مقایسه قیمت PS5 و XBOX Series X | قیمت ها در ایران و جهان چطور خواهند بود؟

قیمت رسمی و اعلام شده کنسول های پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس

1 2,151

قیمت دو کنسول اکس باکس سری اکس و پلی استیشن 5 در ایران

همانطور که در جریان هستید، مدتی قبل تر از رونمایی از کنسول پی اس فایو (PS5)، کنسول اکس باکس سری اکس (XBOX Series X) معرفی شد. متاسفانه کشور ما به معنای واقعی کلمه در وضع افتضاحی از لحاظ اقتصادی به سر می برد و متاسفانه مردم در امرار معاش خود مانده اند. علاقه ای به حاشیه بردن این موضوع ندارم، اما متاسفانه این وضعیت باعث شده است تا جامعه گیمر نگرانی زیادی را راجع به قیمت دو کنسول اکس باکس سری اکس و پلی استیشن 5 در ایران داشته باشند که این موضوع کاملا منطقی و به حق است.

امروز در سایت پلی مگ می خواهیم به بررسی مقایسه قیمت PS5 و XBOX Series X بپردازیم که احتمالا درست از آب در بیاید.

مقایسه قیمت PS5 و XBOX Series X | از 0 تا 100

تمامی صحبت های منتشر شده راجع به قیمت این دو کنسول در ایران دروغ است

بعد از معرفی رسمی کنسول پلی استیشن 5 (PS5) و رونمایی از آن، توییت ها و صحبت های پیرامون قیمت این کنسول و رقیب بسیار داغ تر از روزها و ماه های گذشته شد. به طور مثال عکسی در فضای مجازی منتشر شده است که فردی ادعا می کند یکی از مغازه داران علاءالدین است و می گوید زمانی که پی اس فایو وارد بازار شود، خیلی بین 30 الی 40 میلیون تومان خواهد داشت.

قیمت در زمان عرضه به خصوص در ایران، بالا خواهد بود اما …

من هم مثل همه شما توقع قیمت های عجیب و باورنکردنی را دارم اما حقیقت اینجاست خیلی از صحبت هایی که در شبکه های اجتماعی توسط خیلی از به ظاهر مغازه داران و فعالان این حوزه منتشر می شود، به منظور آماده کردن اذهان برای فروش این کنسول ها با قیمت های نجومی است.

اگر اوضاع به همین شکل پیش برود، متاسفانه باید پذیرف که خرید یکی از کنسول های نسل نهمی محال است
اگر اوضاع به همین شکل پیش برود، متاسفانه باید پذیرف که خرید یکی از کنسول های نسل نهمی محال است

رسانه های مطرح حوزه صنعت بازی های ویدیویی درباره قیمت پلی استیشن 5 و اکس باکس سری اکس چه می گویند؟

بهتر است کمی قضیه را به سمت تخصصی و پیشبینی های موجود ببریم. خیلی از رسانه ها و منتقدان معروف جهانی حوزه گیم معتقدند این دو کنسول نسبت به نسل هشتم تفاوت زیادی از لحاظ قیمت نخواهند داشت و با توجه به رقابت حساس دو کمپانی سونی (Sony) و مایکروسافت (Microsoft)، بدون شک نحوه قیمت گذاری می تواند عامل موفقیت، حداقل در شروع نسل نهم باشد.

از اینها که بگذریم، گفته می شود قیمت کنسول دیسک خور پلی استیشن 5 حدود 599 دلار و نسخه دیجیتالی (فاقد دیسک) 499 دلار خواهد بود. یکی از عجیب ترین توییت هایی که امروز، راجع به قیمت اکس باکس سری اکس خواندم، این بود که ممکن است این کنسول تنها با قیمت 400 دلار در بازار جهانی عرضه شود. البته خوب می دانیم که این قیمت در ایران پتانسیل 4-5 برابر بیشتر را دارد.

تا زمان رسمی شدن قیمت واقعی کنسول PS5 و XBOX Series X همه اخبار راجع به قیمت را در حد یک شایعه بدانید.

آخرین اخبار بازی های ویدیویی و گیم را از رسانه پلی مگ دنبال کنید!

با توجه به وضع عجیب و دردناک اقتصاد کشور عزیزمان ایران، آیا امیدی به خرید و تجربه بازی های کنسول نسل نهمی پلی استیشن 5 و یا حتی اکس باکس سری اکس دارید؟!

منبع: پلی مگ

1 دیدگاه
  1. صدرا ابراهیمی می گوید

    به نظر من میتونیم ایکس باکس بخریم با اینکه مطمئنم 400 دلار نیست اگه حاضرین 10 میلیون بیشتر ازین نمیشه ایکس باکس سریز ایکس

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نمی شود