20 نکته و ترفند مهم برای شروع بازی Valheim | در والهیم چند روز جلو بیفتید!

0 594

در این مقاله تصمیم گرفتیم تمام نکاتی که برای زنده ماندن در جهان بی رحم بازی والهایم نیاز دارید را قرار دهیم. از جمع آوری منابع گرفته تا ساخت سرپناه، چوب ماهی گیری، استفاده از کد های تقلب، ایجاد یک نقطه اسپاون جدید و ترفند های دیگری که زنده ماندن در جهان بازی والهایم را ساده تر میکند.

با مقاله 20 نکته و ترفند مهم برای شروع بازی Valheim و سایت پلی مگ همراه باشید.

ترفند های اولیه بازی Valheim

 • • احتمال زیادی وجود دارد که درخت های قطع شده به شما برخورد کند و بمیرید، پس به محض اینکه درختی را قطع میکنید مراقب باشید که در مسیر سقوط تنه درخت نباشید.
 • • بازیکن های زیادی در ابتدای تجربه شان در بازی، از قابلیت تقسیم کردن آیتم ها بی خبر بودند. برای تقسیم کردن آیتم ها، به سادگی میتوانید کلید shift را نگه دارید و آیتم مورد نظر را انتخاب کنید، در منویی که برای شما باز میشود مقداری را وارد و سپس تایید کنید.
 • • شنا کردن از استقامت شما استفاده میکند، پس حتما به یاد داشته باشید که در صورت تمام شدن استقامت شما حین شنا کردن، از سلامتی شما کم میشود و در نهایت غرق میشوید.
 • • هیچ راه ساده ای برای افزایش مهارت یا Skill های کاراکتر بازی وجود ندارد. این مهارت ها تنها با اجرای آنها افزایش می یابند.
 • • دنبال گرفتن اسکرین شات های زیبا هستید؟ HUD بازی را با کلید ترکیبی Ctrl+F3 خاموش کنید.
 • • فلینت یا Flint نوعی سنگ در بازی است که در اوایل بازی به آن نیاز پیدا خواهید کرد. اما این سنگ در کجا پیدا میشود؟ فلینت یک سنگ سفید مایل به خاکستری براق است که معمولا در کنار آب پیدا میشود.
 • • سپر یا Shield، نقش بزرگی را در مبارزات بازی ایفا میکند، پس همیشه ساخت یک سپر را جز اولویت هایتان قرار دهید. با کلیک راست موس میتوانید با استفاده از سپر، از خودتان در برابر دشمنان دفاع کنید.
 • • اگر میخواهید بازیکن بهتری در والهایم باشید، پس باید یاد بگیرید چطور حملات دشمن را کنترل کنید.
 • • از عقب نشینی خجالت نکشید! در برخی سناریو ها ممکن است سطح دشمنان بیشتر از تجهیزات و قدرت شما باشد و یا تعدادی دشمن به عنوان نیروی پشتیبانی اضافه شوند.
 • • با زدن کلید R، کاراکتر بازی اسلحه اش را غلاف میکند و آن را پشت کمر اش آویزان میکند.
 • • فضای کافی برای آیتم های جدید ندارید؟ زمانی که منابع کافی داشتید، یک گاری یا Cart بسازید تا منابع تان را در آن قرار دهید و به سفر تان ادامه دهید. این گاری به اندازه 18 واحد آیتم گنجایش دارد. شما میتوانید با استفاده از 20 عدد چوب و 10 عدد Bronze Nails از قسمت Misc منوی چکش تان، یک cart بسازید. لازم است ذکر شود که گاری ها در بازی از قانون وزن برخوردار نیستند و میتوانید هر وزنی را با آن حمل کنید. با توجه به این موضوع، گاری وسیله ای ایده آل برای حمل سنگ معدن های سنگین وزن یا ore ها است.

به محض آغاز بازی، شروع به جمع آوری منابع کنید

جمع آوری منابع در اوایل بازی میتواند کمی دلهره آور باشد، مخصوصا زمانی که هیچ ابزاری در اختیار ندارید. اما نگران نباشید، میتوانید به راحتی چوب و سنگ جمع کنید.
برای جمع آوری چوب، به درخت های کوچک ضربه بزنید و برای جمع آوری سنگ، دنبال سنگ های سیاهی که روی زمین افتاده بگردید.

مانند تمامی بازی های سبک سروایول، منابع مهم ترین نقش را در بازی والهیم دارند
مانند تمامی بازی های سبک سروایول، منابع مهم ترین نقش را در بازی والهیم دارند

از علامت های نقشه استفاده کنید

با استفاده از علامت های نقشه هیچوقت گم نمیشوید و یا مکان دانجن یا زیرزمینی که آماده گشتن آن نبودید فراموش نمیکنید.
برای علامت گذاری نقشه، ابتدا نقشه را با استفاده از کلید M باز کنید. سپس روی یکی از پنج آیکون مختلف که در پایین سمت راست صفحه هستند کلیک کنید. حالا در ناحیه ای که میخواهید علامت گذاری کنید دو بار کلیک کنید و نامی را برای آن انتخاب کنید.
اگر میخواهید علامتی را حذف کنید، روی آن راست کلیک کنید.

در سمت راست، 5 علامت کلیدی و مهم در نقشه بازی Valheim قرار گرفته اند
در سمت راست، 5 علامت کلیدی و مهم در نقشه بازی Valheim قرار گرفته اند

تخت و آتش بسازید تا یک نقطه اسپاون ایجاد کنید

وقتی یک یک خانه یا بیس جدید میسازید، یک Bed و Campfire بسازید تا وقتی میمیرید در آنجا اسپاون شوید. بعد از اینکه تخت و آتش را ساختید، تخت را Claim کنید تا به نقطه اسپاون جدید شما تبدیل شود.
در حال حاضر شما میتوانید تنها یک نقطه اسپاون همزمان داشته باشید. پس اگر چند خانه در جا های مختلف دارید، نقطه اسپاون تان را عاقلانه انتخاب کنید. همچنین با خوابیدن روی تخت میتوانید از شب های تاریک گذر کنید و سریعتر به صبح برسید.

آموزش ساخت اسپاون در بازی والهیم (Valheim)
آموزش ساخت اسپاون در بازی والهیم (Valheim)

بدون هیچ هزینه ای ابزار هایتان را تعمیر کنید

در مرحله دسترسی زودرس والهایم، میتوانید بدون هیچ هزینه ای وسایل تان را تعمیر کنید. پس به جای ساخت ابزار جدید، آنها را تعمیر کنید.

آیا می دانستید ریپر کردن در بازی والهیم نیاز به هیچ چیزی ندارد؟
آیا می دانستید ریپر کردن در بازی والهیم نیاز به هیچ چیزی ندارد؟

از خانه های متروکه موجود در نقشه استفاده کنید

از کنار خانه های متروکه قدیمی به سادگی نگذرید. در نزدیکی آنجا یک میز کار یا Workbench بسازید تا بتوانید با چکش و کلیک وسط موس خانه را نابود کنید. این یک راه عالی برای جمع آوری منابع با کمترین زحمت است.
چوب ماهی گیری در بازی وجود دارد، اما نیازمند هزینه سنگینی است
بر خلاف بازی های بقای دیگر، چوب ماهی گیری در والهایم قابل ساخت نیست. برای به دست آوردن آن باید به دیدن تاجری به نام هالدور در جنگل سیاه (the Black Forest) بروید.

به خانه های متروکه در بازی والهایم (Valheim) به چشم لوت خوب نگاه کنید
به خانه های متروکه در بازی والهایم (Valheim) به چشم لوت خوب نگاه کنید

با Megingjord آیتم های بیشتری را حمل کنید

به فضای بیشتری نیاز دارید؟ در حال حاضر هیچ راه آسانی برای رسیدن به این خواسته وجود ندارد، اما شما میتوانید به دیدن هالدور بروید تا آیتم Megingjord را با 950 سکه طلا از او خریداری کنید. این آیتم به شما کمک میکند تا وزن قابل حمل تان به 300 تا 450 افزایش یابد.

با Megingjord آیتم های بیشتری را حمل کنید
با Megingjord آیتم های بیشتری را حمل کنید

باس اول بازی را شکست دهید تا یک کلنگ بسازید

برای ساختن کلنگ در والهایم، نیاز به آیتم هایی دارید که برای بدست آوردن آنها باید باس اول بازی، ایکتیر را شکست دهید.
شکست ایکتیر میتواند ساده باشد، اما بعنوان اولین باس میتواند کمی چالش برانگیز باشد و نیازمند چند ساعت آماده سازی است. قبل از شروع نبرد با ایکتیر بهتر است زره، سپر و یک سلاح برای مبارزه بسازید. تمام اینها برای ساخت به این آیتم ها نیاز دارند: پوست آهو، چرم، فلینت، سنگ، چوب.
شکار آهو بسیار ضروری است، زیرا برای احضار ایکتیر که یک گوزن غول پیکر قدرتمند است، به دو عدد سر آهو نیاز دارید.
بعد از شکست ایکتیر، چند عدد شاخ گوزن دریافت میکنید. با استفاده از این شاخ ها میتوانید کلنگ یا Antler Pickaxe را باز کنید. کلنگ را میتوانید در میز کار سطح 2 یا بالاتر بسازید.

خیلی از تازه وارد ها، از اهمیت بالای باس اول بی خبر هستند
خیلی از تازه وارد ها، از اهمیت بالای باس اول بی خبر هستند

کد های تقلب والهایم

اگر تک نفره بازی میکنید به تعدادی کد تقلب دسترسی دارید که میتوانند تجربه بازی شما را بسیار آسان تر کنند.
با فشردن کلید F5 بخش console command box را باز کنید. قبل از نوشتن کد ها، با تایپ کردن imacheater مطمئن شوید که کد های تقلب فعال هستند. لازم به ذکر است که کد ها تنها در حالت تک نفره بازی قابل استفاده هستند و نمیتوانید از آنها در سرور های چند نفره بازی استفاده کنید.

رمز ها و کدهای تقلب بازی Valheim را می توانید از اینترنت پیدا کنید
رمز ها و کدهای تقلب بازی Valheim را می توانید از اینترنت پیدا کنید

 

 

آموزش و ترفند بازی ها را در پلی مگ دنبال کنید:

نظر شما نسبت به آموزش و ترفند و نکات بازی والهیم (Valheim) که در این مقاله گفته شده است چیست؟
شما چه نکات و ترفندهایی را می شناسید که باعث پیشرفت بازیکن در Valheim می شود؟
نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: سایت پلی مگ

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نمی شود