از نظر فیل اسپنسر، Xbox Series S پرفروش‌ترین کنسول آنها خواهد بود

البته نه در زمان انتشار!

2 62

مایکروسافت تنها چند هفته تا عرضه دو کنسول نسل بعدی خود Xbox Series X و Xbox Series S فاصله دارد. این دو کنسول از لحاظ قدرت خام گرافیکی و قیمت، تفاوت قابل توجهی دارند. این طور که مشخص است، فیل اسپنسر رییس بخش Xbox انتظار دارد که Series S فروش بیشتری را تجربه کند.

در یک مصاحبه با وبسایت Kotaku از آقای اسپنسر درباره نظرش نسبت به فروش این کنسول‌ها در تعطیلات پیش رو سوال شد. طبق نظر ایشان، با توجه به محدودیت‌های موجودی کنسول‌ها و هیجان نسبت به سخت افزار جدید در زمان عرضه Xbox Series X فروش بیشتری را تجربه خواهد کرد اما این موضوع در تمام نسل ادامه دار نخواهد شد.

من فکر می‌کنم که در طول نسل توقعمان این باشد که قیمت بسیار مهم است و شما خواهید دید که Xbox Series S فروش بیشتری خواهد داشت.

فیل اسپنسر 

همچنین اسپنسر باور دارد که سهم بازار در ابتدا تنها بر اساس توانایی شرکت‌ها در تامین کردن کنسول‌ها برای فروشگاه‌ها تایین خواهد شد. همچنین او اعتقاد دارد که کنسول‌های آنها و رقیبشان یعنی PS5 بسیار زودتر از آنکه آنها بتوانند نیاز‌های بازار را تامین کنند،‌ توسط پیش‌خریدکنندگان از قفسه‌های فروشگاه‌ها بیرون کشیده خواهد شد.

با در نظر گرفتن تفاوت در کارایی Xbox series S و Xbox series X، اسپنسر گفت که نظرات برخی‌ توسعه دهندگان و نگرانی آنها در مورد کاهش مقدار رم در کنسول ضعیف‌تر را درک می‌کند اما بازار PC ثابت می‌کند که چگونه یک بازی می‌تواند نسبت به محدوده وسیعی از پیکربندی‌ها منعطف ظاهر شود. او اشاره کرد که حتی گاهی اوقات Xbox Series S به دلیل کاهش حجم و وضوح منابع مورد استفاده در بازی‌ها، می‌تواند بازی‌ها را سریع‌تر بارگزاری کند.

XBOX Series S قصد رقابت جدی با Nintendo Switch دارد

همچنین طبق دیگر مصاحبه‌های پخش‌شده اینطور به نظر می‌رسد کنسول Series S با قیمت استثنایی خود قصد تصاحب بازار Nintendo Switch را دارد. برند Xbox سابقه خوبی در جذب نظر بازی‌بازان ژاپنی به سمت کنسول‌های خود ندارد و حال به نظر می‌رسد که در دراز مدت،‌ گزینه مناسبی در اختیار آنها خواهد بود. باید منتظر بود و دید که آیا کاهش قیمت و کارایی کنسول ضعیف‌تر تاثیر منفی باقی خواهد گذاشت یا خلاف این قضیه اثبات می‌شود.

کنسول‌های Xbox Series X و Xbox Series S در تاریخ ۱۲ آبان‌ماه به ترتیب با قیمت‌های 499 و 299 دلار عرضه خواهند شد.

 

آخرین اخبار بازی های ویدیویی و گیم را از رسانه پلی مگ دنبال کنید!

نظر شما نسبت به پیش بینی یا ادعای فیل اسپنسر چیست؟
آیا مایکروسافت با کنسول اکس باکس سری اکس و سری اس می تواند سونی و کنسول پلی استیشن 5 را به زانو در بیاورد؟!

منبع: سایت پلی مگ

2 دیدگاه
  1. mahdi می گوید

    سری s به خاطر قیمتش شاید اونم تو تعداد فروش نه قیمت ولی سری x عمرا نمیتونه با ps5 رقابت کنه

    1. مهدی ملکی می گوید

      نسل هفتم مایکروسافت نشون داد که با سیاست‌های درست خودش میتونه رقیبی مثل سونی رو هم با مشکل مواجه کنه. هر چیزی ممکنه اما مهم ترین مورد، نتیجه این رقابته که به نفع ما تموم میشه.

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نمی شود