10 ترفند بازی FIFA 20 که شما را به بازیکن بهتری تبدیل می کند

بررسی ده ترفند بازی فیفا 20 که به شما در حرفه ای شدن و بهتر شدن کمک می کند؛

7 23,740

ده نکته مهم برای حرفه ای شدن در فیفا 20

آموزش 10 ترفند بازی FIFA 20: علی رغم اینکه تغییرات بازی فیفا 20 نسبت به فیفا 19 اندک است، اما شاهد تغییراتی در مکانیزم بازی (مثلا ایستگاهی و پنالتی زدن) و یا حتی دریبلینگ هستیم. البته نکاتی که در این مطلب ” ده نکته مهم برای حرفه ای شدن در فیفا 20 ” گفته می شود، مطالب ثابتی هستند که اگر در نسخه های قبلی فیفا نیز رعایت کنید، برگ برنده شما خواهند بود. لازم به ذکر است در صورتی که این ترفندها و نکات را در بخش ولتا (Volta) رعایت کنید، باز هم اثرگذار خواهد بود.
در ادامه با آموزش ده نکته مهم برای حرفه ای شدن در فیفا 20 همراه پلی مگ باشید.

10 ترفند بازی FIFA 20

 • بررسی نکات مهم و ترفندهای فیفا 20

1- از Strafe Dribbling بیشتر استفاده کنید

یکی از جدیدترین مکانیزم های دریبل بازی FIFA 20، مکانیزم دریبل “Strafe Dribbling” است و تاکید آن روی حفظ توپ و خونسردی است. سعی کنید از این دریبل بیشتر استفاده کنید، چرا که با استفاده از این مکانیزم قادر خواهید بود درحالی که توپ را زیر پای بازیکن قرار داده اید، به اطراف حرکت کنید و بررسی ها نشان داده است که این دریبل بیشترین کمک را برای سرگرم کردن مدافعان و وقت کشی و از همه مهمتر دور زدن آنها به شما می کند؛ به معنای دیگر با Strafe Dribbling، بیشترین کنترل ممکن را روی توپ نسبت به زمان عادی خواهید داشت.
در ادامه به شما خواهیم گفت که چگونه این دریبل را انجام دهید.

در کنسول PS4 شما قادر خواهید بود با نگه داشتن L1 درحالی که توپ زیر پای شماست به اطراف حرکت کنید و در کنسول XBOX ONE این کار با LB انجام می شود. همچنین در کنسول PS4 با نگه داشتن R1 توپ به سمت مسیری که قرار دارید قفل می شود و در کنسول XBOX ONE با دکمه RB این کار انجام می شود.

با مکانیزم جدید دریبلینگ "Strafe Dribbling" بهترین کنترل ممکن از توپ را داشته باشید - ده نکته مهم برای حرفه ای شدن در فیفا 20
با مکانیزم جدید دریبلینگ “Strafe Dribbling” بهترین کنترل ممکن از توپ را داشته باشید – ده نکته مهم برای حرفه ای شدن در فیفا 20

2- روی شوت های زمان بندی شده زیاد تمرین کنید

مکانیزم Time Finishing (ضربات زمان بندی شده) در FIFA 19 شکل جدی به خود گرفت و این مکانیزم نسبت به نسخه گذشته در FIFA 20 شکل جدی تر به خود گرفت و حتی می توان گفت که سخت تر شده است. به شما پیشنهاد می کنم در بخش تمرینی بازی روی ضربات آخر کار کنید. برای درک بهتر این موضوع تصور کنید که جریان یک مسابقه واقعی فوتبال هستید و با خود بگویید چه زمانی بهترین و مناسب ترین زمان برای شوتیدن است.
این تمرین برای بهتر شدن ضربات ایستگاهی نیز به شما کمک خواهد کرد.

شوت های زمانبندی شده = ضربات دقیق تر - ده نکته مهم برای حرفه ای شدن در فیفا 20
شوت های زمانبندی شده = ضربات دقیق تر – ده نکته مهم برای حرفه ای شدن در فیفا 20

3- واقع گرایانه تر شدن سیستم ضد حمله (Counter Attack)

علی رغم اینکه بازی تهاجمی هوادارپسند و لذت بخش است، اما باید قبول کنیم که خیلی ها نتیجه گرا هستند و اهمیتی به بازی زیبا نمی دهند. سیستم ضد حمله یا همان Counter Attack در نسخه های قبلی FIFA دارای ضعف های فراوانی بود، اما در FIFA 20 شکل حرفه ای به خود گرفته است و خط دفاعی به سرعت در حمله اضافه می شوند.
این یکی از مهمترین نکات از 10 ترفند بازی FIFA 20 است.

4- کنترل دستی دفاع را جدی بگیرید

علی رغم بالا رفتن هوش مصنوعی مدافعان در بازی FIFA 20، اما کار کمی دشوار شده است. چرا که از آن سو تکنیک های جدیدی مثل Strafe Dribbling به بازیکنان تهاجمی اضافه شده است. کنترل دستی دفاع به اینگونه است که شما با نگه داشتن دکمه های مخصوص (که در ادامه می گوییم) پا به پای دارنده توپ حرکت می کنید تا مبادا از شما رد شود. البته این مکانیزم بیشتر به درد کسانی که صبور هستند می خورد. لازم به ذکر است این دفاع به دفاع سوارکاری نیز مشهور است.
در PS4 با نگه داشتن دکمه های L2 و R2 و در XBOX ONE با LT و RT این
مکانیزم به شکل های مختلف انجام می شود.

تا جایی که ممکن است روی دارنده توپ سوار شوید! - ده نکته مهم برای حرفه ای شدن در فیفا 20
تا جایی که ممکن است روی دارنده توپ سوار شوید! – ده نکته مهم برای حرفه ای شدن در فیفا 20

5- نحوه زدن ضربات ایستگاهی جدید را یاد بگیرید

از مهمترین تغییرات FIFA 20 می توان به همین تغییر نحوه زدن ضربات ایستگاهی اشاره کرد.
برای کسی که یک عمر FIFA بازی کرده و به مکانیزم قبلی عادت دارد، عادت به این مکانیزم جدید کمی مشکل است. حقیقتا توضیح و آموزش این مکانیزم به صورت کتبی مشکل است و تنها راه این است که در بخش تمرینات، روی ضربات خود کار کنید، اما قول می دهیم تا طی روزهای آینده، آموزشی مخصوص ضربات ایستگاهی بازی FIFA 20 برای شما علامندان به بازی فیفا 20 آماده کنیم.

با زدن ضربات ایستگاهی، قلق آن را به دست خواهید آورد.
با زدن ضربات ایستگاهی، قلق آن را به دست خواهید آورد.

6- روی مدل های مختلف پاس تمرکز کنید

گاهی اوقات ممکن است موقعیتی پیش بیاید که از طریق زمینی نتوانید توپ را به بازیکن خودی منتقل کنید و در اینجا مجبور هستید به صورت هوایی توپ را انتقال دهید و یا برعکس. در PS4 با مثلث پاس عمقی، ضربدر پاس معمولی و در صورتی که L1 را نگه دارید، پاس عمقی به صورت هوایی می توانید ارسال کنید. در XBOX ONE به ترتیب با A، Y و نگه داشتن LB قادر به انجام دادن عملیات بالا خواهید بود.

7- در لحظات مهم، از دروازه بان خود کمک بگیرید

گاهی اوقات در ضربات کرنر یا موقعیت های تک به تک پیش می آید که مثلا هیچ یک از مدافعان هیچکاری نمی توانند کنند و تنها راه نجات جلو کشیدن دروازه بان است. در اینجور موقعیت ها شما می توانید با جلو آوردن دروازه بان، یک موقعیت صد در صد گل را محو کنید.  برای جلو آوردن دروازه در PS4 با مثلث و در XBOX ONE با دکمه Y این کار را انجام دهید. لازم به ذکر است در صورتی که از دکمه گفته شده، در ضربات کرنر استفاده کنید، دروازه بان شما جلو آمده و سپس برای دریافت توپ به آسمان پرواز می کند.
البته استفاده بی دلیل از این عملیات، می تواند باعث باخت شما نیز بشود.

تا جایی که امکان دارد از دروازه بان خود بهره ببرید و فقط چشم به هوش مصنوعی نداشته باشید.
تا جایی که امکان دارد از دروازه بان خود بهره ببرید و فقط چشم به هوش مصنوعی نداشته باشید.

8- مهارت های جدید را یاد بگیرید

شخصا به شما پیشنهاد می کنم تکنیک ها و مهارت های جدیدی که به تازگی به FIFA 20 اضافه شده اند را یاد بگیرید، چرا که خیلی از این تکنیک ها (به طور مثال همین Strafe Dribbling که در همین مقاله آموزش دادیم) پتانسیل این را دارند تا شما را از مخمصه نجات دهند. حقیقتا در این آموزش نه فرصت است و نه جالب است که این تکنیک ها را آموزش دهیم، اما قول می دهیم تا در یک آموزش مجزا به آموزش اکثر این تکنیک ها بپردازیم.
هر ساله تکنیک ها و مهارت های زیادی به بازی فیفا اضافه می شود.

برخی از اسکیل ها (Skills) علاوه بر کاربردی بودن، جنبه فان نیز دارند.
برخی از اسکیل ها (Skills) علاوه بر کاربردی بودن، جنبه فان نیز دارند.

9- پنالتی (Penalties) ها نیز مانند سایر مکانیزم ها دچار تغییراتی شده اند

شخصا نظرم این است که سیستم پنالتی زدن کمی ریسکی و خطرناک تر نسبت به گذشته شده است، شاید به دلیل اینکه به مکانیزم قبلی عادت کرده بودم همچین حسی را دارم، اما پیشنهاد می کنم حتما حتما حتما روی ضربات پنالتی خود کار کنید، چرا که شکل عجیبی پیدا کرده است و اگر قلق آن را ندانید، ضربات شما گل نخواهد شد. البته یک کادر برای تعیین قدرت وجود دارد که همان تعیین کننده ضربه نهایی شما خواهد بود.
شخصا خودم هنوز قلق پنالتی ها دستم نیامده است!

همانند ضربات ایستگاهی، روی پنالتی ها نیز کار کنید - 10 ترفند بازی FIFA 20
همانند ضربات ایستگاهی، روی پنالتی ها نیز کار کنید – 10 ترفند بازی FIFA 20

10- تکل های قدرتی در عین ریسکی بودن، بسیار کاربردی هستند

لازم به ذکر است دو نوع تکل وجود دارد: 1- تکل ساده و 2- تکل قدرتی یا خشن. تکل معمولی همانطور که از اسمش واضح است، در بخش های معمولی بازی به کار می رود. اما تکل قدرتی بیشتر در جاهایی که دروازه شما در خطر قرار دارد کاربردی است. همانطور که از اسمش پیداست، تکل قدرت زیادی دارد و به اصطلاح خشن است و اگر در موقعیت مناسب زده نشود، می تواند باعث اخراج بازیکن نیز شود.  برای تکل قدرتی تنها کافیست دوبار دکمه مورد نظرتان را بزنید. لازم به ذکر است با زدن پشت هم X، کنترل بهتری روی تکل خواهید داشت.
این آخرین نکته از 10 ترفند بازی FIFA 20 است، پس آن را جدی بگیرید.

همانطور که گفته شد، تکل قدرتی یا همان خشن، نیاز به مهارت مخصوص به خود را دارد که با تمرین به دست می آید!
همانطور که گفته شد، تکل قدرتی یا همان خشن، نیاز به مهارت مخصوص به خود را دارد که با تمرین به دست می آید!

 

آموزش ها و ترفندهای بازی FIFA 20 را در سایت پلی مگ بخوانید:

نظر شما نسبت به آموزش 10 ترفند بازی FIFA 20 چیست؟
تابحال کدام یک از ده نکته مهم برای حرفه ای شدن در فیفا 20 را استفاده کرده اید؟
نظرات و تجربیات خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: پلی مگ

7 دیدگاه
 1. hossein می گوید

  ممنون ادمین جان از این آموزشی که در سایت قرار دادید لطفا بیشتر از این آموزش ها در سایت بگذارید در قسمت 7 نوشتید در لحظات مهم از روازه بان خود کمک بگیرید باید می نوشتید دروازه بان خود. لطفا این مورد را اصلاح کنید

  1. admin می گوید

   حسین جان، ممنون بابت توجهت؛ اصلاح شد.

 2. hossein می گوید

  ادمین جان لطفا راهنمای تروفی و اچیومنت های بازی های جدید و معروف که عرضه شدند را در سایت قرار دهید بسیاری از سایت های معروف این قسمت را در سایتشان دارند با قرار دادن این راهنمای تروفی و اچیومنت های بازی ها در سایت که پرطرفدار هستند تعداد کاربران سایت هم بیشتر می شود پس لطفا این قسمت را در سایت بگذارید

  1. admin می گوید

   حسین عزیز قبلا این کار رو انجام دادیم اما خیلی کامل نبود، اما حتما به فکرش هستم.

 3. ARIA می گوید

  سلام ببخشید تو مورد 9 penalty رو penalti نوشتین.
  ترفندای خوبی هم بودن فعلا که fifa 20 رو فقط تو کنسول دوستم بازی کردم شنیدم امسال پیس هم خوبه ممکنه جفتشونو بخرم.

  1. admin می گوید

   سلام آریا جان، ممنون بابت اطلاع رسانی، هدف نوشتن Penalties بوده.

 4. وحید می گوید

  آموزش سویچ کردن رو نگفتین

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نمی شود