تاریخ اکران فیلم سینمایی The Matrix 4 مشخص شد

0 96

استودیوی برادران وارنر، فیلم The Matrix 4 را با حضور کیانو ریوز در دسامبر 2021 (1400) اکران می‌کند. با اینکه بیست سال از اولین قسمت فرانچایز فیلم ماتریکس می‌گذرد، اما طرفداران به محض شنیدن خبر ساخت قسمت چهارم شگفت‌زده شدند. لانا واچوفسکی (Lana Wachowski) که سه قسمت اول این فرانچایز را کارگردانی کرده بود، وظیفه نویسندگی و کارگردانی قسمت چهارم فیلم را نیز برعهده گرفته است.

پس از چرخه تولید نسبتاً سریع، فیلم ماتریکس 4 با درنظر داشتن اینکه قرار است در سال 2021 در سینماها اکران شود، فیلمبرداری خود را از اوایل سال 2020 شروع کرد. اما از جایی که شیوع بیماری کرونا باعث توقف فیلمبرداری شد، استودیوی سازنده اکران آن را تا سال 2022 عقب انداخت. با اینکه طرفداران قبول کرده بودند که فیلم The Matrix 4 را تا سال 2022 نخواهند دید و باید منتظر اکران آن بمانند، ولی استودیوی وارنر مجدداً فیلمبرداری فیلم ماتریکس را از سر گرفت و تصمیم دارد که آن را در سال 2021 منتشر کند.

تاریخ نهایی اکران فیلم ماتریکس 4

تاریخ اکران فیلم The Matrix 4 نیز مانند فیلم‌های دیگر برادران وارنر تغییراتی داشته؛ از عقب افتادن تاریخ اکرانش در 1 آوریل 2022 (12 فروردین 1401) گرفته تا جلو افتادنش در 22 دسامبر 2021 (1 دی 1400) که البته کاملاً غیرمنتظره است.

بدون شک جلو افتادن زمان اکران فیلم ماتریکس 4 خبر خوشحال کننده ای برای طرفداران کیانو ریوز و این فرانچایز است
بدون شک جلو افتادن زمان اکران فیلم ماتریکس 4 خبر خوشحال کننده ای برای طرفداران کیانو ریوز و این فرانچایز است

فیلم ماتریکس 4 فقط یکی از فیلم‌های اکرانی برادران وارنر در سال‌های آتی است. با اینکه تاریخ اکران بسیاری از فیلم‌های سینمایی با یکدیگر متفاوت است، اما تاریخ انتشار فیلم ماتریکس 4 با تاریخ اکران فیلم بلک آدام (Black Adam) که قرار بود منتشر شود، همزمان است. فیلم Black Adam از دنیای سینمایی DC هنوز تاریخ اکران مشخصی ندارد؛ شاید به این خاطر باشد که پیشرفت کمتری نسبت به برنامه‌هایش داشته یا به این دلیل باشد که فیلم مقابلش یعنی فیلم ماتریکس 4 نسبت به سایر فیلم‌های موردانتظار، پیشرفت سریع‌تری داشته و آماده است تا در دسامبر سال بعد منتشر شود، شاید هم هر دوی این دلایل درست باشند.

خوشحالی طرفداران فیلم The Matrix 4 از جلو افتادن تاریخ پخش آن

در هر صورت، تصمیم برادران وارنر برای تغییر دادن تاریخ اکران فیلم ماترکس 4 در شرایط فعلی هالیوود، نه تنها عجیب بوده بلکه مورد استقبال هم قرار می‌گیرد. با اینکه بسیاری از طرفداران از تاخیر پخش فیلم The Batman تا سال 2022 ناامید شدند، اما می‌توان گفت که استودیوی برادران وارنز حداقل با جلو انداختن تاریخ اکران فیلم ماترکیس 4 باعث شده تا ناامیدی هواداران از این استودیو کمتر شود. البته تصمیم این استودیو بی‌نقص هم نبوده؛ چون  فیلم Spider man: Homecoming 3 یکی از عنوان‌های بلاک‌باستری است که فیلم The Matrix 4 در همان زمان باید با آن رقابت کند. خبری خوبی که برای فیلم ماتریکس 4 و سایر فیلم‌های اکرانی سال 2021 وجود دارد این است که کریسمس در این چندساله توانسته گیشه پرفروشی داشته باشد و تا زمانی که سینماها تا اواخر سال بعد بتوانند دوباره قدرت بگیرند، این فیلم‌ها می‌توانند از کنسلی اکران‌های دیگر فیلم‌ها استفاده کنند و سود ببرند.

بدون شک کیانو ریوز نسبت به نقش های گذشته خود می تواند در The Matrix 4 پخته تر ظاهر شود
بدون شک کیانو ریوز نسبت به نقش های گذشته خود می تواند در The Matrix 4 پخته تر ظاهر شود

 

 

اخبار سینما و تلویزیون را از سایت پلی مگ دنبال کنید:

نظر شما نسبت به کیانو ریوز و ماتریکس 4 چیست؟

منبع: پلی مگ

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نمی شود