رکورد فروش افتتاحیه آثار کوئنتین تارانتینو با فیلم روزی روزگاری در هالیوود شکسته شد

رکورد فروش فیلم های تارانتینو توسط One Upon a Time in Hollywood شکسته شد.

0 317

Once Upon a Time In Hollywood دلیل رکوردشکنی تارانتینو

رکورد فروش افتتاحیه آثار کوئنتین تارانتینو: فیلم Once Upon a Time In Hollywood نهمین و جدیدترین اثر کوئنتین تارانتینو، بهترین افتتاحیه را بین آثار این کارگردان تجربه کرد و ۴۰ میلیون دلار فروش داشته است. در هفته‌ی گذشته که انیمیشن The Lion King (شیر شاه) با فروشی ۷۵.۵ میلیون دلاری، مطابق انتظار جایگاه نخست باکس آفیس را در اختیار داشت، نهمین و جدیدترین اثر ساخته شده‌ی کارگردان معروف و برنده‌ی جایزه اسکار، کوئنتین تارانتینو یعنی فیلم Once Upon a Time In Hollywood (روزی روزگاری در هالیوود) فروشی ۴۰.۴ میلیون دلاری را در گیشه‌ داشته و با قرار گرفتن در جایگاه دوم، بهترین فروش افتتاحیه فیلم های این کارگردان دوست داشتنی و کاربلد در گیشه شده است.
رکورد فروش افتتاحیه آثار کوئنتین تارانتینو (جزئیات بیشتر)

رکورد فروش افتتاحیه آثار کوئنتین تارانتینو شکسته شد
رکورد فروش افتتاحیه آثار کوئنتین تارانتینو شکسته شد

عدم استفاده از تمام ظرفیت موجود برای اکران

هرچند فیلم Once Upon a Time In Hollywood از تمام ظرفیت موجود برای اکران در افتتاحیه استفاده نکرده و فقط در حدود ۳۶۵۰ سینما‌ی ایالات کشور آمریکا به نمایش در آمده‌است. از طرفی در کشور کانادا نیز اکران این فیلم از آخر هفته شروع شده و از روز جمعه تا یک شنبه اکران داشته است. با این حال این فیلم در افتتاحیه حدود ۴۰.۴ میلیون دلار فروخته تا بهترین افتتاحیه‌ی آثار کوئنتین تارانتینو باشد. کارگردانی که بخش عظیمی از جامعه و عامه‌ی مردم تمایل چندانی به دیدن آثار وی ندارند و چندان پیگیر آثار و اخبارش نیستند.
به هرحال میزان فروش این فیلم در روز افتتاحیه پتانسیل بیشتری داشت.

رکورد فروش افتتاحیه آثار کوئنتین تارانتینو بهتر خواهد شد؟
رکورد فروش افتتاحیه آثار کوئنتین تارانتینو بهتر خواهد شد؟

آیا فروش این فیلم به یک میلیارد دلار خواهد رسید؟

این در حالی است که فیلم نچندان موفقی مانند The Lion King (شیر شاه) که نقد ها و نمراتی خوبی دریافت نکرد و بسیاری با اتفاق نظر آن را صرفا کپی و بازسازی انیمیشن اصلی و قدیمی شیر شاه دانسته اند، فروشش در گیشه به عدد ۱ میلیارد دلار نزدیک شده و رسیدن به فروش بالای یک میلیارد دلار برایش قابل پیش‌بینی است.
رقمی که برای آثار منتشر شده از کوئنتین تارانتیو تا به امروز که نهمین آن‌ها همین فیلم Once Upon a Time In Hollywood (روزی روزگاری در هالیوود) است، رقمی دور از دسترس و خیال گونه‌ است. و صدالبته که فروش کم و عوام پسند نبودن یک فیلم و آثار یک فیلمساز، دلیل بر ضعف اثر یا کار کارگردان آن نیست.
در ادامه در رابطه با رکورد فروش و … صحبت خواهیم کرد.

رکورد فروش افتتاحیه آثار کوئنتین تارانتینو با آمار قابل قبول

تا پیش از این آخرین اثر کوئنتین تارانتینو یعنی فیلم Inglourious Basterds (حرومزاده های لعنتی) که مربوط به ده سال قبل و سال ۲۰۰۹ است، بیشترین رقم فروش در افتتاحیه را برای این کارگردان داشت. فیلم Inglourious Basterds توانسته بود در هفته‌ی اول اکرانش ۳۸.۱ میلیون دلار فروش در گیشه داشته باشد.
تصویر زیر رتبه بندی فیلم های تارانتینو در باکس آفیس را تماشا خواهید کرد؛

جدول فروش آثار کوئنتین تارانتینو در روز افتتاحیه
جدول فروش آثار کوئنتین تارانتینو در روز افتتاحیه

برای اولین بار ناشر آثار کوئنتین تارانتینو تغییر کرد

در کنار تمام مواردی که برای فیلم Once Upon a Time In Hollywood و افتتاحیه‌اش گفته شد باید این نکته را این مورد توجه قرار داد که این اولین بار است که فیلمی از کوئنتین تارانتینو توسط شرکتی به جز شرکت هاروی واینستین پخش می‌شود و پخش فیلم روزی روزگاری در هالیوود بر عهده‌ی شرکت Sony Pictures (سونی پیکچرز) بوده است. با تمام این تفاسیر فروش ۴۰.۱ میلیون دلاری برای کارگردانی مثل کوئنتین تارانتینو و اثری با درجه‌ی سنی R که جزو بلاک باستر محسوب می‌شود فروش خوب و قابل قبولی است. در مورد ادامه‌ی روند فروش این فیلم، تحلیل‌گران فروشی حدودا بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون دلار را برای فیلم Once Upon a Time In Hollywood حدس می‌زنند.
فروش 30-40 میلیون دلاری خیلی مبلغ کمی برای این نوع سبک نیست.
گفتنی است طبق اعلام سازندگان این فیلم با بودجه‌ای حدود ۹۰ میلیون دلار ساخته شده است.

تاثیر بازیگران معروف، روی میزان فروش فیلم

این فیلم که علاوه بر اسم بزرگ کارگردانش نام بازیگرانی که در آن به ایفای نقش خواهند پرداخت نیز تاثیر بسزایی در جلب توجه مخاطبان داشته است از حضور لیست بلندی از بازیگران نامی و بزرگ بهره برده است. در ابتدای همه‌ی این ستارگان باید به آل پاچینو، لئوناردو دی کاپریو و برت پیت اشاره نمود. مارگو رابی، تیموتی اولیفانت، دیمون هریمن، کرت راسل، بروس درن، جیمز مارسدن، مایکل مدسن، لوک پری، امیل هرش، دمین لوییس، کالینز جونیور، کیث جفرسون، اسکوت مکنری، جولیا بارتز، لینا دانم و… بازیگران معروفی هستند که در فیلم Once Upon a Time In Hollywood، جدیدترین اثر کوئنتین تارانتینو با ایفای نقش پرداخته اند.
بردپیت و بردلی کوپر تاثیر زیادی روی میزان فروش فیلم گذاشتند.

تاثیر بازیگران معروف را روی رکورد فروش افتتاحیه آثار کوئنتین تارانتینو نمی توان نادیده گرفت.
تاثیر بازیگران معروف را روی رکورد فروش افتتاحیه آثار کوئنتین تارانتینو نمی توان نادیده گرفت.
داستان فیلم Once Upon a Time In Hollywood

داستان فیلم در لس انجلس و در سال ۱۹۶۹ جریان دارد. لس انجلسی در حال تغییر و رشد در تمام ابعاد و زمینه ها. داستان حول دو ستاره‌ی سینمای آن روز و اتفاقاتی که در این دنیای در حال تغییر برایشان رقم میزند جریان دارد.
با وجود این داستان (عامه پسند نبودن) رکورد فروش افتتاحیه آثار کوئنتین تارانتینو شکسته شد.

Once Upon a Time In Hollywood روند خود را حفظ می کند؟

حال باید دید فیلم Once Upon a Time In Hollywood، جدیدترین اثر کوئنتین تارانتینو کارگردان فیلم های The Hateful Eight (۸ نفرت انگیز)، Django Unchained (جنگجوی زنجیر گسسته)، Death Proof (ضد مرگ)، GrindHouse (گرایند هوس)، Kill Bill 1 و Kill Bill 2 (بیل را بکش ۱ و ۲) ادامه‌ی اکرانش در سینما ها چگونه پیش خواهد رفت.
فیلمی که قبل از اکران عمومی نقد ها و نمرات خوبی را دریافت کرده است.

بهترین فیلم کوئنتین تارانتینو در کریر حرفه ای

فیلم Once Upon a Time In Hollywood در جشنواره‌ کن ۲۰۱۹ از داوران نمره‌ی ۳ از ۴ را دریافت کرد و در سایت ها‌ی نقد و بررسی نیز بازخورد ها و نمرات خوبی دریافت کرده است. تا جایی که منتقدان زیادی این فیلم را بهترین فیلم امسال و همچنین بهترین فیلم کوئنتین تارانتینو در کریر حرفه‌ای دانسته اند.
با این حال این فیلم نمره‌ی سینما اسکور B را از تماشاگران دریافت کرده است.
شایعاتی مبنی بر کم دادن نمره توسط منتقدان مطرح است.

منبع: پلی مگ

از آخرین اخبار سینما و تلویزیون در پلی مگ مطلع شوید:

امیدواریم هیچوقت خداحافظی کوئنتین تارانتینو را نبینیم. همانطور که خودتان می دانید،
قرار است تارانتینو پس از اتمام اکران این فیلم از دنیای سینما خداحافظی کند.
نظر شما نسبت به شکسته شدن رکورد فروش افتتاحیه آثار کوئنتین تارانتینو اچیست؟
اخبار فیلم Once Upon a Time In Hollywood را در سایت پلی مگ دنبال کنید.

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نمی شود