اتاق فرار چیست و چرا باید آن را تجربه کنیم؟

0 137

اتاق فرار،یکی از تفریح‌های هیجانی به در میان جوانان به شمار می‌رود.این تفریح در چند سال گذسته در میان جوانان بسیار متداول شده است. بازی سرگرم کننده اتاق جذاب و هیجان‌ انگیز فرار به صورت کلی، هیجان را با تفریحات فکریمی‌آمیزد و در نتیجهیک محیط کاملامتفاوت با سایر تفریحات هیجانی را برای شما مهیا می‌سازد. حضور در این اتاق باعث می‌شود، هم تفریح کرده باشید و هم در یک بازی گروهی ذهن خود را به چالش کشیده باشد. هیجانی که در این بازی همراه شما خواهد بود وصف ناپذیر است. به دلیل جذابیت بسیاری که این بازی گروهی برای مخاطبین به همراه دارد، روزانه بر تعداد مراجعه کنندگان آن نیز افزوده می‌شود. اگر دوست دارید، در این مورد بیشتر اطلاعات داشته باشید، همراه ما باشید.

اتاق فرار چیست؟

اکثریت افرادی که به سراغ این سرگرمی می‌روند، اولین سوالی که ذهنشان را درگیر می‌کند، این است که اتاق فرار چیست؟ همان‌طور که در بالا به این موضوع اشاره کردیم، این اتاق به صورت کلی، به یک بازی هیجانی اطلاق می‌گردد، که با استفاده از درگیری ذهنی کاربران را جذب خود می‌کند. شرکت در اتاق‌های فرار، تجربه‌ای جذاب و متفاوت را برای شما شما به ارمغان خواهد آورد. به صورت کلی می‌توان گفت، که اتاق‌های فرار، ماجراها و داستان‌های واقعی و خیالی را با همدیگر تلفیق می‌کند و شما را به حس تجربه‌ای جدید و هیجان‌انگیز دعوت می‌کند.

امروزه در شهرهای بزرگ کشور، علی الخصوص تهران شرایطی فراهم شده است که مخاطبین به صورت تیمی در فضای بازی فرار شرکت کنند و ذهن خودشان را به چالش بکشند و ساعاتی را سرگرم باشند. در این بازی امکان دارد، با یکدیگر به مبازه بپردازید، شکست بخورید، پیروز شوید، فکر کنید و در کل خود را به چالشی شگفت آور دعوت کنید.

بازی فرار به عنوان یک بازی ماجراجویانه و دارای هیجان بالا است. در این بازی افراد شرکت‌کننده باید با تمرکز و حس تخیل خود، معماها و یا پازل‌هایی را حل کنند، تا بتوان این بازی را به اتمام رساند. لازم به ذکر است، برای اینکه بتوانید این بازی را به اتمام برسانید و به مرحله بعد راه پیدا کنید، بایستی از سرنخ‌های موجود به همراه استراتژی‌ها استفاده کنید و جواب معما را پیدا کنید.

در یک فضای مشخص و از قبل تعیین شده، معماهای متفاوتی گنجانده شده‌اند. اعضای تیم بایستی بتوانند در مدت زمان مشخص شده معما ها را پیدا کنند و جواب آن‌ها را بیایند، در غیر آن صورت از آن اتاق رهایی نخواهند یافت. اسکیپ روم در فضاهای متفاوتی انجام می‌گیرد. این فضاها می‌تواند شبیه به یک رستوران، اتاقی از هتل، کلبه‌ای دور افتاده وسط جنگل، سلول‌های زندان، ایستگاه‌های فضایی و از این قبیل باشد. لازم به ذکر است، هر کدام از این مکان‌ها و فضاها دارای داستانی خاص است و در روند بازی اهداف خاصی را به دنبال دارند.در بازی فرار به صورت کلی شما در کارکترهای مختلفی بازی می‌کنید و به دنبال کارکترهای خاص داستان می‌گردید.

کدام اسکیپ روم بهتر است؟

امروزه در بیشتر شهرهای کشور، اسکریپ روم‌های مختلفی با انواع سناریوها و کیفیت‌ها وجود دارد. اگر شما به دنبال پیدا کردن بهترین بازی فرار در شهر خود هستید، اولین کاری که باید انجام دهید، به نظرات کاربرات و تجربیات آن‌ها توجه کنید. لازم به ذکر است، بهترین و باکیفیت‌ترین بازی فرار از نظر افراد مختلف متفاوت است. چون این موضوع بسیار سلیقه‌ای است. امکان دارد، در یک Escape Room،4 نفری، 2 نفر عاشق بازی شوند و لذت ببرند، ولی دو نفر دیگر هیچ لذتی از آن بازی نبرند. پس در نتیجه باید به شما بگوییم، قبل از انتخاب اتاق فرار به سلایق خود جهت انتخاب ژانر داستان توجه کنید و موضوعات مورد علاقه خود را انتخاب کنید. با این کار مسلما از بازی که انجام داده‌اید لذت کافی را خواهید برد. کمک گرفتن از گیمر بازان هم می‌تواند کمک بسیاری به شما برای انتخاب اتاق‌های فرار باشد. در ادامهمزیت بازی فرار را برای شما خواهیم گفت. در ادامه همراه ما باشید.

مزایای شرکت در بازی فرار

بازی گروهی فرار، مزایای بسیاری در مقایسه با سایر بازی‌های گروهی دارد. از جمله مزیت اتاق جذاب فرار عبارتند از:

⦁ هیجاننشات گرفته از کشفیات و حل معما
⦁ هیجاننشات گرفته از بازیکردن با خانواده یا دوستانتان
⦁ بالا رفتن کیفیت و نتایج فعالیت‌ها گروهی در میان تیم‌ها
⦁ بالا رفتن خودگذشتگی و افزایش عشق و علاقهمیان اعضای گروه
⦁ بالا رفتن تمرکز و دقت افراد در بازی فرار
⦁ بالا رفتن مهارت برقراری ارتباط
⦁ دریافت حسی خوب و خوشایند و تجربه‌ای جدید
⦁ افزایش فعالیت‌های فکری جهت یافتن جواب معماها

هزینه شرکت در اتاق بازی فرار چقدر است؟

در شهرها و حتی مکان‌های مختلف هزینه اتاق بازی فرار با توجه به درنظر گرفتن موارد بسیاری مانند کیفیت اتاق، نوع ستاریو، محل برگزاری بازی، شهر برگزاری و …. متفاوت است و نمی‌توان یک مبلغ کلی را برای این بازی در نظر گرفت. اما لازم به ذکر است، ارزش حس هیجان خوبی که از انجام این بازی دریافت می‌کنید خیلی بیشتر از هزینه‌ای است که پرداخت می‌کنید.

اسکیپ روم مناسب در تهران کجاست؟

در تهران Escape Room های مختلفی وجود دارد. از شمال تا جنوب شهر پر شده از اینچنین اتاق‌ها. اما موضوع مهمی که اینجا مد نظر قرار می‌گیرد، این است که در تهران Escape Room با کیفیت که دارای سناریویی جذاب و هیجان انگیزی باشد کجاست؟ در اینجا می‌توان به مجموعه اسکیپ روم دات ای ار ، مجموعه انیگما، اتاق کیوب کلاب، مجموعه اسکیپ می و …. نیز اشاره کرد. انتخاب اینکه کدامیک بهتر است، بر عهده خود شما قرار دارد. زیرا یک سری از افراد اتاق فرار ترسناک را می‌پسندند و یک سری اتاق فرار ماجراجویی.

چرا هر کسی باید حداقل یک بار تجربه اتاق هیجان انگیز فرار را داشته باشد؟

همان‌طور که چندین بار در بالا هم به آن اشاره کردیم، این بازی احساسات انسان را دستکاری می‌کند و این موضوع یک حس رضایت و خوشایندی را در کاربران ایجاد می‌کند. تجربه کردن این حس را به همه حتی برای یک بار توصیه می‌کنیم. حس انتقام، حس مبارزه، حس هیجان، حس شکست، حس پیروزی و انواع حس‌های دیگر را در این بازی تجربه خواهید کرد. افرادی که یک بار این بازی را انجام داده‌اند عاشق آن شده‌اند و هر چند وقت یک بار خود را اینگونه سرگرم می‌کنند.

کلام آخر

دیگر زمان آن رسیده که در اوقات فراغت خود، به جای اینکه مدام در دنیای مجای باشید و سرتان در گوشی باشد، به بازی‌های گروهی اینچنینی روی آورید. هم لذت ببرید و هم اوقات فراغت خود را اینگونه پر کنید و کمی از دنیای آشفته آنلاین و مجازی فاصله بگیرد. این بازی جذاب و دوست‌داشتنی برای به کار انداختن هیجانات بدن و ذهن بسیار مفید است و به شما یاد می‌دهد در تیم‌های چند نفره چگونه با یکدیگر رفتار کنید و حس از خودگذشتگی شما را در کارهای گروهی تقویت می‌کند. در این مقاله سعی کردیم شما را با انواع حس‌ها و هیجاناتی که در این بازی آن‌ها را تجربه می‌کنید آشنا سازیم. همچنین مزایای شرکت در این بازی به همراه هزینه مورد نظر برای شرکت در بازی فرار را برای شما عزیزان شرح دادیم، امیدواریم با اطلاعاتی که در این باره در اختیار شما قرار دادیم، تجربه‌ای خاص و هیجان‌انگیز را حس کنید. از این که تا پایان این مطلب را مطالعه کردید، سپاسگذاریم.

منبع:
مجله اتاق فرار

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و پلی مگ هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد.

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نمی شود