معرفی بهترین فیلم های کوئنتین تارانتینو [رتبه بندی برترین فیلم های وی]

لیست و رتبه بندی فیلم های کارگردان معروف، کوئنتین تارانتینو

0 4,102

معرفی کوتاه کوئنتین تارانتینو و سبک فیلم های وی

در روزگاری که دیگر کمتر فیلم جذاب و پرمحتوایی در سینماها ساخته می شود، کارگردان های صاحب سبکی نیز وجود دارند که کیفیت را بر کمیت ترجیح می دهند و هر چند سال یکبار اثری خلق می کنند که تا سال ها در ذهن مردم باقی بماند. بدون شک کوئنتین تارانتینو از همین دسته از کارگردان ها محسوب می شود و جالب است بدانید وی نزدیک به سه دهه است که فعالیت می کند، اما فقط 9 فیلم ساخته است؛ لازم به ذکر است سبک وی بسیار نوین است و طرفداران مختص به خود را دارد و هر کسی از تماشای فیلم های وی لذت نمی برد؛ کسی که فیلم های کوئنتین تارانتینو را تماشا می کند، باید خود را آماده منزجرترین دیالوگ ها و خشن ترین سکانس ها کند که البته پشت تمامی اینها فکر شده است.

حال که به صورت کوتاه با وی آشنا شدید، بهتر است برویم به سراغ معرفی بهترین فیلم های کوئنتین تارانتینو؛ همراه سایت پلی مگ باشید.

معرفی تمامی فیلم های ساخته شده توسط کوئنتین تارانتینو

در ادامه قصد داریم تا فیلم های این کارگردان صاحب سبک هالیوودی را طبق نظر شخصی از بد به خوب رتبه بندی کنیم؛ لازم به ذکر است وی تنها 9 فیلم ساخته است که طبق نظر شخصی بنده، تمامی آنها از ارزش بالای تماشا برخوردار هستند و رتبه بندی آنها کاملا سلیقه ای می باشد، لذا حضور یک فیلم در جایگاه نهم (آخر) به منزله بد بودن آن نیست و همانطور که تاکید شد، این رتبه بندی کاملا سلیقه ای می باشد.

معرفی تمامی فیلم های سینمایی ساخته شده توسط کوئنتین تارانتینو به همراه رتبه بندی
معرفی تمامی فیلم های سینمایی ساخته شده توسط کوئنتین تارانتینو به همراه رتبه بندی

توجه داشته باشید که به دلیل اسپویل نشدن داستان، فقط خلاصه ای از داستان را در پایین هر فیلم می نویسیم.
پس با مقاله معرفی بهترین فیلم های کوئنتین تارانتینو همراه سایت پلی مگ باشید.

9- فیلم سینمایی The Hateful Eight

فیلم سینمایی The Hateful Eight (هشت نفرت برانگیز) - رتبه نهم فیلم های تارانتینو
فیلم سینمایی The Hateful Eight (هشت نفرت برانگیز) – رتبه نهم فیلم های تارانتینو

فیلم سینمایی هشت نفرت برانگیز یا The Hateful Eight در سال 2015 روانه سینما شد و توانست با استقبال بی نظیر منتقدان همیشگی کوئنتین تارانتینو و علی الخصوص طرفداران وی روبرو شود. این فیلم جزو معمایی ترین فیلم هاییست که تاکنون تماشا کرده ام (البته در ابعاد کوچک و خیلی نمی توان آن را در ژانر معمایی قرار داد) اما در زمان خود به دلیل نشان دادن داستان فیلم از نگاه شخصیت های مختلف (سبک تارانتینو) مورد تحسین واقع شد، در واقع تارانتینو همیشه از همین سبک بهره می برده است اما این دفعه کیفیت بالاتری داشت.
خلاصه داستان: چند شخصیت به دلیل کولاک و سرما مجبور هستند تا در یک مهمان خانه به مدت چند روز در کنار هم زندگی کنند که هرکس به یک دلیل خاص در آنجا حضور دارد تا اینکه …

8- فیلم سینمایی Django Unchained

فیلم سینمایی Django Unchained (جنگوی زنجیرگسسته) - رتبه هشتم فیلم های تارانتینو
فیلم سینمایی Django Unchained (جنگوی زنجیرگسسته) – رتبه هشتم فیلم های تارانتینو

اگر داستان یک فیلم سینمایی برای شما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، حتما و حتما Django Unchained یا به فارسی جنگوی زنجیرگسسته که در سال 2012 منتشر شد را تماشا کنید، چرا که این اثر کوئنتین تارانتینو در زمان خودش و در مراسم اسکار توانست برنده جوایز بسیار زیادی از جمله بهترین بازیگر مکمل مرد و از همه مهمتر بهترین فیلمنامه را از آن خود کند. اگر علاقه زیادی به تاریخ آمریکا و دوران معروف نژاد پرستی در غرب وحشی دارید، حتما این فیلم را تماشا کنید؛ البته این فیلم نژاد پرستی را برخلاف بسیاری از فیلم های مشابه، کلیشه ای به تصویر نکشیده است و همانند سایر آثار کوئنتین تارانتینو از یک سبک خاص و فانتزی برای روایت داستان بهره می برد.

7- فیلم سینمایی Kill Bill: Vols. 1 & 2

فیلم سینمایی Kill Bill: 1 - 2 (بیل را بکش 1 و 2) - رتبه هفتم فیلم های تارانتینو
فیلم سینمایی Kill Bill: 1 – 2 (بیل را بکش 1 و 2) – رتبه هفتم فیلم های تارانتینو

قسمت اول بیل را بکش یا Kill Bill: 1 در سال 2003 و نسخه دوم در سال 2004 منتشر شد و با استقبال عموم روبرو شد و همان زمان این فیلم را جزو برترین فیلم ها در سبک اکشن (در تاریخ) قرار دادند؛ از نکات قابل توجه فیلم می توان به ترکیب چندین سبک همزمان اشاره کرد، به طوری که در هر سکانس شما احساس می کنید درحال تماشای ژانر جدیدی هستید که این یک شاهکار به تمام معنا محسوب می شود. از همان سکانس اول مشتاق و هیجان زده می شوید که بفهمید ماجرا چیست و اصلا چرا این اتفاقات ظالمانه رخ می دهد؟
بعد از تماشای نسخه اول، شک نکنید مشتاق تماشای نسخه دوم خواهید شد، چرا که هیچ چیز از داستان آنطور که باید و شاید مشخص نمی شود و به معنای دیگر نسخه اول و دوم Kill Bill مکمل یکدیگر هستند و جزو برترین فیلم های سینمایی دنباله دار در تاریخ سینمای هالیوود نیز محسوب می شوند.

6- فیلم سینمایی Death Proof

فیلم سینمایی Death Proof (ضد مرگ) - رتبه ششم فیلم های تارانتینو
فیلم سینمایی Death Proof (ضد مرگ) – رتبه ششم فیلم های تارانتینو

جالب است بدانید فیلم سینمایی Death Proof یا به فارسی ضد مرگ، زمانی که در سال 2007 منتشر شد با بدترین نقدها چه از سوی طرفداران و چه منتقدان روبرو شد اما نکته دقیقا همینجاست که فیلم به هیچ عنوان ضعیف نیست (نظر شخصی)، بلکه از آن دسته از فیلم هاییست که هرکسی از تماشای آن لذت نمی برد. اگر از خون و خون ریزی بدتان می آید، اصلا سراغ این فیلم نروید چرا که ممکن است مانند خیلی از طرفداران به نبوغ تارانتینو شک کنید؛ نکته جالب درباره این فیلم این است که منتقدان در برابر آن به دو دسته تقسیم می شوند: یا این اثر را یک شاهکار تکرار نشدنی مانند سایر آثار تارانتینو توصیف می کنند و یا آن را جزو بدترین فیلم های تاریخ می دانند!

5- فیلم سینمایی Once Upon a Time in Hollywood

فیلم سینمایی Once Upon a Time in Hollywood (روزی روزگاری در هالیوود) - رتبه پنجم بهترین فیلم های تارانتینو
فیلم سینمایی Once Upon a Time in Hollywood (روزی روزگاری در هالیوود) – رتبه پنجم بهترین فیلم های تارانتینو

روزی روزگاری در هالیوود یا Once Upon a Time in Hollywood در سال 2019 اکران شد و همانند Death Proof طرفداران و منتقدان را به دو دسته تقسیم کرد؛ از نکات مثبت این فیلم می توان به حضور بازیگران مطرحی همچون: «مارگو رابی» و «دی کاپریو» و «برد پیت» اشاره کرد که اتفاقا در این فیلم نیز خوش درخشیدند و حتی برت پیت جوایز زیادی، همچون برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را کسب کرد. جالب است بدانید در این فیلم با شخصیت های بزرگ و معروفی همچون بروس لی نیز شوخی های بسیار زیادی شده است که اتفاقا با انتقاد افراد معروف عرضه هنر و … نیز روبرو شد؛ اما تارانتینو این انتقادها را نشنیده می گیرد چرا که معتقد است در هنر هیچ حد و مرزی وجود ندارد!

4- فیلم سینمایی Inglourious Basterds

فیلم سینمایی Inglourious Basterds (حرامزاده های لعنتی) - چهارمین فیلتر برتر تارانتینو
فیلم سینمایی Inglourious Basterds (حرامزاده های لعنتی) – چهارمین فیلتر برتر تارانتینو

فیلم سینمایی Inglourious Basterds یا به فارسی حرامزاده های لعنتی در سال 2009 اکران شد و لازم به ذکر است این فیلم جزو 100 فیلم برتر سینمایی تاریخ در وبسایت IMDB قرار دارد. این اثر تارانتینو واقعا خاص محسوب می شود و جالب است بدانید داستان سریال به 5 فصل تقسیم می شود؛ اگر به داستان های جنگ جهانی و اتمسفر آن زمان علاقمند هستید، حتما تماشایش کنید، البته باز هم تاکید می کنم که تمامی فیلم های کوئنتین تارانتینو بسیار خاص هستند و این فیلم نیز همینطور می باشد؛ به معنای دیگر هیچ کلیشه ای در این فیلم سینمایی نمایش داده نمی شود.

3- فیلم سینمایی Reservoir Dogs

فیلم سینمایی Reservoir Dogs (سگ های انباری) - سومین فیلم برتر تارانتینو
فیلم سینمایی Reservoir Dogs (سگ های انباری) – سومین فیلم برتر تارانتینو

فیلم سگ های انباری یا Reservoir Dogs در سال 1992 به عنوان اولین فیلم بلند تارانتینو اکران شد و جالب است بدانید به موفقیت های بزرگی دست پیدا کرد و به نوعی این فیلم بستری بود تا کوئنتین تارانتینو بتواند ارزش ها و افکار خود را به عنوان یک کارگردان به رخ جهانیان بکشد. اگر به فیلم های سرقت و تبهکاری خوشتان می آید، حتما این فیلم را تماشا کنید، چرا که به جرات می توانم بگویم جزو 10 فیلم برتر در ژانر سرقت و تبهکاری سینمای جهان محسوب می شود.
تمامی شخصیت های فیلم به نحو احسن نقش آفرینی کرده اند که همین ویژگی نقطه قوت آن نیز محسوب می شود.

2- فیلم سینمایی Jackie Brown

فیلم سینمایی Jackie Brown (جکی براون) در رتبه دوم بهترین فیلم های ساخته شده توسط کوئنتین تارانتینو
فیلم سینمایی Jackie Brown (جکی براون) در رتبه دوم بهترین فیلم های ساخته شده توسط کوئنتین تارانتینو

فیلم سینمایی جکی براون یا به انگلیسی Jackie Brown در سال 1997 به عنوان سومین فیلم بند تارانتینو اکران شد؛
نظر شما راجع به یک زن میانسالی که خلاف از سر و کول وی می بارد چیست؟ لازم به ذکر است این فیلم کمی طولانی است اما با توجه به تصویر کشیدن بدون نقطه ضعف روابط بین شخصیت ها، دیالوگ ها جذاب و شخصیت های کاملا عجیب و غیرمعمول، هیچوقت احساس خستگی نخواهید کرد و سعی می کنید تا چشمانتان تا آخرین ثانیه این فیلم باز بماند تا سکانس ها و دیالوگ های جذاب آن را از دست ندهید.

1- فیلم سینمایی Pulp Fiction

فیلم سینمایی Pulp Fiction (داستان عامه پسند) - بهترین فیلم ساخته شده توسط کوئنتین تارانتینو
فیلم سینمایی Pulp Fiction (داستان عامه پسند) – بهترین فیلم ساخته شده توسط کوئنتین تارانتینو

فیلم سینمایی داستان عامه پسند یا Pulp Fiction در سال 1994 اکران شد و به دلیل سبک غیرخطی داستان، خشونت عجیب و به جا، فانتزی و کمدی های غیرقابل پیشبینی توانست اسکار همان سال را به دست بیاورد. جالب است بدانید این فیلم تنها با 8 میلیون بودجه ساخته شد و در عوض 214 میلیون دلار فروش موفق در گیشه را به ثبت رساند. سبک روایت داستان طوری است که هر شخصیت داستان مختص به خود را دارد و در داستان عامه پسند چیزی به اسم شخصیت مثبت وجود ندارد!
توصیف این فیلم در قالب متن بسیار دشوار است، چرا که اگر قابل توصیف بود جزو برترین فیلم های تاریخ محسوب نمی شد و شخصا پیشنهاد می کنم برای درک نبوغ ها و توانایی های تارانتینو، اول از همه این فیلم را تماشا کنید تا با سبک وی نیز آشنا شوید.

 

معرفی فیلم و سریال در سایت پلی مگ!

آیا تاکنون فیلم های کوئنتین تارانتینو را تماشا کرده اید؟
نظر شما نسبت به این کارگردان چیست؟

منبع: پلی مگ

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نمی شود