12 حقیقت بسیار جالب درباره سریال Peaky Blinders که نمی دانستید

حقایقی که هیچکس درباره سریال Peaky Blinders (پیکی بلایندرز) نمی داند؛

2 26,498

فکت ها و حقایق جذاب سریال پیکی بلایندرز

توضیحاتی راجع مقاله 12 حقیقت بسیار جالب درباره سریال Peaky Blinders: سریال پیکی بلایندرز برای اولین بار در سال 2013 آغاز شد و به جرات می توان گفت از همان اپیزود اول توانست طرفداران بی شماری پیدا کند؛ این سریال نمونه بارز ترجیح کیفیت به کمیت است و همانطور که می دانید هر فصل 8 قسمت دارد و فصل جدید با فاصله دو سال بعد از فصل قبلی آغاز می شود و بدون شک همین عاملی برای موفقیت های بی شما این سریال بوده است.

امروز در سایت پلی مگ قصد داریم به بررسی فکت ها و حقایق جذاب سریال Peaky Blinders بپردازیم؛ تا انتهای این مقاله همراهمان باشید، چرا که قرار است حسابی هیجان زده شوید!

12 حقیقت سریال Peaky Blinders که تابحال نمی دانستید!

1- داستان پیکی بلایندرز را پدر استیون نایت برای وی تعریف کرده است

استیون نایت (Steven Knight)، نویسنده مطرح سریال تحسین شده پیکی بلایندرز (Peaky Blinders) مدعی شد که خانواده وی عضوی از گروه اصلی پیکی بلایندرز (در واقعیت) بوده اند و اکثر اتفاقات و داستان هایی که در سریال رخ می دهد و جریان دارد را پدرش برای او تعریف کرده است. البته گروه پیکی بلایندرز در واقعیت تا این حد معروف و قدرتمند نبودند و این نویسنده در اکثر بخش های سریال، پیاز داغ آن را اضافه کرده است.

داستان سریال Peaky Blinders واقعا قابل تحسین است
داستان سریال Peaky Blinders واقعا قابل تحسین است

2- بیلی کیمبر و داربی سابینی در واقعیت نیز گنگستر بوده اند

احتمالا یکی از سوالاتی که پس از تماشای سریال برای شما پیش آمده است، در رابطه با شخصیت های آن است که آیا در واقعیت وجود داشتند یا خیر؛ پاسخ بله است و خیلی از شخصیت ها، من جمله بیلی کیمبر (Billy Kimber) و داربی سابینی (Darby Sabini) از گنگسترهای به نام و قدرتمند در زمان خود بوده اند که اتفاقا در سریال هم آنها را قدرتمند نشان داده اند.
جالب است بدانید در واقعیت بیلی کیمبر در سن 63 سالگی و آسایشگاه سالمندان دار فانی را وداع گفته است!

تصویر بیلی کیمبر واقعی و بیلی کیمبر سریال پیکی بلایندرز در کنار هم
تصویر بیلی کیمبر واقعی و بیلی کیمبر سریال پیکی بلایندرز در کنار هم

3- هلن مک کروی لحجه بیرمنگامی را از آهنگ های اوزی آزبورن یاد گرفته است

جالب است بدانید هلن مک کروی، بازیگر نقش پالی، لحجه بیرمنگامی را از طریق گوش دادن به آهنگ های آزی آزبورن، خواننده بریتانیایی و اهل بیرمنگام یاد گرفته است. هلن مک کروی می گوید زمانی که پروژه سریال پیکی بلایندرز را قبول کرده است، حدود 6 ماه هر روز ساعاتی را به گوش دادن آهنگ های اوزی آزبورن و رادیوی بیرمنگام اختصاص می داده است که خوشبختانه این تمرین و تلاش ها ثمربخش بوده است.

تصویری از آزی آزبورن، خواننده شیطان پرست اهل بیرمنگام انگلیس
تصویری از آزی آزبورن، خواننده شیطان پرست اهل بیرمنگام انگلیس

4- جان شلبی و مایکل گری در زندگی واقعی با یکدگیر برادر هستند!

شاید برایتان جالب باشد تا بدانید که جو کول (بازیگر نقش جان شلبی) و فین کول (بازیگر نقش مایکل گری) در زندگی واقعی با یکدیگر برادر هستند؛ لازم به ذکر است این اولین بار نیست که این دو در کنار هم نقش آفرینی می کنند و در فیلم سینمایی آفندر (Offender)، محصول سال 2012 نیز در کنار هم به نقش آفرینی پرداختند.

دو برادر در یک قاب | سمت راست، جو کول (بازیگر نقش جان شلبی) - سمت چپ، فین کول (بازیگر نقش مایکل گری) در سریال پیکی بلایندرز
دو برادر در یک قاب | سمت راست، جو کول (بازیگر نقش جان شلبی) – سمت چپ، فین کول (بازیگر نقش مایکل گری) در سریال پیکی بلایندرز

5- کلین مورفی از فصل اول به ناچار تعداد بالایی سیگار کشیده است

یکی از چیزهایی که در سریال پیکی بلایندرز (Peaky Blinders) همیشه ثابت است، سیگار کشیدن کلین مورفی (بازیگر نقش توماس شلبی) در سکانس های مختلف سریال است و تقریبا می توان گفت در تمامی سکانس ها یا درحال مصرف مشروب است و یا درحال کشیدن سیگار! فارغ از اینها، طبق بررسی های انجام شده توسط هواداران، وی از اولین اپیزود فصل اول حدود 3000 نخ سیگار کشیده است! جالب است بدانید سیگارهایی که وی مصرف می کند واقعی نمی باشند و از طریق گیاه های طبیعی درست شده اند و دارای عطر معطری می باشند.

کلین مورفی در یک مصاحبه اعتراف کرد که از سیگار کشیدن در زندگی واقعی نفرت دارد
کلین مورفی در یک مصاحبه اعتراف کرد که از سیگار کشیدن در زندگی واقعی نفرت دارد

6- آتش ها و انفجارهای دو فصل اول سریال کاملا واقعی و بدون افکت هستند!

متاسفانه یا خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی جلوه های بصری، دیگر کمتر بازیگران مجبور به بازی در شرایط سخت و واقعی هستند اما جالب است بدانید آتش ها و انفجارهایی که در دو فصل اول سریال پیکی بلایندرز رخ می داد، تماما واقعی بودند؛ علی الخصوص اپیزود اول. لازم به ذکر است بعد از گذشت دو فصل از این سریال، کم کم استفاده از جلوه های ویژه نیز بیشتر شد و کمتر از اتفاقات و آتش های واقعی استفاده می کنند.

آیا افکت ها توانایی به نمایش گذاشتن چنین صحنه هایی نیستند؟
آیا افکت ها توانایی به نمایش گذاشتن چنین صحنه هایی نیستند؟

7- استیون نایت می داند سریال قرار است چطور به پایان برسد

استیون نایت طی یک مصاحبه ای در رابطه با نحوه پایان سریال (منظور سکانس پایانی است) توضیح داد؛ وی می گوید سکانس پایانی اپیزود آخر سریال Peaky Blinders با به صدا درآمدن آژیر جنگ جهانی دوم به اتمام می رسد؛ به معنای دیگر زمانی که جنگ جهانی دوم آغاز شود، این سریال نیز به پایان می رسد.

8- گروه پیکی بلایندرز در واقعیت وجود داشته است

همانطور که در اول مقاله گفته شد، گروه پیکی بلایندرز در واقعیت نیز وجود داشته است اما نه به قدرتمندی که در سریال نمایش داده می شود، بلکه آنها یک گروه گنگستری پرنفوذ در برخی از محلات و روستاهای اطراف شهر بیرمنگام بوده اند و زمان انحلال این گروه نیز بسیار سریع اتفاق افتاده است.

تصویری از اعضای اصلی گروه واقعی پیکی بلایندرز در سال 1890
تصویری از اعضای اصلی گروه واقعی پیکی بلایندرز در سال 1890

9- قرار بود جیسون استاتهام در نقش توماس شلبی نقش آفرینی کند

جالب است بدانید جیسون استاتهام (Jason Statham)، بازیگر مشهور هالیوودی به عنوان توماس شلبی نقش آفرینی کند که خوشبختانه به دلیل پروژه های سنگین که وی در کشور آمریکا داشته است، این اتفاق رخ نداده است. جیسون استاتهام طی یک مصاحبه ای که این موضوع را تایید کرد و از این که در این سریال حضور ندارد ابراز تاسف کرد و برای کلین مورفی، بازیگر نقش توماس شلبی نیز آرزوی موفقیت کرد.

به نظر شما جیسون اساتهام مناسب نقش توماس شلبی است؟
به نظر شما جیسون اساتهام مناسب نقش توماس شلبی است؟

10- محل فیلمبرداری سریال در شهر لیورپول است!

یکی از حقیقت های عجیب راجع به سریال Peaky Blinders مربوط می شود به محل فیلمبرداری این سریال؛ همانطور که می دانید درصد قابل توجهی از داستان سریال، در شهر بیرمنگام در جریان می باشد اما با این وجود محل فیلمبرداری در شهر لیورپول انگلیس است. کارگردان سریال دلیل این کار را اینگونه توضیح می دهد: «با توجه به اینکه در شهر لیورپول مکان های سنتی که شباهت زیادی به بیرمنگام قدیمی دارند وجود دارد، ما تصمیم گرفتیم تا بیش از نیمی از لوکیشن های فیلمبرداری را در شهر لیورپول انجام دهیم».

11- کلاه های پیکی بلایندرز در واقعیت فاقد تیغ بوده است

احتمالا در فصل اول متوجه شدید که لبه کلاه های این گروه به تیغ برنده مجهز شده است اما لازم به ذکر است در واقعیت اصلا چنین چیزی وجود نداشته است و این ایده توسط کارگردان و نویسنده، در سریال به تصویر کشیده شده است. البته گفته می شود جان داگلاس در سال 1890 این کلاه را برای افراد مشهور و پولدار که به محافظت نیاز داشته اند، طراحی کرده است.

نظر شما راجع کلاه های تیغ دار گروه پیکی بلایندرز چیست؟
نظر شما راجع کلاه های تیغ دار گروه پیکی بلایندرز چیست؟

12- فیلمبرداری سریال در بدترین ساعات انجام شده است

یکی از عجیب ترین حقایق در رابطه با سریال پیکی بلایندرز مربوط است به ساعت فیلمبرداری آن؛ استیون نایت مدعی شد به قدری که داستان سریال برخی از بازیگران را من جمله کلین مورفی (توماس شلبی) را تحت تاثیر قرار داده است که آنها برای طبیعی تر جلوه دادن سکانس ها، آنها را در زمان واقعی خود فیلمبرداری می کردند؛ نمونه اش یکی از اپیزودهای سریال که فیلمبرداری آن را در ساعت 4 صبح، آن هم در فصل زمستان انجام دادند.

 

نقد و بررسی فیلم و سریال های جدید را از سایت پلی مگ دنبال کنید!

نظر شما نسبت به مقاله 12 حقیقت بسیار جالب درباره سریال Peaky Blinders چیست؟!

منبع: پلی مگ

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 24 میانگین: 4]
2 دیدگاه
  1. علی عبدالملکی می گوید

    خدا وکیلی صد تومن میدم یبار دیگه این سریالو بینم .عالییی.محشر .خداسسسسسسسسسسست!!!!!!1

  2. حسین می گوید

    هر فصل ۶قسمت داره نه ۸تا

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نمی شود