بازی Cyberpunk 2077 باری دیگر تاخیر خورد [تاریخ انتشار جدید]

برای سومین بار ...

2 295

در حالی که کمتر از یک ماه به زمان انتشار رسمی بازی Cyberpunk 2077 در تاریخ ۲۹ آبان ماه باقی مانده بود، ناشر و سازنده آن CD Projekt Red باری دیگر تاریخ انتشار بازی را به تعویق انداخت. در حالی این اتفاق رخ می‌دهد که به تازگی اعلام شده بود که مراحل ساخت بازی به اتمام رسیده است و به اصطلاح گلد شده است.

حال سوال اصلی برای طرفداران این است که اصطلاح گلد چه معنی برای سازندگان داشته است و اصلا چرا چنین خبری را به گوش هواداران رسانده بودند. بعد از این تاخیر، سومین دفعه‌ای خواهد بود که بازی‌بازان باید منتظر عرضه دیرهنگام بازی باشند. مراحل توسعه بازی Cyberpunk 2077 از سال ۲۰۱۳ شروع شد و پس از انتشار موفقیت آمیز دیگر بازی استودیو (Witcher 3) در سال ۲۰۱۵ بود که مراحل اصلی توسعه آن قوت گرفت.

عذرخواهی عوامل سی دی پراجکت از طرفداران

بازی با ۲۱ روز تاخیر در تاریخ ۲۰ آذر منتشر خواهد شد. رئیس استودیو آقای Adam Badowski و مدیرعامل اجرایی آقای Marcin Iwinski با یک معذرت خواهی فروتنانه دلایل زیر را برای مشکل پیش‌آمده اعلام کردند:

بزرگترین مشکل ما اکنون رساندن بازی به نسل فعلی، نسل بعدی و PC ها در یک زمان است که ما را ملزم به آماده سازی و بررسی ۹ نسخه از بازی شامل نسخه Google Stadia و نسخه‌های دارای قابلیت پشتیبانی عقب رو می‌کند. از آنجایی که بازی در میانه راه به صورت یک عنوان نسل بعدی توسعه یافت، ما باید مطئمن بشویم که همه نسخه‌ها به خوبی کار می‌کنند و روان اجرا می‌شوند.

در زمان عرضه بازی Witcher 3 نیز، بزرگترین ایراد ذکر شده در نقد و بررسی‌ها به باگ‌ها و عدم بهینه سازی‌ها اشاره داشت. با این وجود نمرات بازی تحسین برانگیز بود و علاوه بر اینکه پر افتخارترین بازی تاریخ از حیث دریافت جوایز نام گرفت، با پشتیبانی مثال زدنی سازندگانش، تمامی مشکلات خود را برطرف کرد و میزبان چندین و چند محتوای رایگان پس از عرضه و دو DLC غیر رایگان بسیار موفق بود.

اکنون از آنجایی که بازی‌بازان منظور این توسعه دهنده را درباره واژه Gold آن هم تاخیر پس از آن نفهمیده‌اند و نگران ایجاد مشکلات پیش آمده Witcher 3 برای این عنوان هستند، آنها توضیحاتی در این باره ارائه کرده اند:

گلد شدن بازی ما به این معنی است که بازی آماده است، می‌تواند به پایان برسد و تمام محتوایش را دارد. اما این به معنی نیست که ما روند کار را متوقف کنیم و کیفیت را بالاتر نبریم. بر عکس، این زمانی است که بسیاری از ارتقاها ساخته می‌شوند و در پچ روز صفرم بازی[منظور قبل از عرضه نهایی است] قرار داده می‌شوند. این بازه زمانی، قسمتی است که ما به خوبی حساب نکرده بودیم.

به نظر می‌رسد که کیفیت نهایی کار برای CD Projekt Red ارزشمندترین ناشر بازی‌ در اروپا، بسیار مهم است و از گذشته درس گرفته است. به صورتی که این سومین تاخیر بازی خواهد بود و حتی محتوایی غیر مشخص نیز از بازی حذف شده است تا بهتر توسعه پیدا کند. البته طبق گفته سازندگان، محتوای حذف شده به نفع بازی عمل خواهد کرد.

لازم به ذکر است که این اواخر خبر از کرانچ (اضافه کاری) اضافه شده برای کارمندان، بسیاری را به تاریخ عرضه بازی نگران کرده بود و شایعاتی مبنی بر غیرواقعی بودن اتمام مراحل ساخت نیز به رسانه ها رسیده بود. حال باید منتظر بود و دید که آیا این عنوان از پس هایپ شدید خود بر خواهد آمد یا خیر.

بازی Cyberpunk 2077 با سه هفته تاخیر در تاریخ ۲۰ آذر برای کنسول‌های نسل هشتم، نسل نهم و PC عرضه خواهد شد.

 

آخرین اخبار بازی های ویدیویی و گیم را از رسانه پلی مگ دنبال کنید!

نظر شما نسبت به تاخیرهای پی در پی بازی های ویدیویی، علی الخصوص سایبرپانک 2077، در چند ماه اخیر چیست؟

منبع: سایت پلی مگ

2 دیدگاه
  1. Iliya می گوید

    #سایبرپانک_در_سال_۲۰۷۷_عرضه_میشود

    #ای_بابا

  2. mahdi می گوید

    این که تا ده سال دیگه تاخیر میخوره🤦‍♂️

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نمی شود