چطور تبدیل به گیمر بهتری شویم؟ [12 قدم تا حرفه ای شدن در بازی های ویدیویی]

10 1,319

مهم نیست قصد شما از این کار چه باشد، اگر میخواهید مهارت خودتان را برای شروع یک کانال گیمینگ در یوتوب بالا ببرید و یا میخواهید در یک تورنومنت شرکت کنید یا حتی میخواهید مهارت خود را به دوستانتان نشان دهید و آنها را تحت تاثیر قرار دهید. این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا مهارتتان در بازی کردن را بالا ببرید.

1- استفاده از تنظیمات و تجهیزات مناسب گیمینگ

خیلی وقت ها پیش میاید که یک گیمر باختش در یک بازی را گردن دسته بازی یا موس بیندازد، پس اگر میخواهید گیمر بهتری باشید، مطمئن شوید که نمی توانید تجهیزاتی که استفاده میکنید را دلیل باخت تان بدانید.

داشتن تجهیزات گیمینگ مناسب می تواند شما را تبدیل به گیمر حرفه ای کند
داشتن تجهیزات گیمینگ مناسب می تواند شما را تبدیل به گیمر حرفه ای کند

انتخاب تنظیمات مناسب

قبل از اینکه ساعت ها وقت صرف تمرین در یک بازی کنید، باید مطمئن شوید که از تنظیمات مناسبی استفاده میکنید تا مجبور نباشید دوباره شروع به عادت کردن به تنظیمات و یادگیری مجدد چیزی کنید.

وبسایت هایی مثل prosettings.net به شما میگویند که گیمر های حرفه ای در بازی های مختلف از چه تنظیماتی استفاده میکنند. اولین چیزی که باید به آن توجه کنید میزان حساسیت و دقت موس و یا دسته بازی شما است.

اگر در حال بازی کردن بازی ای باشید که به نشانه گیری دقیقی نیاز دارد پس حساسیت پایین تر اجازه دقت بیشتری در شلیک میدهد. اما اگر بازی شما به جا به جایی ها و درگیری های نزدیک زیادی احتیاج دارد، حساسیت بالاتر به شما کمک میکند تا سریع تر با حریف تان رو به رو شوید.

انتخاب تجهیزات مناسب

در انتخاب تجهیزات اولین چیزی که باید به آن توجه کنید تاخیر یا latency  است. تاخیر در واقع آن مدتی است که اتفاقات و تغییرات لحظه ای بازی به شما منتقل میشود و میتوانید آنها را ببینید.

تاخیر بالا به این معناست که حریف شما میتواند سریع تر و حتی قبل از اینکه او را ببینید شما را شکست دهد، شما برای برد میتوانید خیلی سریع عمل کنید ولی سرور های بازی اطلاعات ارسالی از طرف شما را دیر دریافت میکنند پس در هر صورت میبازید.

در ادامه دلایل اصلی تاخیر در بازی و ترفند هایی برای به حداقل رساندن آنها را میگوییم.

اینترنت ضعیف

اتصال اینترنت ضعیف میتواند تاثیر به سزایی در تجربه بازی های آنلاین شما داشته باشد. اتصال اینترنت بی سیم یا وای فای میتواند برای بازیکنان غیر حرفه ای کافی باشد اما اگر میخواهید بهترین نتایج را کسب کنید پیشنهاد میکنیم که از اتصال اینترنت با سیم استفاده کنید. این روش کاهش مشهودی در لگ و تاخیر ایجاد میکند.

موس، کیبورد و دسته های بیسیم

عاملی دیگر در تاخیر بازی، نوع دسته، موس یا کیبوردی است که استفاده میشود. گرچه استفاده از وسایل بیسیم راحت تر است اما به سادگی میتوانید تاخیر را با دسته و موس و کیبورد سیم دار کاهش دهید.

تلویزیون و مانیتور

آخرین عامل برای تاخیر در بازی نوع مانیتور است. اندازه بزرگ نمایشگر میتواند لذت بخش باشد اما آنها عامل بزرگی برای لگ در بازی محسوب میشوند. استفاده از یک مانیتور بهینه شده برای بازی خیلی بهتر از یک تلویزیون قدیمی با صفحه تخت است.

استفاده از هدفون های گیمینگ

تجهیزات دیگری که میتواند بر بازی شما تاثیر زیادی داشته باشد، هدفون است. استفاده از هدفون به شما این قابلیت را میدهد که بتوانید صداهای بازی را خیلی واضح بشنوید و سریعتر بفهمید و پیش بینی کنید که دشمن کجاست.

با هدفون شما میتوانید بفهمید که منبع صدا کجاست. بعنوان مثال وقتی کسی از پشت سر به شما نزدیک میشود صدای پای او را خیلی واضح میشنوید و این خیلی میتواند به شما کمک کند.

2- انتخاب بازی مورد علاقه

شکی در این نیست که اگر میخواهید به یک گیمر حرفه ای تبدیل شوید باید بازی ای را بازی کنید که از آن لذت میبرید. حرفه ای شدن در یک بازی به خصوص میتواند در وقت و انرژی شما صرفه جویی کند. انتخاب بازی مورد علاقه تان به شما کمک میکند که به بازی کردن ادامه دهید حتی زمانی که حس و حال بازی کردن نداشته باشید.

علاوه بر لذت بخش بودن بازی انتخابی، فاکتور دیگری که باید به آن توجه کنید هدف بلند مدت شما از بازی کردن آن است.

بدون شک انتخاب بازی مورد علاقه شما باعث می شود تا با اشتیاق و انگیزه بیشتری برای یادگیری و حرفه ای شدن در آن گیم تلاش کنید
بدون شک انتخاب بازی مورد علاقه شما باعث می شود تا با اشتیاق و انگیزه بیشتری برای یادگیری و حرفه ای شدن در آن گیم تلاش کنید

اهداف بلند مدت شما از بازی کردن چیست؟

آیا میخواهید به یک گیمر حرفه ای تبدیل شوید؟ پس باید به دنبال مسابقات و تورنومنت هایی با جایزه بگردید که در آنها شرکت کنید.

آیا میخواهید دوستانتان را تحت تاثیر مهارت خود قرار دهید؟ پس بازی ای که همه آنها بازی میکنند را پیدا کنید تا بتوانید در بازی خودشان شکستشان دهید.

آیا میخواهید یک استریمر شوید؟ پس باید یک بازی جدید و پرطرفدار که همه در حال حاضر به آن علاقه دارند را پیدا کنید.

در آخر با تمرین در بازی ای که انتخاب کردید از خیلی ها بهتر خواهید بود، پس بازی ای که مناسب شرایط شماست و به آن علاقه دارید را انتخاب کنید.

3- وقت گذاشتن و تمرین

اصلی ترین عامل در نرسیدن به اهداف مدیریت زمان بد است. هر کسی با وقت گذاشتن در هر کاری میتواند در آن حرفه ای شود. پس اگر میخواهید به یک گیمر حرفه ای تبدیل شوید، باید برای بازی کردن وقت بگذارید. اما نه فقط اینکه بازی کنید، بلکه جدی و با علاقه بازی کنید.

گیمر هایی که جدی بازی میکنند، به هر تصمیم خود در بازی ها توجه میکنند. در بازی های رقابتی شما باید چند قدمی از حریفتان جلو تر باشید و قبل از تصمیم گیری، خیلی سریع به عواقب آنها فکر کنید.

اما ممکن است که شما روزانه وقتی را صرف انجام یک بازی کنید، اما در بازی اتفاقات تصادفی و ناگهانی میفتد و نمی توانید تصمیمات تان را تحلیل کنید. در این صورت چیز زیادی یاد نمیگیرید، حتی اگر در برخی موارد در بازی پیروز شوید و احتمالا نخواهید فهمید که چه عاملی باعث موفقیت شما در بازی شده است.

پیدا کردن وقت خالی برای تمرکز روی بازی

اگر به هر دلیلی وقت کمی برای بازی کردن دارید، پس پیدا کردن وقت خالی برای بهبود مهارت تان در بازی کردن خیلی سخت میشود. پیشنهاد ما این است که یک برنامه از کار های روزانه تان تهیه کنید تا زمان هایی که هدر میدهید را پیدا کنید. همچنین میتوانید زودتر از خواب بیدار شوید و یا اینکه دیرتر بخوابید یا وقت کمتری را صرف دیدن تلویزیون کنید. به طور خلاصه میتوانید هر کار غیرضروری را از برنامه تان حذف کنید تا بتوانید زمان بیشتری را به بازی کردن اختصاص دهید.

پس اگر درباره بازی کردن و بهتر شدن در آن جدی هستید، مطمئنا راهی برای اضافه کردن آن به برنامه تان پیدا میکنید.

4- افزایش سرعت ذهن

 یک ذهن تند و تیز، مهارتی کلیدی در بازی های ویدیویی است. توانایی فکر کردن سریع و خلاقانه میتواند حریف هایتان را سوپرایز کند و آنها را شکست دهید. در ادامه چندین راه برای افزایش و بهبود این مهارت را میخوانید.

سعی کنید روی سرعت ذهن و عکس العمل خود کار کنید تا در گیم ها سریع شوید
سعی کنید روی سرعت ذهن و عکس العمل خود کار کنید تا در گیم ها سریع شوید

افزایش فعالیت های ذهنی

شاید بعضی اوقات شده که بخواهید استراحت کنید و یا کاری را انجام بدید که نیازی به فکر کردن نداشته باشد. البته استراحت کردن و خالی کردن ذهن هیچ ایرادی ندارد اما اگر خیلی این کار را انجام دهید، برگشتن به روال عادی و حل کردن مشکلاتی که پیش میاید برایتان سخت میشود.

رایج ترین این کار ها، تماشای تلویزیون یا یوتوب، گوشی همراه و اینترنت گردی، غذا خوردن و … هستند.

حل پازل و معما

مغز شما دقیقا مثل عضلات شماست. وقتی به آن تمرین میدهید، قوی تر میشود. یکی از بهترین راه ها برای تمرین دادن به مغز، حل کردن پازل و معماست. اپلیکیشن های زیادی وجود دارند که تمرین های ذهنی کوتاه به کاربران ارئه میدهند.

یادگیری یک ساز موسیقی

یادگیری یک ساز موسیقی تمرینی عالی برای گیمر هاست، زیرا که این کار مغز و بدن شما را به صورت همزمان درگیر میکند. اگر به این کار علاقمند هستید، به شما پیشنهاد میکنیم که سازی را انتخاب کنید که انگشت ها و روان شما را درگیر میکنند، بعنوان مثال پیانو و گیتار.

GPS تان را خاموش کنید

رانندگی و جا به جایی با GPS خیلی راحت است، اما این کار فکر کردن را کاهش میدهد. پس سعی کنید با فکر کردن و درگیر کردن ذهن خود راه را پیدا کنید.

5- بهبود سرعت عمل

بازی های ویدیویی بار ها ثابت کرده اند که میتوانند سرعت عمل گیمر را به واسطه جا به جایی ها و پاسخ های سریعی که نیاز دارد افزایش دهد. پس افزایش و بهبود سرعت عمل، شما را به گیمر بهتری تبدیل میکند.

اما اگر در بازی کردن سرعت عمل بالایی ندارید، در ادامه ترفند هایی قرار دادیم که میتوانند به شما کمک خوبی در این زمینه کنند.

ورزش کنید

تمرین و شرکت در یک ورزش میتواند کمک بسیار خوبی به عکس العمل هایتان کند. بعضی از ورزش ها مثل تنیس، بسکتبال و فوتبال، نیازمند رفلکس و سرعت عمل بالایی هستند، پس تمرین خوبی برای بهبود سرعت عمل محسوب میشوند.

موسیقی

یاد گرفتن یک ساز موسیقی علاوه بر سرعت ذهنی، عکس العمل های فیزیکی تان را نیز بهبود میبخشد. نواختن موسیقی نیازمند حرکات دقیق و سریع است و میتواند به بازی کردن شما کمک کند.

انجام بازی های پرتعداد

یکی دیگر از راه های افزایش سرعت عمل، انجام تعداد زیادی بازی است. با این کار علاوه بر سرعت عمل، حافظه ماهیچه هایتان را نیز توسعه میدهید. این حافظه به شما کمک میکند تا دیگر دسته بازی یا کیبورد و موس را حس نکنید و تمرکز و انرژی بیشتری را روی بازی بگذارید و فشردن دکمه ها را به ماهیچه های دستتان بسپارید.

6- بهبود توانایی های فکری و تصمیم گیری

قدرت تصمیم گیری در شرایط فوری در بازی کردن و حتی در واقعیت به شما کمک میکند تا اطلاعات را به سرعت بررسی و آنالیز کنید و تصمیمی آگاهانه بگیرید.

در برخی مواقع هنگام بازی کردن شما باید به غرایز و تجارب خود تکیه کنید، اما مواقعی هستند که باید بهترین راه حل را برای حل یک مشکل پیدا کنید.

در تصمیم گیری های فوری، باید از فرضیه ها دوری کنید. شما در تصمیم گیری های فوری باید گزینه های موجود را از زوایای مختلف بررسی کنید و بدانید که واضح ترین انتخاب همیشه بهترین انتخاب نیست.

 

7- با گیمر های حرفه ای بازی کنید

یکی از سریع راه های پیشرفت در گیم، بازی کردن با گیمر های حرفه ای و بررسی آنهاست. به هر بازی ای که علاقه داشته باشید، مطمئنا صد ها ساعت گیمپلی از آن در یوتوب برای تماشا وجود دارد. این روش برای مواقعی که کامپیوتر در دسترس تان نیست یا مسافرت هستید روش خیلی خوبی است.

گیمر های مشهور را دنبال کنید و از آنها یاد بگیرید. همچنین میتوانید بازی بازیکن های دیگر به صورت آنلاین بازی کنید و افراد حرفه ای را برای رقابت پیدا کنید. شرکت در تورنومنت ها و مسابقات گیمینگ نیز راه خوبی برای حفظ انگیزه و امتحان کردن مهارت هایتان است.

8- فراگیری استراتژی های بازی

یک استراتژی خوب، به شما کمک میکند تا به جای سخت کوشی، هوشمندانه عمل کنید. اگر میخواهید توانایی هایتان را بهتر کنید، استراتژی های بازی را یاد بگیرید. قابلیت ها و کارایی ابزار های درون بازی را یاد بگیرید تا بتوانید از آنها خلاقانه استفاده کنید.

همانطور که در نکته قبلی ذکر شد، شما با تماشای بازی گیمر های حرفه ای چیز های زیادی یاد میگیرید، زیرا ممکن است از استراتژی ها و سیستم هایی استفاده کنند که شما حتی متوجه آنها هم نشدید. ویدیو هایشان را در وقت آزاد تماشا کنید تا برای تاکتیک های خود ایده پیدا کنید.

بسیاری از بازی ها راهنما هایی دارند که ممکن است شامل اطلاعات مهم و سودمندی باشند. آنها را بخوانید، حتی اگر نکته مهمی درباره استراتژی بازی نداشته باشند نیز به شما کمک میکنند تا درک بهتری از بازی داشته باشید.

هر بازی سبک و سیاق خود را دارد؛ برای حرفه ای شدن در یک بازی و تبدیل شدن به یک گیمر حرفه ای، نکات و ترفندهای کلیدی آن گیم را بیاموزید
هر بازی سبک و سیاق خود را دارد؛ برای حرفه ای شدن در یک بازی و تبدیل شدن به یک گیمر حرفه ای، نکات و ترفندهای کلیدی آن گیم را بیاموزید

9- بازپخش بازی های قبلی تان را تمشا کنید

اگر زمانی رسید که احساس کردید مهارت تان در بازی بهتر شده است، شروع به دیدن بازپخش بازی هایتان کنید تا نقاط ضعف تان را پیدا و رفع کنید. بعد از پیدا کردن نقاط ضعف، میتوانید شروع به توجه کردن و بهبود آنها کنید. آنقدر این کار را تکرار کنید تا دیگر هیچکس حریف شما نشود!

10- احساسات تان را کنترل کنید

اگر تمام توان تان را روی یک مسابقه بگذارید، کنترل احساسات خیلی سخت میشود. فرقی ندارد اگر ببرید یا ببازید، هر گیمر حرفه ای باید واکنش اش نسبت به نتایج مسابقات را کنترل کند.

اگر به خاطر باختن در بازی آرامش خود را از دست میدهید، راهی برای آرام کردن خود پیدا کنید. استراحت کنید، خودتان را مشغول سرگرمی دیگری کنید، به بیرون بروید و کمی هوا بخورید و یا بازی دیگری را بازی کنید. پس از اینکه آرامش تان را دوباره بدست آوردید به بازی برگردید و دوباره تلاش کنید.

11- ارتباط برقرار کردن را یاد بگیرید

برقراری ارتباط و معاشرت با بازیکن های دیگر یک عنصر بسیار حیاتی در بازی های آنلاین است. مهاجرت از تنهایی بازی کردن به بازی های آنلاین، جایی که شما عضو یک تیم میشوید، تغییر بزرگی برای برخی افراد محسوب میشود.

شما باید نیاز هایی که تیم تان نیاز دارد را برطرف کنید تا تبدیل به یک عضو موثر شوید، همچنین باید تصمیماتی را بگیرید که به نفع همه هم تیمی هایتان باشد. بسیاری از تیم های موفق گیمینگ یاد گرفته اند که از منافع خودشان صرف نظر کنند و با هم پیروز شوند و یا شکست بخورند.

12- مراقب سلامتی خود باشید

سلامتی موضوع کم اهمیتی نیست. به همین خاطر گیمر های حرفه ای همیشه سعی میکنند بدن شان را سالم نگه دارند و ورزش کنند. خواب کافی، ورزش و رژیم متعادل به شما کمک میکند تا در بهترین عملکرد را داشته باشید.

اگر این کار ها را انجام دهید، انرژی بیشتری خواهید داشت، عملکرد ذهنی بهتری خواهید داشت و کمتر دچار بیماری و ضعف های جسمی میشوید. در نتیجه هنگام بازی کردن سرحال تر خواهید بود.

همچنین به یاد داشته باشید که قرارگیری مانیتور یا تلویزیون در یک فاصله مناسب از چشم ها به سلامتی آنها کمک خواهد کرد. سرمایه گذاری روی یک صندلی خوب نیز بسیار ضروری است. صندلی ای که بعد از ساعت ها بازی کردن به بدن شما آسیب نزند.

 

آیا شما یک گیمر هستید؟ بخش «آموزش کسب درآمد از گیم» را از دست ندهید (کلیک کنید)

 

 

آموزش و ترفند بازی ها را در پلی مگ دنبال کنید:

شما چه راه های برای تبدیل شدن به یک گیمر حرفه ای می شناسید؟
با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: سایت پلی مگ

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
10 دیدگاه
 1. reza می گوید

  سلام خسته نباشید
  من بازی فورتنایت رو روی ps4 بازی میکردم ولی الان به دلایلی مجبورم با pc بازی کنم .
  اما بیلد کردن برام یکم سخته و خیلی هم وارد نیستم با کیبورد و ماوس ، حالا دو تا سوال داشتم ازتون :
  1 . وقتی که میخوام بیلد کنم یک بار باید نوع بیلد رو انتخاب کنم و یک بار باید کلیک راست رو بزنم برای بیلد کردن تا تازه بخوام یک دیوار یا چیزی بیلد کنم و توی فایت خیلی تاثیر داره ، نمیدونید میشه این حالت رو خاموش کرد یا نه؟ که وقتی یک دکمه رو میزنم همون موقع بیلد کنه؟
  ۲. بنظرتون با کنترلر میشه بهتر بازی کرد یا کیبورد و با کدومشون در کل میشه بیشتر پیشرفت کرد؟

  1. admin می گوید

   سلام؛ توی یکی از مقالات فورتنایت پاسختون رو دادم

  2. Wrench1300 می گوید

   سلام دوست عزیز صد درصد شما در کیبورد پیشرفت خیلی بیشتری خواهی داشت و کیبورد برای کسی که کنسول مین هستش سخت تره و برای کسی که پی سی مین هست کنسول سخت تره ولی با دسته پیشرفت شما یک حد محدودی دارد شما تو هر گیمی سرچ کنی بهترین پلیر فلان گیم همشون پی سی ان خب چرا شما وقتی به یه سطح بالای تو دسته برسی دیگه خیلی سخت میشه پیرفت کرد ولی تو پیسی اگه شما پلیر یک فورتنایت هم باشی بازم جای پیشرفت داری نمیخوام بگه با دسته نمیشه ولی خیلی سخته کسی تاحالا نتونسته تو یک گیم با دسته نفر اول باشه در مقابل موس کیبورد مثال nicewigg یک پلیری که تو پیسی بازی میکنه ولی با دسته رنکشم بالاس بازیم خشلی خوبه و تو مسابقات کنسول با اختلاف 20 خورده ای کیل اول شد تو پیسی هم رتبه اورد ولی اول نشده

  3. wrench می گوید

   نمیخوام از خودم تعریف کنم من کارت گرافیگم 1 سال 4 ماهه پیش سوخت و من قبل از سخوتن کارت گرافیکم تو رینبو سیکس سیج با اف پی اس 60 تا 90 رنک Plat بازی میکردم و بعد از سوختن کارت گرافیگم بازی میومد بالا ولی با 15 تا 20 اف پی اس با اون وضع اف پی اس خیلی سعی کردم بازی کنم نتونستم نا امید شدم ولی بعد چند هفته برگشتم دوباره تو ویتیوب کلی ویدیو How to boost fps in Rianbow اینا دیدم خیلی همه را هارو انجام دادم اف پی اسم شده 30 تا 25 رنک gold 1 دارم بازی میکنم درست مثل قدیم نیستم ولی خیلی پیشرفت کردم من اولا که کارت گرافیگم سوخته بود بازیم از یک Bronze بد تر شده بود ولی با resolution 800*600 و render scaling 25 دارم بازی میکنم رنک gold 1 این نشون دهنده ی تلاش کوشش منه خواستن توانستن است دوست عزیز هیچوقت نا امید نشو هیچوقت من رفیقی داشتم که با اف پی اس 20 لبتاب نیمسوز Rank Diamond بازی میکرد اگر نمیدونید این رنک ها چی هستن و سطح پیلیشون چیه فقط 10 دقیقه برید تو یوتیوب بزنید game play diamond R6rank و Gold و Bronzeاین 3 تا رنکو سرجچ کنید اون وقت میفهمید من چقدر تلاش کردم و میگم هنوز من خیلی جای پیشرفت دارم اصلا برام مهم نیست اف پی اسم 25 من میگم میتونم یعنی میتونم فقط کافیه تلاش کنم همین شما هم تلاش کنید با اف پی اس 20 30 پینگ 180 وضیعت خودم یعنی میتونی پیشرفت کنی من خودم زیاد فوتنایت باز نیستم چون سیستمش نسبت به پابجی و ایپکس کمتر فقط دارم بازی میکنم و توش سعضی کردم بازی قویمو کنم فقت یه هفته زمان برد تا رسیدم به اون رفیقم که 6 7 سیزن داره بازی میکنه تو یوتیوب بزن Best Aim training Maps fortnite برای تمیرن ایمتون مپ های مورد نظر انتخاب کنید بازی کنید برای بیلد هم سرچ کنید Best build traning map fortnite

 2. reza می گوید

  سلام دوباره . خیلی ممنون
  فقط من کل ستینگ رو زیر و رو کردم و ستینگی راجع این موضوع ندیدم!
  میشه راهنمایی کنید توی کدوم بخش هستش؟

  1. admin می گوید

   با کنترلر یا کیبورد؟

 3. reza می گوید

  کیبورد دیگه . البته فرق نداره ستینگشون

  1. admin می گوید

   بخش انجام دادنشون فرق داره
   توی پی سی به Setting و تب دوم و بخش Building برید و Turbo Building رو On کنید

 4. حسین می گوید

  سلام خیلی ممنونم از زحمت های شما
  می خواستم ببینم می شه با هدفون استریماستریمد با حتما باید هدست باشه
  ممنون میشم جواب دهید

  1. admin می گوید

   سلام
   اگر صدا ضبط میکنید هدست اما اگر میکروفون به صورت مجزا دارید یا قصد تهیه دارید، میکروفون خوب تهیه کنید بهتر هست

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نمی شود