پایان کار بازی PUBG Lite ؛ سرور های پابجی لایت خاموش می شوند

1 411

نگاهی به اهداف و برنامه های سازندگان بازی پابجی لایت در زمان عرضه

یک زمان که تعداد بازی های بتل رویال از انگشتان دست بیشتر نمیشد، جنگ برترین عنوان بتل رویال، بین بازی فورتنایت و پابجی بود و حالا کاری به این موضوع که پابجی به دلیل سیاست های اشتباه سازندگان آن از دور رقابت خارج شده است ندارم.

در اوایل سال 2019، استودیو کرافتون (Krafton) با هدف اجرای بازی PUBG روی سیستم های ضعیف، به طور کاملا رایگان، نسخه لایت (Lite) را توسعه داد و منتشر کرد. با وجود اینکه دسترسی به بازی فقط روی چند کشور آزاد بود، اما با استقبال بسیار خوبی روبرو شد.

در ادامه قصد داریم به بررسی دلایل نابودی بازی پابجی لایت و مقصران اصلی آن بپردازیم.

بررسی دلایل نابودی PUBG Lite

1- عدم خارج شدن از حالت بتا و انتشار بازی به صورت جهانی

اینکه پابجی لایت دو سال از زمان عرضه هنوز روی حالت بتا قرار قرار دارد و هنوز که هنوزه فقط در برخی از کشورهای مهم قابل بازی نیست، به هیچ عنوان یک موضوع عادی و حرفه ای محسوب نمی شود، مخصوصا مورد دوم، یعنی عدم انتشار بازی به صورت جهانی اصلا قابل درک نیست و اینکه هیچوقت چنین اتفاقی رخ نداد، بیشتر نشان می دهد که سازندگان بازی از انتشار نسخه لایت پشیمان بوده اند.

2- نداشتن برنامه ریزی

بدون شک دلیل اصلی موفقیت و زنده ماندن بازی هایی مثل Call of Duty: Warzone و Fortnite، برنامه ریزی مناسب سازندگان بازی، جهت اضافه کردن محتویات جدید به بازی بوده است. پابجی لایت دو سال قبل با پابجی لایت سال قبل هیچ تفاوتی ندارد و سازندگان بازی حتی به فکر کوچک ترین ایونت ها و اضافه کردن حالت های جدید به بازی نبودند که این نشان می دهد آنها کوچک ترین اهمیتی به بازی نمی دادند.

3- انتشار بازی پابجی نیو استیت (Pubg New State)

مدتی قبل بازی پابجی نیو استیت (Pubg New State) معرفی شد و قرار است در اواخر سال 2021 به طور رسمی برای گوشی های موبایل عرضه شود. توسعه دهنده این بازی نیز، کرافتون، سازنده بازی پابجی لایت (Pubg Lite) است. به نظر می رسد آنها قصد دارند تمرکز ویژه ای روی نسخه جدید بازی پابجی بگذارند و برای همین می خواهند با خاموش کردن سرورهای بازی Pubg Lite، علاوه بر کاهش هزینه ها، همه را به سمت نسخه جدید سوق دهند.

 

 

آخرین اخبار بازی های ویدیویی و گیم را از رسانه پلی مگ دنبال کنید!

نظر شما نسبت به خاموش شدن سرور های بازی PUBG Lite چیست؟

منبع: پلی مگ

1 دیدگاه
  1. حبیب می گوید

    بدبخت پسرخالم چقدر اینو بازی میکرد 🤦‍♂️🤦‍♂️😂😂

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نمی شود