فهرست بازی‌های PS4 که روی PS5 قابل بازی نخواهند بود منتشر شد

خوشبختانه تنها ۱۰ عنوان!

0 1,345

اگر به یاد داشته باشید، قبلا سونی مشخص کرده بود که ۹۰ درصد عناوین PS4 قابلیت بازی روی PS5 را خواهند داشت. حال به تازگی لیست کامل از عناوینی را که چنین قابلیتی نخواهند داشت، منتشر شده است. با یک نگاه مختصر به لیست می‌توان متوجه شد که کاربران PS5 چیز خاصی را از دست نخواهند داد و می‌توان اطمینان داشت که کنسول جدید غول ژاپنی، نسل هشتم را به طور کامل پشتیبانی ‌کند. اتفاقی که برای PS3 رخ نداد و کنسول بعدی آن چندان عملکرد درخشانی در ویژگی عقب‌رو نداشت و سونی تمام تمرکز خود را روی PS4 نگه داشت.

بازی های کمی از کنسول پلی استیشن 4 (PS4) در کنسول پلی استیشن 5 (PS5) قابل بازی نیستند
بازی های کمی از کنسول پلی استیشن 4 (PS4) در کنسول پلی استیشن 5 (PS5) قابل بازی نیستند

در کل تنها ۱۰ بازی از کتابخانه عظیم ۵۰۰۰ بازی PS4 بر روی PS5 در دسترس نخواهد بود. همچنین از این پس، این ۱۰ بازی با لیبیلی تحت عنوان PS4-Only نمایش داده خواهند شد تا بازی بازان در هنگام انتخاب آنها، متوجه شرایط خاصشان بشوند. نکته قابل توجه در این لیست،‌ وجود دو عنوان PS VR و یک عنوان فرست پارتی سونی است. این که چه موردی سبب بروز عدم انعطاف این عنوان ها شده است بحث برانگیز و نامشخص است. البته طبق برخی پست‌های منتشر شده در ردیت، سازندگان آنها به صورت عادی روی موتورهای بازی سازی کار کرده اند و دلیل خاصی برای این مورد ذکر نشده است. سازنده عنوان DWVR عنوان کرده است که در حال کار بر روی رفع مشکل و حتی بهینه سازی بیشتر عنوان خود روی PS5 است. بنابراین ممکن است این لیست در آینده کوتاه تر هم بشود.

لیست کامل عناوین غیرقابل بازی روی PS5:

  • DWVR
  • Afro Samurai 2: Revenge of Kuma Volume One
  • TT Isle of Man — Ride on the Edge 2
  • Just Deal With It!
  • Shadow Complex Remastered
  • Robinson: The Journey
  • We Sing
  • Hitman Go: Definitive Edition
  • Shadwen
  • Joe’s Diner

البته با این وجود به نظر می‌رسد که مایکروسافت در زمینه پشتیبانی از نسل‌های قبلی بهتر عمل کرده است؛ از آنجایی که بازی‌های تمام کنسول‌های نسل قبلی مایکروسافت توسط Xbox series x و Xbox series s پشتیبانی می‌شوند،‌ انتظار می‌رود که روزهای خوبی در انتظار عاشقان نوستالژی باشد. آیا PS NOW می تواند جای خالی نسل‌های قبلی را برای PS5 پر کند؟ باید منتظر ماند و دید که سیاست‌های کدام شرکت بهتر جواب خواهد داد. کنسول‌ PS5 در تاریخ ۲۲ آبان با قیمت های 399 دلار برای نسخه دیجیتال و 499 دلار برای نسخه دارای درایو نوری عرضه خواهد شد.

 

آخرین اخبار بازی های ویدیویی و گیم را از رسانه پلی مگ دنبال کنید!

نظر شما نسبت به بازی های کنسول پلی استیشن 4 که در پلی استیشن 5 از ویژگی Backward پشتیبانی نمی کنند چیست؟

منبع: پلی مگ

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نمی شود