7 نکته مهم برای شکست دادن حریفان در بازی PES 2020

بررسی هفت نکته ای که برای پیروزی مقابل حریفان خود، در eFootball PES 2020 نیاز دارید!

5,684

مهمترین نکات برای پیروزی مقابل حریف در پی اس 2020

7 نکته مهم برای شکست دادن حریفان – PES 2020: همانطور که بارها در پلی مگ گفته شد، بازی eFootball PES 2020 نسبت به نسخه های قبلی خود، دچار تغییرات فراوانی شده است، از مکانیزم و گیم پلی گرفته تا منوی همیشه ثابت و بدون تنوع بازی. امروز قصد داریم به بررسی مهمترین نکات برای پیروزی مقابل حریف در پی اس 2020 بپردازیم؛ البته اکثر نکات گفته شده در این آموزش، علاوه بر پی اس 2020، روی نسخه های قبلی نیز جواب می دهد.
در ادامه با 7 نکته مهم برای شکست دادن حریفان در پی اس 2020 همراهمان باشید.

7 نکته مهم برای شکست دادن حریفان در PES 2020

 • نکات مهم برای پیروز شدن

1- زاویه دوربین “Stadium” کمک شایانی به پیروز شدن شما می کند

اگر برای اولین بار وارد بازی پی اس 2020 شوید، بدون شک زاویه دوربین جدید بازی که استادیوم “Stadium” نام دارد، شما را غافلگیر می کند. این زاویه دوربین به صورت پیشفرض برای شما فعال است و برای اولین بار در eFootball PES 2020 این زاویه اضافه شده است. این دوربین با توجه به زاویه ای که دارد، کمک شایانی به شما در پیروزی ها خواهد کرد، به طوری که به طور ناخودآگاه به شما در پیدا کردن بازیکنان خودی و زمان شوت (با توجه به زاویه) کمک می کند.
با انجام چند بازی، به این زاویه دوربین عادت خواهید کرد.

تصویری از زاویه دوربین استادیوم (Stadium) - مهمترین نکات برای پیروزی مقابل حریف در پی اس 2020
تصویری از زاویه دوربین استادیوم (Stadium) – مهمترین نکات برای پیروزی مقابل حریف در پی اس 2020

2- از کارهای غیر ضروری و غیر واقعی دوری کنید

بدون شک eFootball PES 2020 از لحاظ واقع گرایانه بودن، چه از لحاظ هوش مصنوعی و چه از سایر لحاظ، پیشرفت قابل توجهی نسبت به نسخه قبلی خود داشته است. شاید اگر در وسط زمین بی دلیل تکل می زدید و یا تکروی می کردید، مشکل خاصی گربیان شما را نمی گرفت، اما اگر عادت به این کارها داشتید و دارید، باید بگویم که این ها را در پی اس 2020 به طور کلی فراموش کنید، چرا که هوش مصنوعی آن پیشرفت بسیار خوبی داشته است.
پس تصمیم های واقع گرایانه (با توجه به موقعیت) بگیرید.

تک روی و انجام بازی خشن دیگر مثل قبل جوابگوی شما نخواهد بود!
تک روی و انجام بازی خشن دیگر مثل قبل جوابگوی شما نخواهد بود!

3- در خط دفاعی هوشیارانه و صبورانه عمل کنید

یکی از بزرگترین نقطه ضعف هایی که پی اس بازها، حتی حرفه ای ها دارند، نداشتن صبر و تحمل، در خط دفاعی است. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که حریف شما تکنیکی و صبور در خط حمله بوده باشد، به طوری که به معنای واقعی کلمه، حرص شما را در آورده است؛ احتمالا شما بدون صبر و هوشیاری، خط دفاعی خود را به جلو هدایت می کردید تا توپ را به دست آورید، اما با توجه به اینکه خط دفاعی شما خالی می شود، حریف به راحتی به سمت دروازه شما نفوذ کرده و موقعیت های خطرناک ایجاد می کند.
همیشه سعی کنید تا در خط دفاع خونسرد و هوشیار باشید، چرا که گاهی اوقات بهترین دفاع، همان دفاع
است!

بهترین راه برای دفاع در PES 2020، حفظ آرامش است - مهمترین نکات برای پیروزی مقابل حریف در پی اس 2020
بهترین راه برای دفاع در PES 2020، حفظ آرامش است – مهمترین نکات برای پیروزی مقابل حریف در پی اس 2020

4- ویژگی Super Cancel را دست کم نگیرید

استفاده اکثر ما از Super Cancel، به همان تو سر توپ زدن ختم می شود. اما اگر بدانید که این ویژگی چقدر می تواند سرنوشت بازی را تغییر دهد، احتمالا بیشتر از این ویژگی استفاده خواهید کرد. به طور مثال فکر کنید در قلب دفاع با بازیکنان اندک حاضرید و دکمه پاس را می زنید، اما متوجه می شود که این پاس سرنوشت خوبی در انتظارش نیست، چرا که توپ در اختیار حریف قرار می گیرد، اگر در این لحظه از Super Cancel استفاده کنید، می توانید اقدام کامپیوتر را مبنی بر پاس دادن را لغو کنید.
این ویژگی در PS4 با فشردن دکمه های R1 و R2 و در XBOX ONE با RB و RT فعال می شود.

یک پاس یا تصمیم اشتباه قادر است تا شما را از پیروزی دور کند، پس Super Cancel را جدی بگیرید!
یک پاس یا تصمیم اشتباه قادر است تا شما را از پیروزی دور کند، پس Super Cancel را جدی بگیرید!

5- برای حمله، یک الگوی مرحله به مرحله ایجاد کنید

بدون شک در PES 2020 اگر تاکتیک یک تیم سراسر حمله باشد، سرنوشتش مرگ است. خیلی از PES بازها معتقدند بهترین سیستم برای حمله، سیستمی است که به آرامی توپ را به جلو ببرد (آرامش) که به حمله کند نیز معروف است. ثابت شده است که اگر بخواهید سریع باشید (خصوصا در پی اس 2020)، توپ توسط حریف به سادگی دفع خواهد شد. پیشنهاد می شود تا توپ را بین بازیکنان به گردش در بیاورید و در صورت پیدا شدن فرصت مناسب (مثلا خالی شدن)، توپ را به بازیکن خود انتقال دهید.
این نکته در عین سادگی، بسیار با اهمیت است و اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد.

6- زمانبندی و هماهنگی توپ و پا را دائما تمرین کنید

همانطور که گفته شد، مکانیزم های بسیار زیادی به PES 2020، جهت پیشرفت هوش مصنوعی اضافه شده است که از جالب ترین آنها، مکانیزم دریبل Finesse Dribble است. این مکانیزم باعث می شود تا عملیات پا و توپ در لحظه انجام شوند، لازم به ذکر است تفاوت زیادی بین عملکرد این مکانیزم در موقعیت های مختلف وجود دارد، به طور مثال اگر توپ کمی جلوتر از شما باشد و آنالوگ را بچرخانید (جهت دریبل کردن و بازی با توپ) عملکرد متفاوتی با زمانی که توپ نزدیک به شما باشد دارد.
اگر زمان بندی را رعایت کنید، قادر خواهید بود تا ساده تر از سد مدافعان رد شوید.

همیشه سعی کنید تا عملیات خود را با توجه به موقعیت حریفان و علی الخصوص توپ تنظیم کنید - 7 نکته مهم برای شکست دادن حریفان در PES 2020
همیشه سعی کنید تا عملیات خود را با توجه به موقعیت حریفان و علی الخصوص توپ تنظیم کنید – 7 نکته مهم برای شکست دادن حریفان در PES 2020

7- در مواقع ضروری از Manual Shoot استفاده کنید

پیشنهاد می کنم اگر در موقعیت های حساس قرار دارید (مثلا پنالتی یا موقعیت های تک به تک) از ویژگی Manual Shoot استفاده کنید. به کمک این ویژگی هدف شما روی دروازه مارک خواهد شد و هر طرف که آنالوگ را بچرخانید، آنجا هدف نهایی شما برای شوت زدن خواهد بود.
این ویژگی بسته به تنظیمات با دکمه های L2 و یا LT فعال می شود

 

آموزش ها و ترفندهای بازی PES 2020 را در سایت پلی مگ دنبال کن:

نظر شما نسبت به مقاله آموزشی بازی پی اس 2020 ” 7 نکته مهم برای شکست دادن حریفان
در بازی PES 2020 ” چیست؟
نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: پلی مگ

6 دیدگاه
 1. hossein می گوید

  ممنون از شما ادمین جان که این آموزش را در سایت گذاشتید درباره ویژگی سوپر کنسل برای ps4 نوشتید دکمه های R1 , RB در حالی که باید می نوشتید دکمه های R1 ,R2 چون RB دکمه xbox one هست برای xbox one هم نوشتید R2,RT در حالی که باید می نوشتید دکمه های RB,RT چون R2 دکمه ps4 هست لطفا این موارد را اصلاح کنید

  1. admin می گوید

   بازم مثل همیشه حواست بود حسین جان، ممنون بابت توجهت.

   1. hossein می گوید

    خواهش میکنم ادمین جان. لطفا بیشتر آموزش های پی اس 2020 را در سایت بزارید

    1. admin می گوید

     چشم حتما حسین جان.

 2. لرد می گوید

  اقا خواهشا من راهنمایی کنید.
  یه سری ادم نامرد حین بازی در مای کلاب کو آپ دو نفره وقتی تو بازی هستی برات مسیج میفرستن و این مسیج میاد روی تصویر و نمیذاره بازی رو ببینی و هیج جا وجود نداره این چت لامصب بست وقتی به بازی کسی جووین میشی و با همین نامردی میبازی یه طوری شده الان خیلی ها از این شیوه نامردی استفاده میکنند کسی میدونه چجوری میشه جلوش گرفت.
  خواعشا راهنمایی کنید با تشکر.

  1. admin می گوید

   دوست من، در این رابطه اطلاعی ندارم، وگرنه بهتون میگفتم

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نمی شود