احتمالا بعد از PS5 و XBOX Series X کنسولی ساخته نشود!

0 222

باید قبول کنیم که از نسل هفتم به بعد، صنعت گیم تغییرات زیادی داشته است و خیلی تکنولوژی های جدیدی معرفی شدند که به نسبت نسل های اولیه کنسول های بازی های ویدیویی و گیمینگ، سرعت رشد فناوری ها چند ده برابر ارزیابی شده است. فارغ از اینها، یکی از سوالاتی که امروزه گیمرها دارند، در رابطه با آینده صنعت گیم و بازی های ویدیویی است. اینکه اصلا آیا خبری از نسل دهم کنسول های ویدیویی خواهد بود یا خیر!

امروز ما اینجا هستیم تا به صورت خیلی کوتاه براساس گفته های مدیران بالا رده صنعت گیم و برخی از رسانه های معتبر این را مورد بررسی قرار دهیم.
لطفا تا انتها همراه سایت پلی مگ باشید.

احتمالا باید با کنسول های نسل دهم بازی های ویدیویی خداحافظی کنید

با نگاهی ساده به حال و اوضاع صنعت گیم متوجه می شویم که تا چه حد سرویس های اشتراکی مثل پلاس و گیم پس این روزها حرف های زیادی برای گفتن دارند. حتی مدیرانی که خیلی سیاست های پول پرستانه داشتند، از همان روز اول عرضه، بازی خود را در سرویسی مثل Game Pass که تنها با ۱ دلار هم قابل خرید است قرار می دهند. یعنی یک شصتم یک بازی AAA (حداقل) و این بسیار قابل توجه است.

همچنین یکی از مدیران ارشد سونی در مصاحبه ای اعلام کرده است که آنها نمی توانند از سرویس های ابری و سرویس های اشتراکی فرار کنند و چه بخواهند و چه نخواهند، نه تنها صنعت گیم، بلکه تمام امور هوشمند به همین سمت درحال حرکت است. جالب است بدانید به تازگی سرویس اشتراکی پلاس (حالت جدید و ویژه آن که شباهت زیادی به سرویس گیم پس دارد) مدتی قبل معرفی شد و با استقبال فراوانی از سوی گیمرها روبرو شد.

مایکروسافت نیز خیلی وقت است که روی این جریان کار می کند و چیز جدیدی نیست و زودتر از سایر کمپانی ها به اهمیت این قضیه پی برده است.

چند سال قبل نیز ویدیویی منتشر شد که روی یک یخچال که از تکنولوژی سرویس ابری پشتیبانی می کرد، فردی درحال تجربه بازی دوم ۲۰۱۶ بود که شدیدا در یوتیوب و سایر شبکه های اجتماعی وایرال شد. فکرش را بکنید که با داشتن گوشی و هر وسیله هوشمندی که از رایانش ابری پشتیبانی کند، قادر خواهید بود تا بهترین بازی ها را بدون اینکه نیاز به سخت افزار قوی و هزینه سنگین باشد تجربه نمایید.

پس انتظار اینکه نسل دهم بازی های ویدیویی بدون حضور کنسول های جدید باشد را باید داشته باشیم، چرا که اصلا غیر ممکن نیست.

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار بازی های ویدیویی و گیم را از رسانه پلی مگ دنبال کنید!

به نظر شما نسل 10 کنسول ها وجود خواهد داشت یا دنیا به سمت سرویس های ابری خواهد رفت؟
نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: پلی مگ

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نمی شود