات بیشتری نخواهد داد زیرا سن لوی ممکن است به یک داستان آینده مربوط باشد.

 

 

 

نقد و بررسی فیلم و سریال های جدید را از سایت پلی مگ دنبال کنید!

آیا سریال انیمه ای حمله به تایتان (Attack On Titan) را دیده اید؟
نظر شما نسبت به این سریال چیست؟

منبع: سایت پلی مگ

24 دیدگاه
 1. مهدی خلیلی می گوید

  جالب بود🤔

 2. Kian nayeb zadeh می گوید

  ساشا که مرد 😐

  1. امیرعلی می گوید

   اسکل بمیرد نگفته که مرده🤦‍♂️

   1. ممد می گوید

    احمق گفته تصمیم گرف از کشتنش گذر کنه
    ساقیت کیه؟

    1. امین می گوید

     خب داداش توی انیمه ساشا مرده الان دوباره دارن زندش میکنن؟

    2. حسین ن می گوید

     راستش من با دیدنه چندتا قسمته اولش افسرده شدم چه برسه به بعدش انیمیشنه خوبیه ولی افسرده کننده است سره همین نمیبینمش

  2. داوود می گوید

   نمرد
   بعد از ماجرای تایتان های توی دیوار ها و نبرد نهایی که قراره چند روز دیگه انیمش شروع به پخش شه
   معلوم شد که ساشا زندست
   البته این توی مانگا بود
   طبق گفته ی نویسنده قراره پایان‌بندی مزخرف مانگا درست شه

  3. . می گوید

   آره

 3. sama می گوید

  واييي خدا چرا اين انيمه انقدر جالب دم نويسندش گرم.

  1. پژمان می گوید

   چرا همیشه تو این جور فیلم ها کسی که از همه با نمک تره باید بمیره مثل ساشا خیلی ناراحت شدم که مرد جوری مرد که اشک تو چشمام جمع شد

 4. ali می گوید

  اسپیول

  آخه چرا ارن کشت

  1. من او نیستم می گوید

   عاشق این اسپویلاییم که الکین 😂😂
   ارن کشت یعنی چی ؟؟ ارن در واقع خودش میخواد بمیره .
   البته برای اونایی که انیمه دیدن اسپویل شد نگران نباشید من نمیگفتم انیمه به زودی بهش میرسه =\

 5. annia می گوید

  عالی بود ولی فکر کنم این مطالب روزی نوشته شد که ساشا هنوز زنده بود ایسایاما از اول هم از این دختر دل خوشی نداشت فکر کنم سر دبیرع که مرگ ساشا رو ببینع اندفعه تو حموم خونشون خودشو جر بده😂😂😂😂و یه چیز دیگه چرا اسم جان رو نوشتی جین اسم لیوای رو لوی یه ذره معلوماتت رو بالا ببر برادر…درمورد اون پارکی که شبیه اتک ان تایتانه درمورد عکسش میخواستم یه چیزی بگم اون مرده موهاش سیاهه و یه کم بلنده ایسایاما اون یکی پسره که موهاش سیاهه دوبلور ارنه اون دختره مو بلند مو سیاه اگه اشتباه نکنم دوبلور میکاسا بود و سر اخر اون دختر مو قهوه ایه یا دوبلور ساشا است یا هانجی درست یادم نمیاد

 6. 🌸shiru می گوید

  اسکل ساشا که مرده😐💔

  1. Daniel می گوید

   به نظرم که این ایده تایتان ها واقعی هستش منظورم واقعی بوده من نمیدونم اما یک خورده فکر کنید میکاسا ارن من میگم تایتان ها ادامه پیدا میکنن چون میکاسا قل داده هر جوری از ارن محافظت کنه یا شاید هم کشته ولی خدایی انساف نیست بیشتر شخسیت اصلی ها میمیرن اگه اشتباه نکنم بعدا فصل۶ یکی از اینا که قراره بمیره توسط مادر اون پسر کچله که تایتانه کشته میشه اگه یه شخسیت خاص مثل ارن پیدا بشه که همه توانایی ها را یکجا داشته باشه اون خارقالعاده میشه

 7. ماریا می گوید

  هر یک نفر که میمیره من می‌شینم گریه میکنم تا نبرد با تایتان تموم بشه من افسرده میشم تازه خیلی ها تو گوگل بیشترشو اسپویل کردن الان من از مرگ خیلی ها خبر دارم مثلاً ارن😭ساشا😭اروین😭یومیر😭پیترا 😭و کلی اشک از دست رفته…
  آخه اسکل کجا پایان خوش ایساما تر زد تو انیمه شیپ معروف ارن و میکاسا رو ارن و کشت بعد مثلاً آدامش قراره اون بچه هه نمی‌دونم چی چی قاتل ساشا ادامه بده که دختر خواهر رایتر تایتان زره پوش شیطان بعدیه بده
  هه وا همه ی داستان و اسپویل کردم ولی خدایی من باید ایساما رو بکشم اشک منو در آورد

  1. هانی می گوید

   آخی نباید اشک تو در میومد😔

  2. رضا می گوید

   یعنی *** ک هیچی از اسپویل نمیفهمی ازگل

 8. اویس می گوید

  در مانگانا :
  ارن یگر برای محافظت از جزیره بهشت ( پارادایس ) خوش قربانی می کنه تا توسط عده ای جنگجو از مردم بیرون دیوار ( آنه . راینر . ) و از پارادایس ( آرمین و میکاسا . جان و کنی ) کشته بشه و دنیا از اذیت کردن مردم الدیایی ها دست بکشن . در مانگانا ۱۳۹ شاهد این هستیم که میکاسا کسی است که ارن را می کشه و نسل کلی تایتان ها توسط وی با کشتن تایتان بنیان گذار از بین می رود

 9. محمدرضا می گوید

  ساشا به این خوشگلی و نازی(منظورم نازی جنگ جهانی نیست) و مهربونی
  چرا ایسایاما بخواد بکشتش ، فازش چی بود

 10. محمد طاها حسینی زاده می گوید

  ۲ ایراد داشت :
  ساشا مرد
  و اینکه جنسیت هانجی زن اعلام شد . اول میخواستن مجهول بزارن شخصیت رو ولی بعدا به زن تغییرش دادن. توی بعضی جاها از شخصیت و نوع رفتارش با لیوای میشه اینو فهمید.
  در اخر هم میکاسا ارن رو میکشه و دیگه کسی با اونا مشکلی نداره در واقع همه اینا نقشه ارن بوده .

 11. نگار می گوید

  خو فاک واسه چی اسپویل میکنید واقعا😐😒

 12. حسین ن می گوید

  افسرده کننده هستش بدرده کسی میخوره که زندگیش شاد پیش میره

 13. EPIC می گوید

  اوسکلا این که کلا فیکع همه جاش
  شما یدور دیگه از فصل ۱ تا ۵برید بنظرم

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نمی شود