5 نکته و ترفندی که در شرایط تک به سه (1v3) بازی Apex Legends باید بدانید

0 223

اگر روزی قرار باشد که بخواهیم سریع ترین بازی ها را رتبه بندی کنیم، قطعا بازی ایپکس لجندز (Apex Legends) به سادگی در بین پنج بازی برتر قرار می گیرد؛ همچنین شاید برایتان جالب باشد که بدانید خیلی از کسانی که دیگر به تجربه این بازی بتل رویال حرفه ای و محبوب نمی پردازند، دلیل آن را بیش از حد سرعتی بودن آن می دانند که البته به شخصه این را تایید می کنم و اگر شما یک شوتر باز قهار نباشید، قطعا در این بازی به شما خوش نخواهد گذشت! فارغ از اینها امروز در سایت پلی مگ قصد داریم تا با شما نکات و ترفند هایی که به شما در نبرد های یک به سه (1V3) کمک می کنند برنده از میدان نبرد خارج شوید را به اشتراک بگذاریم؛ این نکات در تمام بازی های تیمی Apex Legends برای شما کارآمد خواهند بود، چرا که قرار نیست همیشه با اسکواد حرفه ای هم تیمی شوید و در اکثر مواقع مجبورید با هم تیمی ها نوب سر کنید!

با نکات و ترفند های مهم در نبر های یک به سه (1V3) ایپکس لجندز، همراه سایت پلی مگ باشید.

5 ترفند و نکته مهم که باید در مواقع یک به سه بازی ایپکس لجندز به کار بگیرید

1- فرار نه، به دنبال مکان مناسب باشید!

در چنین مواقعی داشتن استرس طبیعی است، به خصوص اگر خیلی حرفه ای نباشید و یا در یک مچ رنکینگ بسیار مهم قرار داشته باشید؛ اولین چیزی که به ذهن همه خطور می کند، این است که فرار کنند، حتی به شخصه وقتی در یک مچ تیمی تنها شوم (مثلا 1V3 – تک به سه) وقتی صدای تیر در نزدیکی خود بشنوم، به سرعت جیغ می زنم! فارغ از اینها به جای اینکه فرار پلن اولتان باشد، سعی کنید در ارتفاعات پناه بگیرید و حتی اگر با اسلحه ای مثل G7 Scout یا Carbine R-301 حرفه ای نیستید، آنها را بگیرید، چرا که برگ برنده شما در مبارزات ارتفاعی و شلیک به حریفان خود که در ارتفاع کمتری نسبت به شما قرار دارند، می باشد.

لازم به ذکر است که در چنین شرایطی شانس هدشات کردن بسیار بالا می رود.

2- در درگیری ها از مکان های پرجزئیات استفاده کنید

بازی Apex Legends برخلاف سایر بتل رویال ها، کیل گرفتن ساده نیست و حتما باید بازی خوانی قوی و علی الخصوص بازی تاکتیکی را بلد باشید. در صورتی که شما در مکان های پرجزئیات جهت کاور کردن و پوشش دفاعی مناسب به درگیری بپردازید، شانس پیروزی شما در نبرد های تک به چند نفر بسیار بالا می رود. فقط کافیست ویدیو های Shroud و Aceu و Lululuvely را تماشا کنید تا متوجه با اهمیت بودن این مورد شوید. در چنین مواقعی در صورتی که وضعیت شیلد و میزان سلامتی شما در بازی ایپکس لجندز بحرانی شود، قادر خواهید بود تا با توجه به داشتن پوشش مناسب، سریعا میزان سلامتی و شیلد خود را بازیابی کنید.

درگیری در مکان های غیر مناسب برای پوشش و کاور (حتی در شرایط برابر) همانند راه رفتن در میدان مین است! به همان اندازه خطرناک و کشنده.

3- جوگیر نشوید!

داشتن اعتماد به نفس در شرایط 1V3 بسیار عالی و فوق العاده است، چرا که به شما امید می دهد و تا لحظه آخر که زنده هستید امید به پیروزی دارید! اما اگر از حد خود خارج شود و اصطلاحا جوگیر شوید، همان ثانیه های اول درگیری باید از آن مچ خداحافظی کنید! حتی بازیکنان بزرگ نیز در این شرایط کمی مضطرب می شوند، پس لطفا شما بروسلی بازی در نیارید! فقط کافیست بین بازی هجومی و دفاعی خود تعادل برقرار کنید؛ یا به معنای دیگر نه تا حریفی دیدید شلیک کنید و نه در ساختمان ها کمپ کنید!

البته اگر بازی رنک باشید و شما به کثیف بازی اعتقادی نداشته باشید، کمپ کردن جایز است 🙂

4- چست و چابک، همچو آهو …

همانطور که در اول مقاله گفته شد، بازی Apex Legends شدیدا سرعت محور است و شاید بتوان گفت 70 درصد اسکیل و مهارت پلیر های بزرگ این بازی، مبتنی بر همین مهارت است. تا جایی که امکان دارد ویدیو های بازیکنان بزرگ را تماشا کنید؛ احتمالا در شرایط تک به سه بازی ایپکس لجندز، موقعیت های فراوانی رخ خواهند داد که زیر رگبار حریفانتان باشید و اگر سرعت خوبی داشته باشید و زیگ زاگی حرکت کردن را بلد باشید، مثل آب خوردن از آتش خارج خواهید شد! البته به شخصه دو لجند اوکتین (Octane) و پث فایندر (Pathfinder) را پیشنهاد می کنم.

راستی به شما بخش آموزش لجند های Apex Legendsرا پیشنهاد می کنم.

5- طوری بازی کنید که حریفانتان دچار تردید و استرس شوند

درست است که شما در شرایط نابرابری قرار دارید، اما اگر ایم (نشانه گیری) خوبی دارید، بعد از اینکه موقعیت مکانی مناسبی پیدا کردید، از اذیت کردن حریفانتان دست نکشید، علی الخصوص آنهایی که قصد دارند تا از طریق کارت هم تیمی های خود، آنها را به بازی برگردانند؛ در چنین شرایطی داشتن یک اسلحه که با آن مهارت دارید (ترجیحا اسنایپ) و یا نارنجک (برای موقعیت هایی که کمی نزدیک به دشمنانتان هستید) آنها را مجبور به عقب نشینی می کند و در اینکه اصلا از مکانشان بیرون بیایند دچار می شوند، حالا اینکه هم تیمی خود را زنده کنند بماند!

 

 

 

آموزش ها و ترفندهای بازی Apex Legends و آموزش ترفند بازی ها در سایت پلی مگ:

امیدوارم نکاتی که با شما به اشتراک گذاشتیم، در شرایط تک به سه (1v3) بازی ایپکس لجندز، برایتان مفید واقع شود.

منبع: پلی مگ

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نمی شود