لیست بازی های کنسول پلی استیشن 5 به همراه تاریخ انتشار [آپدیت شد]

تاریخ انتشار تمامی بازی های کنسول PS5

11 18,199

لیست و تاریخ انتشار بازی های PS5

*این مقاله هر هفته بروزرسانی می شود*

چیزی تا به پایان رسیدن نسل هشتم بازی های ویدیویی باقی نمانده است و کم کم باید خاطرات این نسل را به فراموشی بسپاریم، چرا که این صنعت با یک خانه تکانی بسیار بزرگ روبرو است. احتمالا یکی از سوالاتی که در ذهن شما به وجود آمده است، در رابطه با تاریخ انتشار بازی های ویدیویی در کنسول پلی استیشن 5 است. امروز در سایت پلی مگ قصد داریم تا بازی هایی که به طور رسمی قرار است برای این کنسول پورت و یا عرضه شوند را به همراه تاریخ رسمی انتشار آنها معرفی نماییم. با توجه به اینکه کمی لیست بازی ها طولانی است، این مقاله را هر چند مدت یکبار بروزرسانی می کنیم و بازی های جدید به همراه تاریخ انتشار آنها را قرار می دهیم.

امیدوارم مورد رضایت شما عزیزان واقع شود (همراهمان باشید)؛

لیست تمام بازی های تایید شده کنسول پی اس فایو (پلی استیشن 5) + تاریخ عرضه

دوستان عزیز، قبل از مطالعه مقاله توجه داشته باشید که بازی های موجود در این لیست به معنای انحصاری بودن آنها در کنسول PS5 نیست، بلکه قرار است برای کنسول پلی استیشن 5 عرضه شوند. همچنین برخی از بازی ها مربوط به نسل قبلی (یعنی روی کنسول جدید پورت شوند) و برخی دیگر نیز قرار است به عنوان بازی جدید بر روی پلی استیشن 5 عرضه شوند.

اگر کنسول نسل نهمی پی اس فایو آشنایی ندارید، پیشنهاد می کنم دو مقاله «مشخصات فنی پلی استیشن 5» و «مقایسه پلی استیشن 5 و اکس باکس سری اکس» را حتما مطالعه کنید.

بازی Spider-Man: Miles Morales

تاریخ انتشار: نامعلوم

تاریخ انتشار بازی اسپایدرمن: مایل مورالس (Spider-Man: Miles Morales) برای پلی استیشن 5 (PS5)
تاریخ انتشار بازی اسپایدرمن: مایل مورالس (Spider-Man: Miles Morales) برای پلی استیشن 5 (PS5)

پایان بازی Marvel’s Spider Man طوری نبود که بگوییم داستان آن به اتمام رسیده است؛ البته این را هم بگویم که نسخه جدید، یعنی مرد عنکبوتی: مایل مورالس اصلا کوچک ترین ربطی به نسخه قبلی و انحصاری کنسول پلی استیشن 4 (PS4) ندارد و حتی سازندگان آن را سخت به عنوان یک عنوان اسپین آف معرفی می کنند. به طور کلی باید گفت داستان ها، شخصیت ها و اتفاقاتی که در بازی رخ می دهد، از نسخه قبلی جدا است (به جز شهر بازی). هنوز تاریخ انتشار دقیقی برای عرضه این بازی منتشر نشده است اما انتظار می رود دست کم تا یک سال بعد از عرضه PS5 بازی Spider-Man: Miles Morales منتشر نشود.

بازی Gran Turismo 7

تاریخ انتشار: نامعلوم

تاریخ انتشار بازی گرن توریسمو اسپورت 7 (Gran Turismo 7) برای پلی استیشن 5 (PS5)
تاریخ انتشار بازی گرن توریسمو اسپورت 7 (Gran Turismo 7) برای پلی استیشن 5 (PS5)

نسخه قبلی بازی گرن توریسمو (Grand Turismo) با هدف رقابت و کنار زدن حکمرانی فرانچایز فورزا عرضه شد؛ اما باید پذیرفت که آنطور باید و شاید نتوانست در حد ادعای سازندگان خود ظاهر شود. دیروز در یک نمایش بسیار ویژه از بازی گرن توریسمو 7 (Gran Turismo 7) رونمایی شد و سازندگان آن طی مصاحبه ای تاکید کردن که دیگر اشتباه های گذشته خود را تکرار نخواهند کرد و از آنها جهت توسعه این عنوان انحصاری کنسول نسل نهمی پلی استیشن 5 (PS5) استفاده خواهند کرد.
باید دید آیا نسخه هفتم می تواند رقیب سرسختی برای عنوان انحصاری Fortza باشد یا خیر!

بازی Resident Evil 8: Village

تاریخ انتشار: 2021

تاریخ انتشار بازی رزیدنت ایول 8: روستا (Resident Evil 8: Village) برای پلی استیشن 5 (PS5)
تاریخ انتشار بازی رزیدنت ایول 8: روستا (Resident Evil 8: Village) برای پلی استیشن 5 (PS5)

زمانی که کمپانی کپ کام (CapCom) طبق سنت همیشگی خود عمل نکرد و بازی رزیدنت ایول 7 (Resident Evil 7) را به عنوان یک بازی اول شخص و خارج از خط داستان همیشگی و با اتمسفر جدید معرفی کرد، همه منتقدان و گیمرها انتظار یک شکست بزرگ را داشتند، اما خوشبختانه اینطور نشد و با استقبال خارق العاده ای روبرو شد. چند روز قبل نسخه هشتم سری بازی رزیدنت ایول تحت عنوان روستا (Village) معرفی شد و نکته قابل توجه این است که این نسخه ادامه نسخه قبلی خود، یعنی Resident Evil 7 خواهد بود و شخصیت اصلی نیز ایتن وینترز خواهد بود.
همیشه خلاء یک بازی ترسناک با اتمسفر روستای نفرین شده حس می شد …

بازی Demon’s Souls Remake

تاریخ انتشار: نامعلوم

تاریخ انتشار بازی دیمنز سولز (Demon's Souls) برای پلی استیشن 5 (PS5)
تاریخ انتشار بازی دیمنز سولز (Demon’s Souls) برای پلی استیشن 5 (PS5)

شخصا اگر بخواهم سه بازی سخت تاریخ بازی های ویدیویی را برای خود لیست کنم؛ نسخه کلاسیک Demon Souls نیز در آن جای می گیرد. در مراسم رونمایی از شکل و شمایل پلی استیشن 5، از نسخه ریمیک این بازی رونمایی شد و ما شاهد پیشرفت چندین برابری و رزولوشن 4K این بازی هستیم. شخصا انتظار معرفی بلادبورن 2 (Bloodborne 2) را داشتم اما باید قبول کرد که خود بلادبورن نیز از این بازی الهام های بسیار زیادی گرفته است.

اگر به دنبال یک بازی باس فایت محور هستید، بدون شک این عنوان برای شما مناسب خواهد بود.

بازی Horizon II: Forbidden West

تاریخ انتشار: نامعلوم

تاریخ انتشار بازی هورایزن: 2 (Horizon II: Forbidden West) برای پلی استیشن 5 (PS5)
تاریخ انتشار بازی هورایزن: 2 (Horizon II: Forbidden West) برای پلی استیشن 5 (PS5)

بعد از موفقیت های عظیمی که Horizon Zero Dawn به طور انحصاری برای کنسول نسل هشتمی پلی استیشن 4 (PS4) به ارمغان آورد؛ سازندگان آن سعی کردند در اواخل نسل آن را برای رایانه های شخصی (PC) نیز پورت کنند. در جریان مراسم رونمایی از پلی استیشن 5، از نسخه دوم هورایزن زیرو، تحت عنوان Forbidden West رونمایی شد و به نظر می رسد گرافیک و فضای به مراتب جذاب تری را نسبت به نسخه اول شاهد هستیم که با توجه به موفقیت های چند سال قبل، کمتر از اینها هم انتظار نمی رفت.

طبق گفته سازندگان، دنیای بازی و چالش های آن به مراتب بزرگتر و سخت تر از نسخه اولی است.

بازی Fortnite

تاریخ انتشار: سال 2021

تاریخ انتشار بازی فورتنایت (Fortnite) برای پلی استیشن 5 (PS5)
تاریخ انتشار بازی فورتنایت (Fortnite) برای پلی استیشن 5 (PS5)

یکی از اولین بازی هایی که برای نسل بعدی تایید شد، فورتنایت (Fortnite) بود. بدون شک اپیک گیمز (Epic Games) دوست دارد تا موفقیت های تجاری خود را در نسل نهم کنسول پی اس فایو ادامه دهد و این موضوع دور از ذهن نبود و حتی از دو سال قبل گفته شده بود که این عنوان با گرافیک بهتر و موتور بازی سازی جدید، برای نسل بعد نیز پورت می شود.

بازی Warframe

تاریخ انتشار: بعد از عرضه PS5

تاریخ انتشار بازی وارفریم (Warframe) برای پلی استیشن 5 (PS5)
تاریخ انتشار بازی وارفریم (Warframe) برای پلی استیشن 5 (PS5)

وارفریم (Warframe) به عنوان اولین بازی علمی تخیلی-شوتر آنلاین و از همه مهمتر کاملا رایگان (Free To Play) توانست به موفقیت ها و محبوبیت های فراوانی برسد و با گذشت چندین سال از عرضه این بازی، اما هنوز که هنوزه بازیکنان بسیار زیادی در کنسول ها و رایانه های شخصی (PC) خود به تجربه این بازی می پردازند.

استودیو سازنده بازی تایید کرد که بعد از عرضه پی اس فایو این بازی را برای این کنسول نسل نهمی پورت خواهد کرد.

بازی Rainbow Six Siege

تاریخ انتشار: بعد از عرضه PS5

تاریخ انتشار بازی رینبو سیکس سیج (Rainbow Six Siege) برای پلی استیشن 5 (PS5)

یوبیسافت (Ubisoft) در مصاحبه ای که با وبسایت مطرح Windows Central داشت، رسما تایید کرد که بازی پرطرفدار و موفق خود یعنی رینبو سیکس: سیج (Rainbow Six: Siege) را برای کنسول نسل نهمی پی اس فایو عرضه خواهد کرد. البته این نکته را فراموش نکنید که قرار است بازی از لحاظ محتوا و علی الخصوص گرافیک و جزئیات گسترده تر از حال حاضر باشد؛ به معنای دیگر کمپانی یوبیسافت برنامه های بلندمدتی را برای این بازی در نظر گرفته است.

بازی Battlefield 6

تاریخ انتشار: سال 2021

تاریخ انتشار بازی بتلفیلد 6 (Battlefield 6) برای پلی استیشن 5 (PS5)
تاریخ انتشار بازی بتلفیلد 6 (Battlefield 6) برای پلی استیشن 5 (PS5)

مدتی قبل الکترونیک آرتز (EA) با انتشار یک توییت در صفحه رسمی خود، به طور رسمی خبر از کار کردن این کمپانی روی عنوان جدید از فرانچایز بتلفیلد داد و گفته شد نسخه ششم در سال 2021 عرضه خواهد شد. البته هنوز هیچ صحبتی مبنی بر اسم این نسخه نشده است و انتظار می رود طی ماه های آینده تریلرها و عکس های بیشتری از گیم پلی بازی منتشر شود. به نظر می رسد قرار است گرافیک شکوهمندی را در کنسول نسل نهمی پی اس فایو تجربه نماییم.

بازی Dying Light 2

تاریخ انتشار: بعد از عرضه PS5

تاریخ انتشار بازی دایینگ لایت 2 (Dying Light 2) برای پلی استیشن 5 (PS5)
تاریخ انتشار بازی دایینگ لایت 2 (Dying Light 2) برای پلی استیشن 5 (PS5)

کمتر کسی است که نسخه اول بازی دایینگ لایت را تجربه کرده باشد اما از ترس و وحشت و از همه مهمتر، اتمسفر آخرالزمانی زامبی محوری که در آن قرار دارد راضی نبوده باشد. این عنوان به معنای واقعی کلمه یک بازی آخرالزمانی بود و چند ماه قبل در مراسم E3 2019 به طور رسمی از نسخه دوم رونمایی شد و قرار است برای کنسول نسل نهمی پی اس فایو نیز عرضه شود. البته فراموش نکنی که این یک بازی بین نسلی است، یعنی برای کنسول های نسل هشتمی هم عرضه خواهد شد، پس نگران نباشید.

راستی، اگر علاقمند به فیلم های زامبی محور هستید، مقاله «معرفی بهترین فیلم های زامبی» را مطالعه کنید.

بازی The Last of Us: Part 2

تاریخ انتشار: 2020

تاریخ انتشار بازی The Last of Us Part2 برای پلی استیشن 5 (PS5)
تاریخ انتشار بازی The Last of Us Part2 برای پلی استیشن 5 (PS5)

چیزی تا عرضه بازی د لست آو آز 2 برای کنسول نسل هشتمی پلی استیشن 4 (PS4) باقی نمانده است و طبق صحبت های اخیر مدیر کمپانی سونی (Sony) این بازی در روز عرضه پلی استیشن 5 (PS5) جزو اولین بازی هاییست که پورت و منتشر می شود. انتظار می رود مدتی کوتاه پس از عرضه کنسول نسل نهمی، The Last of Us 2 را با گرافیکی به مراتب خیره کننده تر از نسخه نسل هشتمی خود مشاهده کنیم.
حتی فکر کردن به آن موهای بدن را سیخ می کند.

بازی Ghost of Tsushima

تاریخ انتشار: 2020

تاریخ انتشار بازی گوست آو سوشیما (Ghost of Tsushima) برای پلی استیشن 5 (PS5)
تاریخ انتشار بازی گوست آو سوشیما (Ghost of Tsushima) برای پلی استیشن 5 (PS5)

تا مدتی قبل اکثرا نگران عدم عرضه بازی Ghost of Tsushima) روی کنسول نسل هشتمی بودند اما خوشبختانه ساکر پانچ با بیانیه ای تمامی نگرانی ها و ابهامات را برطرف کرد. طبق نظر اکثر وبسایت های بزرگ بازی های ویدیویی در جهان، این عنوان همراه The Last of Us: Part 2 در روز معرفی پلی اسیتشن 5 (PS5) منتشر خواهد شد. البته این موضوع بیشتر برای The Last of Us 2 صدق می کند. به هرحال هنوز اطلاعات رسمی منتشر نشده است و باید صبر کنیم ببینیم در نهایت چه اتفاقی رخ می دهد.

انتظارات از گوست آو سوشیما بسیار بالا می باشد و به همین بهانه شاید زمان عرضه آن کمی عقب بیفتد.

ادامه دارد (به زودی …)

 

آخرین اخبار بازی های ویدیویی را در سایت پلی مگ دنبال کنید!

تا چه حد منتظر تجربه بازی های نسل نهمی روی کنسول پلی استیشن 5 هستید؟
همچنین بگویید بازی های مورد انتظار و مورد علاقه حاضر در این لیست (برای نسل بعد) کدام است؟

منبع: پلی مگ

11 دیدگاه
 1. Sadra می گوید

  مثلا هر هفته بروز میشه د لست آف آس ۲ اومد داداش

  1. admin می گوید

   سلام دوست عزیز؛ 30 خردادماه منتشر میشه

   1. صدرا ابراهیمی می گوید

    منظورم تو پی اس فوره نوشتی چیزی تا عرضه بازی د لست آو آز 2 برای کنسول نسل هشتمی پلی استیشن 4 (PS4) باقی نمانده است برای نسل هشتم اومده که

    1. admin می گوید

     خیر 30 خردادماه منتشر میشه و احتمالا در زمان عرضه پی اس فایو، برای پلی استیشن 5 هم منتشر بشه. چند روز قبل نقدها و نمرات منتشر شدند. نسخه اول برای نسل هشتم منتشر شده

     1. sadra ebrahimi می گوید

      الان که اومده داداش خخخ ببخشید فکر میکردم قبلا اومده

 2. سیف می گوید

  سلام چه موقع پلی استیشن ۵ میاد اگه قیمتش منتشر شده لطفاً بگید
  راستی بازی ها فقط همینا هستن یا باز هم بازی میگید

  1. admin می گوید

   سلام؛ بله بازی های دیگه هم هست که به زودی معرفی میکنیم در همین مقاله؛ قیمت و تاریخ انتشار هنوز مشخص نیست

 3. عارف می گوید

  سلام داداش بازی the crew2 برای ps5 کی میاد؟

  1. admin می گوید

   سلام وقتتون بخیر؛ کنسول پلی استیشن 5 از 99 درصد بازی های پلی استیشن 4 پشتیبانی میکنه
   شاد و پیروز باشید

 4. علیرضا می گوید

  بازی کراش ماشینی کی میاد؟

  1. admin می گوید

   نسخه آپگرید شده هم اکنون در دسترس هست

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نمی شود