معرفی 10 گان برتر و قوی بازی پابجی موبایل (PUBG MOBILE)

0 21,889

بهترین اسلحه های بازی پابجی موبایل را بشناسید

انواع مختلفی از اسلحه در بازی های بتل رویال وجود دارد اما پابجی موبایل محبوب ترین اسلحه ها را در بین بازی های موبایل دارد. محبوبیت بالای بازی نیز بر این قضیه بی اثر نیست. اسلحه های مختلفی در پابجی موبایل وجود دارد و محبوب ترین آنها در بخش بتل رویال بازی در دسترس است. در این مقاله نیز سری میزنیم به 10 تا از محبوب ترین گان های بازی پابجی موبایل.

با سایت پلی مگ همراه باشید

10 گان قدرتمند و محبوب در PUBG MOBILE

10 – Beryl M762

این یک اسلحه AR است که از تیر 7.62mm استفاده میکند و دارای یک حالت اتوماتیک است که در نقشه بازی به سادگی یافت میشود. اسلحه Beryl M726 درست مثل SCAR-L یک اسلحه با اتچمنت های زیاد است. اتچمنت هایی مثل اسکوپ، muzzle، grip و خشاب را میتوانید روی آن نصب کنید. در شکل اصلی خودش لگد شلیک بیشتر و آسیب کمتری نسبت به AKM دارد. اما پایداری این گان هنگام شلیک خیلی بهتر از AKM است و با یک اتچمنت مناسب سرعت شلیک بیشتری از AKM خواهد داشت. خشاب اسلحه 30 عدد تیر 7.62mm نگه میدارد اما با انجام تغییرات میتواند تا 40 نیز افزایش یابد.

گان Beryl M762 بازی PUBG MOBILE
گان Beryl M762 بازی PUBG MOBILE

9 – Mk14 EBR

گان Mk14 EBR با داشتن بالاترین آسیب و حالت اتوماتیک بهترین گان DMR است. این اسلحه تنها در ایردراپ ها یافت میشود، این موضوع باعث میشود که به یک گان بسیار کمیاب تبدیل شود. این گان از تیر 7.62mm استفاده میکند و با آسیب 61 واحدی، بیشترین آسیب و بیشترین محدوده شلیک را در بین گان های DMR دارد. همچنین دارای لگد زیادی است، مخصوصا در حالت اتوماتیک، اما با اتچمنت ها میتوانید لگد آن را کاهش دهید. این گان همچنین دارای محل قرارگیری خشاب، اسکوپ، cheek pad و muzzle است. همینطور دارای دو پایه است که شلیک ها را هنگام خوابیدن روی زمین پایدار نگه میدارد. این گان در خشاب اصلی خودش 10 عدد تیر نگه میدارد اما میتواند تا 20 نیز افزایش یابد.

گان Mk14 EBR بازی PUBG MOBILE
گان Mk14 EBR بازی PUBG MOBILE

8- Mk47 Mutant

این گان مثل M16A4 یک گان چند منظوره است که در دسته گان های AR طبقه بندی میشود، به خاطر اینکه دارای یک حالت شلیک رگباری است. میتوانید از این گان قدرتمند در هر فاصله ای از دشمن استفاده کنید. اتچمنت های muzzle و grip روی این گان نصب میشوند که باعث پایدار بودن آن در فواصل طولانی میشود. این گان معمولا بعنوان یک گان DMR مورد استفاده قرار میگیرد و با آسیب بالای 49 با گان های AR دیگری که از تیر 7.62mm استفاده میکنند برابر است. همچنین لگد زیاد این گان باعث شده است که نتوان آن را بدون اتچمنت به خوبی کنترل کرد. همینطور در حالت عادی یک خشاب 20 تایی دارد و با اتچمنت ها تا 30 عدد افزایش می یابد.

گان Mk47 Mutant بازی PUBG MOBILE
گان Mk47 Mutant بازی PUBG MOBILE

7 – Kar98

کار98 ساده ترین اسلحه تک تیر بازی محسوب میشود و از آنجایی که در بازی به سادگی یافت میشود یکی از محبوب ترین گان های بازی است. این گان از خشاب 7.62mm استفاده میکند که میتواند تا 75 واحد آسیب وارد کند، که در بین بالاترین آسیب اسلحه ها، سوم است. آسیب بالای این گان با ظرفیت خشاب 5 تایی که امکان افزایش نیز ندارد متعادل سازی شده است. همچنین پس از هر شلیک نیاز به یک بارگذاری مختصر دارد که باعث شده است که این گان  سرعت شلیک کمی داشته باشد.

همچنین برد کار98 گرچه از M24 و AWM پایین تر است اما برد بیشتری نسبت به بقیه گان های بازی دارد. اتچمنت هایی مثل cheek pad، bullet loops (ریلود های سریعتر)، muzzle و اسکوپ روی آن نصب میشود. صدا خفه کن تنها اتچمنت منطقی اسلحه های تک تیر است، به این خاطر که لگد جزو مشکلات این گان ها محسوب نمیشود.

گان Kar98 بازی PUBG MOBILE
گان Kar98 بازی PUBG MOBILE

6 – M24

اسلحه M24 نسخه قدرتمند تر کار98 با برد و آسیب بیشتر است. اما بازیکنان معمولا استفاده از AKM را به دلیل در دسترس بودن و عملکرد خوب آن در فواصل دور و نزدیک ترجیح میدهند. اسلحه M24 در گذشته تنها در ایردراپ ها یافت میشد اما بعد ها به نقشه نیز اضافه شد. همچنین این اسلحه آسیب 79 واحدی دارد و برد آن نیز از kar98 بیشتر است و 5 تیر در خشاب آن جای میگیرد که تا 7 تیر قابل افزایش است. همینطور میتوانید اتچمنت های اسکوپ، خشاب، cheek pad و muzzle را روی آن نصب کنید.

گان M24 بازی PUBG MOBILE
گان M24 بازی PUBG MOBILE

5 – AKM

اسلحه محبوب AKM نوعی AK-47 در بازی است که یکی از گان های رایج و قدرتمند پابجی محسوب میشود. بازیکنانی که این اسلحه را در دست دارند میتوانند دشمنان قدرتمندی برای دیگران باشند، به این خاطر که تنها یک اسلحه AR اتوماتیک دیگر وجود دارد که با آسیب 49 واحدی آن برابری کند. اما در کنار آسیب بالا، لگد بالایی نیز دارد و تنها یک محل قرارگیری muzzle روی آن وجود دارد که لگد اسلحه را کنترل کند. این اسلحه با اتچمنت compensator میتواند بازیکنانی جلیقه لول 3 و کلاه لول 3 را با تنها دو شلیک از پا در بیاورد. همچنین این اسلحه در حالت عادی 30 گلوله 7.62mm نگه میدارد و میتواند تا 40 نیز افزایش یابد.

گان AKM بازی PUBG MOBILE
گان AKM بازی PUBG MOBILE

4 – M249 LMG

این یک گان قدرتمند LMG است که تنها در ایردراپ ها یافت میشود. M249 در فواصل طولانی اثر گذار خواهد بود و در نبرد نزدیک نیز به شدت قدرتمند است. همچنین میتواند یک تیم کامل را از پا در بیاورد بدون اینکه حتی خشاب عوض کند. این LMG یک خشاب 100 گلوله ای از نوع 5.56mm دارد که هر گلوله آن 45 واحد آسیب وارد میکند و تنها یک محل قرارگیری برای اسکوپ دارد.

گان M249 LMG بازی PUBG MOBILE
گان M249 LMG بازی PUBG MOBILE

3 – AWM

AWM بی شک قدرتمند ترین اسلحه پابجی است. اما به خاطر استفاده آن در وضعیت های خاص، بازیکنان معمولا استفاده از دو AR را ترجیح میدهند. این اسلحه در نبرد نزدیک تاثیر پایینی دارد اما در فواصل طولانی بسیار قدرتمند و تاثیر گذار است. AWM از مهمات .300mm استفاده میکند، که تنها در ایردراپ ها و در کنار خود اسلحه یافت میشود. آسیب 120 واحدی آن این معنا را تعریف میکند که دشمن با یک هدشات از پا در میاید و فقط یک جلیقه لول 3 با نوار سلامتی پر، شانس زنده ماندن در برابر شلیک آن را دارد.

این گان فوق العاده قدرتمند بیشترین برد شلیک را در بین اسلحه های بازی دارد اما زمان ریلود آن بسیار طولانی است. همچنین اتچمنت های مشابهی با M24 دارد و از آنجایی که گلوله های محدودی دارد، بازیکنان توصیه میکنند که در شلیک هایتان دقت لازم را داشته باشید. خشاب این اسلحه 5 عدد گلوله نگه میدارد اما میتوانید آن را تا 7 عدد افزایش دهید.

گان AWM بازی PUBG MOBILE
گان AWM بازی PUBG MOBILE

2 – M416

اسلحه M416 بی شک بهترین و رایج ترین اسلحه AR پابجی است. M416 دومین اسلحه ای است که در زمینه فراوانی و تاثیر گذاری در نبرد های دور و نزدیک میتواند AWM را شکست دهد. اتچمنت های زیادی را میتوانید روی آن نصب کنید. اتچمنت هایی مثل اسکوپ، خشاب، muzzle، grip و stock. این اسلحه بیشترین سرعت شلیک را در بین اسلحه های AR دارد، در نتیجه این اسلحه مورد علاقه بازیکنان در بازی است. بدون اتچمنت ها، لگد بیشتری نسبت به SCAR-L دارد اما با داشتن تمام اتچمنت ها یکی از پایدار ترین اسلحه های AR محسوب میشود. آسیب 43 واحدی آن با اسلحه های AR دیگر برابر است و خشاب آن نیز 30 گلوله از نوع 7.62mm نگه میدارد که میتواند تا عدد 40 افزایش یابد.

گان M416 بازی PUBG MOBILE
گان M416 بازی PUBG MOBILE

1 – Groza

مقام اول 10 گان برتر پابجی موبایل متعلق به Groza است. این AR در ایردراپ ها یافت میشود. اسلحه های Groza و AKM با آسیب 49 واحدی، بعد از M416 بیشترین آسیب را در بین اسلحه های AR دارند. در خصوص اتچمنت ها، شما تنها میتوانید اسکوپ، خشاب و صدا خفه کن روی آن نصب کنید. گروزا یک اسلحه بسیار پایدار است که لگد بسیار کمی دارد. در حالت عادی 30 گلوله از نوع 7.62mm در خشاب نگه میدارد و میتوانید این عدد را تا 40 افزایش دهید. اگر هر بازیکنی از روی بدشانسی در مسیر شما قرار بگیرد، با این اسلحه میتوانید خیلی سریع به بازی او پایان دهید.

گان Groza بازی PUBG MOBILE
گان Groza بازی PUBG MOBILE

 

مقاله «آموزش نصب و اجرای بازی پابجی موبایل روی کامپیوتر» را از دست ندهید (روی متن بنفش کلیک کنید)

 

 

آموزش و ترفند بازی ها را در پلی مگ دنبال کنید:

به نظر شما بهترین اسلحه های پابجی موبایل به ترتیب کدام اند و چرا؟

منبع: سایت پلی مگ

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 10 میانگین: 4.4]
یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نمی شود