معرفی 20 بازی برتر PS4 | بهترین بازی های انحصاری کنسول پلی استیشن 4

برترین بازی های کنسول نسل هشتمی پی اس فور

8 15,321

بهترین بازی های انحصاری کنسول پلی استیشن 4 را بشناسید

معرفی 20 بازی برتر PS4: سال 2013 بود که کنسول نسل هشتمی پی اس فور (Playstation 4) به طور رسمی وارد بازارهای جهانی شد و کمپانی سونی (Sony) تا به امروز از لحاظ فروش خود کنسول و بازی های ویدیویی آن بسیار عالی عمل کرده است؛ بدون شک اصلی ترین دلیل موفقیت و برتری این کنسول نسبت به رقیب خود، یعنی اکس باکس وان (XBOX ONE) و کمپانی مایکروسافت (Microsoft)، وجود بازی های انحصاری بهتر و بیشتر بوده است؛ بدون شک هیچ کس نمی تواند از بازی های انحصاری کنسول پلی استیشن 4، یعنی God of War، The Last of Us و یا Uncharted بگذرد.

همچنین لازم به ذکر است در صورتی که شما قصد خرید یکی از کنسول های نسل هشتمی پلی استیشن 4 و یا اکس باکس وان را دارید، این مقاله می تواند به شما دید خوبی نسبت به کنسول PS4 دهد تا بتوانید در خرید خود دقت بیشتری به خرج دهید و با بازی های انحصاری این کنسول نیز آشنا شوید.

امروز در سایت پلی مگ قصد داریم به معرفی بهترین بازی های انحصاری کنسول پلی استیشن 4 بپردازیم.

معرفی 20 بازی برتر PS4

در این مقاله سعی کرده ایم تا بازی های انحصاری که از دید گیمرها و منتقدان توانسته اند به موفقیت برسند را معرفی کنیم؛ همچنین امکان دارد خیلی از بازی ها در این لیست حضور نداشته باشند، چرا که ما فقط به معرفی 20 عدد از بازی های معروف این شرکت و کنسول نسل هشتمی پرداخته ایم.

*همچنین عددهای کنار نام بازی ها به معنی رتبه اختصاص داده شده آنها در این مقاله نیست*

معرفی 20 بازی برتر PS4 از سال 2013 تاکنون
معرفی 20 بازی برتر PS4 از سال 2013 تاکنون

لیست برترین بازی های پی اس فور

20- The Last of Us Part II

The Last of Us 2 یکی دیگر از بازی انحصاری پلی استیشن 4
The Last of Us 2 یکی دیگر از بازی انحصاری پلی استیشن 4

بعد از تاریخی شدن موفقیت های نسخه اول این بازی، ناتی داگ (Naughty Dog) به فکر ساخت نسخه دوم نیز افتاد و از زمانی که خبر ساخت نسخه دوم تایید شد، هایپ گیمرهای کنسول PS4 چندین برابر شد و چندین سال انتظار برای نسخه جدید کشیدند. تا اینکه در سال 2020 عرضه شد و متای فوق العاده 94 از 100 را کسب کرد، اما جالب است بدانید در عرض چند ساعت یوزراسکور (امتیازی که گیمرها به بازی می دهند) وحشتناکی را کسب کرد که توانست رکورد تبدیل شدن به منفورترین بازی تاریخ در کمترین زمان ممکن را از آن خود کند؛ البته نمرات منفی طرفداران مایکروسافت و XBOX ONE و علی الخصوص اسپویل شدن داستان بازی پیش از عرضه رسمی را نمی توان در این امر نادیده گرفت.

به طور کلی بازی The Last of Us Part II از لحاظ داستان، گیم پلی و گرافیک یک بازی تقریبا بی نقص است که آن را علاوه بر اینکه جزو بهترین بازی های انحصاری کنسول پلی استیشن 4 تبدیل می کند، به برترین بازی های تاریخ ویدیویی نیز تبدیل می کند.

19- Infamous Second Son

Infamous Second Son از اولین بازی های انحصاری کنسول پلی استیشن 4
Infamous Second Son از اولین بازی های انحصاری کنسول پلی استیشن 4

تا پیش از عرضه کنسول پی اس 4 و یا حتی پی اس 3، استودیو ساکرپانچ (Sucker Punch) و بازی های انحصاری سونی، با مجموعه اینفیمس (Infamous) شناخته می شد؛ بازی Infamous Second Son جزو اولین بازی های انحصاری نسل هشتم نیز محسوب می شود و با تکیه بر المان های اصلی این مجموعه و ارائه یک داستان متوسط و علی الخصوص گیم پلی آزادانه و دیوانه کننده، توانست امتیاز 80 از 100 را در زمان خود دریافت کند؛ اگر چه 7 سال از عرضه بازی گذشته است و کاملا فراموش شده است، اما هنوز هم ارزش تجربه کردن را دارد و درحال حاضر با انتشار بازی های موفق بسیار زیاد در نسل هشتم، یک بازی کاملا متوسط محسوب می شود.

با توجه به استقبالی که در زمان عرضه این نسخه شد، می توان آن را در لیست بهترین بازی های انحصاری کنسول پلی استیشن 4 قرار داد.

18- Driveclub

بازی Driveclub اولین و برترین بازی ریسینگ انحصاری PS4
بازی Driveclub اولین و برترین بازی ریسینگ انحصاری PS4

بازی درایوکلاب به عنوان رقیب جدی سری فورزا (انحصاری مایکروسافت در سبک ریسینگ) توسط کمپانی سونی و توسط استودیو اولوشن معرفی شد، اما در زمان عرضه بازی هیچگاه نتوانست آنطور که سازندگان آن قول داده بودند و انتظار می رفت به موفقیت برسد و توانست نمره متوسط رو به پایین 71 از 100 را کسب کند؛ اگر چه گیم پلی بازی بسیار لذت بخش است و به معنای دیگر اولین بازی انحصاری کنسول پلی استیشن 4 در سبک ریسینگ نیز محسوب می شود. اما واقعا ارزش تجربه کردن را دارد و از لحاظ گرافیکی در سطح قابل قبولی قرار دارد.

با توجه به اینکه Driveclub اولین بازی انحصاری PS4 در سبک Racing محسوب می شود، لیاقت حضور در لیست معرفی 20 بازی برتر PS4 را دارد.

17- Judgments

بازی Judgment یک بازی کاملا یاکوزایی برای پی اس فور
بازی Judgment یک بازی کاملا یاکوزایی برای پی اس فور

در سال 2019 بازی جاجمنت به عنوان اسپین آفی از مجموعه بازی محبوب یاکوزا (Yakuza) توسط سگا (Sega) معرفی شد و توانست با استقبال خوب منتقدین و گیمرهای پلی استیشن فور روبرو شود. این بازی توانست امیاز بسیار خوب 80 از 100 و یوزر اسکور 8.4 از 10 را کسب نماید. جالب است بدانید با وجود اینکه سبک گیم پلی شبیه فرانچایز یاکوزا کنسول پلی استیشن 2 است اما هیچوقت حس بدی بابت این موضوع به شما منتقل نمی شود و اگر از گیمرهای قدیمی باشید، نوستالژی خوبی برایتان زنده می شود.
شایان ذکر است این بازی در ژاپن جریان دارد و به همین دلیل استقبال خوبی از Judgment در کشورهای آسیای شرقی شده است، این را می توان از تعداد فروش آن در کشورهای مختلف به خوبی متوجه شد.

به طور کلی بازی از لحاظ گیم پلی، گرافیک و علی الخصوص داستان در سطح قابل قبولی قرار دارد.

16- Ratchet & Clank

زنده شدن نوستالژی (PS2) با Ratchet & Clank
زنده شدن نوستالژی (PS2) با Ratchet & Clank

احتمالا اگر کنسول پلی استیشن 2 (PS2) را تجربه کرده باشید و یا درحال حاضر داشته باشید، عنوان کلاسیک آن را تجربه کرده اید؛ Ratchet & Clank در آن زمان به موفقیت های بسیار زیادی رسید تا اینکه سونی به طور رسمی از ریمیک و یا تقریبا ریبوت (تغییر سکانس ها و خط داستانی) این عنوان خبر داد و در سال 2016 همزمان با انیمیشن سینمایی خود عرضه شد اما جالب است بدانید فیلم سینمایی آن امتیاز 29 از 100 و بازی ویدیویی آن امتیاز 85 از 100 را کسب کردند.
شاید در نگاه اول این بازی بچگانه به نظر برسد، اما سخت در اشتباهید و در همان چند دقیقه اول عاشق گیم پلی و دنیای فانتزی آن می شوید و جالب است بدانید داستان آن با توجه به سبکی که دارید بسیار فوق العاده و جذاب محسوب می شود، به طوری که دوست دارید تا انتها آن را تجربه کنید.

این بازی مستحق حضور در لیست معرفی 20 بازی برتر PS4 را دارد و لازم به ذکر است نسخه دوم آن برای کنسول پلی استیشن 5 (PS5) نیز به طور انحصاری منتشر خواهد شد.

15- Concrete Genie

بازی Concrete Genie یک عنوان انحصاری برای PS4 اما کاملا ناشناخته
بازی Concrete Genie یک عنوان انحصاری برای PS4 اما کاملا ناشناخته

معمولا همیشه بازی های خلاقانه و یا آنهایی که توسط استودیوهای مستقل (به اصطلاح Indie) ساخته می شوند و پشتوانه بزرگی ندارند، با بی لطفی منتقدان روبرو می شوند، این را می توان در مقایسه متای بازی (75 از 100) با یوزر اسکور (نمره گیمرها) به خوبی متوجه شد. اگر عاشق یک بازی کاملا هنری هستید و همین که داستان بازی ساده باشد و شما را بتواند تا انتها همراهی کند، بدون شک Concrete Genie که یک بازی انحصاری برای کنسول پلی استیشن 4 محسوب می شود، می تواند جزو گزینه ایده آلی باشد.
جالب است بدانید این بازی در سال 2019 برای پی اس فور منتشر شد و علی الخصوص در ایران کمتر کسی نام این بازی را شنیده است و این تا حدودی برمی گردد به سلیقه گیمرهای ایرانی؛ شخصا معتقدم این بازی مناسب گیمرهای خاص است که از جزئیات هنری در بازی های ویدیویی لذت می برند.

14- Gran Turismo Sport

Gran Turismo Sport - یک انحصاری قدیمی برای مجموعه کنسول های پلی استیشن
Gran Turismo Sport – یک انحصاری قدیمی برای مجموعه کنسول های پلی استیشن

جالب است بدانید اولین نسخه گرن توریسمو اسپورت در سال 1997 برای کنسول پلی استیشن 1 منتشر شد و بعد از آن نسخه های زیادی برای کنسول های مختلف Sony منتشر شد؛ شاید این فرانچایز همانند سری فورزا Microsoft محبوب و موفق نباشد، اما شک نکنید تجربه رانندگی در پیست مسابقه با ماشین های کاملا واقعی و شبیه سازی خارق العاده می تواند شما را هیجانزده کند. اگر چه نسخه 2017 این مجموعه برای PS4 نتوانست به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کند و شرکت سازنده وعده های خود را عملی کند، اما شک نکنید علاوه بر اینکه جزو بهترین بازی های انحصاری کنسول پلی استیشن 4 است، جزو بهترین بازی های ریسینگ شبیه سازی نیز است، فقط کافیست چند دقیقه این بازی را تجربه کنید.

توجه داشته باشید در صورتی که علاقمند به مسابقات ورزشی ماشین سواری حرفه ای هستید و خیلی مشتاق به دور زدن در خیابان ها نیستید، Gran Turismo Sport قادر است شما را سرگرم کند و در صورتی که جزو این دسته از گیمرها نیستید، به هیچ عنوان تجربه آن را به شما پیشنهاد نمی کنم.

13- Days Gone

از Days Gone توقع تجربه ای مشابه با The Last of Us را نداشته باشید!
از Days Gone توقع تجربه ای مشابه با The Last of Us را نداشته باشید!

متاسفانه بازی دیز گان هیچوقت آنطور که باید و شاید نتوانست به موفقیت برسد! اشتباه نکنید، بازی دارای داستان خوب، گیم پلی جذاب، لذت موتورسواری فوق العاده و آهنگ سازی خارق العاده است اما متاسفانه یا خوشبختانه با توجه به سال فوق العاده ای که سونی در سال 2018 داشت، انتظارات از این شرکت چندین برابر شده بود و همچنین سازندگان آن قول یک بازی کم نظیر را دادند (تقریبا اینطور هم شد) اما بازی در نهایت بعد از تاخیرهای چندین باره و طولانی Days Gone، این بازی با باگ های فراوان منتشر شد و توانست متای 71 از 100 را کسب کند.

بدون شک مقایسه این بازی با عنوان خارق العاده The Last of Us توسط منتقدان و باگ های بی شمار بعد از تاخیرهای فروان در زمان عرضه بازی، تاثیر بسیار زیادی در پایین شدن نمره این بازی داشته است. اگر چه در همان زمان گفته می شد دست های پشت پرده جهت خراب کردن محبوبیت و انتظارهای این بازی وجود داشته است.

12- The Last Guardian

بازی The Last Guardian - تجربه دو دوست در دنیایی تاریک و عجیب
بازی The Last Guardian – تجربه دو دوست در دنیایی تاریک و عجیب

اگر بازی های بازی ساز معروف ژاپنی، یعنی فومیتو اوئدا را تجربه کرده باشید یا بشناسید، حتما مطلع هستید که بازی های وی، تم مریضی دارند و وی علاقه بسیار زیادی به داستان های افسانه ای در جهانی خلوت دارد. بازی The last Guardian و Shadow of the Colossus هر دو از انحصاری های کنسول پلی استیشن 4 هستند و اگر تصاویر و گیم پلی این دو بازی را در کنار هم قرار دهید، متوجه شباهت بسیار زیاد گیم پلی و دنیای دو بازی به هم می شوید. اما تجربه هر کدام لذت خاصی را به شما منتقل می کند که بدون شک در هیچ بازی دیگری قادر به تجربه آن نخواهید بود.

خیلی از محققان صنعت گیم معتقدند تمامی بازی های فومیتو اوئدا از عمق خاصی برخوردار هستند که هر کسی قادر به درک معنا و مفهوم آنها نیست؛ بدون شک همین ها دلیلی بر این شده است تا بازی The Last Guardian را جزو بهترین بازی های انحصاری کنسول پلی استیشن 4 حساب کنیم.

11- Uncharted: The Lost Legacy

Uncharted: The Lost Legacy با شخصیت و داستان جدید
Uncharted: The Lost Legacy با شخصیت و داستان جدید

آنچارتد لاست لگاسی (میراث گمشده) را می توان به عنوان کامل کننده و نتیجه داستان بازی Uncharted 4 دانست؛ خیلی نمی توانم در رابطه با داستان و شخصیت های آن صحبت کنم، چرا که به طور کلی اسپویل می شود اما در همین حد بدانید که برای اولین بار بعد از چهار نسخه، دیگر شاهد شخصیت نیتن دریک بامزه نخواهیم بود. شاید تم فان و فانتزی این نسخه همانند نسخه های قبلی نباشد، اما سبک روایت داستان، گیم پلی و علی الخصوص گرافیک محیط جنگلی آن دقیقا همانند تمامی نسخه های موفق سری بازی Uncharted عمل می کند و به هیچ عنوان حس نمی کنید که درحال تجربه بازی به غیر از آنچارتد هستید.

شک نکنید بازی Uncharted: The Lost Legacy مستحق حضور در معرفی 20 بازی برتر PS4 است.

10- Dreams

Dreams فراتر از یک بازی انحصاری برای کنسول پلی استیشن 4 است
Dreams فراتر از یک بازی انحصاری برای کنسول پلی استیشن 4 است

Dreams یک بازی انحصاری ساده برای PS4 نیست و چیزی فراتر از این حرف هاست؛ این یک اغراق نیست «Dreams خلاقانه ترین بازی ویدیویی تاریخ است و شما هیچ محدودیتی در این بازی نخواهید داشت». حقیقتا توصیف کردن ویژگی های این بازی توسط کلمات کار بسیار مشکلی است اما در یک جلمه می گویم: «در این بازی چیزی به اسم غیرممکن وجود ندارد و شما قادر خواهید بود تا هر چه که به ذهنتان می رسد را خلق کنید، از خلق یک بازی ویدیویی در سبک اکشن گرفته تا خلق خیابان های لوس سانتوس بازی جی تی ای وی! همینقدر عجیب و خلاقانه»

جالب است بدانید بازی توانسته است نمره 89 از 100 را از سوی منتقدان کسب کند و هرکسی که این بازی را تجربه کرده است، از عجیب بودن آن نیز گفته است.
این بازی علاوه بر اینکه لیاقت حضور در مقاله معرفی 20 بازی برتر PS4 دارد، طبیعتا جزو برترین و خلاقانه ترین بازی های تاریخ هم محسوب می شود.

9- Gravity Rush 2

بازی Gravity Rush 2 - خوراک کسانی که عاشق بازی های هنری هستند
بازی Gravity Rush 2 – خوراک کسانی که عاشق بازی های هنری هستند

اگر نسخه اول را تجربه نکرده اید، به هیچ عنوان تجربه نسخه دوم را پیشنهاد نمی کنم، چرا که این بازی پیچیدگی های خاص خود را دارد و حتما و حتما باید داستان نسخه اول را بدانید؛ Gravity Rush یک بازی خلاقانه و هنری است که داستان بازی در یک شهر خیالی معلق در آسمان در جریان است. شخصیت اصلی بازی دختری است به نام Kat که به طور کلی حافظه خود را از دست داده است و یک سری توانایی های خاص دارد و برای یافتن حقیقت و خاطرات گذشته باید به وی کمک کنید. بازی از لحاظ گرافیک (هنری)، داستان و موسیقی متن در سطح بسیار قابل قبول و خوبی قرار دارد، به طوری که توانسته است نمره بسیار خوب 80 از 100 را کسب کند.

در یک کلام این بازی به درد تمامی گیمرها نمی خورد و اگر به بازی های هنری و خلاقانه علاقه ای ندارید و انگلیسی شما قوی نیست، تجربه Gravity Rush 2 را در کنسول پلی استیشن 4 (PS4) پیشنهاد نمی دهم.

8- Until Dawn

بازی Until Dawn اولین بازی انحصاری پلی استیشن 4 در سبک ترس و وحشت
بازی Until Dawn اولین بازی انحصاری پلی استیشن 4 در سبک ترس و وحشت

تمامی تصورات خود از سبک گیم پلی و داستان های کلیشه ای بازی های ترسناک کنار بگذارید، چرا که آنتیل داون با تمامی آنها فرق دارد؛ این بازی در سال 2015 توانست متای 79 از 100 را از سوی منتقدان کسب کند؛ لازم به ذکر است بازی دیالوگ و تعامل محور است و تک تک دیالوگ ها تاثیر بسزایی در روند و یا حتی پایان بازی دارند و همین باعث می شود تا ارزش تجربه چندین باره بازی بسیار بالا برود. اگر عاشق ترسیدن های یهویی هستید، Until Dawn سعی دارد تا شما را نزدیک به چنین تجربه هایی کند که البته متاسفانه خیلی نتوانسته آنطور که باید و شاید جامپ اسکیرهای خوبی را طراحی کند.

به طور کلی اگر کنسول پلی استیشن 4 دارید، حتما Until Dawn را تجربه کنید.

7- Persona 5 Royal

Persona 5 Royal یک بازی طولانی برای PS4
Persona 5 Royal یک بازی طولانی برای PS4

جالب است بدانید پرسونا 5 در اوایل سال 2020 منتشر شد و توانست امتیاز فوق العاده 93 از 100 را کسب کنید؛ احتمالا اگر با این فرانچایز آشنایی نداشته باشید و درحال حاضر از نمره فوق العاده آن مطلع شده باشید، در گوگل تصاویر آن را سرچ می کنید و در صورتی که متعجب شوید، نشان می دهد که شما علاقه ای به دنیای انیمه ژاپنی ندارید. اگر از طرفداران فرانچایز Persona باشید و حداقل هر چند وقت یکبار به تماشای انیمه بپردازید، شک نکنید که بازی Persona 5 Royal می تواند یک تجربه شیرین و غیرقابل تکرار برای شما باشد. لازم به ذکر است بازی از لحاظ گیم پلی، روایت داستان، موسیقی و سایر المان های گیم پلی تقریبا بدون نقص عمل کرده است و اگر درجه سختی بازی را روی نورمال (Normal) قرار دهید، بیش از 120 ساعت اتمام داستان طول می کشد.

شخصا خیلی با این سبک بازی ها ارتباط برقرار نمی کنم اما دلیل نمی شود تا آن را جزو بهترین بازی های انحصاری کنسول پلی استیشن 4 ندانم.

6- Shadow of Colossus

Shadow of Colossus یک بازی باس فایت محور
Shadow of Colossus یک بازی باس فایت محور

Shadow of Colossus یکی دیگر از عناوین مریض و افسانه ای سازنده بازی The Last Guardian یعنی فومیتو اوئدا است که در سال 2018 معرفی شد و توانست امتیاز 91 از 100 را کسب کند و همین امتیاز به خودی خود گیمرها و دارندگان کنسول PS4 را وادار می کند تا این بازی را تجربه کنند. لازم به ذکر است دنیای بازی بسیار خالی است و در مجموع 16 غول کلوسوس در بازی وجود دارد که باید با هرکدام با شیوه مختص به خودشان مبارزه کنید. شخصا اوایل عرضه وقتی گرافیک هنری را تماشا و موسیقی های جذاب آن را گوش می دادم، بیشتر مشتاق تجربه این بازی می شدم اما وقتی فهمیدم بازی باس فایت محور است کمی دلسرد شدم تا اینکه شخصا خودم آن را تجربه کردم و به جرئت می توانم بگویم همین خالی بودن جهان و داستان بازی را لذت بخش کرده است و اگر غیر از این بود، مطمئن باشید به چنین دست آورد هایی نمی رسید.

با افتخار تمام، بازی Shadow of Colossus را در مقاله معرفی 20 بازی برتر PS4 قرار می دهم.

5- Ghost of Tsushima

بازی Ghost of Tsushima - یک سامورایی واقعی باش :)
بازی Ghost of Tsushima – یک سامورایی واقعی باش 🙂

درست است که متا ملاک خوب بودن یک بازی نیست، چه بسا بازی Days Gone که در همین مقاله معرفی کرده ایم، متای متوسط 71 از 100 را کسب کرده است اما از خیلی از بازی هایی که متای بالای 80 دارند، از ارزش بیشتری جهت تجربه کردن برخوردار است؛ با این حال شخصا توقع داشتم بازی Ghost of Tsushima بعد از درخشش فوق العاده The Last of Us Part 2 حداقل متای 90 را کسب کند، تا اینکه امتیاز 83 از 100 را کسب کرد که البته بسیار هم خوب است. گرافیک بازی جای هیچ انتقادی ندارد، داستان آن بسیار جالب است، گیم پلی آن بسیار واقع گرایانه است، به طوری که شما باید واقعا در نقش یک سامورایی واقعی قرار بگیرید و تمام آموخته های خود را در جنگ با حریفان به کار ببرید، وگرنه کشته خواهید شد. همه اینها دلیلی بر این شده است تا این بازی به راحتی در رتبه های اول بهترین بازی های انحصاری کنسول پلی استیشن 4 قرار گیرد.

بازی Ghost of Tsushima یک تجربه لذت بخش و عالی است و بدون شک لیاقت حضور در مقاله معرفی 20 بازی برتر PS4 را دارد.

4- Bloodborne

Bloodborne - جایی که باید صبور باشید، وگرنه ...
Bloodborne – جایی که باید صبور باشید، وگرنه …

مگر می شود هیداتاکا میزاکی (خالق سری Dark Souls) بازی بسازد که شاهکار نباشد؟ بازی Bloodborne در سال 2016 به طور انحصاری برای پلی استیشن 4 منتشر شد و توانست متای 92 از 100 را کسب کند؛ سبک گیم پلی، روایت داستان، دارک بودن مکان ها عینا مثل سری دارک سولز است اما کمی بهتر و پیشرفته تر. اگر علاقمند به بازی هستید که هاردکور باشد و با روح و روان شما بازی کند اما در عین حال همین راه رفتن روی اعصاب و روان باعث ارضای روح شما شود، شک نکنید بلادبورن به بهترین شکل ممکن شما را عصبی و سرگرم می کند 🙂 به معنای واقعی کلمه هیچ روایت داستانی وجود ندارد و شما باید با توجه به دیالوگ ها و آثاری که در شهر متروکه و ترسناک یارنام وجود دارد، داستان ها و پشت پرده آن را کشف نمایید.
بازی به قدری پیچیده و عجیب است که هنوز که هنوزه گیمرها مکان های جدیدی کشف می کنند و به تئوری های جدید نیز اضافه می شود.

این علاوه بر حضور در مقاله معرفی 20 بازی برتر PS4، جزو بهترین بازی های انحصاری کنسول پلی استیشن 4 و تاریخ بازی های ویدیویی نیز محسوب می شود.

3- Uncharted 4: A Thief’s End

Uncharted 4: A Thief’s End (به گفته خیلی ها بهترین بازی پی اس فور)
Uncharted 4: A Thief’s End (به گفته خیلی ها بهترین بازی پی اس فور)

در سال 2016 بود که بازی آنچارتد 4 به طور رسمی منتشر شد و توانست متای خارق العاده 93 از 100 را کسب کند اما در عین ناباوری بازی Overwatch که یک بازی کاملا آنلاین محور است توانست جایزه بهترین بازی سال (Game of The Year Awards) را از آن خود کند، آن هم با حضور بازی های فوق العاده مثال بتلفیلد 1، آنچارتد 4، دوم 2016، دیس آنر 2 و …
فارغ از اینها آنچارتد 4 مثل همیشه از سبک کلاسیک خود پیروی کرده است، با این تفاوت که ما در این نسخه با یک بازی کاملا جهان باز و مکانیزم های پیشرفته تر روبرو هستیم. طبیعتا ناتی داگ جهت یک سری تغییرات بزرگ، مثل همین تغییر بازی از نیمه جهان باز به جهان باز کامل بسیار ریسک کرده است.

واقعا تعریف خاصی نمی توانم از این نسخه کنم، چرا که از هر لحاظی که فکر می کنید بدون نقص عمل کرده است.

2- Marvel’s Spider-Man

بازی Marvel’s Spider-Man | اولین بازی با محوریت مرد عنکبوتی که به موفقیت می رسد
بازی Marvel’s Spider-Man | اولین بازی با محوریت مرد عنکبوتی که به موفقیت می رسد

اگر گیمر نسبتا قدیمی باشید، می دانید در بیش از 90 درصد موارد بازی های ویدیویی که از فیلم یا سریال خود ساخته شده اند، با شکست بسیار سنگینی مواجه شده اند و نمونه های فراوانی جهت اثبات این موضوع وجود دارد، علی الخصوص نسخه های پیشین بازی های اسپایدرمن و تا قبل از انتشار بازی Marvel’s Spider-Man برای کنسول پلی استیشن 4 همه منتظر یک شکست بزرگ دیگر بودند تا اینکه بازی توانست متای عالی 87 از 100 را کسب کند. شبیه سازی شهر نیویورک به طور خارق العاده و تقریبا بی نقصی انجام شده است و شک نکنید لذت پرواز در آسمان و بالا رفتن از ساختمان ها را در هیچ یک از نسخه های قبلی تجربه نکرده یا نخواهید کرد. این بازی به حدی توجه گیمرها و منتقدان را به خود جلب کرد تا ساخت نسخه دوم (اسپین آف آن) برای کنسول پلی استیشن 5 به طور رسمی تایید شود.

بازی Marvel’s Spider-Man بدون شک جزو برترین بازی ها است و به همین دلیل آن را در مقاله معرفی 20 بازی برتر PS4 قرار دادیم.

1- God of War

بازی God of War 4 - شک نکنید جزو 5 بازی تاریخ است :)
بازی God of War 4 – شک نکنید جزو 5 بازی تاریخ است 🙂

مگر می شود گیمر باشی و کریتوس، ملقب به گاد آو وار (خدای جنگ) را نشناسی؟! چهارمین نسخه بازی God of War در سال 2018 منتشر شد و همانطور که انتظار می رفت توانست امتیاز 94 از 100 را کسب کند و عنوان بهترین بازی سال 2018 (Game of The Year Awards) را در رقابت Red Dead Redemption 2 بی نقص تصاحب کند، جالب است بدانید اکثر گیمرها معتقد بودند این جایزه کاملا به حق بوده است. اگر دست کم یکی از نسخه های مجموعه بازی God of War را تجربه کرده باشید، حتما می دانید که کریتوس یک شخصیت خشن و عصبانی است و به همین دلیل به وی خدای جنگ داده اند؛ اما ما در نسخه 2018، یعنی نسخه چهارم این بازی، با شخصیتی کاملا متفاوت و عمیق تر روبرو هستیم که سعی می کند خشم خود را کنترل کند! جالب است بدانید پسر وی یعنی آترئوس نیز در این نسخه حضور دارد که همین جذابیت آن را دو چندان می کند.
این نسخه از هر لحاظی که فکرش را بکنید بدون نقص است و می تواند به بهترین تجربه عمرتان نیز تبدیل شود!

اگر رتبه بندی در مقاله معرفی 20 بازی برتر PS4 وجود داشت، شک نکنید God of War را در رتبه اول قرار می دادم و شک نکنید به راحتی جزو 5 بازی برتر تاریخ نیز قرار دارد.

توضیحات نهایی راجع به مقاله معرفی 20 بازی برتر PS4

همانطور که در اول این مقاله گفته شد، هدف ما معرفی بهترین بازی های انحصاری کنسول پلی استیشن 4 بود و عددهای کنار نام بازی ها، به معنی رتبه بندی نیست و جهت نظر بهتر قرار گرفته است. توجه داشته باشید که تمامی بازی های حاضر در این لیست انحصاری هستند، یعنی برای کنسول های دیگر یا پی سی (PC) منتشر نشده اند.
بدون شک تعداد بازی های انحصاری کنسول PS4 بیشتر از بازی های حاضر در این لیست است و اگر فکر می کنید بازی لیاقت حضور در این مقاله را دارد، حتما در بخش نظرات بگویید تا یک تعامل جذاب بین ما و شما شکل بگیرد.

 

معرفی بازی های ویدیویی جدید را در سایت پلی مگ دنبال کنید!

نظر شما نسبت به مقاله معرفی 20 بازی برتر PS4 چیست؟
آیا بازی وجود دارد که لیاقت حضور در این لیست را داشته باشد؟ در بخش نظرات نام بازی را ارسال نمایید.

منبع: سایت پلی مگ

8 دیدگاه
 1. پوریا می گوید

  سلام خسته نباشید من تو کالاف موبایل اکانت رفیقم رو وارد میکم بعد که بهش ریکواس میدم ارور ۱۸۰۰۵ رو میاره ینی چی؟

  1. admin می گوید

   سلام؛ متن کامل ارور رو ارسال کنید

 2. رضا عزیزی می گوید

  این چه لیست مسخره ای هست the last of uspart 2 رتبه یه بیست هست. یکی از بهترین بازی های ویدیو گیم عرضه شده بعد شما گذاشتینش رتبه آخر. بعد چه بازی های مسخره ای گذاشتین جلوش

  1. admin می گوید

   سلام رضا جان؛ مطمئنید مقاله رو خوندید؟ چون ما تاکید کردیم عددهای کنار نام بازی ها مهم نیست
   با این متن *همچنین عددهای کنار نام بازی ها به معنی رتبه اختصاص داده شده آنها در این مقاله نیست*

 3. axcmaster می گوید

  گور بابی سونی و ناتی داگ تا وقتی نید فور اسپید و هورایزن 4 هست تا وقتی که دایینگ لایت هست کسی دیز گان نیاز نداره و تا وقتی شاهکار ادونچری مثل تام ریدر هست انچارتد هم به پاش نمیرسه ما همین پیسی رو دوست میداریم شرکت ها بیان هم واسه پیسی بازی عرضه کنن هم واسه کنسول این بچه بازی هایه انحصاری چیه خداوکیلی

 4. Morii2731 می گوید

  باشه اصلا تو خوب ایکس باکستم خوب انحصاریاش مارو کشته اصلا 😆😆😆
  فورزا 😆😆
  شاهکارهای تام ریدر 😆😆😆

 5. Playstation می گوید

  فورزا میشه با دیگر بازی سونی مقایسه کرد بازی که سونی داره هیچ وقت اکس باکس و پی سی نمیتونن داشته باشند God of War و last of us و spider man دهن اکس باکس پی سی سرویس برو کسه کوزتو جنع جوجه گیم

 6. Mani می گوید

  اره ناموصا

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نمی شود