نقد و بررسی فصل ششم سریال وایکینگ ها (Vikings)

با نقاط قوت و ضعف فصل 6 وایکینگ ها آشنا شوید

22 18,038

وایکینگ ها بازگشتند ، این بار در آمازون پرایم

طرفداران سریال دوست‌داشتنی (Vikings) وایکینگ ها هر اپیزود و هر فصل در هزارتوی ضعف های سریال، (البته بعد از فصول ابتدایی) گم شدند و آرزو میکردند که سریال به شکوه و قوت قبل خود باز گردد. ای کاش فقط این نمایش مثل گذشته خوب بود اگرچه اعتراف می کنم،  در (فصل آخر!) اوضاع بهتر از مدتی پیش است ، منتها می توان گفت که اگر وایکینگ ها سرانجام در آخرین ماجراجویی خود دوباره جای، شکوه و عظمت خود را پیدا کنند ، کمی کنایه آمیز است.

در ادامه با نقد و بررسی فصل ششم سریال وایکینگ ها (Vikings) همراه سایت پلی مگ باشید.

بررسی نقاط ضعف و قوت فصل 6 وایکینگ ها (آخرین فصل سریال)

سریال گرداب رو به پایین خود را قبل از مرگ رگنار آغاز کرد اما وقتی پسران و بیوه های او مجبور شدند داستان را همراه با اعضای جدید، و بازیگرانی با تعداد بسیار زیاد و کوتاه مدت بخاطر بیاورند ، اوضاع بیشتر متشنج شد.

ما نبردهایی همسو با فیلمنامه‌نویسی ضعیف ، سیاست ورزی بیش از حد و داستانهای ناخوشایند داشته ایم ، که نیازی به گفتن نیست انگیزه های گیج کننده شخصیت ها و توطئه های پراکنده و زورکی گردهم آمده اند ، تا ما را با ناامیدی در چند فصل گذشته تنها بگذارند.

زمانی که نمایش ما را غافلگیر می کند و به شکوه سابق خود بازمی گردد ، مطمئنا بازهم ناامید کننده خواهد بود.

روند ضعیف و خسته کننده داستان فصل ششم Vikings؟
روند ضعیف و خسته کننده داستان فصل ششم Vikings؟

سریال حتی قبل از مرگ راگگنار لوتبروک در گردباد خودش  گیر افتاده بود و این گردباد و طوفان تقریبا همه متریال های سریال را بی اغرار آلوده کرد و با خود بُرد ، هر چند که این عظمت تراویس فیمل بود که واقعاً سرازیری را به سمت اوج سریال رقم می زد. . . خوب ، در میان متد های دیگر ، انتخاب های ضعیف انتخاب بازیگران هم مطمئنا کم تاثیر نبود که هرچند کمتر از آن صحبت کنیم ، بهتر است. نکته این است که ، وایکینگ ها روند بدتری پیدا کردند،اما حالا میتوانیم حس بهتری داشته باشیم.

در حال حاضر برای اولین و آخرین بار ، طرفداران توانستند به جای دریافت هفتگی اپیزودها ، تمامی اپیزود های سریال وایکینگ ها را یکجا دریافت و تماشا کنند. ممکن است تازگی انتظار هر هفته برای یک اپیزود مانع از تعلیقی شود که به طور سنتی در هر قسمت پیچیده می شد اما با این وجود ، آهسته سوزاندن سریال در فصل آخر خود پایان رضایت بخشی و حماسی را به هواداران نمایش داد، هوادارانی که با صبر و حوصله منتظر آن بودند.

10 قسمت آخر مقداری از آنچه که طرفداران می خواهند را دارد.

صحنه های نبردی عظیم ، بازگشت برخی از شخصیت های مورد علاقه طرفداران ، پیچ و تاب های بی سابقه و به حق ، مرگ و حتی جادوگری ، خالق وایکینگ ها یعنی مایکل هرست تا حدودی موفق شده است خداحافظی حماسی با این درام-جنگی محبوب تاریخی داشته باشد.

صحنه های نبرد فوق العاده در فصل ششم سریال وایکینگ ها | نقد و بررسی فصل 6 سریال Vikings
صحنه های نبرد فوق العاده در فصل ششم سریال وایکینگ ها | نقد و بررسی فصل 6 سریال Vikings

اما نکته مهم و مثبت درباره سریال وایکینگ ها این است که عجله ای افراطی و مفرطی برای به تصویر کشیدن اتمام داستان زندگی و پایان شخصیت های خود ندارد که این یکی از درس های است که از گذشته و حتی سریال های دیگری مثل « بازی تاج و تخت » گرفته است، نکته منفی دیگر سریال های مشتبه این بود که خیلی سریع سرانجام شخصیت ها به تصویر کشیده می شد. در فصل ششم وایکینگ ها پایان‌های های قابل قبولی برای برخی شخصیت ها میبینیم که شاید کمی آنها موجب ناراحتی شما شوند.

 می توانیم بگوییم که این سریال مخصوصاً در فصل آخر از کیفیت ساخت بالایی درخلق و هدایت اکشن و نحوه فیلمبرداری دارد.

اما در نقطه مقابل کشش زیاد از حد داستانی میباشد. شاید بهتر بود سریال با ۱۰ قسمت تمام و کمال پایان یابد اما انقدر سازندگان قصه را کش داده اند که شاید در اواسط تماشای اپیزود ها بگویید که چه لزومی دارد که این اتفاقات بی مورد ، سکانس هایی به این زیبایی را پر کنند.

فیلمبرداری سریال Vikings از همان اول معرکه بود | نقد و بررسی فصل 6 سریال وایکینگ ها
فیلمبرداری سریال Vikings از همان اول معرکه بود | نقد و بررسی فصل 6 سریال وایکینگ ها

باید این قضیه را قبول کنیم سریال وایکینگ‌ها در فصل ششم به صورت بیش از اندازه ای خسته‌کننده داستان‌اش را روایت، و به پیش میبرد.  نکته جالب دیگری هم وجود دارد و گاهی هم تمسخر آمیز است ،این که هر کدام از فرزندان رگنار به صورت کلیشه ای یکی از خصوصیات اخلاقی اش را برداشته اند انگار که نویسنده زورکی این احساسات را در مغز آنها چپانده، مثلا یکی مثل بیورن از جنگ خسته شده و عزت نفس پیدا کرده و یکی دیگر مثل ایوار هنوز دنبال جنگ است حالا چه در کیف یا هرجای دیگر.به همین دلیل هر شخصیت، با یک نوع تیپ رفتاری حالا به هر نحوی قصد بیاد آوردن خاطره راگنار را دارد. با این حال فصل ششم سریال وایکینگ‌ها ترفند هایی هم برای شگفت زده کردن مخاطب از خودش نشان میدهد.

اما همین نکته مثبت به یک اتفاق کاملا اذیت کننده و منفی تبدیل میشود، چرا؟!

خب در قبل‌تر گفتیم که شیوه روایی داستان بشدت کند شده موجب سردرگمی و خستگی تماشاچیان میشود، اما نویسنده از این اتفاق استفاده کرده تا با حتی یک جرقه کوچک شما را همچنان پای سریال نگه دارد. بخاطر همین دم به دم در دشتی از روایت ها منتظر صدایی هستید تا شمارا همچنان در مسیر جاده حفظ کند.

ما همچنین شخصیتی به نام اولگ را میبینیم که یکی از نقش های آنتاگونیست و منفی سریال میباشد،  و شاید که هیچ وقت نتوانیم به دلیل شخصیت پردازی نا صحیح‌اش او را بدرستی بشناسیم و انگیزه‌ی او را درک و احساس کنیم. اولگ جوری خلق شده که مطمئنا در فیلمنامه قدرت و توانی این را ندارد ندارد که مثل آنتاگونیست های دیگر همسو با شخصیت و رول های دیگر سریال پا به پای نقش های مثبت پیش برود.

تصویری از شخصیت اولگ، آنتاگونیست فصل 6 سریال وایکینگ ها | نقد و بررسی فصل ششم سریال Vikings
تصویری از شخصیت اولگ، آنتاگونیست فصل 6 سریال وایکینگ ها | نقد و بررسی فصل ششم سریال Vikings

حاکم کیف یعنی اولگ اول از همه خوب وارد داستان می‌شود اما اوهم قربانی قلم نویسنده می‌شود، به طوری که در سطحی ترین صورت خواهان آنتاگونیست بودن است ولی زمانی شما از سطحی و آنتاگونیستی قابل پیش بینی، فاصله میگیرید که درست به شما پرداخته شده باشد نه اینکه فقط بی گدار به آب زدن محرک ادامه راهتان باشد.

شاهزاده اولگ به دلیل تک بودی بودن شدیدا غیر قابل درک است؛ پس کاملا طبیعی است که انگیزه های اولگ برای ما ناآشکار و پشت پرده ای باقی بماند ؛حتی اگر با زور هم بخواهند شما را وادار به ارتباط با این شخصیت کنند.

دیگر سازندگان باید از پرداختن به شخصیت منفی های منفعت طلب کلیشه ای گذر کنند؛ در حال حاضر نباید انقدر سطحی فقط وجه و بعد خباثت یک کاراکتر را به تصویر کشید چون هم قابل پیش بینی شده و از چشم مخاطب خواهد افتاد؛ این راحت تر است که زوایای دیگری از رول شخصیت را نشان مخاطب دهید تا اینکه فقط به بُعد بی احساس و منحصر به سؤ یک شخصیت بپردازید. ولی تنها وقتی که کمی تغییر ایجاد میشود زمان مرگ اولگ است ولی مرگ او به راحتی فراموش شدنی خواهد بود

شاهد طمع بزرگ دیگر برای پولسازی این روز های سازندگان سریال ها باشید

سازندگان فصل آخر سریال وایکینگ ها با اینکه می‌توانستند تکلیف خودشان و تماشاچیان خسته شده این روز ها را به راحتی در همین فصل به اتمام برسانند و پرونده‌اش را مختومه کنند بازهم دست دست میکنند و قصد اسپین آفی از همین سریال را دارند، البته عجایب هیچوقت تمامی ندارند شاید اسپین آف سریال وایکینگ ها از بند رها شود و دست‌اش را در دست مخاطب بگذارد.

آیوار وحشی و بی رحم که حتی به برادران خود رحم نمی کند ... | نقد و بررسی فصل ششم وایکینگ ها (Vikings)
آیوار وحشی و بی رحم که حتی به برادران خود رحم نمی کند … | نقد و بررسی فصل ششم وایکینگ ها (Vikings)

در فصل گذشته دیدیم که آیوار چه کار هایی برای مسیر خودش و تفکراتش انجام میداد و این بذر نفرت را در دل ما تماشاگران میکاشت طوری که هر لحظه دست بر دعا بودیم که از سریال حذف شود. خب خبر بد برای هیتر های این شخصیت این است که آیوار به راحتی حذف نخواهد شد و نقشی اساسی را در قسمتهایی از این فصل بازی میکند.آیوار کسی است بی رحم که حتی به برادرانش هم رحم نمیکند و این بد خویی و سادیسم آیوار اعصاب شما را بهم میریزد البته این نکته خوب و مثبتی است که راجب سریال مطرح میشود. این کشمکش و ترفند های جدید فصل آخر ممکن است به مزاج بعضی ها خوش نیاید. 

سریال وایکینگ ها از لحاظ تکنیک های فیلمبرداری سبک و سیاق خود را دارد که در اکثر مواقع اکشن و احساسی و شوک دادن به بیننده از کلوز و مدیوم شات استفاده میکند

وداع و مرگ های احساسی شخصیت ها

پرونده نقش های مهم سریال به شکل بهتری از مرگ ضعیف رگنار بسته میشود گویا که نویسنده سریال از این اتفاق فراموش شدنی مرگ رگنار درس گرفته است . برای مثال شخصیت بیورن خیلی خوب و طوری که با نگرش و عاطفه و احساسات مخاطب همگام است قدم های آخرش را برمیدارد و به پایان میرسد .

همینطور خوبی های این پارت از اثر طوری جمع بندی میشود که مرگ های به طور قابل قبولی احساسی اند و حس تنش را القا میکنند. ولی این حسن هم در باتلاق اشتباهات خالقان این فصل گم میشود.هرچه قدر که فصل پنجم حس هیجان داشت اما در این جا روایت جز اصلی ترین ستون پنجم هایی برای سریال است که نمیگذراد وایکینگ ها نفس بگشند و دست از توهین به مخاطب بردارند.

فلوکی؛ بی همتا تر از همیشه

مازوخیسم تماشاگر با خودش زمانی قوت میگیرد که خبر و اطلاعی از شخصیت فلوکی ندارد کسی که از پایه های اصیل و اورجینال سریال وایکینگ ها است و خیلی ها به عشق فلوکی این خط داستانی را دنبال میکنند. سوال هایی که در ذهن ما رخنه میکند قطعا درباره شخصیت فلوکی است که بعد از آن اتفاقات مبهم نمیدانیم که چه بر سرش آمده. فلوکی بی اعصاب بی گدار به آب زن و پر طرفدار سریال شاید جز معدود شخصیت هایی میباشد که کمترین افت را در قصه داشته و حتی حذف او به نوعی به نفع خودش ، شخصیتش و سریال پایان یافت و از تکراری شدن قصه و روایت در رابطه با او حفاظت شد. عیادت فلوکی بعد از مدت ها خیلی دلنشین بود وَلو هنگامی که وقت زیادی برای هنر نمایی هایش باقی نمانده است ، منتها کشش و خسته کنندگی سریال به صورت ناخودآگاه به یاری مخاطب میشتابد و باروتی است برای انفجار احساسات ما برای عیادت و دیدن دوباره فلوکی حتی دیگر باور کرده بودیم که کارش ساخته شده و با ناراحتی اینکه این نقش هم مثل رگنار بزرگ حقش خورده شد و سزاوار حداقل پایان خوبی بود که به او داده نشد.

نظر شما چیست؟ آیا حق شخصیت فلوکی خورده شد ...؟ | نقد و بررسی فصل 6 سریال وایکینگ ها (آخرین فصل سریال)
نظر شما چیست؟ آیا حق شخصیت فلوکی خورده شد …؟ | نقد و بررسی فصل 6 سریال وایکینگ ها (آخرین فصل سریال)

انتظار می رود وقتی ایتسرک و ایوار خداحافظی می کنند ، اشکی جاری شود ، خداحافظی که نه تنها بخشی از نقشه است ، بلکه چیزی که احساس می شود خداحافظی واقعی بین دو روح که بدون شک در زندگی واقعی برادر شدند ، همانطور که گفتند خداحافظی از سریالی که همه ما خیلی دوستش داریم ، ایوار به همان اندازه که دیدن یک درد دشمن باشد ، در آغوش برادر محبوبش ایتسرک از همه پسران راگنار ، که در جنگ می میرند ، یک کوچ عالی دارد. و با مرگ ایوار و گرایش ایتسرک به مسیحیت ، وایکینگ ها تقریبا نابود میشوند.

اگر قصد دارید 10 قسمت آخر را تماشا کنید ، درست زمانی که توجه شما شروع به حرکت می کند ، پیچ و تاب های سری آخر دوباره شما را به عقب می اندازد. 10 قسمت پایانی ممکن است طولانی و کشیده باشد ، اما مطمئناً طرفداران نهایی حماسه می توانستند به آن امیدوار باشند.

در قسمتی از با حضور یوبی و توروی در راس کار ، به نظر می رسد که این دو گروه علاوه بر اینکه دانش جمعی خود را به اشتراک می گذارند ، نه تنها به طور مسالمت آمیز با هم زندگی می کنند بلکه در واقع رشد می کنند.  هنوز هم عاقلانه است که پکیتاولت موضع خود را بدون هیچگونه شرایط نامعین توضیح دهد.  “وقتی گفتیم شما به این مکان خوش آمدید ، منظور ما این نیست که از داشتن آن استقبال می کنید.”  حتی همین اتفاقی است که بعد می افتد و نشان دهنده پتانسیل استفاده نشده ذاتی این سرزمین است.  توروی که تحت تأثیر سخنان وی قرار گرفته است ، چنان احساساتی پکیتاولت را بغل می کند که مشخص است ، نه تنها این دو زن یکدیگر را درک می کنند ، بلکه کاملاً با هم توافق دارند.  این یک لحظه واقعا زیبا است.

یکی دیگر از ایراد های اذیت کننده سریال پراکنده بودن در روایت داستان های همسو با اصول روایت اصلی میباشد که صد البته از هیجان کم میکند و به سردرگمی مخاطب اضافه میکند.

در آخر (نتیجه گیری نقد و بررسی فصل آخر سریال وایکینگ ها)

فصل آخر سریال وایکینگ ها بی نقص نیست در عوض میتواند پایان بندی معمولی ایی برای اثری به یادماندنی باشد. در هنگام مواجه با فصل ششم نباید انتظار شاهکار را داشته باشید ولی وایکینگ ها سعی‌خود را کرده که قلیلی از اشتباهات گذشته اش را جبران کند ولی بازهم اسیر اشتباهات‌اش مثل ریتم کند روایت و شخصیت های بیهوده و …. شده است.اما اگر از ضعف ها چشم پوشی کنیم شاید تا حدودی بتواند در یادها بماند.ما می دانستیم که وایکینگ ها سرانجام به قوس های مختلف داستان آن خاتمه می بخشند ، و به طور معمول چنین بوده است ، “آخرین اقدام” سه داستان وایکینگ را به طور یکپارچه با هم ترکیب می کند. شاید توصیه فلوکی به اوبی بهترین جمله را بگوید: “گذشته را رها کن.”

فصل 6 سریال Vikings را چطور ارزیابی می کنید؟
فصل 6 سریال Vikings را چطور ارزیابی می کنید؟

 

نقد و بررسی فیلم و سریال های جدید را از سایت پلی مگ دنبال کنید!

آیا فصل 6 سریال وایکینگ ها (Vikings) را تماشا کرده اید؟
نظرات خود را نسبت به مقاله «نقد و بررسی فصل ششم سریال Vikings» با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: سایت پلی مگ

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 11 میانگین: 3.5]
6
متوسط

نقد و بررسی فصل آخر سریال وایکینگ ها (فصل 6)

فصل آخر سریال وایکینگ ها، با تمام کم و کاستی هایش و خاطراتی که برایمان ساخت ، تقریبا به چیزی که میخواست رسید، منتها بازهم به دلیل همان مشکل همیشگی، یعنی نوسان در اپیزود های سریال اجازه تنفس به داستان سریال را نداد .

لازم به ذکر است نقد و بررسی روی آخرین فصل سریال Vikings، یعنی فصل 6 انجام شده است
 • نمره داده شده 6
22 دیدگاه
 1. علی می گوید

  واقعا *** نوشتی… من به محض اینکه قسمت ۱۱ فصل شش رو نگاه کردم دیگه علاقه ای به دیدن بقیه قسمت ها ندارم.. وقتی بیورن می میره دیگه با کی می خواد ادامه پیدا کنه …
  واقعا چه کارگردان احمقی باید برینی به مغز کارگردان احمقی… بعد این همه مدت منتظر بودیم یه نبرد جانانه بیورن با روس ببینم … به محض اومدن بیورن مرد…ای احمق بیشعور کارگردان

  1. علی می گوید

   عزیزم شما عصبانی نشو براساس واقعیت بوده این فیلم.نمیشد که اصل داستان عوض بشه

 2. Gbh می گوید

  بیورن اهمیتی نداشت ولی ایوار باید زنده میموند حیووون اونو چرا کشت

  1. زری می گوید

   ایوار که بدترین بود کل دو فصل اخر منتظر بودم بمیره مرتیکه

  2. ۰۰۰۰ می گوید

   واقعا چی بود بشینی ۶ فصل نگاه کنی که چی ؟
   یکی به من بگه در نهایت چی شد من که نفهمیدم!

 3. امیر می گوید

  هر چی بود به هر حال اوبه زنده هست

 4. King Ragnar می گوید

  درکل سریال شاهکاری بود

 5. sara می گوید

  من سوالم اینه اگه این سریال رئال بود شخصیت ها براساس واقعیت مردن یا ذهن مریض نویسنده؟

  1. admin می گوید

   هر دو مورد

 6. علی می گوید

  سریال کجا رئال بود؟ بیورن میگن تو ی سفر گم میشه و برنمیگرده و ایوار بخاطر بیماریش میمیره؟ کجاش واقعی بود این سریال،؟ فقط وقت تلف کرد فقط وقت تلف کرد. بدون هدف و مسیر مشخص، نصف قسمتای سریال اضافی بود. خیر نبینه نوسینده احمقش

 7. فراستی می گوید

  واقعا نمیدونم کدوم اسکلی این دیدگاهو نوشته
  فصل اخر نیمه دوم فصل به شدت افتضاح بود بعد شخصیت ایوار ما میخواستیم بمیره؟؟؟
  بعد از رگنار ایوار محبوب ترین شخصیت بود
  قدرت و افکار اون از بقیه قوی تر بود
  شما فقط یه دیدگاه از نظر خودت اوردی نوشتی
  واقعا ممیدونم چی بگم ولی کنارم بودی دهنتو سرویس میکردم

  1. رضا می گوید

   اوغغ ، آیوار خدایی چی بود !!!! هر لحظه آرزوی مرگش رو داشتم ، انگشت کوچیک بیورن هم نبود

   1. مصطفی بهبودی می گوید

    بیرون یه حرومزاده تمام معنا بود چرا چون دیدی دیگه مادرش ب چند نفر از اول سریال داده بود .ولی ایوار دنبال حق بود حق یعنی بزنن مادر ترو بکشن و توهم انتقام بخوای و بهت حق ندن

 8. shahriar می گوید

  نقد تقریبا خوبی بود و اکثر تفکرات نویسنده همسو با حس و حال و نگرش من و اکثر بینندگان سریال در مورد کارکترای مختلف سریال از جمله هیتینگ آیوار و نحوه انتخاب غلط بازیگران آماتور بدون شخصیت پردازی قوی و حذف های غیر منطقی ایشان از سریال بودش،،،
  در کل سریال افت و خیز فروانی داشت و همین کش دادن داستان و افزایش بی رویه شخصیت های غیر مفید و انتخاب اشتباه تیپ های شخصیتی و اکت های آماتور گونه،،،به اضافه ی روایت پریشان گونه ی استوری بورد،،،اشباه فاحشی بود که سازندگان برای تماشاچی به ارمغان اوردن،،،در کل من امتیاز 7.4 رو در آی ام دی بی به این سریال دادم،،،در صورتی که سریال پتانسیل بالاتری رو میتونست از خود به اشتراک بزاره…..با تشکر

 9. حسین می گوید

  کلا سریال از فیلمنامه منسجمی برخوردار نبود، شخصیت فلوکی و داستانهاش کلیشه ای، خارج از متن اصلی داستان و خسته کننده بود و حجم زیادی از سریال به خصوص فصل ۵ و ۶ را به خود اختصاص داد، خیلی از بخشهای سریال بی دلیل و غیرعقلایی بود، مثلا اینکه راگنار کتگات را هشت سال رها کرد و برگشت و تصمیم گرفت بره انگلیس، پسراش در حالی که میدونستن بره کشته میشه، همراهی و حمایتش نکردن، روابط جنسی بین بازیگرها خیلی بی محابا و بدون مقدمه بود، در کل سریال معمولی بود

  1. Artin می گوید

   اینکه شما درک سطحی دارید دلیل نمیشه سریال ضعیف باشه، مرگ رگنار بهترین مرگی بود که تو سریال ها دیدم و یک شاهکار بی نظیر بود…. اسطوره ای که دیگه زندش بین مردم احترامی نداشت و ازش پیروی نمی کردن با رفتن به انگلیس و انتخاب مرگ باعث خشم و اتحاد مردم و خانوادش شد و با مرگ خودش انتقامش رو از انگلیسی ها گرفت…. همونطور که خود رگنار به کینگ اکبرت گفت قصدش از مرگ حفظ هویت مردمش بود یک جورایی مثل جریان کربلا.
   انقدر سکانس های شکنجه و مرگ رگنار شاهکار بود که خود من به عنوان یه بیننده به شدت خشمگین شده بودم و دقیقا هدف رگنار هم همین بود.

 10. محمد می گوید

  سریال زیبایی بود مخصوصا فصل 3و4 دکوراسیون خیلی زیبایی داشت از لحاظ صحنه پردازی یکی از بهترین سریال های با حال و هوایی قرون وسطی بود به بهترین شکل پاریس رو به تصویر کشیده بود برا من که تاریخ خوندم و به قرون وسطی علاقه دارم واقعا زیبا بود هر چند بعضی جاهاش با تاریخ کلا در تضاد بود یادمه فصل چهار من مشغول نوشتن پایان نامه ارشدم بود که به سرم زد یه مقاله در مورد وایکینگ ها بنویسم 6 ماه وقت صرف کردم با مطالعه منابع انگلیسی و فرانسوی بعد فرستادم برا یه سایت فرانسوی بعدا متوجه شدم دو سه جا چاپ شده خیلی برا مصاحبه دکترا بهم کمک کرد یادش بخیر

 11. دنی می گوید

  *** تو هیترای آیوار کیرم تو طرفدارای بیورن

  1. مصطفی بهبودی می گوید

   کیر منم تو طرفداری بیرون. ایوار عشق بود بیرو حرومزاده بود مادرش ب چند نفر داده بود دیدی تو فیلم حتی آخرش ب مسیحی

 12. Shahram می گوید

  سلام
  درکل سریال خوبی بود .ولی با شاهکار بودن سریال موافق نیستم.. غیر فصل 5 الباقی رضایت کننده بود و مرگ ستاره سریال رگنار کمی با شکوه تر نشون داده میشد خیلی جذابتر میشد. و مرگش زود بود و باید20قسمت دیگه حضور میداشت تا حس وحال خیلی خوبی به تماشاگر بدهد. ولی درکل مورد پسند اهالی سینما وطرفداران هست.

 13. علی شیرازی می گوید

  عالی عالی عالی
  ۸۸ قسمت مهیج و خفن
  واقعا دمشون گرم

  خیلی ناب بود
  ممنون
  از عوامل

 14. مصطفی بهبودی می گوید

  چرا میگی ایوار وحشی و بی رحم ایوار دنبال انتقام مادرش بود و ب خاطر رفتار نادرستی که برادراش باهاش داشتن

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نمی شود