نگاهی به پتانسیل های کنسول پلی استیشن 5 (PS5) در میزان فروش

0 211

پتانسیل فروش پلی استیشن 5

کنسول PlayStation 5 یا PS5 پتانسیل این را دارد که نسبت به کنسول PS4 فروش قابل‌توجه‌تری داشته باشد و به یکی از پرفروش‌ترین و بزرگ‌ترین کنسول بازی در تاریخ سونی تبدیل شود. کریستوفر درینگ (Christopher Dring)، ناشر GamesIndustry.bix در چند توئیت می‌گوید که از ارقام فروش این کنسول در بعضی از بازارها این را می‌توان مشاهده کرد که کنسول پلی استیشن 5 روی ریل شکستن رکورد فروش است.

تعداد فروش PS5

اگر ارقام فروش کنسول PS5 را در بعضی از بازارها دیده باشید، می‌توانید بگویید که PS5 نسبت به کنسول قبلی PS4 فروش بیشتری داشته است. کنسول اکس‌باکس هم قبلاً اعلام کرده که کنسول سری S/X نسبت به کنسول Xbox One فروش بیشتری داشته است. فکر کنم فروش دقیق این کنسول‌ها را می‌توانیم در 22 نوامبر 2020 (2 آذر) اعلام کنیم.

محدودیت‌ها و پرفروش‌ترین کنسول

درینگ در پاسخ به این سوال که چرا سونی نتوانسته تقاضاهای فروش و عرضه پلی استیشن 5 را ادامه دهد، گفت که ممکن است تولید و توزیع کنسول PS5 با محدودیت‌های سختی روبرو شده باشد و احتمالاً هم سونی در مورد اینکه چه تعداد از مردم می‌خواهند کنسول جدید PS5 را بخرند، تخمین درستی نزده بود. او همچنین گفت که با وجود تمام محدودیت‌ها، کنسول PS5 می‌تواند بیشترین فروش را در تاریخ داشته باشد.

PS4 یا PS5

هنوز تعداد دقیق فروش کنسول PS5 تایید نشده، اما درینگ می‌گوید که به نظر می‌رسد که فروش دقیق این کنسول در بعضی از بازارها بیشتر از کنسول PS4 باشد. همه ما می‌دانیم که کنسول PS5 چندین برابر بیشتر از کنسول Xbox Series X در بازار ژاپن به فروش رسیده، اما این فروش از طرفی نسبت به کنسول PS4 کمتر است. شرایط کنونی کمی متفاوت است.

ادعای سونی یا مایکروسافت

از طرفی مایکروسافت را می‌بینیم که به خاطر فروش موفقیت‌آمیزش، به خصوص در بریتانیا به خود می‌بالد و ادعا می‌کند که کنسول سری اکس پرفروش‌ترین کنسول در تاریخ Xbox است. فیل اسپنسر (Phil Spencer) نمی‌خواهد توجه‌اش از بازیکنان منحرف شود، برای همین شرکت مایکروسافت احتمال ندارد جزئیات بیشتری از فروش کنسول را منتشر کند. باید دید که آیا رقیب مایکروسافت، یعنی شرکت سونی جزئیات بیشتری از کنسول پلی استیشن 5 را منتشر می‌کند یا نه، اما اگر توئیت‌های درینگ درست باشد، تصور می‌کنیم که این کمپانی به دنبال جشن گرفتن موفقیت‌های آینده‌اش باشد.

اگر قصد خرید کنسول پلی استیشن 5 را دارید و از نقاط قوت و ضعف این کنسول اطلاع ندارید، حتما مقاله «نقد و بررسی کنسول پلی استیشن 5 (PS5)» سایت پلی مگ را مطالعه فرمایید.

 

آخرین اخبار بازی های ویدیویی و گیم را از رسانه پلی مگ دنبال کنید!

به نظر شما کنسول پلی استیشن 5 می تواند تبدیل به پرفروش ترین کنسول تاریخ شود؟

منبع: سایت پلی مگ

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نمی شود