آموزش نصب مود ماشین در GTA San Andreas | اضافه کردن ماشین

7 61,091

در مقاله امروز از آموزش نصب مود ماشین GTA San Andreas به طور کامل به روش نصب ماشین‌ها در بازی جی تی ای نگاهی می‌اندازیم. جالب است بدانید که مودهای ماشین زیادی برای بازی Grand Theft Auto: San Andreas وجود دارد و می‌توان تمام آن مادها را با فایل نصب مود سن اندرس نصب کرد. زمانی که چند فایل مود این بازی را دانلود کنید، می‌توانید از فایل نصب ماد این بازی استفاده کنید و با چند کلیک ساده مود مورد نظر را به GTA اضافه کنید و از آن لذت ببرید. در ادامه مقاله به 3 روش نصب کردن ماد ماشین در بازی جی تی ای سن اندرس می‌پردازیم.

* نکته: به زودی فایل های نصبی و مورد نیاز به سایت اضافه می شوند *

آموزش نصب و اضافه کردن ماد ماشین و موتور به بازی جی تی ای سن اندرس

آنچه در ادامه می‌خوانید:
 • نصب ابزارها
 • اضافه‌کردن ماشین‌ها
 • نصب vehicle spawner

بخش اول: نصب ابزارهای مورد نیاز

 1. نصب فایل‌های نصب (SAMI) یا مود San Andreas

شما با استفاده از فایل نصب SAMI می‌توانید مودهای جی تی ای سن اندرس که مادهای ماشین را شامل می‌شود، را با چند کلیک که در ادامه به آن می‌پردازیم، را استفاده کنید.

 • دانلود فایل نصبی

در ابتدا به سایت gtainside.com/en/sanandreas/tools/5604-san-andreas-mod-installer/. مراجعه کنید و بر روی گزینه دانلود کلیک و فایل RAR را دانلود کنید.

2. خارج کردن فایل SAMI از فایل فشرده RAR

در مرحله دوم از آموزش نصب مود ماشین GTA San Andreas، اگر می‌خواهید فایل SAMI را از حالت فشرده خارج کنید، نیاز دارید که برنامه WinRAR یا 7-Zip را دانلود و نصب کنید تا فایل SAMI را بعد از دانلود، از حالت زیپ خارج کنید. برای راحتی کار شما می‌تواند برنامه 7-Zip را از سایت 7-zip.org. دانلود کنید.

 • بعد از اینکه برنامه 7-Zip را دانلود و نصب کردید، روی فایل SAMI راست‌کلیک کنید و روی گزینه «Extract Files…» کلیک کنید. با این کار، ماد جی تی ای سن اندرس از حالت فشرده خارج می‌شود و در پوشه جدیدی ریخته می‌شود.

3. نصب فایل SAMI

بعد از خارج کردن فایل، وارد پوشه مدنظر شوید و فایل نصب San Andreas Mod Installer v1.0 را اجرا کنید. زمانی که فایل را نصب می‌کنید، می‌توانید تنظیمات نصب را در حالت پیش‌فرض قرار دهید. بعد از نصب SAMI هم می‌توانید آیکن شورتکات برنامه را روی دسکتاپ کامپیوتر ببینید.

4. دانلود و نصب برنامه Microsoft.Net Framework

درضمن، برای اجرای فایل SAMI به برنامه دیگری به نام Microsoft.Net Framework نیاز دارید. شما می‌توانید این برنامه را از سایت‌های معتبر دانلود کنید، بعد از دانلود، «dotnetfx» را اجرا و جهت ارتقاء آن را نصب کنید.

بخش دوم: نصب ماد

 1. دانلود ماشین موردعلاقه و اضافه کردن آن به بازی GTA San Andreas

در این بخش از روش نصب کردن ماد ماشین در بازی جی تی ای سن اندرس قرار است به اضافه کردن ماشین‌ها بپردازیم. حالا که مود ماشین جی تی ای سن اندرس را نصب کردید، می‌تواند ماد ماشین موردنظرتان را در قالب ZIP یا RAR دانلود کنید و با برنامه‌ای که قبلاً معرفی کردیم می‌توانید آنها را از حالت فشرده خارج کنید. در ادامه چند سایت را به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانید مادهای ماشین GTA San Andreas را از آن دانلود کنید:

 • Playmag.ir

2. اجرای SAMI

زمانی که ماد ماشین موردعلاقه‌تان را دانلود کردید، SAMI را اجرا کنید و ماشین‌های‌تان را به بازی جی تی ای سن اندرس اضافه کنید. شاید بپرسید که فایل SAMI را از کجا پیدا کنیم؟ خب، شورتکات برنامه را می‌توانید روی دستکاپ خود مشاهده کنید.

3. کلیک روی «Install a Mod»

زمانی که روی این گزینه کلیک کنید، صفحه جدیدی برای شما باز می‌شود.

4. کلیک روی گزینه «Detect»

بعد از کلیک روی گزینه بالا، برنامه SAMI صفحه بعدی را برای شما باز می‌کند و شما می‌توانید روی گزینه زیر کادر San Andreas Directory کلیک کنید. با این کار به جای اینکه به طور دستی وارد مسیر نصب بازی GTA SA شوید، برنامه به صورت خودکار آن مسیر را بررسی می‌کند.

 • ولی اگر با کلیک روی گزینه Detected ، برنامه نتوانست مسیر نصب بازی را پیدا کند، روی گزینه «Browse» کلیک کنید و به طور دستی وارد مسیر نصب بازی شوید.

5. مطمئن شوید که فایل ZIP/RAR انتخاب شده است

مطمئن شوید که فایل زیپ و فشرده شما انتخاب شده. با این کار به SAMI گفته می‌شود که ماد جی تی ای سن اندرس که از کامپیوترتان انتخاب کردید را بارگزاری کرده است.

6. در بخش «Mod Location» روی دکمه «Browse» کلیک کنید

با کلیک روی این گزینه می‌توانید فایل موردنظر را جستجو کنید.

7. فایل زیپ ماد ماشین را انتخاب کنید

زمانی که این فایل را دانلود می‌کنید، روی پوشه دانلودها قرار می‌گیرد، مگر اینکه آن را به پوشه دیگری انتقال داده باشید.

8. روی گزینه «Continue» کلیک کنید

زمانی که روی این گزینه کلیک می‌کنید، مجموعه‌ای از کدها را می‌بینید که در حال بررسی شدن هستند و این فرایند نشان می‌دهد که همه چیز دارد به خوبی پیش می‌رود.

9. انتخاب نام وسیله نقلیه در قسمت Custom Vehicle Name

شما وقتی که روی اسکرول‌بار این گزینه کلیک می‌کنید، می‌توانید اسم ماشین خود را انتخاب کنید یا هر نامی که دوست دارید را روی ماشین جدیدتان بگذارید.

10. جایگزین کردن وسیله نقلیه در قسمت Vehicle to Replace

زمان جایگزین کردن ماد وسیله نقلیه، ماشین‌های را انتخاب کنید که درون بازی وجود دارد و مطمئن شوید که ماشین را به جای وسیله نقلیه دیگری مانند قایق عوض نکنید.

11. کلیک روی گزینه «Install»

بعد از آنکه نام و نوع وسیله نقلیه خود را انتخاب کردید، روی گزینه «Install» کلیک کنید تا تمام تغییرات اعمال شود. شما با نصب این مود، می‌توانید تمام وسایل نقلیه‌ای که دوست دارید را انتخاب و عوض کنید.

12. وارد بازی جی تی ای سن اندرس شوید و ماشین جدیدتان را پیدا کنید

بعد از آنکه ماد ماشین خود را نصب کردید، می‌تواند وارد بازی سن اندرس شوید و از آن استفاده کنید. در ضمن، اگر به عنوان مثال از ماد ماشین استفاده می‌کنید، آن ماد جایگیزین تمام مادهای وسایل نقلیه اورجینال بازی می‌شوند، بنابراین اگر نمی‌خواهید تمام مادهای وسایل نقلیه بازی تغییر کند، می‌توانید سرچ خود را در همان منطقه‌ای محدود کنید که وسیله نقلیه مدنظرتان در آن وجود دارد.

مرحله سوم: نصب Vehicle Spawner

1. دانلود CLEO برای بازی جی تی ای سن اندرس

در روش نصب کردن ماد ماشین در بازی جی تی ای سن اندرس می‌بینیم که نصب Vehicle Spawner هم اهمیت دارد و برای اینکار باید روی دکمه پایین کلیک کنید. برای ورژن GTA San Andreas ، CLEO را دانلود کنید. این برنامه زمانی به دردتان می‌خورد که اگر ماشین‌های متفاوتی را به بازی خود اضافه کردید، می‌توانید با نصب Car Spawner کارهای خود را راحت‌تر کنید و با آن فوراً وسیله نقلیه مورد نظر را پیدا کنید.

دانلود کلو (CLEO) برای GTA San Andreas

2. فایل نصب CLEO را اجرا کنید

زمانی که CLEA نصب می‌شود، باید مسیر نصب بازی جی تی ای سن اندرس را به آن نشان دهید.

3. دانلود اسکریپت Vehicle Spawner CLEO

شما می‌تواند از آدرس زیر، یکی از محبوب‌ترین اسکریپت‌های CLEO را دانلود کنید:

به زودی …

بعد از دانلود، روی آن دوبار کلیک کنید تا محتوای آن را ببینید.

4. باز کردن پوشه cleo که در مسیر نصب بازی GTA اضافه شده است

پوشه CLEO را می‌توانید به راحتی در پوشه نصب بازی جی تی ای سن اندرس پیدا کنید. آن پوشه را باز کنید.

5. کپی فایل‌های Vehicle Spawner

فایل CS را از پوشه Spawner بیرون بکشید و به همراه فایل TXT که در پوشه cleo-text قرار دارد، را در پوشه CLEO وارد کنید. با این کار ماد Vehicle Spawner نصب می‌شود.

6. اجرای بازی سن اندرس و کلیک روی دکمه 7 کیبورد

در مرحله آخر روش نصب کردن ماد ماشین در بازی جی تی ای سن اندرس، زمانی که روی دکمه 7 کیبورد کلیک می‌کنید، می‌توانید منوی vehicle Spawner را مشاهده کنید و هر ماشینی که می‌خواهید را انتخاب کنید.

 • برای اینکه ماد جدید خود را بارگذاری کنید، باید ماشینی را انتخاب کنید که آن را جایگزین وسیله دیگری کردید. برای مثال، اگر ماد ماشین Cheetah را با ماشین Audi جایگزین کردید، باید از منوی بازشده، گزینه Cheetah را انتخاب کنید.

 

دانلود ماد GTA SA از سایت پلی مگ به طور رایگان به همراه روش نصب!

هر سوالی راجع به آموزش نصب مود ماشین در GTA San Andreas و اضافه کردن ماد ماشین به جی تی ای سن اندرس داشتید در بخش نظرات ارسال کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان باشیم 🙂

منبع: سایت پلی مگ

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 4.6]
7 دیدگاه
 1. طاها می گوید

  چطوری تو بازی از مود استفاده کنم؟

  1. admin می گوید

   متن رو مطالعه کنید

 2. ناشناس می گوید

  چطور ماشین ایرانی نصب کنم فایلش از کجا بیارم

  1. admin می گوید

   به زودی توی سایت مجموعه مود های ماشین قرار میدیم عزیز

 3. Amir می گوید

  ببخشید من برنامه sami دان کردم بعدش نیاز به Microsoft.Net Framework داشت که اینم دان و نصب کردم ولی باز هم sami ک اجرا میکنم فقط داخل فایرفاکس یه صفحه باز میشه!

  1. admin می گوید

   سلام وقت بخیر
   ما برنامه Sami رو توی سایت نداریم و اطلاعی از پیش نیاز های اون ندارم؛ اما از نصب بودن تمامی پیش نیاز ها مطمئن بشید

 4. سینا می گوید

  من وقتی simi رو نصب کردم باز نشد و ارور میده ولی بازم ممنون بابت سایت خوبتون

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نمی شود