همه چیز درباره بازی Diablo 4 [تاریخ انتشار + ویژگی ها + اخبار]

0 69

هر آنچه باید در رابطه با دیابلو 4 بدانید

بعد از گذشت تقریبا یک دهه از انتشار دیابلو 2، نسخه سوم این مجموعه یعنی Diablo 3 منتشر شد. اما حالا طرفداران مجبور نیستند زمان زیادی را برای نسخه چهارم این بازی صبر کنند. دیابلو 4 به زودی قرار است منتشر شود.

این بازی اولین بار در بلیزکان 2019 معرفی شد. در این بازی دختر مفیستو یعنی لیلیث بعد از احضار شدن توسط اعضای یک فرقه با جادوی خون، تبدیل به شخصیت بد داستان شده است. طبق اخبار منتشر شده، بازی سریعا وقایع بازی Diablo III: Reaper of Souls را ادامه میدهد.

تریلر دیابلو 4

اکتیویژن و بلیزارد قطعا با انتشار این تریلر طرفداران را نا امید نکردند. توسعه دهندگان علاوه بر تریلر معرفی بالا، یک تریلر گیمپلی نیز منتشر کردند. با دیدن گیمپلی میفهمیم که دیابلو 4 خیلی بهتر از حد انتظار ما است و احتمالا تا دو سال آینده نیز منتشر نشود.

این گیمپلی محتوای زیادی از بازی و ویژگی های بخش تک نفره بازی را نشان میدهد. همچنین Diablo 4 سه شخصیت قابل بازی دارد که در این تریلر به صورت خیلی کوتاه توانایی ها و ظاهرشان را دیدیم.

تاریخ انتشار Diablo 4

اکتیویژن و بلیزارد اخبار زیادی درباره روند توسعه بازی منتشر کردند اما هرگز تاریخ انتشار دقیقی از بازی مشخص نکردند. نزدیک ترین چیزی که درباره تاریخ انتشار احتمالی بازی میدانیم بیانیه دنیس دورک، مدیر ارشد مالی شرکت است. او اظهار داشت که بازی های Diablo IV و Overwatch 2 امسال منتشر نمی شوند.

تاریخ انتشار دیابلو 4
تاریخ انتشار دیابلو 4

در همین حین انتظار میرود بازی Diablo Immortal به زودی منتشر شود و نسخه ریمیک Diablo 2 نیز در فاصله 1 یا 2 سال آینده منتشر شود. پس احتمال میرود که دیابلو 4 در سال 2022 یا 2023 منتشر شود. این فواصل زمانی بین بازی ها نباید خیلی طرفداران مجموعه را غافلگیر کند.

بازی دیابلو 2 در سال 2001 منتشر شد و نسخه بعدی بازی یعنی دیابلو 3 در سال 2012. پس ظاهرا اکتیویژن و بلیزارد عجله زیادی برای انتشار بازی ندارند. همچنین این احتمال وجود دارد که توسعه دهندگان زمان بیشتری را برای بهبود بازی صرف کنند.

به طور خلاصه، دیابلو 4 تا سال 2023 یا بیشتر منتشر نمیشود.

دیابلو 4 روی چه پلتفرم هایی منتشر میشود؟

پلتفرم های بازی جزو موضوعات تایید شده توسط بلیزارد است. طبیعتا، Diablo 4 برای کامپیوتر های شخصی منتشر میشود. همچنین بازی بر روی کنسول های PlayStation 4 و Xbox One نیز منتشر میشود. بلیزارد هنوز این موضوع را تایید نکرده است ولی بازی باید روی PlayStation 5 و Xbox Series X نیز منتشر شود.

در خصوص نینتندو سوئیچ نیز هنوز معلوم نیست که بلیزارد تصمیم دارد بازی را روی این پلتفرم منتشر کند یا خیر.

احتمال عرضه بازی Diablo 4 برای کنسول های نسل هشتمی بسیار پایین است
احتمال عرضه بازی Diablo 4 برای کنسول های نسل هشتمی بسیار پایین است

کلاس شخصیت های Diablo 4

در حال حاضر بلیزارد در حال ایجاد تغییرات در کلاس شخصیت های بازی است. اکنون تنها 4 کلاس تایید شده در Diablo 4 وجود دارد. این کلاس ها شامل کلاس های Barbarian و Sorceress هستند که از زمان اولین نسخه بازی های دیابلو در این مجموعه وجود داشتند. همچنین کلاس the Druid که اولین بار در بسته الحاقی Diablo 2 معرفی شد و Lord of Destruction.

هنوز وجود کلاس دیگری تایید نشده است و اطلاعاتی نیز در خصوص آنها در دست نیست.

باس فایت های دیابلو 4

تا کنون باس فایت دیگری به غیر از لیلیث تایید نشده است. در دیابلو 4 ما برای اولین بار لیلیث را در یک بدن مشاهده میکنیم. البته حضور او در دیابلو به سال ها قبل باز میگردد. این بدین خاطر است که او نه تنها دختر مفیستو و خواهر لوسیون است، بلکه معشوق فرشته ای به نام ایناریوس بوده است. یک داستان پر فراز و نشیب که در نهایت منجر به خلق یک محراب و نفلم شد. شخصیت اصلی داستان دیابلو 3 نیز از این نژاد خاص بوده است.

باید انتظار باس فایت های جذابی در Diablo IV باشیم
باید انتظار باس فایت های جذابی در Diablo IV باشیم

در حال حاضر لیلیث تنها شخصیت تایید شده از سه شیطان اصلی بازی است که در بازی حضور خواهند داشت.

آیا در بلیزکان 2021 خبر های بیشتری از Diablo 4 میشنویم؟

بلیزکان 2021 که حالا به صورت رسمی با نام BlizzConline 2021 شناخته میشود، از تاریخ 19 فوریه (1 اسفند) تا 21 فوریه (3 اسفند) برگذار میشود.

با توجه به اینکه بلیزارد از بلیزکان 2019 برای معرفی Diablo 4 استفاده کرد پس احتمال میرود که از همین رویداد در تاریخ 1 اسفند برای دادن اطلاعات بیشتر درباره بازی استفاده کند. البته همه اینها فعلا نظریه هستند، اما برنامه زمانی که در سایت بلیزارد وجود دارد نشان میدهد که یکی از سه بازی در دست توسعه بخشی از این رویداد خواهد بود.

باید دید آیا در بلیزکان 2021 خبری از Diablo 4 است یا خیر
باید دید آیا در بلیزکان 2021 خبری از Diablo 4 است یا خیر

توسعه دهندگان برای ساخت بازی سخت در تلاش اند و بروزرسانی های زیادی را بر بازی اعمال میکنند. اما اگر دیابلو 4 در رویداد BlizzConline حضور نداشت، انتظار اطلاعات جدید از بازی را در ماه آپریل داشته باشید.

 

 

آخرین اخبار بازی های ویدیویی و گیم را از رسانه پلی مگ دنبال کنید!

شما از بازی Diablo 4 چه انتظاراتی دارید؟

منبع: سایت پلی مگ

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نمی شود