معرفی 50 فیلم برتر با موضوع زامبی ها | برترین فیلم های سینمایی زامبی محور در تاریخ

بهترین فیلم های سینمایی جهان با موضوع شیوع ویروس، تبدیل شدن به زامبی ها و زنده شدن مردگان

62 151,041

برترین فیلم های سینمایی زامبی محور در تاریخ

معرفی 50 فیلم برتر با موضوع زامبی ها: زامبی ها (Zombie) تاریخچه طولانی بین انسان ها ندارند و کمتر از 100 سال می شود که اولین فیلم سینمایی زامبی محور ساخته شد و توانست افراد زیادی را به این ژانر علاقمند کند. البته اینکه هنوز یک قرن کامل از اولین فیلم سینمایی زامبی محور (Zombies Movie) می گذرد دلیل بر این نیست که انسان ها هیچ آشنایی با این موجودات نداشته اند، بلکه در کتاب ها و آثار قدیمی، حتی قرون وسطی اشاره هایی به این موجودات شده است که با دلایل مختلفی به وجود آمده اند.
امروز در پلی مگ قصد داریم به معرفی برترین فیلم های سینمایی زامبی محور در تاریخ بپردازیم.

توضیحاتی راجع به مقاله معرفی 50 فیلم برتر با موضوع زامبی ها

دوستان عزیزم، همانطور که از عنوان هم مشخص است، ما تنها قصد معرفی 50 فیلم سینمایی را داریم و سریال ها در این لیست حضور ندارند (به زودی مقاله ای مختص سریال های زامبی محور برتر تاریخ نیز در سایت قرار خواهد گرفت). بدون شک سلیقه ها و نظرات منتقدان و بینندگان کاملا متفاوت هستند و ما در مقاله معرفی 50 فیلم برتر با موضوع زامبی ها سعی می کنیم به آنهایی بپردازیم که: 1- هنوز هم ماندگار هستند  2- نمره بالایی از سوی بینندگان و منتقدان دریافت کرده اند. همچنین ما از فیلم 50 شروع می کنیم تا برسیم به فیلم 1 (رتبه برتر)، اگر چه اگر یک فیلم در رتبه سوم برترین فیلم های سینمایی زامبی محور در تاریخ این مقاله قرار گرفت، به منزله این نیست که از فیلم رتبه ده بهتر و یا از فیلم رتبه 1 ضعیف تر است.
لازم به ذکر است تا جایی که امکان داشته باشد، از داستان فیلم ها حرفی نمیزنیم.

نظرات شما نسبت به مقاله معرفی 50 فیلم برتر با موضوع زامبی ها مطمئنا انرژی مضاعفی را به پلی مگ، جهت نوشتن این گونه مقالات منتقل می کند
نظرات شما نسبت به مقاله معرفی 50 فیلم برتر با موضوع زامبی ها مطمئنا انرژی مضاعفی را به پلی مگ، جهت نوشتن این گونه مقالات منتقل می کند

× کامنت های شما در بخش نظرات، مقاله را جذاب تر خواهد کرد ×

نگاهی به لیست پنجاه فیلم برتر زامبی محور (TOP 50 Zombie Movies)

50 – فیلم سینمایی White Zombies

سال تولید: 1932 میلادی
کارگردان: ویکتور هوگو هالپرین
زامبی های سفید (White Zombies) جزو اولین و برترین فیلم های سینمایی زامبی محور در تاریخ
زامبی های سفید (White Zombies) جزو اولین و برترین فیلم های سینمایی زامبی محور در تاریخ

فیلم سینمایی زامبی های سفید (White Zombies) اولین اثر سینمایی در موضوع زامبی ها بود که انصافا اگر الان هم به تماشای این فیلم بنشینید، با توجه به فضای دارک، قدیمی و علی الخصوص سیاه و سفید تصویر باعث می شود که تا حدود علی رغم قدیمی بودن آن به شما منتقل شود. لازم به ذکر است این فیلم توانست باعث شود تا کارگردانان نسل جدید الهام گیری از سبک آن داشته باشند، به طوری که چندین مرتبه بازسازی های مختلفی از این فیلم توسط کارگردان های مختلف، ساخته شد، اما هیچ یک از آنها نتوانست به توفیق نسخه اولیه دست پیدا کند.
فیلم White Zombies جزو برترین فیلم های سینمایی زامبی محور در تاریخ محسوب می شود.

49 – فیلم سینمایی Poultrygeist: Night of the Chicken Dead

سال تولید: 2006 میلادی
کارگردان: لوید کافمن
فیلم سینمایی Poultrygeist Night of the Chicken Dead
فیلم سینمایی Poultrygeist Night of the Chicken Dead

فیلم سینمایی Poultrygeist Night of the Chicken Dead به عنوان یک فیلم سینمایی زامبی محور و غم انگیز به معنای واقعی کلمه بسیار مظخرف و خسته کننده است. اما اگر به دنبال سبک جدیدی از فیلمی با موضوع زامبی ها (Zombies) هستید، شخصا این عنوان را به شما پیشنهاد می کنم، درست است که موضوع آن درباره مرغ های زامبی است، اما به گفته خیلی از منتقدان و کسانی که این فیلم را تماشا کرده اند، این فیلم ابعاد جدیدی را وارد دنیای سینمای جهان (در موضوع زامبی ها) کرده است. شخصا پس از تماشای این فیلم کمی بهت زده شدم، چرا که آخر نفهمیدم این یک فیلم اکشن است یا یک فیلم زامبی محور آخرالزمانی با نقش آفرینی مرغ ها.
حضور این فیلم در مقاله معرفی 50 فیلم برتر با موضوع زامبی ها به دلیل سبک عجیب آن است!

48 – فیلم سینمایی Shock Waves

سال تولید: 1977 میلادی
کارگردان: کن ویدهورن
فیلم سینمایی Shock Waves
فیلم سینمایی Shock Waves

شاید خیلی از شما این فیلم را تاکنون تماشا نکرده باشید و از حضور فیلم سینمایی Shock Waves (نسخه سال 1977) تعجب کرده باشید، اما اصلی ترین دلیل حضور این فیلم در لیست معرفی 50 فیلم برتر با موضوع زامبی ها به این دلیل است که Shock Waves توانست با موفقیت هایی که در روایت داستان، فیلمبرداری و یا ایده های نو به دست آورد، زمینه ای را برای جذب سایر کارگردانان به فیلم های زامبی محور فراهم کرد، کافیست به تاریخ سینمای آمریکا در دهه 70 و 80 نگاه کنید تا متوجه شوید این فیلم تا چه حدی باعث آماده سازی ذهن ها راجع به فیلم های زامبی محور شود.

47 – فیلم سینمایی The Dead Next Door

سال تولید: 1989 میلادی
کارگردان: رابرت واکر جونیور
فیلم سینمایی The Dead Next Door به سادگی در برترین فیلم های سینمایی زامبی محور در تاریخ جای دارد.
فیلم سینمایی The Dead Next Door به سادگی در برترین فیلم های سینمایی زامبی محور در تاریخ جای دارد.

فیلم سینمایی The Dead Next Door نام یکی از برترین ژانرهای زامبی-درام محسوب می شود و به جرئت می توان گفت این فیلم به کارگردانی رابرت واکر جونیور، کارگردان جوان و صاحب سبک آن روزهای جهان، پایه گذار سبکی جدید در فیلم های زامبی-درام بوده است. علاوه بر اینها این فیلم از لحاظ گریم، تصویربرداری و علی الخصوص جلوه های ویژه ای که برای زامبی ها به کار رفته است، عملکرد بسیار خوبی را از خود به جای گذاشته است. جالب است بدانید قشرهای مختلفی ضد زامبی در این فیلم حضور دارند، از متعصبان مذهبی گرفته تا … که نشان می دهد همگی برای مقابله با رشد این ویروس و تبدیل شدن مردم جهان به زامبی ها، همدیگر را یاری می کنند.
به دلیل درام جالب این فیلم، شخصا The Dead Next Door را جزو برترین فیلم های سینمایی زامبی محور در تاریخ می دانم.

46 – فیلم سینمایی Colin

سال تولید: 2008 میلادی
کارگردان: مارک پرایس
آیا با وجود نمره های پایین، فیلم سینمایی Colin لایق حضور در معرفی 50 فیلم برتر با موضوع زامبی ها است؟
آیا با وجود نمره های پایین، فیلم سینمایی Colin لایق حضور در معرفی 50 فیلم برتر با موضوع زامبی ها است؟

وقتی کارگردانی جسارت ساخت فیلم زامبی محور آن هم با بودجه بسیار کم و نبوغ ها و مکانیزم های جدید را دارد، بدون شک آن فیلم ارزش تماشای بسیار بالایی دارد، آن هم در سال 2008 که فیلم های زامبی زیادی وجود داشتند و در فروشگاه های مختلف تخفیف ویژه ای خورده بودند (منظور کشورهای پیشرفته است). بودجه ای که برای فیلم اختصاص داده شده است، حتی برای یک ماه زندگی در کشور ایالات متحده آمریکا نیز کافی نیست. اما مارک پرایس کارگردان تازه کار آن روزهای جهان، با نبوغ و ابتکاری که به خرج داد، با کمترین امکانات توانست فیلم خوبی را بسازد.
فیلم سینمایی Coin به عنوان اولین تجربه مارک پرایس پله ترقی خوبی برای فیلم های بعدی او شد.

45 – فیلم سینمایی World War Z

سال تولید: 2013 میلادی
کارگردان: مارک فورستر
فیلم سینمایی World War Z
فیلم سینمایی World War Z

شاید خیلی از شما توقع حضور World War Z را حداقل در بین 20 فیلم برتر زامبی محور داشتید، اما شخصا به دلیل اینکه این فیلم خدشه جدی به کتابی با همین نام (لازم به ذکر است فیلم با اقتباس ناقص از کتاب World War Z ساخته شده است) وارد کرده است. متاسفانه این فیلم به دلیل تبلیغات رسانه ای و گسترده و علی الخصوص نقش آفرینی بازیگران محبوب، مثل برد پیت توانست به فروش فوق العاده ای در گیشه دست یابد. البته بی انصافیست که اگر بگوییم فیلم از لحاظ فنی ضعف های فراوانی دارد (از لحاظ داستانی جالب نمی باشد و کلیشه ای محسوب می شود)، اما اگر تجربه خواندن کتاب World War Z، اثر مکس پروکس را داشته باشید، متوجه ضعف فیلم و نپرداختن به لایه های اصلی فیلم می شوید.
عدم ساخت نسخه دوم World War Z یکی دیگر از اصلی ترین دلایل حضور این فیلم، در این رتبه مقاله معرفی 50 فیلم برتر با موضوع زامبی ها است.

44 – فیلم سینمایی Tombs of the Blind Dead

سال تولید: 1972 میلادی
کارگردان: آماندو دو اوسوریو
فیلم سینمایی Tombs of the Blind Dead
فیلم سینمایی Tombs of the Blind Dead

اگر از آن دسته از کسانی هستید که به زنده شدن مردگان، معبدهای شیطانی و گیر افتادن شخصیت های اصلی در مخمصه علاقمند هستید، پیشنهاد می کنم Tombs of the Blind Dead را تماشا کنید. این فیلم در سال 1972 در کشور اسپانیا اکران شد و توانست به توفیق های فراوانی دست یابد. از نکات جالب این فیلم می توان به روایت داستان گنگ و عجیب غریب (البته نه در حدی که متوجه داستان نشوید) و علی الخصوص گریم فوق العاده شخصیت های زامبی و مرده اشاره کرد.
این فیلم جزو برترین فیلم های سینمایی زامبی محور در تاریخ است.

43 – فیلم سینمایی Aaah! Zombies!, aka Wasting Away

سال تولید: 2007 میلادی
کارگردان: متیو کانن
فیلم سینمایی Aaah! Zombies!, aka Wasting Away
فیلم سینمایی Aaah! Zombies!, aka Wasting Away

احتمالا یکی از سبک های عجیب فیلم های سینمایی، ترسناک-فانتزی یا زامبی-کمدی است. هنوز که هنوزه هیچکس نتوانسته است به درستی این سبک را توصیف کند. فیلم Aaah! Zombies!, aka Wasting Away دقیقا از همین دسته از فیلم هاست؛ این فیلم سینمایی درحالی که یک فیلم زامبی محور استاندارد است، با المان ها و فانتزی هایی که کارگردان فیلم به کار برده است، توانسته از لحاظ فانتزی و کمدی پنهان نیز عملکرد بسیار عالی را از خود به جای بگذارد. در خیلی از سکانس های این فیلم، به جای اینکه شما از زامبی ها بترسید، به دلیل نوع گریم و صحنه سازی هایی که رخ می دهد، بیشتر لبخند را به لبان شما می آورد.
این فیلم زامبی محور، جزو برترین فیلم های سینمایی زامبی محور در تاریخ است.

42 – فیلم سینمایی Zeder

سال تولید: 1983 میلادی
کارگردان: پوپی آواتی
فیلم سینمایی Zeder
فیلم سینمایی Zeder

در دهه 70 و 80 فیلم های ترسناک بسیار زیادی در کشور ایتالیا ساخته شد، اما بدون شک هیچکدام در سطح Zeder نبوده و نیستند. Zeder همانند اکثر فیلم های این مقاله، با سبک نوین و مکانیزم های جدید توانست خود را در تاریخ فیلم های زامبی محور (علی الخصوص کلاسیک) ماندگار کند. شاید اولین ایده اینکه مردگان را هرجایی دفن کنید و از قبر می زنند بیرون را Zeder به سینمای جهان ترس و وحشت (علی الخصوص زامبی) به معرض نمایش قرار داد. این فیلم کلاسیک به خوبی حس ترس و وحشت و استرس را به بیننده منتقل می کند، شاید اصلی ترین دلیلی که هنوز این فیلم در خاطر علاقمندان سبک زامبی (Zombie) باقی مانده است، همین باشد.
به دور از تعصب حق Zeder حضور در مقاله معرفی 50 فیلم برتر با موضوع زامبی ها بود.

41 – فیلم سینمایی Versus

سال تولید: 2000 میلادی
کارگردان: ریوهی کیتامورا
فیلم سینمایی Versus - برترین فیلم های سینمایی زامبی محور در تاریخ
فیلم سینمایی Versus – برترین فیلم های سینمایی زامبی محور در تاریخ

جالب است بدانید که فیلم سینمایی Versus که یک اثر ژاپنی (و مستقل در زمان خودش) است، تنها با 10,000 دلار بودجه به کارگردانی ریوهی کیتامورا ساخته شده است. شاید باورتان نشود اما Versus توانست رضایت کامل 71 درصد از منتقدان را جلب کند. این درصد در آثار سینمایی به خصوص یک فیلم مستقل بسیار بالا محسوب می شود. اگر از فیلم های زامبی محور که یک گروه خلافکار به دلیل طمع و … وارد دنیای مردگان می شوند و به یکدیگر در این بل بشو خیانت می کنند، خوشتان می آید، بدون شک تماشای Versus خالی از لطف نخواهد بود.
سال 2004 نسخه گسترش یافته Versus نیز در جشنواره توکیو نمایش داده شد.

40 – فیلم سینمایی Deadgirl

سال تولید: 2008 میلادی
کارگردان: مارسل سارمینتو
فیلم سینمایی Deadgirl
فیلم سینمایی Deadgirl

دختر مرده یا Deadgirl زمانی که منتشر شد، توانست با استقبال فراوانی چه از سوی مردم و چه از سوی منتقدان روبرو شود. به جرئت می توانم بگویم که فیلم سینمایی Deadgirl جزو پیچیده ترین و برترین فیلم های سینمایی زامبی محور در تاریخ است. جالب است بدانید درحالی که این فیلم از سبک زامبی بهره می برد، توانسته است کمدی سیاه، ترسناک و علی الخصوص فلسفی و اجتماعی را وارد فیلم خود کند. به طور کلی این فیلم دارای پیام های مخفی بسیار زیادی است که ممکن است بعد از تماشای چندین باره فیلم متوجه نکات آن شوید.
Deadgirl قطعا لایق حضور در لیست معرفی 50 فیلم برتر با موضوع زامبی ها است.

39 – فیلم سینمایی Cooties

سال تولید: 2009 میلادی
کارگردان: جاناتان میلوت
معرفی 50 فیلم برتر با موضوع زامبی ها - فیلم سینمایی Cooties
معرفی 50 فیلم برتر با موضوع زامبی ها – فیلم سینمایی Cooties

وقت انتهام از معلمان و بزرگترهاست! زمانی که فیلم سینمایی Cooties در سال 2009 به عنوان یک فیلم زامبی محور اما در ژانر کمدی به نمایش گذاشته شد، اکثرا به دلیل اینکه در این فیلم کودکان و نوجوانان را به عنوان زامبی معرفی کرده اند، ابراض نارضایتی کردند. چرا که معتقد بودند این کار باعث افزایش خشونت بین کودکان می شود و اصلا حرکت جالبی جهت نشان دادن یک موضوع طنز نیست. شخصا معتقدم اگر بخواهید فیلم Cooties را صرفا برای یک ساعت سرگرمی تماشا کنید، جزو برترین فیلم های سینمایی زامبی محور در تاریخ محسوب می شود، چون همچین سبکی را تابحال ندیده ام.
علی رغم نمرات پایین این فیلم، معتقدم حضور Cooties در مقاله معرفی 50 فیلم برتر با موضوع زامبی ها عادلانه است.

38 – فیلم سینمایی Dead Snow

سال تولید: 2009 میلادی
کارگردان: تامی ویرکولا
فیلم سینمایی Dead Snow
فیلم سینمایی Dead Snow

در حالت عادی هنوز که هنوزه اروپایی ها و سایر کشورهایی که درگیر جنگ های جهانی بوده اند از ارتش نازی ها و هیتلر با ترس یاد می کنند. حالا فکرش را بکنید که این ارتش به عنوان زامبی برگردد. چه حسی خواهید داشت؟ بدون شک همچین ایده هایی معمولا بدون استفاده از کمدی جذاب نخواهند بود، اما خوشبختانه کارگردان آینده دار نروژی، یعنی تامی ویرکولا به خوبی توانسته است ژانر کمدی را در این فیلم قرار دهد!

جالب است بدانید به دلیل استقبالی که از این فیلم شد، نسخه دوم Dead Snow نیز ساخته شده است.
نسخه اول Dead Snow جزو برترین فیلم های سینمایی زامبی محور در تاریخ محسوب می شود.

37 – فیلم سینمایی Nightmare City

سال تولید: 1980 میلادی
کارگردان: آمبرتو لنزی
فیلم سینمایی Nightmare City
فیلم سینمایی Nightmare City

معمولا در فیلم های دهه 70 و 80 (میلادی) اگر کسی قصد داشت فیلمی در رابطه با نابودی زمین بسازد، بیشتر درباره موجودات بیگانه و آدم های فضایی می ساخت. فیلم Nightmare City یکی از استثناهای آن سال ها است که به جای استفاده از آدم های فضایی، از زامبی هایی استفاده کرده است که قصد تصرف شهر را دارند و به کوچک و بزرگ رحم نمی کنند. Nightmare City جزو دیوانه وار ترین فیلم های زامبی است که تاکنون ساخته شده است. از نکات قابل توجه می توان به گریم پیتزایی زامبی ها اشاره کرد.

36 – فیلم سینمایی Slither

سال تولید: 2006 میلادی
کارگردان: جیمز گان
فیلم سینمایی Slither
فیلم سینمایی Slither

به جرئت می توانم بگویم که فیلم سینمایی Slither یکی از عجیب ترین اتفاقات تاریخ در سینمای جهان محسوب می شود. چند فیلم سینمایی می شناسید که با واکنش بسیار عالی منتقدان روبرو شود اما در کمال تعجب و ناباوری از لحاظ تجاری مرزهای شکست را جابجا کند؟! فیلم Slither علاوه بر اینکه از لحاظ کیفی و فنی در سطح بالایی قرار دارد، توانسته است با ترکیب سبک های زامبی، کمدی، علمی تخیلی فیلمی عامه پسند را بسازد. داستان فیلم کمی مفهومی است (به اصطلاح لایه های عمیقی دارد) و باید چندین بار آن را تماشا کنید. از دیگر نکات مثبت فیلم می توان به ایستراگ های آن نیز اشاره کرد.

Slither مستحق حضور در مقاله معرفی 50 فیلم برتر با موضوع زامبی ها است.

35 – فیلم سینمایی Let Sleeping Corpses Lie

سال تولید: 1974 میلادی
کارگردان: جورج گرائو
رتبه 35 برترین فیلم های سینمایی زامبی محور در تاریخ: Let Sleeping Corpses Lie
رتبه 35 برترین فیلم های سینمایی زامبی محور در تاریخ: Let Sleeping Corpses Lie

بدون شک کشور ایتالیا دومین کشور در توسعه آثار فیلم های زامبی محور (بعد از ایالات متحده آمریکا) بوده است و صنعت سینمای (در ژانر زامبی) مدیون این کشور است. اگر نگاه دقیقی به این مقاله داشته باشید، متوجه می شوید که خیلی از فیلم های این مقاله ساخته کشور ایتالیا هستند. فیلم سینمایی Let Sleeping Corpses Lie برخلاف فیلم های قبلی که در این مقاله معرفی شد، تم و سبک جدی تری را در خود جای داده است و علاوه بر اینکه ما با یک ژانر زامبی روبرو می باشیم، با یک فیلم جنایی و مروز و علی الخصوص حل معماها نیز طرف هستیم.

بیخود نیست که این فیلم جزو برترین فیلم های سینمایی زامبی محور در تاریخ محسوب می شود.

34 – فیلم سینمایی The Serpent and the Rainbow

سال تولید: 1988 میلادی
کارگردان: وس کریون
رتبه 34 بهترین فیلم های زامبی: The Serpent and the Rainbow
رتبه 34 بهترین فیلم های زامبی: The Serpent and the Rainbow

جالب است بدانید فیلم The Serpent and The Rainbow با اقتباس از رمانی با همین نام ساخته شده است، اما نکته قابل توجه اینجاست که این رمان طبق واقعیت نوشته شده است. اگر شما هم به طلسم، جادوگران قدیمی قرون وسطی و علی الخصوص زنده شدن مردگان اعتقاد دارید، بدون شک The Serpent and the Rainbow شما را راضی خواهد کرد. خوشبختانه این فیلم همانند رمانش به موفقیت های بسیار عالی دست پیدا کرد و به جرئت می توانم بگویم بعد از گذشت 32 سال از اکران فیلم، اما هنوز هم تجربه تماشای فیلم از ارزش بسیار بالایی برخوردار است. این فیلم مورد علاقه شخص خود من است و به همین دلیل آن را در مقاله معرفی 50 فیلم برتر با موضوع زامبی ها لیست کرده ام.

33 – فیلم سینمایی Juan of the Dead

سال تولید: 2011 میلادی
کارگردان: آلخاندرو بورخس
رتبه 33 فیلم های زامبی: Juan of the Dead
رتبه 33 فیلم های زامبی: Juan of the Dead

فیلم Juan of the Dead از آن دسته از فیلم هاییست که می توان گفت با کمترین امکانات و بودجه، بهترین بازدهی را داشته است. کمتر فیلم و کارگردانی در دنیای سینما وجود دارد که علی رغم نداشتن بودجه و امکانات اولیه، اما اثری به یاد ماندنی محسوب شود. آلخاندرو بورخس با کمترین بودجه و امکانات موفق شد اولین فیلم زامبی محور کشور کوبا را تولید کند و دیده شدن فیلمش علاوه بر کوبا، تا قاره های دیگر نیز پیش رفت. شخصا بعد از تماشای فیلم متوجه شدم که آلخاندرو بورخس الهام گیری هایی از Shaun of the Dead داشته است.
جالب است بدانید این فیلم اول با تم سیاسی آغاز می شود و سپس …

32 – فیلم سینمایی I Walked With a Zombie

سال تولید: 1943 میلادی
کارگردان: ژاک تورنر
رتبه 32 فیلم های زامبی: I Walked With a Zombie
رتبه 32 فیلم های زامبی: I Walked With a Zombie

آیا تابحال چیزی درباره زنده شدن مردگان و نگه داری از آنها در قبایل آفریقایی چیزی شنیده اید؟
فیلم I Walked With a Zombie اثر ژاک تورنر (کارگردان محبوب آن سال ها، به دلیل ساختن آثار قوی زامبی محور) دقیقا درباره همین موضوع است. بدون شک با گذشت نزدیک 77 سال از اکران فیلم I Walked With a Zombie یک سری ضعف هایی به چشم می آید، اما فکر می کنم تماشای آن (با توجه به اینکه از روی واقعیت نگه داری مردگان در هائیتی ساخته شده) خالی از لطف نباشد.

اگر تاریخ را ملاک قرار ندهیم، این فیلم جزو برترین فیلم های سینمایی زامبی محور در تاریخ است.

31 – فیلم سینمایی Land of the Dead

سال تولید: 2005 میلادی
کارگردان: جرج رومرو
رتبه 31 فیلم های زامبی محور: Land of The Dead
رتبه 31 فیلم های زامبی محور: Land of The Dead

اگر از سبک فیلم هایی که تا الان معرفی کردیم خوشتان نیامده و به اصطلاح به دنبال فیلم های امروزی ژانر زامبی (Zombie) هستید، بدون شک Land of the Dead می تواند گزینه بسیار مناسبی برای شما باشد؛ در این فیلم از نابودی شهرها، زندگی در جای فنس کشیده شده و حضور تجاوزکاران وجود دارد و شخصا پس از تماشای فیلم، متوجه شدم سریال محبوب مردگان متحرک (The Walking Dead) نیز در فصول اول خود الهام گیری هایی از این فیلم سینمایی داشته است.

به دلیل اینکه این فیلم مرا یاد واکینگ دد می اندازد، Land of the Dead را در رتبه 31 قرار می دهم.

30 – فیلم سینمایی Night of the Comet

سال تولید: 1984 میلادی
کارگردان: تام ابر هارت
فیلم سینمایی Night of the Comet - معرفی 50 فیلم برتر با موضوع زامبی ها
فیلم سینمایی Night of the Comet – معرفی 50 فیلم برتر با موضوع زامبی ها

این فیلم از لحاظ بودجه در درجه دوم (به اصطلاح B) قرار دارد، اما همیشه هزینه کم و زیاد دلیل بر شکست یا موفقیت نمی شوند. نمونه اش Night of the Comet که با بودجه بسیار کم توانست به موفقیت های خوبی در دهه 80 (میلادی) برسد. این فیلم علاوه بر سکانس های هیجان انگیز و به اصطلاح استرسی که دارد، در بخش هایی از کمدی نیز بهره می برد. یک سوال، اگر بیدار شوید و ببینید ستاره دنباله دار جهانتان را نابود و مرده ها را زنده کرده است چه حسی پیدا خواهید کرد؟

رتبه 30 مقاله معرفی 50 فیلم برتر با موضوع زامبی ها تعلق می گیرد به این فیلم کلاسیک.

29 – فیلم سینمایی Planet Terror

سال تولید: 2007 میلادی
کارگردان: رابرت رودریگز
رتبه 29 فیلم های زامبی محور: Planet Terror
رتبه 29 فیلم های زامبی محور: Planet Terror

اگر علاقمند به این هستید تا شخصیت های اصلی یک فیلم بدون هیچ ترس و واهمه و علی الخصوص خشونت بالا با موجودات بی عقل (زامبی ها) مبارزه کنند، بدون شک Planet Terror گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. در این فیلم بازیگران مشهوری همچون رز مک گاون، فردی رودریگز و نوین اندروید ایفای نقش می کنند که با تماشای تصویر بالا متوجه خواهید شد.

فیلم Planet Terror از لحاظ کیفیت و فنی در سطح خوبی قرار دارد و شما را خسته نخواهد کرد.

28 – فیلم سینمایی Rammbock: Berlin Undead aka Siege of the Dead

سال تولید: 2010 میلادی
کارگردان: ماروین کرن
فیلم سینمایی Rammbock: Berlin Undead aka Siege of the Dead
فیلم سینمایی Rammbock: Berlin Undead aka Siege of the Dead

اگر به دنبال یک فیلم احساسی و درام در سبک زامبی هستید، به شما Rammbock را پیشنهاد می کنم. طبق معلوم همه فیلم ها اوضاع کم کم خراب می شود و ما از اواسط شاهد زامبی ها در فیلم هستیم. اما اگر اتفاقاتی رخ دهد که شما در این دنیا تک و تنها بمانید چه احساسی پیدا می کنید؟ تماشای این فیلم را به شما توصیه می کنم، اگر چه در برخی از سکانس ها ما چیزی جز کلیشه نمی بینیم، اما باز هم ارزش دیدن را دارد.
این فیلم جزو برترین فیلم های سینمایی زامبی محور در تاریخ محسوب می شود.

27 – فیلم سینمایی Cemetery Man

سال تولید: 1994 میلادی
کارگردان: مایکل سواوی
فیلم سینمایی Cemetery Man

یک لحظه تصور کنید که در یک مکان دور افتاده و تاریکی مجبور به کار کردن و زندگی کردن هستید. اگر تک و تنها با گله ای از مردگانی که زنده می شوند (زامبی) و از زیر خاک بیرون بیایند روبرو شوید چه واکنشی نشان می دهید؟ آن هم تک و تنها. فکر می کنم Cemetery Man برای کسانی که به فیلم های درام، هیجان انگیز و در نهایت زامبی محور علاقمند هستند، انتخاب بسیار بسیار مناسبی باشد. این فیلم نیز مثل اکثر آثار دهه 70 و 80 زامبی محور کشور ایتالیا، ارزش حداقل یک بار تماشا کردن را دارد.

26 – فیلم سینمایی La Horde (The Horde)

سال تولید: 2009 میلادی
کارگردان: بنجامین روچر – یانیک داهان
فیلم سینمایی فیلم سینمایی La Horde (The Horde)
فیلم سینمایی فیلم سینمایی La Horde (The Horde)

یک فیلم آخرالزمانی و زامبی محور که در رابطه با پایان جهان متمدن است. شاید فیلم از لحاظ نشان دادن یک فیلم استاندارد در این ژانر خیلی موفق عمل نکرده باشد، اما از لحاظ فلسفی، در سطح قابل قبولی دارد. هدف اصلی بنجامین روچر و یانیک داهان، نشان دادن صلح و همکاری انسان ها، برای نجات یکدیگر است. درباره پیام های مستقیم و پنهان فیلم La Horde (The Horde) می توان ساعت ها صحبت و بحث کرد، اما از لحاظ فنی (در سطح یک فیلم زامبی درجه 1) خیر.

25 – فیلم سینمایی 28 Weeks Later

سال تولید: 2007 میلادی
کارگردان: خوان کارلوس فرسنادیو
فیلم 28 Weeks Later
فیلم 28 Weeks Later

مطمئن نیستم که مطلع هستید یا نه، اما برخی از سکانس های فصل اول سریال The Walking Dead با الهام گیری از فیلم سینمایی 28 Weeks Later ساخته شده است. خیلی نمی توانم راجع به دلیل آن صحبت کنم، چون همانطور که در اول مقاله گفتم قصد ما از این مقاله فقط معرفی است و تا جایی که امکان داشته باشد راجع به داستان برترین فیلم های سینمایی زامبی محور در تاریخ (حاضر در مقاله) صحبتی نمیکنیم. اما همینقدر می گویم که فیلم آنقدر خوب پیش می رود که شما هم در احساسات شخصیت اصلی فیلم شریک می شوید.

به دلیل عملکرد خوب این فیلم، آن را در رتبه 25 مقاله معرفی 50 فیلم برتر با موضوع زامبی ها قرار دادم.

24 – فیلم سینمایی Dead & Buried

سال تولید: 1981 میلادی
کارگردان: گری شرمن
فیلم سینمایی Dead & Buried
فیلم سینمایی Dead & Buried

فیلم های زامبی محور همیشه دو دسته اند: دسته اول: شیوع ویروس و تبدیل شدن به زامبی – دسته دوم: زنده شدن مردگان و بیرون آمدن از خاک. این فیلم از دسته دوم است، اما نمی توان گفت که کلیشه ایست، چرا که در اینطور فیلم ها نحوه رعایت و کیفیت سکانس های مهم است که بیننده را مجذوب خودش می کند. خوشبختانه فیلم از همان اول با تم مرموزی شروع می شود که همین موضوع باعث می شود بیننده تا آخرین سکانس منتظر باشد و ببیند چه رخ می دهد.
فیلم Dead and Buried به راحتی جزو برترین فیلم های سینمایی زامبی محور در تاریخ است.

23 – فیلم سینمایی One Cut of the Dead

سال تولید: 2017 میلادی
کارگردان: شین ایچیرو اودا
فیلم سینمایی One Cut of the Dead
فیلم سینمایی One Cut of the Dead

فیلم کمدی – زامبی One Cut of the Dead سال 2017 و در کشور ژاپن اکران شد و بازخورد خارق العاده ای میان مردم کسب کرد و حتی توانست چندین جایزه رسمی از مراسم های مختلف فیلمسازی ژاپن دریافت کند، اما این بازخورد در سایر نقاط جهان همانند ژاپن نبود و کسی این فیلم را درک نکرد. حالا بعد از گذشت 3-4 سال از اکران اولیه فیلم، خیلی ها این فیلم را درک کرده اند و حتی نظر منتقدان سفت و سخت One Cut of the Dead نیز برگشته است.

به دلیل داستان جالبی که این فیلم دارد، در لیست برترین فیلم های سینمایی زامبی محور در تاریخ قرار گرفت.

22 – فیلم سینمایی The Battery

سال تولید: 2012 میلادی
کارگردان: جرمی گاردنر
فیلم سینمایی The Battery
فیلم سینمایی The Battery

بعد از به موفقیت رسیدن سریال The Walking Dead (واکینگ دد) و بازی ویدیویی The Last of Us در ژانر زامبی-آخرالزمان-درام، کم کم سایر کارگردان ها هم به این سبک علاقمند شدند. به طور مثال چیزی که در سبک زامبی محور رواج داشت، المان های کمدی بود، علی الخصوص آثار دهه 70 و 80 ایتالیایی. کارگردان The Battery سعی کرده است تا هم از واکینگ دد و هم از لست آو آس الهام بگیرد. حتی پوستری که مشاهده می کنیم، با الهام گیری از پوستر فصل دوم واکینگ دد (مردگان متحرک) طراحی شده است.

21 – فیلم سینمایی Train to Busan

سال تولید: 2016 میلادی

کارگردان: یان سنگ هو

فیلم سینمایی Train to Busan
فیلم سینمایی Train to Busan

اگر از بین فیلم های زامبی محور به دنبال یک فیلم سراسر از هیجان و استرس هستید، طوری که آدرنالین خون شما بزند بالا، به شدت فیلم Train To Busan محصول 2016 کره جنوبی را پیشنهاد می کنم. این موضوع سلیقه ایست اما معتقدم این فیلم عملکرد به مراتب بالاتری از لحاظ هیجان نسبت به فیلم World War Z داشته است. این فیلم نه تنها در کشور کره جنوبی، بلکه در کشورها و مراسم های فیلمسازی بین المللی نیز به اقبال خوبی دست یافت. بدون شک Train To Busan جزو برترین فیلم های سینمایی زامبی محور در تاریخ است.

رتبه مناسب این فیلم در مقاله معرفی 50 فیلم برتر با موضوع زامبی ها ، رتبه 21 است.

20 – فیلم سینمایی Night of Creeps

سال تولید: 1986 میلادی
کارگردان: فرد دکر
فیلم سینمایی Night of Creeps
فیلم سینمایی Night of Creeps

این فیلم کاملا متفاوت از تمامی فیلم هاییست که در این لیست مشاهده کردید، به چند دلیل: 1- نحوه تبدیل شدن به زامبی ها متفاوت است  2- بیشتر برای رنج سنی نوجوان هدفگذاری شده است  3- نحوه انتقال ویروس نسبت به سایر فیلم های در این سبک متفاوت است. اگر نوجوان هستید، فکر می کنم Night of Creeps بتواند نزدیک به دو ساعت شما را سرگرم کند، شخصا با این فیلم ارتباط برقرار نکردم، اما به هرحال جزو برترین فیلم های سینمایی زامبی محور در تاریخ و حضور آن در مقاله معرفی 50 فیلم برتر با موضوع زامبی ها خالی از لطف نیست.

البته المان های جدید فیلم (از گریم تا داستان) می تواند برای همه جذاب باشند.

19 – فیلم سینمایی The Plague of the Zombies

سال تولید: 1966 میلادی
کارگردان: جان گلینگ
فیلم سینمایی The Plague of the Zombies
فیلم سینمایی The Plague of the Zombies

اگر به دنبال فیلمی فانتزی در دنیای زامبی ها و زنده شدن مردگان هستید، احتمالا The Plague of the Zombies گزینه مناسبی برای شما باشد. این فیلم در تاریخ سینمای جهان، به عنوان اولین فیلم فانتزی در دنیای مردگان محسوب می شود که همان زمان نیز با استقبال خوبی روبرو شد. کسانی که از داستان هایی که مربوط به قحطی و بیماری می شود خوششان می آید، پیشنهاد می کنم این فیلم را تماشا کنم. طراحی صحنه های جذاب، داستان ترسناک و جلوه های بصری با کیفیت (در زمان خودش) باعث شد تا این فیلم تا سال های سال جزو پیشتازان عرصه سینما باشد.
به عنوان اولین فیلم فانتزی زامبی محور، جه جرئت جزو برترین فیلم های سینمایی زامبی محور در تاریخ است.

18 – فیلم سینمایی Wyrmwood: Road of the Dead

سال تولید: 2014 میلادی
کارگردان: کیا روچ ترنر
رتبه 18 فیلم های برتر زامبی: فیلم سینمایی Wyrmwood: Road of the Dead
رتبه 18 فیلم های برتر زامبی: فیلم سینمایی Wyrmwood: Road of the Dead

در دنیایی که انسان های درست و فداکار تبدیل به زامبی شده اند و یا توسط متجاوزان و زورگویان به قتل رسیده اند، کمتر انسانی روی زمین وجود دارد. انسانی که تنها به امید یافتن عشق و خانواده اش و علی الخصوص زنده بودن آنها در دنیای کثیف زندگی می کند و در مسیر یافتن آنها با چالش های مختلفی روبرو می شود. در سال 2014 اگر چه این فیلم نتوانست خیلی از لحاظ فنی خود را آنطور که باید و شاید نشان نداد، اما باید قبول کنیم ایده هایی که در بخش های مختلف فیلم به کار رفته است، در هیچ فیلمی جز Wyrmwood قابل تماشا و لمس کردن نیست.

با توجه به علاقه شخصی من به این فیلم، آن را در لیست معرفی 50 فیلم برتر با موضوع زامبی ها قرار دادم.

17 – فیلم سینمایی Braindead, aka Dead Alive

سال تولید: 1992 میلادی
کارگردان: پیتر جکسون
فیلم سینمایی Braindead, aka Dead Alive یک اثر خوب از یک کارگردان خوب
فیلم سینمایی Braindead, aka Dead Alive یک اثر خوب از یک کارگردان خوب

اگر نگاه جامع و دقیقی به تاریخ فیلم های زامبی محور داشته باشیم، متوجه می شویم که کمتر کارگردان مشهوری ریسک ساخت همچین سبکی را قبول کرده است و حتی خیلی ها با ساخت یک اثر موفق در این ژانر بسیار دشوار توانسته اند سکوی پرتابی برای خودشان ایجاد کنند. خوشبختانه Dead Alive از این قاعده مستثنی نیست و علاوه بر اینکه یک کارگردان مشهور (پیتر جکسون) این فیلم را ساخته است، کیفیت فیلم نیز به همان اندازه بالا می باشد. سبک این فیلم کمی متفاوت از سایر فیلم های این ژانر است و بیشتر از اینکه روی زامبی ها تمرکز کرده باشند، روی زنده شدن مردگان تمرکز کرده اند.

شکی در اینکه فیلم Braindead aka Dead Alive جزو برترین فیلم های سینمایی زامبی محور در تاریخ است وجود ندارد.

16 – فیلم سینمایی Night of the Living Dead

سال تولید: 1990 میلادی
کارگردان: تام ساوینی
فیلم سینمایی Night of the Living Dead - معرفی 50 فیلم برتر با موضوع زامبی ها
فیلم سینمایی Night of the Living Dead – معرفی 50 فیلم برتر با موضوع زامبی ها

نسخه 1990 فیلم Night of the Living Dead یک بازسازی (ریمیک) از نسخه اصلی و کلاسیک فیلم بود که توسط تام ساوینی کارگردانی شد. به دلیل افکت و ها و جلوه های ویژه ای که در این فیلم نمایش داده شد، به تام ساوینی لقب استاد جلوه های ویژه را دادند. اگر چه این نسخه آنطور که باید و شاید به نسخه اصلی خود وفادار نبوده و کیفیت داستان به اندازه نسخه اصلی کلاسیک نیست، اما در کل تماشای این فیلم به همه توصیه می شود، علی الخصوص اگر از طرفداران سرسخت افکت های ویژه در فیلم ها باشید.

به طور کلی اگر حال و حوصله تماشای فیلم سیاه و سفید و کلاسیک Night of the Living Dead را ندارید، تماشای نسخه بازسازی (ریمیک) آن که در سال 1990 تولید شده است را به شما عزیزان پیشنهاد می کنم. افکت های ویژه ای که برای فیلم استفاده شده است، باعث شده است تا این فیلم به برترین فیلم های سینمایی زامبی محور در تاریخ بپیوندد.

15 – فیلم سینمایی Zombieland

سال تولید: 2009 میلادی
کارگردان: روبن فلیشر
فیلم سینمایی Zombieland جزو سرگرم کننده ترین فیلم های زامبی محور است.
فیلم سینمایی Zombieland جزو سرگرم کننده ترین فیلم های زامبی محور است.

زامبی لند (Zombieland) علاوه بر اینکه جزو برترین فیلم های زامبی محور است، جزو برترین فیلم ها در ژانرهای کمدی و سرگرم کننده و فانتزی نیز حساب می شود. یک فیلم خارق العاده و سراسر از سرگرمی با نقش آفرینی بازیگران بامهارت و معروف هالیوودی. این فیلم به حدی توانست نظر منتقدان و مخاطبان را به خود جلب کند که در سال 2019 نسخه دوم آن نیز ساخته شد و جالب است بدانید موفقیت هایی فراتر از نسخه اول را به دست آورد.

شما در این فیلم چیزی فراتر از زامبی ها را مشاهده می کنید، هیجان، سرگرمی و علی الخصوص سبک فانی که از اول تا آخر فیلم با ریتم خوبی وجود دارند. به نظر رتبه 15 سری فیلم زامبی لند (Zombeland) در مقاله معرفی 50 فیلم برتر با موضوع زامبی ها عادلانه باشد.

14 – فیلم سینمایی The Beyond

سال تولید: 1981 میلادی
کارگردان: لوچو فولچی
فیلم سینمایی The Beyond رتبه 14 فیلم های برتر زامبی
فیلم سینمایی The Beyond رتبه 14 فیلم های برتر زامبی

تصور کنید سفری برای شما رخ داده است و برای استراحت کردن، مسافرخانه یا هتلی را را انتخاب می کنید. اگر متوجه شوید که آنجا یک مکان واقعی و استراحتگاه نیست و اتفاقات مرموزی رخ می دهد و کسی نیست تا صدای شما را بشنود و یاری کند چه حس و حالی پیدا می کنید؟

فیلم سینمایی The Beyond نیز یکی از آثار درخشان زامبی محور و علی الخصوص ترسناک کشور ایتالیا در دهه 80 است. این فیلم عملکرد درخشانی از خود به جای گذاشت، به طوری که سال ها بعد چندین فیلم با اقتباس از این فیلم سینمایی بازسازی شد، اما هیچکدام به درخشش نسخه کلاسیک The Beyond نبود.
بدون شک این فیلم سینمایی جزو برترین فیلم های سینمایی زامبی محور در تاریخ است.

13 – فیلم سینمایی REC

سال تولید: 2007 میلادی
کارگردان: پاکو پلاسا – ژاوما بالاغارو
مجموعه فیلم های REC همیشه موفق ظاهر شده اند.
مجموعه فیلم های REC همیشه موفق ظاهر شده اند.

به طور کلی سال 2007، سال بسیار خارق العاده ای برای ژانر وحشت محسوب می شود و فیلم های جدیدی با کارگردانی های نوینی پدیدار آمدند. علی الخصوص سری فیلم آر ای سی (REC) که نسخه اول آن در سال 2007، توانست با تکنیک های جدید برای یک فیلم زامبی (زنده شدن مردگان)، نام خود را در تاریخ برترین فیلم های تاریخ این ژانر ثبت کند، طوری که نسخه های بعدی نیز به موفقیت نسخه اول دست یافتند.

با توجه به اینکه تکنیک ها و سبک های جدیدی در فیلم REC به کار گرفته شده است (برای فیلم زامبی محور)، کارگردان های بسیار زیادی از کشورهای مختلف، از این فیلم الهام گیری کرده اند، به همین دلیل این مجموعه را در رتبه 13 معرفی 50 فیلم برتر با موضوع زامبی ها و زنده شدن مردگان قرار می دهم.

12 – فیلم سینمایی Pontypool

سال تولید: 2008 میلادی
کارگردان: بروس مک دونالد
فیلم سینمایی Pontypool به کارگردانی بروس مک دونالد
فیلم سینمایی Pontypool به کارگردانی بروس مک دونالد

در فیلم های زامبی محوری که عامل اصلی تبدیل شدن انسان ها به زامبی ویروس است، معمولا کل جهان رو به نابودی می روند اما جالب است بدانید فیلم Pontypool به طور کلی از تمامی آنها جدا است، در این فیلم جهان نه بلکه تنها یک شهر کوچک به تصویر کشیده می شود که همین موضوع باعث شده است تا کارگردان و نویسنده تمرکز بهتری را روی جزئیات فیلم به خرج دهند.

Pontypool در زمان عرضه به دلیل سبک نوین داستان پردازی، مورد تحسین همگان قرار گرفت.

11 – فیلم سینمایی Demons

سال تولید: 1985 میلادی
کارگردان: لامبرتو باوا
فیلم Demons منحصر به فردترین فیلم در نوع نمایش زامبی ها
فیلم Demons منحصر به فردترین فیلم در نوع نمایش زامبی ها

به جرئت می توانم بگویم Demons منحصر به فردترین نوع نمایش زامبی ها را بین فیلم های هم ژانر خود دارد. معمولا ما در فیلم های حاضر در این ژانر می بینیم که انسان ها بعد از شیوع یک ویروس تبدیل به زامبی می شوند، اما در Demons کارگردان و نویسنده قصد دارند تا زامبی ها را از یک زاویه دیگر، یعنی موجودات شیطانی و هیولاهای با اراده نشان دهند. حتی در این مورد نیز بسیار خاص تر از سایر فیلم ها عمل کرده است، چرا که معمولا در فیلم های زامبی محور، زامبی ها بدون قدرت تفکر دیده می شوند.

Demons نیز جزو شاهکارهای دهه 80 ایتالیا در این ژانر محسوب می شود.

10 – فیلم سینمایی Dawn of the Dead

سال تولید: 2004 میلادی
کارگردان: زک اسنایدر
فیلم Dawn of the Dead بهترین فیلم بازسازی شده در ژانر زامبی ها (نظر شخصی)
فیلم Dawn of the Dead بهترین فیلم بازسازی شده در ژانر زامبی ها (نظر شخصی)

فیلم Dawn of the Dead از آن دسته از فیلم های زامبی محوریست که سعی می کند بیشتر از اینکه مقابله با زامبی ها را نمایش دهد، فرار از دست آنها را به نمایش بگذارد. شاید همین موضوع اصلی ترین دلیلیست که این فیلم سینمایی بازسازی شده از نسخه کلاسیک تا این حد به موفقیت های گوناگون برسد. زک اسنایدر کارگردان این فیلم معتقد است Dawn of the Dead بهترین فیلمیست که تاکنون توسط وی ساخته شده است. البته فیلم با الهام گیری هایی که از فیلم 28 Days Later داشته است، توانسته المان های جذابی را وارد این عرصه کند.

رتبه 10 معرفی 50 فیلم برتر با موضوع زامبی ها متعلق به Dawn of the Dead است.

9 – فیلم سینمایی Zombi 2

سال تولید: 1979 میلادی
کارگردان: لوچو لولچی
فیلم Zombi 2 ؛ کارهای به یاد ماندنی لوچو فولچی
فیلم Zombi 2 ؛ کارهای به یاد ماندنی لوچو فولچی

شاید برایتان جالب باشد بدانید Zombi 2 دنباله فیلم سینمایی Dawn of the Dead است؛ البته نه نسخه بازسازی و 2004، بلکه نسخه کلاسیک آن که در سال 1978 توسط جرج رومرو ساخته شد. شاید اگر فیلم های ساخته شده در ژانر زامبی (زنده شدن مردگان) و ترس و وحشت جهان را در دهه های 70 و 80 میلادی میانگین بگیریم، از هر 10 فیلم، 9 تای آن محصول کشور ایتالیا بوده است. این فیلم به هیچ عنوان به کسانی که علاقه ای به دیدن صحنه های منزجرکننده و خشونت بار ندارند، توصیه نمی شود.

Zombi 2 با المان های خشونت باری که به کار برده است، توانسته رتبه 8 مقاله معرفی 50 فیلم برتر با موضوع زامبی ها را کسب کند.

8 – فیلم سینمایی Night of the Living Dead (نسخه کلاسیک)

سال تولید: 1968 میلادی
کارگردان: جرج رومرو
از برترین و به یاد ماندنی ترین فیلم درباره زنده شدن مردگان می توان به Night of the Living Dead اشاره کرد.
از برترین و به یاد ماندنی ترین فیلم درباره زنده شدن مردگان می توان به Night of the Living Dead اشاره کرد.

برای توصیف فیلم های زامبی محور و اصالت آنها چه واژه ای جز نام فیلم Night of the Living Dead می توان به کار برد؟ فیلمی با بودجه بسیار ناچیز اما نتیجه ای کاملا ارزشمند از جرج رومرو جوان. بدون شک نسخه کلاسیک Night of the Living Dead را می توان به عنوان تاثیرگذارترین فیلم مستقل در ژانر زامبی ها دانست؛ این فیلم تاثیر بسزایی روی واژه زامبی بین فرهنگ عامه آن دوران داشت. اگر فکر می کنید بعد از گذشت 52 سال این فیلم ارزش تماشا کردن ندارد، سخت در اشتباهید.

اگر هنوز فیلم را تماشا نکرده اید، همین حالا بروید و تماشا کنید؛ بدون شک Night of the Living Dead (نسخه اصلی و کلاسیک) نه تنها در ژانر زامبی، بلکه در صنعت سینمای جهان جزو تاثیرگذارترین فیلم ها محسوب می شود و به همین دلیل این فیلم را در رتبه 8 مقاله معرفی 50 فیلم برتر با موضوع زامبی ها قرار دادیم.

7 – فیلم سینمایی Evil Dead 2

سال تولید: 1987 میلادی
کارگردان: سم ریمی
فیلم Evil Dead 2 در تاریخ سینما جاودانه است
فیلم Evil Dead 2 در تاریخ سینما جاودانه است

آیا سری فیلم های Evil Dead در تاریخ سینما جاودانه اند؟ پاسخ واضح است، چرا که اگر در تاریخ جاودانه نبودند، تا سال ها پس از عرضه این اثر چندین فیلم سینمایی با اقتباس و بازسازی دوباره از این فیلم را مشاهده نمی کردیم که البته هیچکدام به پای شاهکاری و جاودانگی این سری، علی الخصوص نسخه دوم نرسیدند. چند فیلم با محوریت زنده شدن مردگان می شناسید که آنتاگونیست های (شخصیت های منفی) آن تا این حد ترس را به دل مخاطب منتقل کند؟ آن هم آنتاگونیست هایی که از جنس انسان نیستند. حداقل شخصا تابحال در بین فیلم های زامبی محور و علی الخصوص زنده شدن مردگان تابحال همچین چیزی را مشاهده نکرده ام. با تماشای نسخه اول، مجبور هستید تا نسخه های بعدی Evil Dead را تماشا کنید، چون مجذوب روایت داستان و جامپ اسکیرهای آن خواهید شد.
لازم به ذکر است این فیلم از لحاظ به کارگیری المان های ترس و وحشت هم حرف های زیادی برای گفتن دارد.

این فیلم نه تنها جزو برترین فیلم های سینمایی زامبی محور در تاریخ است، بلکه در تاریخ سینمای جهان به دلیل نوآوری هایی که در این فیلم استفاده شده، جاودانه است و جاودانه باقی خواهد ماند.

6 – فیلم سینمایی Shaun of the Dead

سال تولید: 2004 میلادی
کارگردان: ادگار رایت
فیلم سینمایی Shaun of the Dead ... حرفی برای گفتن ندارم!
فیلم سینمایی Shaun of the Dead … حرفی برای گفتن ندارم!

حقیقتا زبانم از توصیف فیلم شان می میرد (Shaun of the Dead) قاصر است. چند لحظه تصور کنید در زمانی که مردم به فیلم های خشونت وار زامبی محور و با تم درام و دارک روبرو بودند، ناگهان فیلمی به اسم Shaun of the Dead ظهور می کند و تمام معادلات ژانر زامبی و زنده شدن مردگان را برهم می ریزد، آن هم با کمدی و فانتزی عجیبی که در این فیلم نهفته شده است. جالب است بدانید شما به جای اینکه از زامبی های آن بترسید، بیشتر باید مواظب این باشید تا در برخی از صحنه ها جلوی قهقه زدن خود را بگیرید!

در این فیلم علاوه بر استفاده از المان های کمدی، فانتزی و زامبی، پیام های پنهانی از انتقاد به زندگی دیجیتالی و پیشرفته دنیای امروزی نیز دیده می شود که در نوع خودش بسیار جالب و البته بحث برانگیز است. در کلام آخر بگویم که خود فیلم کمدی نیست، بلکه ساختار، ریتم و جهانی که وجود دارد بسیار عجیب و جالب است که خود به خود کمدی را به وجود می آورد، اگر چه خشونت و خون و خون ریزی به اندازه کافی در این فیلم وجود دارد.
اگر هنوز این فیلم را تماشا نکرده اید، چیزهای زیادی را از دست داده اید!

بدون هیچ معطلی می گویم که رتبه 6 مقاله معرفی 50 فیلم برتر با موضوع زامبی ها متعلق به شان می میرد (Shaun of the Dead) است.

5 – فیلم سینمایی Day of the Dead

سال تولید: 1985 میلادی
کارگردان: جرج رومرو
رتبه 5 بهترین فیلم های زامبی و زنده شدن مرده ها: Day of the Dead
رتبه 5 بهترین فیلم های زامبی و زنده شدن مرده ها: Day of the Dead

شاید فیلم Day of the Dead به شاهکاری دیگر اثر جرج رومرو یعنی Dawn of the Dead نباشد، اما نمی توان کتمان کرد که این فیلم نیز از کیفیت خارق العاده ای بین فیلم های این سبک بهره می برد. این فیلم به خوبی حس محاصره زامبی ها و تلاش چند انسان با گذشته های کاملا متفاوت، برای نجات جهان به مخاطب منتقل می کند. جرج رومرو فقید با ساخت فیلم های بلندپروازانه و ایده های نو در این ژانر، نه تنها به مخاطبان و منتقدان بلکه به کارگردان هایی که به این ژانر علاقمند هستند، راه جدیدی را به نمایش گذاشت. اگر به این ژانر علاقمند هستید، دیدن Day of the Dead جزو واجبات هست.

رتبه 5 معرفی 50 فیلم برتر با موضوع زامبی ها و زنده شدن مردگان تعلق می گیرد به Day of the Dead.

4 – فیلم سینمایی 28 Days Later

سال تولید: 2002 میلادی
کارگردان: دنی بویل
28 Days Later؛ یک شاهکار تمام عیار - معرفی 50 فیلم برتر با موضوع زامبی ها
28 Days Later؛ یک شاهکار تمام عیار – معرفی 50 فیلم برتر با موضوع زامبی ها

به جرئت می توانم بگویم در تاریخ فیلم های سینمایی جهان زامبی محور، هیچکدام موفق به خلق اتمسفر و فضای آخرالزمانی (در روزها آغازین) 28 Days Later نشده اند. فارغ از اینها جالب است بدانید چند سکانس از فصل اول سریال The Walking Dead کاملا الهام گرفته شده از این شاهکار تاریخی هستند. اگر اشتباه نکنم 28 Days Later جزو اولین فیلم های حاضر در این ژانر بود که از ایده زامبی های سرعتی استفاده کرد. حس ترسی که شخصیت اصلی در این فیلم دریافت می کند، به خوبی به مخاطب منتقل می شود. 28 Days Later هیچ نقص فنی (برای یک فیلم با موضوع زامبی ها) ندارد و اگر علاقمند به این ژانر باشید، شما را از هر نظر راضی می کند. لازم به ذکر است کلین مورفی هنرپیشه معروف سریال پیکی بلایندرز (Peaky Blinders) در این فیلم نقش آفرینی می کند.

رتبه 4 برترین فیلم های سینمایی زامبی محور در تاریخ تعلق می گیرد به 28 Days Later.

3 – فیلم سینمایی Re-Animator

سال تولید: 1985 میلادی
کارگردان: استوارت گوردون
Re-Animator - خارق العاده تر از خارق العاده! - برترین فیلم های سینمایی زامبی محور در تاریخ
Re-Animator – خارق العاده تر از خارق العاده! – برترین فیلم های سینمایی زامبی محور در تاریخ

این بار نه یک ویروس و نه یک طلسم بلکه یک دانشمند باعث زنده شدن مردگان و به وجود آمدن زامبی ها می شود! فیلم Re-Animator به قدری خارق العاده و جذاب است که حتی به عنوان یک فیلم کالت نیز شناخته می شود (فیلم هایی که بسیار پرطرفدار هستند و طرفداران متعصبی دارند). منتقدان واکنش های بسیار مثبتی نسبت به این فیلم داشتند. جالب است بدانید این فیلم در کنار استفاده از تئوری ها از المان های کمدی و ترس و حشت نیز بهره برده است. لازم به ذکر است علاوه بر زامبی ها، حیوانات نیز در این فیلم نقش دارند.
به طور کلی Re-Animator یک فیلم سراسر از جنون و دیوانگی با حضور یک دانشمند دیوانه است.

Re Animator لایق حضور در رتبه سوم معرفی 50 فیلم برتر با موضوع زامبی ها است.

2 – فیلم سینمایی Return of the Living Dead

سال تولید: 1985 میلادی
کارگردان: دن اوبنون
رتبه دوم بهترین فیلم های زامبی جهان: Return of the Living Dead - معرفی 50 فیلم برتر با موضوع زامبی ها
رتبه دوم بهترین فیلم های زامبی جهان: Return of the Living Dead – معرفی 50 فیلم برتر با موضوع زامبی ها

جالب است بدانید Return of the Living Dead در زمان عرضه خود آنطور که باید و شاید مورد استقبال قرار نگرفت، اما سال ها بعد و درحال حاضر جزو آثار فاخر سینمای جهان علی الخصوص در ژانر زامبی محسوب می شود. دلیل اصلی این موضوع بر می گردد عدم درک منتقدان و مخاطبان نسبت به فیلم، در زمان خودش. بعد از به موفقیت رسیدن نسخه اول، این فیلم تبدیل به یک مجموعه و فرانچایز شد، به طوری که چهار نسخه بعد از نسخه اول ساخته شد. ایده هایی که در این فیلم به کار گرفته شده است را به هیچ عنوان در فیلم های هم سبک نمی بینیم، این از صفات بارز فیلم هاییست که توسط دان اوبانون ساخته شده است و انتظار دیگری نیز نمی رود. این فیلم در سالی توانست به موفقیت برسد که فیلم هم سبک، یعنی Demons (در این مقاله معرفی شده است) نیز حضور پررنگی داشت.
اگر از تماشای این فیلم لذت ببرید، بدون شک به دنبال سایر اثار دن اوبنون در این ژانر نیز می روید.

1 – فیلم سینمایی Dawn of the Dead

سال تولید: 1978 میلادی
کارگردان: جرج رومرو
بهترین فیلم زامبی تاریخ و جهان: Dawn of the Dead
بهترین فیلم زامبی تاریخ و جهان: Dawn of the Dead

حالا می رسیم به رتبه اول و برترین فیلم های سینمایی زامبی محور در تاریخ یعنی Dawn of the Dead، اثری دیگر از استاد جرج رومرو فقید. این فیلم هدفش چیزی بیشتر از به تصویر کشیدن خشونت و زامبی ها است، و رومرو فقید سعی دارد بگوید که زامبی ها هیچ ترسی ندارند، بلکه این آدم ها هستند که در شرایط سخت خود واقعیشان را در معرض نمایش می گذارند. در سکانس های مختلف Dawn of the Dead به خوبی مشاهده می کنیم که شخصیت های باقیمانده و اصلی فیلم مشکل خاصی برای مقابله با زامبی های کند ندارند، بلکه اصلی ترین مشکل خود انسان های سودجویی هستند که در آخرالزمان به دنبال پیاده سازی دیکتاتوری خود هستند. شاید در نگاه اول فکر کنید چون فیلم کمی قدیمیست، گریم زامبی ها ضعیف است، اما اصلا اینطور نیست و سخت در اشتباهید، حتی گریم زامبی ها با فلسفه و هدف خاص انجام شده است.

Dawn of the Dead به دلیل پیام های پنهان و فلسفی که در خود دارد، بدون شک رتبه اول مقاله معرفی 50 فیلم برتر با موضوع زامبی ها و زنده شدن مردگان را کسب می کند.

صحبت پایانی مقاله معرفی 50 فیلم برتر با موضوع زامبی ها

همانطور که در اول مقاله گفته شد، هدف ما معرفی برترین فیلم های سینمایی زامبی محور در تاریخ بود و لطفا خیلی به رتبه هایی که به فیلم ها داده شده است توجه نکنید، هر کدام از فیلم های این لیست ویژگی های مختص به خود را دارند، سعی ما این بود تا از فیلم های خشونت بار گرفته تا فلسفی و کمدی در این ژانر را به شما معرفی کنیم تا با توجه به سلیقه خود به تماشای یکی از آنها بپردازید.

برای شکل گیری یک بحث جذاب، شما هم بهترین فیلم هایی که در این سبک می شناسید را در بخش نظرات ارسال کنید. (منتظر نظرات، پیشنهادات و از همه مهمتر انتقادات شما راجع به این مقاله هستیم 🙂 )

بهترین فیلم هایی که با موضوع زنده شدن مردگان و زامبی ها که تاکنون تماشا کرده اید چه نام دارند؟
بهترین فیلم هایی که با موضوع زنده شدن مردگان و زامبی ها که تاکنون تماشا کرده اید چه نام دارند؟

معرفی برترین فیلم های سینمایی در سایت پلی مگ!

نظر شما نسبت به مقاله معرفی 50 فیلم برتر با موضوع زامبی ها چیست؟
راستی، شما هم میتونید برترین فیلم های سینمایی زامبی محور در تاریخ خودتون رو لیست کنید!

منبع: پلی مگ

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 6 میانگین: 4.7]
62 دیدگاه
 1. امیر حسین می گوید

  ره نظر من جای من افسانه ام خالی چون هیولا های اون تمام ویژگی های زامبی رو داشتند فقط تو فیلم به اونا زامبی نگفتن (کلا به اونا چیزی نمیگفتن)

  1. حبیب می گوید

   فیلم من افسانه ام نسبت به تمام فیلم های زامبی بهتر هست
   من نمیدونم چرا اسم این فیلم تو این لیست نیست/فیلم من افسانه ام یک فیلم متفاوت است با ماجرای عالی /ترسناک /غم انگیز

 2. امیر می گوید

  آقا خیلی خفن بود ولی ای کاش من افسانه ام و البته جنگ جهانی زد و قطار بوسان رو هم داخل لیست قرار بدی با اینکه بیشتر این فیلما قدیمی بودن ولی بعضیاشون مثل شان میمیرد و دَون آف دد عالی بود دستت درد نکنه این همه متن زحمت داره

  1. admin می گوید

   خواهش میکنم امیر جان، البته اگر دقت کنید متوجه میشید که نام فیلم هایی که نام بردید در لیست حضور دارند

 3. Tara می گوید

  فیلم قطاری به بوسان فوق‌العاده بود از همه لحاظ عالی عمل کرده بودن…پیشنهادش میکنم شدید…

 4. Rick Grimes می گوید

  جای فیلم انا و اخرالزمان و فیلم پیشاهنگان به اخرالزمان زامبی وار هدایت میشوند هم خالی بود

 5. Sajad می گوید

  واکینگ دد

  1. سینا می گوید

   اسگل واکینگ دد سریاله . سینمایی میگه نام ببرین

 6. ممد می گوید

  فک کنم ادمین فیلم i am legend و Resident evil رو ندیده باشه
  این دوتا بهترین ها هستن

 7. جواد می گوید

  فیلم دونده هزارتو هم خیلی خوبه.بهترین فیلمهای زامبی که دیدم قطار بوسان و جنگ جهانی زد و دونده هزارتو بودن

 8. x می گوید

  فیلمI Walked With a Zombie مال احد بوغه ینی فیلم the girl with all the gifts بد تر اونه

  1. admin می گوید

   رتبه بندی در کار نیست عزیزم

   1. امید می گوید

    واقعا واکینگ دد جزء بهترین فیلم هاست چرا اونو نزاشتین فیلم پر طرفداری هم هست

    1. admin می گوید

     دوست عزیزم؛ فیلم سینمایی با سریال متفاوت هست!

 9. علی می گوید

  داداش با ترتیب لیستت خیلی حال نکردم ولی زیاد بودن دمت گرم

  1. admin می گوید

   خواهش میکنم علی جان؛ عددهای قرار گرفته کنار اسم فیلم ها به معنی رتبه اون فیلم ها نیست و فقط جنبه تزیینی و نظم دارند

 10. fazel می گوید

  سلام.یه فیلمی بود که چند نفر داخل یه جزیره بودن دو نفر پایین قدم میزدن که چند تا زامبی از تو اب اونارو میگیرن بعد بقیه فرار میکنن میرن داخل یه جایی که مثل زندان بود کلی زامبی هم بهشون حمله میکنن واقعا دنبال این فیلمم اگه میشه کمک کنید مرسی

  1. admin می گوید

   سلام؛ بخش دوم صحبتتون شباهت زیادی به فصل سوم سریال واکینگ دد داره

 11. محسن هراتی می گوید

  اول از همه تشکر به خاطر این همه توضیحات ولی ایرادی که وارده اینه که رتبه بندیتون سلیقه ای و نامرتبه من سی و شش سالمه و به جرئت میتونم بگم همه فیلم ها و سریال های ژانر زامبی رو دیدم چون علاقه زیادی دارم باید بگم شما بیشتر از جنبه هنری به قضیه نگاه کردی بله از لحاظ هنری و سینمای کلاسیک وحشت بیشتر فیلم های لیست شما عالی هستن ولی از نظر سرگرمی و جلوه های ویژه وفیلمنامه مثلا فیلم اول لیست شما با فیلمی مثل جنگ جهانی ضد قابل مقایسه نیست و در واقع فیلم هایی مثل فیلم های جورج رومرو در زمان خودش عالی بودن ولی الان که وقتی میبینیشون کاملا احمقانه به نظر میرسن و فقط از نظر هنری ارزشمندن و ارزش حتی یک دقیقه دیدن ندارن. درپایان به تمام دوستان علاقه مند ژانر زامبی سریال تابستان سیاه رو پیشنهاد میدم کلا هشت قسمت هست. با تشکر

  1. admin می گوید

   سلام محسن جان، ممنون بابت کامنتتون؛ دوست خوبم اگر به متن توجه کنید می بینید که تاکید شده عددهای کنار نام فیلم جنبه رقابت و رتبه بندی ندارند و فقط و فقط برای نظم و زیبایی هست؛ همچنین توجه داشته باشید که سعی کردیم فیلم هایی که در زمان خودشون درخشیدن رو معرفی کنیم. در آخر هم کامنت شما برای شخص بنده بسیار قابل احترام هست

 12. Babybit می گوید

  سلام یه فیلم دیده بودم توی یه عروسی یکی از اعضای خانواده ویروس زامبی داشت که به همه انتقال داده شد و توی عروسی بیشتر افراد گرفتن عروس و داماد هم اخر فیلم گرفتن کسی میدونه اسم فیلم چیه؟؟

  1. admin می گوید

   سلام؛ همچین سکانسی رو احساس میکنم در سریال Fear The Walking Dead دیدم

 13. MOHAMMADJAVAD می گوید

  سلام اسمش REC3 فیلم سینمایی خوبیه اما غمگینه

 14. پیمان می گوید

  چرا فیلم resident evil رو نزاشتین؟ اونم خوب بود

  1. admin می گوید

   بله درسته پیمان جان؛ از قلم افتاد متاسفانه

 15. فرمانده مرگ می گوید

  اول واکینگ دد سینمایی قطاربوسان

  1. admin می گوید

   واکینگ دد فیلم سینمایی نیست دوست عزیزم

 16. ساسان می گوید

  فیلم انقراض هم خیلی قشنگ و هیجانیه واقعا …. درحد قطار بوسان و جنگ جهانی زد ولی کمتر اسمشو میبینم … فیلم یک مکان ساکت هم خیلی قشنگه ، زامبی نیست ولی واقعا نفس گیره … حتما ببینید

  1. admin می گوید

   سلام ساسان جان؛ ممنون بابت پیشنهادت، شخصا حتما فیلمی که معرفی کردید رو تماشا می کنم، در رابطه با یک مکان ساکت (A Quiet Place) هم شدیدا با شما موافقم و لذت بردم

 17. Sajad می گوید

  آقا کسی لینکی داره برا دیدن فیلم vesus ژاپنی هیج جا پیدا نمیکنمش

  1. علیرضا می گوید

   سایت زر فیلم سایت خوبیه و لینکش رو داره

 18. army می گوید

  خوبه من قطار بوسانو با جنگ جهانی زرد و دوست دارم
  #زنده با بازی پارک شین هه هم بد نیست.

 19. sobhan می گوید

  اول اینکه ممنونم از این سایت خوبتون دوم اینکه فیلم های قدیمی رو داخل سایت نزارید البته این از نظر خودمه وای کاش فیلم هایی که از نظر زیبایی وژانر های مختلف است استفاده کتید
  ممنونم

  1. admin می گوید

   سلام رضا جان؛ ممنون از پیشنهادتون، چشم حتما

 20. علی می گوید

  سلام من از فیلکایی خوشم میاد که مثل جنگ جهانیه زد آزادانه باشه نه اینکه تو یه جاده یا شهر هی ززامبی بهشون حمله کنه 😒😒حوصلهی آدم سر میره🙄🙄دنبال یه فیلم مثل جنگ جهانیه زد یا قطاری به بوسانم

  1. admin می گوید

   سلام؛ Dawn Of the Dead رو نگاه کنید پشیمون نمیشید

 21. Sayeh می گوید

  سلام من دنبال یه فیلم میگردم دو دختر ویه پسر توی یه کلبه در جنگل بودند یکی از دخترا اسمش کریستین بود اونایه دیگه رو نمی دونم یکی از پسراهم چشماش خیلی ضغیف بود وقتی از اب کلبه می خوردند برای یه مدت زامبی می شودند ودوباره انسان می شودن همه شون میمیرن ودراخر اون پسر عینکی توسط دانش اموزانی که به او اطراف اومدن واز اب خوردن وبه زامبی تبدیل شدن مرد فقط اینارو یادم میاد کسی می تونه کمکم کنه

  1. admin می گوید

   سلام؛ شخصا حضور ذهن ندارم متاسفانه

 22. میلاد می گوید

  جالبه فیلم resident evil توش نیست که در واقع این فیلم صاحب سبک و البته از هر لحاظ از 99٪ تین فیلم ها قوی تر و رو حساب تر هست فقط من افسانه ام و wwz میتونن کمی بهش نزدیک بشن

 23. محمد می گوید

  دوستان سریال تابستان سیاه رو نبینید،،، نبینید،.، افتضاح بود،،،، فقط حجم از دست میدید،،،،، گند ترین سریال بود که تا الان دیدیم،
  پیشنهادم فقط و فقط سریال واکیگ دد،،، محشره

  1. admin می گوید

   واکینگ دد سریال محمد جان؛ این مقاله معرفی فیلم هست

 24. علی می گوید

  ممنون

 25. پوریا می گوید

  بهترین فیلم زامبی رزیدنت اویل هست که تو ۶ قسمت به پایان رسید و هر قسمتش جذابه من نمیدونم فیلم سال ۱۹۰۰ رو میزارین بعد ماله ۲۰۰۰ رو نمیزارین😐

  1. admin می گوید

   فیلمی که در سال 1900 معرفی شده، پایه گذار سبک زامبی محور و زیرشاخه هاش بوده؛ بستگی داره با چه دیدی این مقاله رو بخونید؛ اگر سینما باز حرفه ای باشید قطعا استقبال خواهید کرد؛ در رابطه با اینکه یک سری فیلم ها معرفی نشدند مفصل توضیح داده شده

 26. Mahdi می گوید

  سلام من دنبال فیلمی هستم که فک کنم سه چهار سال پیش دیدمش .
  چند تا مردو زن تو یک خونه هستند بعد زامبی های با ماشین میان اون خونه رو محاصر میکنن اونا هم اون زامبی هارو میکشن
  البته فک کنم یک زنم تو اون خونه زایمان میکنه
  تنها این صحنه ها یادمه لطفا اگه کسی دیده یا آشناس برای کسی لفطا اسمشو بگه ممنون از لطفتون

 27. محسن می گوید

  سلام اقای ادمین عزیز لطفا به این سوال من پاسخ بدهید
  من چند سال پیش یک فیلم دیدم که یکجورایی حالت انیمیشن داشت که بجز زامبی موجوداتی دیگه ای هم بود که خون ازشون میریخت و چهار دست و پا راه میرفتن که توسط یکسری ادم که چشماشون قرمز میشد کنترل میشدن توی این فیلم دوتا دوست بودن که بعد یکیشون که چشمش قرمز شده بود داشت زامبی میشد که در اخر هم دوستش کشتش که زامبی نشه زامبی ها از دهان بقیه زامبی ها منتقل میشدن و اون اخر وزیر کشورشون که یک زن بود یه سری قول های بزرگ رو ازاد کرده بود که توی شهر میگشتن بعد این دوتا دوست با تانک به سر یکیشون شلیک کردن و در اخر فیلم هم هم وطنی های یکی از اون مرد ها که از یه کشور دیگه اومده بود اونجا اومدن و با هواپیما های جنگی همه غول های بزرگ رو کشتن
  شرمنده اگه گیج کننده بود تنها چیز هایی که درموردش یادم هست اینها بود لطفا اگه اسمش رو میدوتید معرفی کنید

  1. آرمان می گوید

   با توجه به این که انیمیشن بوده ممکنه انیمیشن کره ای ایستگاه سئول یا seol station منظورتون بوده باشه

 28. احسان می گوید

  سلام خسته نباشید
  یک فیلم زامبی محوری هست که کره ایی یا ژاپنی دقیق نمیدونم که در اون یک گروه مقابل زامبی ها وایمیستن که یک پسره همسرشو(شایدم دوست دخترشو) میبینه که زامبی شده و بجای اینکه اونو بکشه گیرش میندازه ازش مراقبت میکنه بیشتر عاشقانه تور میخوره اگه اسمشو یادتونه ممنون میشم بگین❤️

  1. admin می گوید

   سلام وقتتون بخیر؛ متاسفانه حضور ذهن ندارم، امیدوارم سایر دوستان بتونند راهنماییتون کنند
   شاد و پیروز باشید

 29. یک انسان می گوید

  خب من طی تجربه ای که دارم میگم چون به این سبک علاقه دارم و میتونم بگم اکثر فیلم های زامبی محور رو دیدم. فیلم هاس پیشنهادی بنده : قطار بوسان ، طلوع مردگان ، برف مرده ، طلوع مردگان (نسخه ی قدیمی) ، احیاگر و اگه سریال خواستید هم واکینگ دد.
  ولی به شخصه از نظر من هیچ فیلیمی به رزیدنت اویل نمیرسه. واقعا حس و حالی که فیلم های رزیدنت اویل بهم داد رو هیچ فیلم و سریالی نتونست بده. شدیدا پیشنهاد میشه و از دیدگاه خیلی ها بهترین فیلم توی این سبکه

 30. علی می گوید

  رزیدنت اویل موندم این ادمین چرا هیچی از رزیدنت اویل نگفته سری فیلم و بازی ع که خیلی سطح زامبی رو برده بالا.

 31. Sayeh می گوید

  سلام من دنبال یه فیلم هستم فکر کنم دودختر و دوپسربودن رفته بودن به یه خونه تویه جنگل هر کدوم از اونا که از اب خونه می خورد به زامبی تبدیل می شودند وبعد چند لحظه خوب می شودو اخرش هم همشون میمیرند یکی از دخترا تو فیلم اسمش کریستین بود وتو اتوبوس یکی از دوستاشونو کشتند کسی اسم این فیلم رو میدونه؟

  1. admin می گوید

   سلام؛ یک سری از چیزایی که گفتید شباهت به Evil Dead داره

 32. A می گوید

  فیلم 28 هفته بعد هم یه چیز دیگه هست.

 33. سعید می گوید

  سلام یه فیلمی بود که خیلی وقت پیش دیدم و زامبی هاش خیلی سریع بودن و مثلا یه جای فیلم به یه جایی میرسید که به یه پادگان میرسیدن و همه زامبی شده بودن و یه سر بازم بود که چشمش از جا در آمده بود و چشمش رو خودش خورد، همین قدر فقط یادم میاد، اسمش رو میدونید؟

  1. admin می گوید

   سلام
   ورلد وار زد تقریبا همچین سبکی هست، البته چنین سکانسی رو یادم نمیاد …
   شاید سایر دوستان بتونند راهنماییتون کنند

 34. hana می گوید

  فیلم هایی ک من دیدم قطار بوسان1و2 بوده…هیولای کوچک…جنگجهانی زد بقیه شم یادم نیس😂😂

 35. ... می گوید

  من ی فیلم دیدم تقریبا سال2010بود ک ی گروه دختر پسر میرن جنگل و کم کم همشون جز ی نفر تبدیل ب زامبی میشن میخاسم بدونم کسی اسم این فیلمو میدونه؟:/

  1. admin می گوید

   از لحاظ جزئیات شبیه Evil Dead هست

   1. ... می گوید

    ن کلبه وحشت نبود…
    میرن تو جنگل چادر میزنن اینا ی گروهن هف هشت تا دختر پسرن

    1. آرمان می گوید

     فکر کنم فیلم cabin in the wood منظورتان باشه

 36. a می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید بنده چند سال پیش یک فیلم زامبی محور دیدم که اگه اشتباه نکنم دوتا پسر و همینطور دختر بررای تفریح با قایق به جزیره ای میرن و با هم اشنا می شوند و شب داخل جزیره انگار مهمونی و پارتی از طرف یه قاچاقچی است که داخل مهمونی مواد پخش کرده و میفروشن ولی به دلیل اینکه دو تا پسر پول کافی را نداشته نمیگیرن و صبح که بیدار میشن میبینن تمام کسانی که مواد مصرف کردند تبدیل به زامبی شدن و انها در تلاشند با تمام کسانی که زامبی نشدند با قایق از جزیره فرارکنند و……ممنون میشم راهنمایی کنید و اسم فیلم بگید

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نمی شود