معرفی 5 بازیگری که می‌توانستند شخصیت جوکر را بازی کنند

0 1,469

زمانی که فیلم و سریال‌های تلویزیونی سراغ شخصیت‌های کمیک‌بوکی می‌رفتند. برعهده گرفتن آن شخصیت‌ها برای بازیگرها با انتظارها و فشارهای زیادی همراه بود، اما برای هر بازیگری از بین تمام شخصیت‌های شرور، هیچ شخصیتی به اندازه جوکر نمی‌تواند دلهره‌آورتر باشد. در این مقاله به بازیگرانی می‌پردازیم که می‌توانستند شخصیت گیرای جوکر را بازی کنند. با سایت پلی مگ همراه باشید.

اگر فیلم‌های دنیای دی سی را دیده باشید، می‌دانید که بازیگران بزرگی همچون جک نیکلسون (Jack Nicholson) و مارک همیل (Mark Hamill) توانسته بودند شرورها و شخصیت‌های DC را به خوبی به تصویر بکشند، اما زمانی که هیث لجر در فیلم شوالیه تاریکی از کریستوفر نولان در سال 2008 توانست نقش جوکر را برعهده بگیرد، انگار یک معیار و استاندارد جدید به وجود آمد که بازیگران برای بازی در نقش جوکر باید خودشان را با آن مقایسه کنند. هیث لجر آنقدر در نقش جوکر فرو رفته بود که قبل از مرگش، توانست یک جایزه اسکار دریافت کند.

بازیگران زیادی بودند که از آن زمان تا به الان دوست داشتند نقش جوکر را بازی کنند که یکی از آنها جرد لتو در فیلم Suicide Squad بود که البته نتوانست نظر مثبت منتقدان را به خود جلب کند. اگرچه حضور واکین فینیکس در شخصیت جوکر در فیلم Joker 2019 اثر تاد فیلیپس امیدوار کننده به نظر می‌رسید، اما دشوار است که تصور کنید هر بازیگری می‌تواند به خوبی هیث لجر، شخصیت جوکر را به همان روانی، جذابی و کاملاً روانشناختی ایفا کند. همانطور که گفتیم در طول این سال‌ها بازیگران متنوعی بودند که برای بازی در اصلی‌ترین شخصیت شرور دنیای فیلم و سریال‌ها تمایل نشان می‌دادند، اما در اینجا تنها به پنج مورد از آن می‌پردازیم.

پنج بازیگری که پتانسیل نقش آفرینی شخصیت جوکر را دارند

  • ری لیوتا (Ray Liotta)
  • آدرین برودی (Adrian Brody)
  • تیم کوری (Tim Curry)
  • ویلم دفو (Willem Dafoe)
  • رایان گاسلینگ (Ryan Gosling)

1- ری لیوتا (Ray Liotta)

ری لیوتا دوست داشت شخصیت جوکر را در فیلم Batman 1989 از تیم برتون، بازی کند که در نهایت به جک نیکلسون (Jack Nicholson) رسید، یا شخصیت Caped Crusader را برعهده بگیرد که آن هم توسط شخص دیگری به نام مایکل کیتون (Michael Keaton) نقش آفرینی شد. جالب است بدانید که گفته می‌شود بازیگر فیلم Goodfellas فرصت این را رد کرده بود که به بازیگران فیلم Batman بپیوندد، اما بعدها از تصمیم خود پشیمان می‌شود.

لیوتا در سال 2011 به The Playlist گفت:«یادم می‌آید که بعد از بازی در فیلم Something Wild، تیم برتون می‌خواست من در فیلم Batman حضور داشته باشم و من هم در همان زمان گفتم که داری با من شوخی میکنی؟ من یه بازیگر هستم (احتمالاً او بازی در چنین نقش‌هایی را بازیگری نمی‌دانسته).

او ادامه داد:«اما حالا اوضاع تغییر کرده و همین خوب است، چون اگر بتوانی نقش جوکر را بازی کنی، فیلم‌ها و نقش‌های بیشتری به تو پیشنهاد می‌شود.»

نظر شما راجع به ری لیوتا (Ray Liotta) در نقش جوکر چیست؟
نظر شما راجع به ری لیوتا (Ray Liotta) در نقش جوکر چیست؟

2- آدرین برودی (Adrian Brody)

گفته می‌شد که برنده جایزه اسکار، آدرین برودی برای بازی در فیلم The Dark Knight 2008 به نفع هیث ولجر کنار کشیده بود، اما زمانی که خبر ساخت فیلم Justic League در سال 2017 به گوش می‌خورد، این بازیگر به بازی برای نقش شخصیت جوکر علاقه نشان می‌دهد.

زمانی که درباره نقاشی پوزخند تهدیدآمیز جوکر روی صورتش از برودی سوال شد، او به Metro گفت:«اگر احساس کنم که می‌توانم به یک چیز ارزشمندی کمک کنم و همچنین این حس را داشته باشم که این نقش برایم هنوز جذاب است، آن را بازی خواهم کرد. از نظر من آدم‌های تبه‌کار جذاب هستند! اما استودیوها نقش شخصیت‌های شرور را به من پیشنهاد نمی‌دهند. اگر فرصتی به وجود بیاید و بتوانم یکی از شرورها یا ابرقهرمانان دنیای کامیک بوک را بازی کنم، چیزی نخواهد بود که با آن مخالف باشم.»

اما همانطور که دیدیم شخصیت جوکر در فیلم Justice League حضور نداشت.

نظر شما راجع به آدرین برودی (Adrian Brody) در نقش جوکر چیست؟
نظر شما راجع به آدرین برودی (Adrian Brody) در نقش جوکر چیست؟

3- تیم کوری (Tim Curry)

با اینکه تیم کوری، ستاره فیلم The Rocky Horror Picture Show در ابتدا وظیفه صداپیشگی شخصیت جوکر در سریال انیمیشنی Batman: The Animation Series را برعهده گرفته بود، اما مارک همیل، قهرمان Star Wars، صداپیشه این شخصیت شرور در سریال انیمیشنی بتمن شد. در این سال‌ها هم شایعات زیادی در اینباره بود که چرا تیم کوری از صداپیشگی نقش جوکر در سریال انیمیشنی بتمن کنار گذاشته شده است. این بازیگر در سال 2017 به طور شفاف به ScreenGeek گفت:«من برای مدتی صداپیشگی شخصیت جوکر را اجرا می‌کردم، اما به بیماری برونشیت مبتلا شدم، آنها عذر من را خواستند، اخراجم کردند و مارک همیل (Mark Hamill) را به جای من استخدام کردند. زندگی همین است.»

نظر شما راجع به تیم کوری (Tim Curry) در نقش جوکر چیست؟
نظر شما راجع به تیم کوری (Tim Curry) در نقش جوکر چیست؟

4- ویلم دفو (Willem Dafoe)

طرفداران سال‌ها بود که تمایل داشتند ویلم دافو، نامزده جایزه اسکار که در قسمت دوم از مجموعه سه‌گانه فیلم اسپایدرمن، نقش گرین گابلین را بازی کرده بود، نقش جوکر را بازی کند. در واقع، او برای شخصیت جوکر در فیلم Batman اثری از برتون در نظر گرفته شده بود. هرچند که این نقش هیچوقت به طور رسمی به او پیشنهاد نشد. دافو در سال 2017 به The Hollywood Reporter گفت:« سم هام از این گفت که من چقدر از لحاظ فیزیکی برای شخصیت جوکر عالی هستم، اما هیچوقت پیشنهاد این را ندادند که شخصیت جوکر را برعهده بگیرم و آن را بازی کنم.»

نظر شما راجع به ویلم دفو (Willem Dafoe) در نقش جوکر چیست؟
نظر شما راجع به ویلم دفو (Willem Dafoe) در نقش جوکر چیست؟

5- رایان گاسلینگ (Ryan Gosling)

با اینکه رایان گاسلینگ هیچوقت به این موضوع اشاره نکرده که می‌خواسته در نقش جوکر بازی کند یا نه، اما بعضی‌ها باور داشتند که نقش جوکر در فیلم Suicide Squad 2016 را در ابتدا به او پیشنهاد دادند. سایت The Wrap در سال 2014 ادعا کرد بعد از آنکه رایان گاسلینگ به این خاطر که نمی‌خواست همزمان چند قرار امضاء کند، به بازی در نقش جوکر جواب رد داد و سرانجام جرد لتو (Jared Leto) توانست نقش جوکر را در اختیار بگیرد. این را در نظر داشته باشید که با توجه به انتقادات منفی منتقدان به فیلم جوخه خودکشی، رایان گاسلینگ کار هوشمندانه‌ای انجام داد که در فیلم Suicide Squad بازی نکرد.

نظر شما نسبت به رایان گاسلینگ (Ryan Gosling) در نقش جوکر چیست؟
نظر شما نسبت به رایان گاسلینگ (Ryan Gosling) در نقش جوکر چیست؟

 

مقاله: «معرفی بهترین فیلم ها و سریال های جوکر» را از دست ندهید (کلیک کنید)

 

معرفی فیلم و سریال های ایرانی و خارجی در سایت پلی مگ به طور اختصاصی!

 

منبع: پلی مگ

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نمی شود