10 انتظاری که از بازی GTA VI داریم | ویژگی هایی که دوست داریم در جی تی ای وی آی ببینیم

6 636

از بازی جی تی ای وی آی چه انتظاراتی داریم؟

بازی های GTA یکی از سری بازی های بسیار محبوب در جهان و به خصوص ایران است. جهان وسیع، داستانی جذاب و تعداد بسیار زیاد وسایل نقلیه و اسلحه. این بدین معناست که این بازی ساعت ها سرگرمتان میکند و برای هر سلیقه ای، چیزی برای ارائه دارد.

اما سازندگان و طراحان در راکستار بیکار نمیشینند و به آوازه و محبوبیت بازی تکیه نمیکنند. آنها به کمتر کردن محدودیت ها ادامه میدهند و مکانیک ها و ویژگی های جدیدی به نسخه های بعدی اضافه میکنند. جی تی ای وی آی هم ازین قاعده مستثنا نیست.

اکنون شایعه شده است که GTA VI در دست ساخت قرار دارد و توسعه دهندگان بسیار سرگرم قراردهی امکانات و ویژگی های جدید می باشند. اگر ویژگی های نسخه قبلی در این بازی هم وجود داشته باشد، GTA VI چیزی بیشتر از یک نقشه ساده و پیشرفت های گرافیکی خواهد بود. GTA V در این سال ها با استفاده از نوآوری هایش همیشه پرفروش بوده است بخصوص با همراهی بخش آنلاین اش. اما با کنسول های نسل بعد، GTA VI پتانسیل این را دارد که پیشرفت ها عظیمی را داشته باشد.

در ادامه به بررسی 10 انتظاری که از بازی GTA VI داریم می پردازیم؛ با پلی مگ همراه باشید.

10 ویژگی که دوست داریم در بازی GTA VI ببینیم

10- مکانیک های رانندگی بهبود یافته

رانندگی در GTA بسیار لذت بخش است. اگر این بازی از مکانیک رانندگی خوبی برخوردار نبود، شاید انقدر موفق نمیشد. اما شیوه کار کردن ماشین ها همیشه با عقل جور در نمیاید. تصادف کردن با ماشین بازیکن را از پنجره به بیرون پرت میکند اما بعدش بلند میشود و بدون جراحتی لباسش را تمیز میکند. همچنین، ماشین ها میتوانند کلی آسیب ببینند و به راه رفتن ادامه دهند، حتی وقتی که از یک صخره به پایین پرت میشوند و موتور ماشین ضربه میخورد.

شاید حقیقت داشته باشد که واقع گرایی زیاد باعث خراب شدن لذت بازی شود. اما اگر بازیکن بعد از سرقت بانک و تیراندازی و درگیری با پلیس نفس راحت بکشد، زیاد منطقی به نظر نماید. ولی چند ویژگی و جزییات جدید میتواند عنصر جدیدی برای سرگرمی به تعقیب و گریز پلیس ها اضافه کند. مثلا کمربند ایمنی، قفل کردن در ها و… میتواند وسایل نقلیه را از یک تکه آهن پرسرعت به یک بخش تعاملی بازی تبدیل کند.

مکانیک های رانندگی جدید همراه هوش مصنوعی بهتر میتواند خیلی خوب با بازی ارتباط برقرار کند. اگر پلیس ها میتوانستند ماشین بازیکنان را برای بازرسی کنار بزنند خیلی لذت بخش بود که تصمیم میگرفتیم آرام پیش برویم یا با اسلحه.

پیشرفت مکانیک رانندگی از انتظارات بجا طرفداران از GTA VI است | از بازی جی تی ای وی آی چه انتظاراتی داریم؟
پیشرفت مکانیک رانندگی از انتظارات بجا طرفداران از GTA VI است | از بازی جی تی ای وی آی چه انتظاراتی داریم؟

9- محیط تخریب پذیر

هرکسی که GTA بازی میکند دوست دارد قتل عام به پا کند. اما وقتی گیمر از کشت و کشتار خسته میشود، باید عنصر دیگری برای یک سرگرمی لذت بخش باشد. مهم نیست که شما چقدر موشک به ساختمان ها بزنید یا چند تا نارنجک سمت خانه ها پرتاب کنید. سازه ها در بهترین شرایط خودشان باقی میمانند. اینجاست که جی تی ای وی آی میتوانند زنجیره را بشکند. کنسول های نسل بعد آنقدر قدرت پردازشی دارند که بتوانند این ویژگی را پشتیبانی کنند. تخریب خانه ها و هدایت کردن یک بولدوزر به درون ایستگاه پلیس یا به آتش کشیدن یک فروشگاه و غرق کردن یک کشتی، همه میتوانند سرگرمی بزرگی برای GTA بازان آشوب طلب باشد. امکان تخریب سازه ها میتواند GTA VI را به سطح بعد در زمینه خرابکاری ببرد و یک بُعد جدید به داستان بازی اضافه کند.

واضح است که همه بازیکنان عاشق این ویژگی میشوند. شما تنها کافیست ببینید که بازیکنان چقدر سعی میکنند که در GTA V یک قطار را از ریل خارج کنند. شانسی برای تخریب یک شهر میتواند طرفداران GTA را به شدت خوشحال کند.

آیا به جز تیر برقف و فنس ها، تخریب پذیری جی تی ای وی آی نسبت به نسخه های قبل پیشرفت می کند؟ | 10 ویژگی که دوست داریم در بازی GTA VI ببینیم
آیا به جز تیر برقف و فنس ها، تخریب پذیری جی تی ای وی آی نسبت به نسخه های قبل پیشرفت می کند؟ | 10 ویژگی که دوست داریم در بازی GTA VI ببینیم

8- هوش مصنوعی بهتر NPC ها

هوش مصنوعی های استفاده شده در سری بازی های GTA به مرور خیلی بهتر شده اند. جدا از بهبود های خوبی که داشته اند، NPC های GTA هنوز هم کارهای خاصی انجام نمی دهند. آنها بی وقفه از یک مکان به مکان دیگری قدم میزنند. به صورت تصادفی سوار ماشینی میشوند و جملات تکراری ای را به بازیکن میگویند. تعامل خیلی کمی بین بازیکن و NPC ها وجود دارد.

یکی بهبود های جالب NPC ها در GTA V این بود که برخی مواقع آنها از شما درخواست کمک میکردند اما در آخر میفهمیدید که در واقع قصد آنها دزدی از شما بوده است. مورد فحاشی و حمله قرار گرفتن توسط یک زندانی فراری یا درخواست یک سارق بانک برای کمک، تجربیات جالبی از NPC ها بود. اما اینها رویداد های یک بار مصرف و محدودی برای یک شخصیت تصادفی در بازی در یک مکان از پیش تعیین شده بودند. اگر به NPC ها این توانایی داده بشود که با شیوه های هیجان انگیز و جدیدی با بازیکن تعامل داشته باشند، به طوری که وقتی در یک کوچه یا خیابان راه میرویم با کلی احتمالات رو در رو شویم، بسیار عالی میشود.

هوش مصنوعی بهبودیافته، از پیشرفت های قطعی در جی تی ای وی آی خواهد بود | از بازی جی تی ای وی آی چه انتظاراتی داریم؟
هوش مصنوعی بهبودیافته، از پیشرفت های قطعی در جی تی ای وی آی خواهد بود | از بازی جی تی ای وی آی چه انتظاراتی داریم؟

7- نقشه بزرگتر

ظاهرا نقشه جی تی ای وی آی کمی کوچک خواهد بود، اما محتواهای دانلودی میتوانند نقشه GTA VI را به بزرگترین نقشه بین بازی های این سری تبدیل کنند.

اضافه کردن تکه به تکه نقشه منطقی به نظر میاد، چون که به توسعه دهنگان زمان بیشتری برای کار کردن روی آنها میدهد. این بدین معناست که راکستار یک نقشه کامل و وسیع تر از همیشه را ارائه در GTA VI ارائه میدهد. هیچ نیازی نیست که به جای ویژگی های جدید یک نقشه کامل را در یک بازی قرار داد. اگر این مناطق توسط دریا ها یا تونل ها از هم شدا شده اند، یا اینکه به یک هلیکوپتر یا هواپیما برای جا به جایی نیاز دارند، بازیکنان میتوانند هر زمان که دوست داشته باشند این مناطق را دانلود کنند. حالت داستانی بازی شاید به نقشه پیش فرض و اولیه بازی محدود شده باشد اما مناطق جدید نقشه میتوانند شامل مراحل فرعی باشند تا بازی سرگرم کننده تر شود.

احتمالات بی پایان اند. اگر همه چیز خوب پیش برود بازیکنان میتوانند در این بازی مپ های خاطره انگیز و دوست داشتنی ای مثل لاس ونتوراس و وایس سیتی و لیبرتی سیتی را دوباره ملاقات کنند. مناظر و مناطق میتوانند از شهر های فقیر نشین پرجمعیت تا ابرشهر های مدرن متغیر باشد. بیابان ها، جنگل ها، کوه ها و دریا ها میتوانند همانطور که لیاقت دارند طراحی شوند. نه اینکه بعنوان یک ویژگی دقیقه نودی به بازی اضافه شوند. بلکه بتوانند هسته اصلی مناطق باشند و تاثیر به جایی بر بازی داشته باشند. اگر کمی به بازی های اخیر راکستار نگاهی بیندازیم، خیالمان راحت میشود که آنها با ایده های بسیار جذابی برمیگردند.

شایعات حاکی از اضافه شدن چند کشور جدید در جی تی ای وی آی هستند | 10 ویژگی که دوست داریم در بازی GTA VI ببینیم
شایعات حاکی از اضافه شدن چند کشور جدید در جی تی ای وی آی هستند | 10 ویژگی که دوست داریم در بازی GTA VI ببینیم

6- مکان های قابل تعامل بیشتر

GTA V در زمینه فعالیت های تعاملی محدودیت ها را کنار زد. بازیکن قادر به تماشای فیلم است، میتواند از فضای مجازی استفاده کند، از تور ها لذت ببرد و خیلی فعالیت دیگر. جدای از این بهبود ها همیشه در سری بازی های GTA کمبود هایی وجود داشت. به نقشه بازی های اخیر GTA نگاه کنید، مکان های زیادی با پتانسیل بالا برای تعامل وجود داشته است اما کاملا بی مصرف در گوشه ای خاک میخوردند. استادیوم های ورزشی، بازار های خرید و بسیاری مکان دیگر وجود داشته اند که میتوانستند صحنه های اکشن و تیراندازی و درگیری با پلیس زیادی را خلق کنند. وقت آن است که تغییر در اینگونه مکان ها ببینیم.

یک زندان بزرگ میتواند نقش بسیار بزرگی را در بازی ایفا کند. خیلی خوب به نظر میاید اما چیز های بیشتری وجود دارد که باید انجام شود. استادیوم ها در GTA VI میتوانند به خوبی پیاده شوند. جمعیت زیادی که برای تماشای بازی در یک زمان معین به آنجا میروند تا به بازیکن اجازه دهند که بین آنها مخفی شود. کارخانه ها میتوانند مثل دنیای واقعی کار کنند و رستوران ها سفارش بگیرند و پیشخدمت ها غذا ها را تحویل مشتریان بدهند. پتانسیل زیادی برای مینی گیم ها تعامل بازیکن و ساخت ساز در جهان بازی وجود دارد.

با توجه به پیشرفت خارق العاده سیستم تعامل رد دد ردمپشن 2 نسبت به جی تی ای وی، احتمالا شاهد انقلاب این مکانیزم در جی تی ای وی آی باشیم | از بازی جی تی ای وی آی چه انتظاراتی داریم؟
با توجه به پیشرفت خارق العاده سیستم تعامل رد دد ردمپشن 2 نسبت به جی تی ای وی، احتمالا شاهد انقلاب این مکانیزم در جی تی ای وی آی باشیم | از بازی جی تی ای وی آی چه انتظاراتی داریم؟

5- بهبود گرافیکی

کنسول های نسل بعد دستگاه های قدرتمندی هستند. سخت افزار بالا در PS5 و Xbox سری ایکس میتوانند باعث ظهور بازی هایی با گرافیک فوق العاده بالا شوند. هردو کنسول بافت های باکیفیت و فریم ریت بالا و ری تریسینگ را به شما ارائه میدهند.

بدون شک راکستار از ابزار هایی که در اختیار دارد بهره میگیرد و GTA VI را به بهترین نحو طراحی میکند. GTA V در زمان خودش بسیار گرافیک بالایی داشت و طراحی وسایل نقلیه و مناظر زیبای منحصر به فردی داشت. اکنون طبق گزارشات جهش گرافیکی که GTA VI خواهد داشت درست مثل جهش گرافیکی GTA IV بعد از GTA San andreas است.

جی تی ای وی آی گرافیک بلند پروازانه ای خواهد داشت، همچنین گیم پلی بسیار خوب که بازی را مثل یک فیلم هالیوودی جلوه میدهد. حالا توسعه دهندگان میتوانند محدودیت هارا کنار بزنند و جزییات بیشتر، عمیق تر و دنیایی پیچیده تر برای بازیکنان طراحی کنند. در حال حاضر خیلی سخت است که ظاهر GTA VI را تصور کرد، اما قطعا استفاده حداکثری را از تکنولوژی جدید میکند و به هایپ بزرگی تبدیل میشود و GTA V را خیلی سریع به بازی قدیمی تبدیل میکند.

انقلاب گرافیکی GTA VI چیزیست که بدون شک قطعا رخ خواهد داد | 10 ویژگی که دوست داریم در بازی GTA VI ببینیم
انقلاب گرافیکی GTA VI چیزیست که بدون شک قطعا رخ خواهد داد | 10 ویژگی که دوست داریم در بازی GTA VI ببینیم

4- بازی کردن در نقش یک پلیس

GTA بدون وجود جرم و جنایت به یک سری بازی تبدیل نمیشد. ارتکاب به جرم و آشوب بدون محدودیت بسیار لذت بخش است. ولی هرکسی میخواهد شانس این را داشته باشد که هربار کار متفاوتی انجام دهد. کدام دشوار تر است؟ خلافکار بودن یا پلیس بودن؟

البته حالت Vigilante مدتی است در بازی وجود دارد اما با یک پلیس واقعی بودن برابری نمیکند. در این حالت یک ماموریت به شما سپرده میشود که تنها میتوانید یک هدفی به نام مجرم که برای شما تعیین میشود را تعقیب کنید. این اسمش پلیس بودن نیست. یک سیستم تعویض شخصیت و انجام ماموریت و مراحل مختلف بعنوان پلیس میتواند این نیاز گیمر ها در GTA را برطرف کند.

یک شخصیت پلیس میتواند خیلی جالب باشد. توانایی این که برای پشتیبانی تماس بگیرید. مضنونین را دستگیر کنید و بعنوان یک بخش مخالف داستان ایفای نقش کنید. همچنین به بازیکنان اجازه میدهد که جرم هایی که انجام میدهند را از زاویه ای دیگر تماشا کنند.

حتی اگر این امکان اضافه نشود، با مادها به سادگی این کار قابل انجام است | 10 ویژگی که دوست داریم در بازی GTA VI ببینیم
حتی اگر این امکان اضافه نشود، با مادها به سادگی این کار قابل انجام است | 10 ویژگی که دوست داریم در بازی GTA VI ببینیم

3- بازسازی بخش آنلاین بازی

بخش آنلاین به یقین راه رو به جلویی برای راکستار محسوب میشود. GTA online یکی از دارایی های ارزشمند این کمپانی است و ظاهرا 1 میلیارد دلار ارزش دارد و یک بازی بسیار محبوب است. این دلیل محکمی است که راکستار باید تمرکز بالایی بر بهبود بخش آنلاین بازی داشته باشد.

این بخش دیگری است که کنسول های نسل جدید میتوانند قدرت پردازشی خود را به رخ بکشند. با قابلیت کراس پلتفرم بخش آنلاین بازی، قدرت پردازشی بالاتر، بازیکنان بسیار بیشتری با سرعت بالاتری میتوانند به تجربه بخش آنلاین بپردازند.

تا به امروز بخش آنلاین جی تی ای وی سر پا بوده است، آیا جی تی ای وی آی نیز با ساپورت ویژه راک استار تاریخ را تکرار می کند؟ | از بازی جی تی ای وی آی چه انتظاراتی داریم؟
تا به امروز بخش آنلاین جی تی ای وی سر پا بوده است، آیا جی تی ای وی آی نیز با ساپورت ویژه راک استار تاریخ را تکرار می کند؟ | از بازی جی تی ای وی آی چه انتظاراتی داریم؟

2- شخصیت مونث

با بالا رفتن اهمیت برابری در صنعت گیم، این بهترین زمان برای اضافه شدن یک شخصیت مونث در بازی است. طبق شایعات این مورد در بازی وجود نخواهد داشت اما هیچ چیزی دیر نیست.

شخصیت های مونث در نسخه های قبلی چندین بار ظاهر شدند اما خیلی شخصیت های به یاد ماندنی ای نبودند. آنها همیشه یک همسر یا خواهر روانی بی آزار بودند، مثل آماندا در GTA V یا کاتالینا در سان آندرس. خیلی عالی میشد که یک شخصیت مونث قابل بازی، در بازی وجود داشت.

از زاویه بازاریابی هم میتواند منطقی به نظر برسد. یک شخصیت قابل بازی مونث میتواند طرفدار های بیشتری را به بازی جذب کند و به بازی زاویه های بیشتری ببخشد و جذابیت بیشتری با بازگویی سرگذشت او به بازی اضافه کند.

باید دید آیا زنان نقش موثری در بازی GTA VI ایفا می کنند یا خیر | | از بازی جی تی ای وی آی چه انتظاراتی داریم؟
باید دید آیا زنان نقش موثری در بازی GTA VI ایفا می کنند یا خیر | | از بازی جی تی ای وی آی چه انتظاراتی داریم؟

1- پشتیبانی از واقعیت مجازی

GTA VI یک بازی واقعیت مجازی کامل نخواهد بود. تجربه رانندگی کردن با ماشین های سریع و تیراندازی و دیگر قابلیت های GTA VI با واقعیت مجازی در زمان فعلی خوب در نمیاید. جدا ازین هزینه زیادی دارد و برای توسعه دهندگان هم دشوار است که تک تک ویژگی های بازی را با واقعیت مجازی سازگار کنند. اما ظرفیت تکنولوژی های نسل بعد میتواند راکستار را وادار به این کند که بخشی از تجربه بازی هایش را به واقعیت مجازی بیاورد.

تجربه واقعیت مجازی میتواند خودش را در ماموریت های فرعی یا مینی گیم های بازی نشان دهد. اینگونه بازیکنان میتوانند بدون نیاز به تجهیزات پرهزینه برای تجربه کل بازی، بخشی ازجهان مورد علاقه شان را با عینک واقعیت مجازی تجربه کنند. بیلیارد یا بولینگ، تنیس و مینی گیم های دیگر بازی میتواند از واقعیت مجازی پشتیبانی کنند. خلبانی در GTA هم جالب خواهد بود ولی تا قبل اینکه به شما تیراندازی شود.

تکنولوژی واقعیت مجازی / وی آر (VR) هنوز در صنعت گیم جا نیفتاده است | از بازی جی تی ای وی آی چه انتظاراتی داریم؟
تکنولوژی واقعیت مجازی / وی آر (VR) هنوز در صنعت گیم جا نیفتاده است | از بازی جی تی ای وی آی چه انتظاراتی داریم؟

 

آخرین اخبار بازی های ویدیویی و گیم را از رسانه پلی مگ دنبال کنید!

شما به عنوان یک گیمر دوست دارید چه ویژگی هایی از بازی جی تی ای وی آی (GTA VI) را ببینید؟

منبع: سایت پلی مگ

6 دیدگاه
 1. ایلیا می گوید

  سلام ببخشید من برای یه مقاله ی بی ربط مزاحم میشم راهی برای رفع فیلتر دیسکورد دارین

  1. admin می گوید

   سلام؛ قبل از ورود وی پی ان رو روشن کنید (وی پی ان رایگان Softether VPN) و زمانی که وارد شدید وی پی ان رو خاموش کنید؛ یا برنامه تک لول بگیرید؛ و یا در مرحله آخر از دیسکورد وب استفاده کنید + اتصال وی پی ان مخصوص مرورگر که کاملا رایگان هست، نمونش Setup VPN

 2. mahdi می گوید

  از نظر من امکان این که تمام این ویژگی هارو تو gta vi ببینیم کمه به خاطر این که هم حجم بازی خیلی بالا میاره هم کنسول ها فکر نمیکنم توانایی این رو داشته باشن ولی امید وارم بیشترشونو شاهد باشیم.
  مقاله جالبی بود ممنون🌹

  1. admin می گوید

   سلام مهدی جان؛ اینکه حجم بازی کم یا بالا باشه مستقیما برمیگرده به خود سازندگان، اما اگر بخوان طبق سیاست اکتیویژن پیش برند و اهمیتی به بهینه بودن ندن، فکر کنم باید انتظار یک بازی 200-300 گیگابایتی داشته باشیم!

 3. مان می گوید

  خیلی عکس پوستر ج.ن.س.ی هست
  الان میان سایتتونو میبندن

  1. admin می گوید

   انشاءالله که مشکلی پیش نمیاد 🙂

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نمی شود