نقد و بررسی بازی Call of Duty: Warzone | بهترین عنوان در سبک بتل رویال

نقد بازی کال آف دیوتی وارزون (Cod Warzone) (بررسی تمامی ویژگی های مثبت و منفی بازی)

61 17,455

بررسی ویژگی های مثبت و منفی بازی Call of Duty Warzone

نقد و بررسی بازی Call of Duty: Warzone: حدودا یک هفته قبل از انتشار رسمی بازی COD: Warzone بود که اکتیویژن (Activision) خبر از انتشار یک عنوان رایگان در سبک بتل رویال، آن هم با 150 پلیر در یک بازی داد. از همان روز همگی برای این عنوان هایپ شدند، چرا که قرار بود یک عنوان با گان پلی بسیار استاندارد، به همراه 150 پلیر در یک بازی (50 اسکواد سه نفره) را تجربه کنند. لازم به ذکر است در چند روز کوتاهی که از گذشت بازی گذرد، اما این عنوان توانسته رکوردهای بسیار خوبی را از لحاظ جذب پلیر برای خود ثبت کند. امروز در سایت پلی مگ قصد داریم به بررسی بازی Call of Duty Warzone بپردازیم و ببینیم این عنوان چه نقاط قوت و ضعفی را دارد.
با نقد و بررسی بازی Call of Duty: Warzone همراهمان باشید.

تریلر COD Warzone (کال آو دیوتی وارزون)

 

نقد و بررسی بازی Call of Duty: Warzone

 • بررسی ویژگی های مثبت و منفی

تناسب بین اندازه مپ و تعداد بازیکنان باعث شده است تا در تک تک نقاط شاهد درگیری بین اسکوادها باشیم

بدون شک یکی از اصلی ترین عواملی که باعث شده است تا Cod Warzone تا این حد بین گیمرها محبوب شود، تعداد پلیرها در یک مچ (50 اسکواد سه نفره) و علی الخصوص مپ بازی است. زمانی که این ویژگی توسط اکتیویژن تایید شد، خیلی ها این نظر را داشتند که احتمالا مپ (نقشه بازی) بسیار بزرگ طراحی خواهد شد، چرا که امکان ندارد این تعداد از بازیکن بتوانند در یک مپ کوچک و یا حتی متوسط به رقابت با یکدیگر بپردازند. اما به هرحال در زمان عرضه بازی متوجه شدیم هم سایز مپ بسیار مناسب است و هم اینکه رقابت بین اسکوادها در تک تک نقاط بازی باشیم. متاسفانه این ویژگی در خیلی از بازی های رقیب مثل Fortnite، Aex Legends و علی الخصوص Pubg خیلی کمتر دیده می شود. جالب است بدانید سایز نقشه بازی Call of Duty: Warzone و Erangel بازی Pubg یکسان است، اما این کجا و آن کجا.

تصویری از نقشه بزرگ بازی Call of Duty Warzone

تنوع اسلحه ها و ماشین ها، جذابیت خوبی را به بازی منتقل کرده است

خوشبختانه بازی Call of Duty: Warzone از تنوع بسیار خوبی در بحث اسلحه ها و ماشین ها بهره می برد. جالب است بدانید علاوه بر اسلحه های مدرن ما شاهد اسلحه های کلاسیک حتی مربوط به دوران جنگ جهانی نیز هستیم. از دیگر نکات مثبت در بحث اسلحه ها می توانم به وجود چندین نوع اسلحه از مدل خاص اشاره کنم، به طور مثال شما در بازی فقط یک شات گان نخواهید دید. خوشبختانه مثل همه بازی های حاضر در این سبک، ویژگی شخصی سازی نیز وجود دارد، اما در بازی COD: Warzone دست شما برای شخصی سازی اسلحه باز تر است و سیستم خیلی جذابی دارد که شما را مجاب به تقویت اسلحه ها می کند. احتمالا در آپدیت های بعدی این ویژگی بهبود یابد.

تنوع اسلحه ها در کنار ویژگی شخصی سازی بسیار حرفه ای و جذاب، این بخش را بدون نقطه ضعف کرده است.
تنوع اسلحه ها در کنار ویژگی شخصی سازی بسیار حرفه ای و جذاب، این بخش را بدون نقطه ضعف کرده است.

می رسیم به ماشین ها و وسایل نقلیه؛ درحال حاضر 5 وسیله نقلیه (زمینی و هوایی) درون بازی وجود دارد که جالب است بدانید با توجه به استراتژی های مختلف هر وسیله نقلیه به کار می رود. به طور مثال برخی از ماشین ها برای جاده های خیابانی مناسب هستند، برخی برای جابجا کردن افراد گروه و برخی هم برای جابجایی تجهیزات و نفوذ به دل دشمن. لازم به ذکر است میزان استقامت و سرعت هر ماشین با توجه به کارایی اش متفاوت است.

تصویری از ماشین SUV که به درد مناطق بیابانی می خورد
تصویری از ماشین SUV که به درد مناطق بیابانی می خورد

ویژگی کراس پلتفرم، ارزش دانلود بازی Call of Duty Warzone را چند برابر کرده است

حتی اگر این عنوان رایگان هم نبود، باز هم ارزش بسیار زیادی برای خرید این عنوان داشت. اما حالا که این بازی رایگان است و علی الخصوص از ویژگی کراس پلتفرم (Cross-Platform) پشتیبانی می کند، ارزش بازی را چند برابر می کند. اگر نمی دانید ویژگی کراس پلتفرم چیست، باید بگویم که این ویژگی باعث می شود تا دارندگان بازی در رایانه های شخصی (PC) و اکس باکس وان (XBOX ONE) و پلی استیشن 4 (PS4) در یک مچ به رقابت بپردازند؛ درست همانند بازی فورتنایت (Fortnite).

البته در بازی فورتنایت اگر دارنده دیگر پلتفرم در لابی شما نباشد، در سرور کراس پلتفرم قرار نمی گیرید، اما بازی Call of Duty Warzone به هیچ عنوان اینگونه نیست.

وجود فروشگاه و پول در بازی، کمک زیادی به جذاب تر شدن گیم پلی کرده است

یکی از جذاب ترین و کاربردی ترین مکانیزم های بازی، بدون شک وجود پول و فروشگاه درون بازی است. شما به وسیله پول هایی که در طول بازی از انمی ها و مکان های مختلف جمع آوری می کنید، قادر خواهید بود تا آیتم های کاربردی مثل، Armor Plate (حکم شیلد و پر کردن سلامتی را دارد)، Gas Mask (حکم یک ماسک تنفسی برای زمانی که در گازهای سمی بازی قرار دارید را دارد)، زنده کردن هم گروهی خود (زمانی که یکبار از شانس بازگشت دوباره خود استفاده کرده باشد).

وجود مکانیزم پول در بازی، یک خلاقیت جالب از سوی سازندگان بازی محسوب می شود.
وجود مکانیزم پول در بازی، یک خلاقیت جالب از سوی سازندگان بازی محسوب می شود.

شانس بازگشت به بازی با روش های متنوع

یکی از جالب ترین ویژگی هایی که درون بازی وجود دارد، امکان بازگشت دوباره به بازی، بعد از مردن است. اولین روش اینگونه است که پس از کشته شدن برای بار اول، یک سینماتیک پخش می شود که دو نفر شما را به یک زندان می برند و زمانی که این سینماتیک به اتمام می رسد، شما خودتان را درون یک سلول می بینید و ثانیه هایی بعد، نوبت رقابت تک به تک شما (1V1) با حریفی که همانند شما مرده است می رسد؛ در صورتی که در این رقابت تک به تک پیروز شوید، به بازی بر می گردید. لازم به ذکر است اسلحه ها همیشه یکسان نیستند و سیستم به طور رندوم به هر دو طرف یک اسلحه می دهد.

خلاقیت، خلاقیت و باز هم خلاقیت!
خلاقیت، خلاقیت و باز هم خلاقیت!

حال می رسیم به روش دوم بازگشت دوباره به بازی؛ در صورتی که شما از شانس اول خود استفاده کرده باشید (چه پیروز نبرد تک به تک شده باشید و چه باخته باشید، هیچ فرقی روی این موضوع نمی کند)، دوستان شما می توانند توسط سیستم پول و فروشگاه شما را خریداری کنند و دوباره به بازی برگردید.

گان پلی جذاب و طبیعی، هیچ حرفی را برای گفتن نمی گذارد

خیلی در اینباره نمی توانم صحبت کنم، چرا که همه می دانیم مکانیزم گان پلی سری بازی Call of Duty همیشه استاندارد بوده است، به خصوص در بازی Call of Duty: Warzone که جای هیچ سخنی را باقی نمی گذارد؛ کسانی که شوترباز حرفه ای باشند، قطعا این موضوع را به خوبی درک می کنند.

کیل گرفتن با اسلحه های Cod: Warzone واقعی حس خوبی دارد | نقد و بررسی بازی Call of Duty: Warzone
کیل گرفتن با اسلحه های Cod: Warzone واقعی حس خوبی دارد | نقد و بررسی بازی Call of Duty: Warzone

مود Plunder واقعا دیوانه وار و بتل رویالی است

جالب است بدانید که اکتیویژن تنها به مود بتل رویال (Battle Royale) بسنده نکرده است و علاوه بر آن یک مود دیگر تحت عنوان Plunder نیز که اتفاقا خیلی هم جذاب است، به بازی اضافه کرده است. در این مود که محوریت آن جمع آوری پول است، شما به مدت نزدیک به 30 دقیقه در کل مپ باید به دنبال پول بگردید و جوایزی که از آسمان به زمین فرستاده می شود را نیز جمع آوری کنید. لازم به ذکر است شما باید سعی کنید از پول های خود محافظت کنید، چرا که اگر انمی ها شما را بکشند، قادر خواهند بود تا پول های شما را از آن خود کنند، شما باید سعی کنید تا هر چند وقت یکبار به محل هایی که هواپیما پول شما را جمع می کند، بروید تا پول هایی که برای جمع آوری آن زحمت کشیده اید، جمع آوری شود. در آخر تیمی که 1 میلیون دلار جمع کند برنده است (در صورتی که بتواند در بین 50 اسکواد از پول خود محافظت کند). جالب است بدانید بعد از هر مرگ شما ریسپاون خواهید شد و عملا هیچ تیمی از بازی خارج نمی شود و همه به یک اندازه تا پایان بازی شانس دارند. بدون شک این مود، یک نبرد خارق العاده است.

مود پلاندر (Plunder) از هر عنوان بتل رویالی، بتل رویالی تر است! | نقد و بررسی بازی Call of Duty: Warzone
مود پلاندر (Plunder) از هر عنوان بتل رویالی، بتل رویالی تر است! | نقد و بررسی بازی Call of Duty: Warzone

عدم بهینه بودن بازی، مشکلی که خیلی به چشم می خورد!

از نظر من تنها مشکلی که بازی دارد، عدم بهینه سازی آن توسط سازندگان است. به طور مثال اگر سخت افزاری که شما دارید، قوی تر از سخت افزار مورد نیاز باشد، اما باز هم در گرفتن 60 فریم کامل (در حالت عادی) به مشکل میخورید، البته این مشکل را می توان با شخصی سازی تنظیمات گرافیکی بازی، حل کرد، اما چه بهتر می شد اگر این بازی بهینه تر می بود تا همگی بتوانند به تجربه این بازی جذاب و هیجان انگیز رایگان بپردازند.

 

نقد و بررسی بازی های جدید در سایت پلی مگ!

آیا تابحال بازی Call of Duty Warzone را تجربه کرده اید؟
نظر شما نسبت به نقد و بررسی بازی Call of Duty: Warzone چیست؟

منبع: پلی مگ

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 6 میانگین: 4.3]
90%
نمره نهایی

نتیجه گیری نهایی از نقد و بررسی Call of Duty Warzone

همانطور که در نقد و بررسی بازی Call of Duty: Warzone هم گفته شد، اگر این بازی غیر رایگان هم می بود، باز هم ارزش تجربه کردن را داشت، شخصا معتقدم تنها مشکل بازی همان بهینه نبودنش است، همچنین ویژگی های مثبت بسیار زیاد دیگری مثل وجود Ability در بازی وجود دارد که با توجه به اینکه در Black Ops 4 هم وجود داشتند، خیلی به آنها نپرداختیم. شخصا پس از یکبار تجربه بازی، عاشق این عنوان شدم؛ در یک کلام: Call of Duty Warzone بهترین عنوان بتل رویالی است که تاکنون ساخته شده است.
 • نمره نهایی از 10 نمره انتخاب شده است
61 دیدگاه
 1. Professionagamer می گوید

  تشکر بسیار ویژه از ادمین محترم سایت پلی مگ بابت این سرعت عمل.
  نقد منصفانه ای بود و call of duty warzone واقعا ترکوند

  1. admin می گوید

   ممنون بابت نظرت دوست من 🙂

 2. TH_Samurai می گوید

  میشه رقیب بطلبم

  1. admin می گوید

   راحت باش دوست من😅

  2. علی می گوید

   @alifarziiin

 3. admin می گوید

  مژده به کسانی که با اجرای بازی مشکل دارند (از افت فریم گرفته تا کرش و بیرون پریدن از بازی)
  آموزش جامع رفع ارورها و مشکلات آماده شد (لینک مقابل): https://playmag.ir/solving-problems-call-of-duty-warzone/

  1. پرهام می گوید

   سلام
   برای PS4 میخوام دانلود کنم، میخواستم بدونم که فقط آنلاین هست یا آفلاین هم میشه بازی کرد؟

   1. admin می گوید

    سلام
    فقط آنلاین

 4. Fateme می گوید

  سلام این بازی رو میشه با موس و کیبور وصل شده ب کنسول ps4 بدون مبدل بازی کرد؟

  1. admin می گوید

   سلام فاطمه جان، فکر کنم با کابل دانگل مشکل نداشته باشه، لطفا امتحان کنید و نتیجه رو همینجا واسمون اعلام کنید 🙂

  2. امیر می گوید

   اره میشه چون کراس پلتفرم داره و باید تو تنظیمات فعال کنی

 5. mohammad mahdi می گوید

  سلام دوستان
  وقتی روی solo mode بازی میکنیم همه سولو هستند یا سولو ها با تیم های سه نفره بازی میکنند ؟ (یعنی منظورم اینه که همه تنها هستند یا تعدادی تنها هستند تعدادی تیم سه نفره ؟)

  1. admin می گوید

   سلام دوست من، همه سولو هستند.

  2. Hamed می گوید

   سلام خدمت شما ، من امروز این بازی رو دانلود کردم ، ولی همه مپ ها قفل هستش ، یه دانلود داره داخل خوده بازی میشه ، یعنی باید منتظر این دانلود بمونم تا تموم شه ؟ بعدش مپ ها باز میشه ؟
   خیلی ممنون اگر جواب منو بدین

   1. admin می گوید

    سلام حامد عزیز، اگر منظورتون آپتیمازکننده بازی هست، بله باید حتما کامل نصب بشه.

    1. Hamed می گوید

     فکر میکنم همون باشه ! ۱۰۰ گیگ هستش ! الان دو روز شده که منتظرم تا نصب بشه !

 6. ali می گوید

  سسلام من هم با نت خونه امتحان کردم هم با نت گوشی
  وارد بازی که میشم وارد اکانت میشم ولی تو این صفحه لود میمونه تا نزدیک یکساعتم صبر کرم
  http://uupload.ir/files/vvc_photo_2020-03-17_18-22-24.jpg

  1. admin می گوید

   سلام، از روشی که یکی از دوستان در بخش نظرات گفتند، استفاده کنید

  2. حسین می گوید

   سلام اقا مشکل شما حل شد؟

 7. علی می گوید

  @alifarziiin
  کسی منو ادد میکنه بازی کنیم؟

 8. CoDwZ می گوید

  این مود high action کی قرار بیاد؟!؟!

  1. admin می گوید

   سلام، هنوز معلوم نیست و اطلاعاتی هم که هم اکنون وجود داره توسط لیکرها لو رفته.

 9. کیوان می گوید

  سلام دوستان این پینگ‌چیه؟من ۲۰۰msپینگ‌دارم

  1. admin می گوید

   سلام، هر چی پینگ بالاتر باشه، تاخیر بیشتری در بازی شما به وجود میاد
   به طور کلی توضیحات مفصلی داره، اما پینگ زیر ۵۰ ایده آل محسوب میشه.

 10. .... می گوید

  سلام موقعی که مولتی پلیر رایگان شد بخش داستانی بازی هم رایگان میشه؟

  1. admin می گوید

   سلام، خیر قراره قسمت Multiplayer کلا 3 الی 4 روز رایگان باشه

   1. .... می گوید

    یعنی موقتی رایگان میشه؟

    1. admin می گوید

     بله

 11. فرزان می گوید

  تو چه regin برم که هم پلیر باشه هم پینگ درشت باشه؟

  1. admin می گوید

   درحال حاضر اروپا بهترین گزینه هست، چند مدت دیگه سرور خاورمیانه میاد و مشکلات حل میشه.

 12. دانیال می گوید

  این بازی با
  core i5 3.6 gh
  ram 16
  Gpu rx 570 8g
  اجرا میشه؟
  و حدودا چند fps میده؟

  1. admin می گوید

   دوست عزیز، سوالتون رو در بخش مربوطه بپرسید لطفا

 13. Mahdi می گوید

  پینگ در آپدیته جدید اندازه. فورتنایت پایین آمده است یانه برایps4

  1. admin می گوید

   خیر مهدی جان، طبق بررسی های منو و سایر دوستان، اوضاع بدتر شده

 14. عرفان می گوید

  سلام من وسط بازی گیمم کرش میکنه و هیچ اروری هم نمیده مستقیم میره تویه دسکتاپ چیکار کنم درست بشه؟

  1. admin می گوید

   سلام عرفان جان، سوالتون رو در بخش مربوطه بپرسید

 15. Aryan jalilian می گوید

  سلام بنده یه سوال داشتم من دارم الان این بازی رو داخل پی اس فورم دانلود میکنم میخواستم بدونم مصرف نتش برای هر دور چقدر و اینکه این بازی سروراش داخل ایران مشکلی نداره یا داره

  1. admin می گوید

   سلام مصرف بازی کمی بالاست، علی الخصوص آپدیت زیاد واسش منتشر میشه.
   درحال حاضر سرورها افتضاح هستند

 16. رضا می گوید

  سلام خسته نباشی ادمین جان‌. من باps4بازی میکنم یک مقدار برام سخته با جوی استیک بازی کردن امکانش هست ک با جهت های دسته بازی کنم موال راه برم بچرخم لطفا راهنمایی کنید ممنون‌. اگر هم راهی نداره بهترین تنظیمات کنترلر را برام بگید ممنون

  1. admin می گوید

   سلام رضا جان، شدن که میشه اما مطمئن باشید خیلی خیلی دشوارتره و سریع خراب میشند

 17. Fighter می گوید

  سلام
  ممنون از سایت خوبتون
  ببخشید من این سیستم لپ تاپ رو دارم
  به نظرتون تو چه تنظیمات گرافیکی میتونم ۶۰ فریم رو بگیرم
  Ram 16
  Gtx 1660 ti
  Ryzen 7 3750 H

  1. admin می گوید

   سلام دوست خوبم؛ بله

 18. Yoshij می گوید

  سلام این بازی اومده؟

  1. admin می گوید

   سلام دوست خوبم؛ بله 3 ماهی میشه

 19. MATIN_2020z می گوید

  سلام ببخشید توی 1 ساعت چقدر نت میبره؟

  1. admin می گوید

   سلام؛ متاسفانه تابحال بررسی نکردم

 20. نیما می گوید

  سلام آیا بازی وارزون هم برای موبایل معرفی میشه

  1. admin می گوید

   سلام؛ توی یک مقاله به این مورد اشاره کردیم و توی برنامه هاشون هست

 21. محمدرضا۱۲ می گوید

  سلام ادمین .اقا من اپدیت کردم میرم برا بازی چکینگ فور اپدیت میشه ولی تو بازی نمیره

  1. admin می گوید

   سلام محمدرضا جان؛ ریجن اکانت رو تغییر بدید

 22. Amir می گوید

  سلام این بازی واقعا بهترینه و اکتیویژن همیشه بازی های عالی می‌سازه اما این یکی یه چیز دیگس مخصوصا الان که توی سیزن 4 کاپتان پرایس رو به بازی اضافه کرده

 23. PROMember5 می گوید

  حجم آپدیتاش چقدره؟؟؟
  و اینکه نمیشه بصورت دی وی دی خریداری کردش؟؟
  اخه 100 گیگ خیـــــــــــــلیه!!!

  1. admin می گوید

   از 200 مگ گرفته تا 50 گیگ؛ خیر

 24. آرین می گوید

  سلام وقت بخیر دانلودش چقدر نت میبره؟

  1. admin می گوید

   سلام
   سرچ در گوگل …

 25. jumper می گوید

  سلام من یه سوال داشتم که گیم مود کلش کی به وارزون بر میگرده

  1. admin می گوید

   سلام
   اطلاعی ندارم

 26. سجاد می گوید

  سلام. ممنون بابت پاسخ دادن به سوالات.
  حجم کلی و نهایی بازی وارزون چقدره؟ یعنی پس از اکسترکت کردن فایل های بازی حجم کلی اش چقدره؟

  1. admin می گوید

   سلام
   توی هر آپدیت متغیر هست (آپدیت سیزن)
   به صورت حدودی 80 تا 120 گیگ

 27. یک آدم بخت برگشته :( می گوید

  سلام ببخشید من یه لپتاپ گیمینگ دارم حافظش ۵۱۲ هست
  ایپکس. سی اس گو. فورتنایت. ولورانت روش دارم و حدودا ۳۰ گیگ خالی داره
  میخواستم زیر ۱ میلیون هزینه کنم یه چیزی بخرم ماوس کیبورد رم و اینا
  بنظرتون ارزششو داره یه هارد بخرم براش؟ من خیلی این گیمو دوست دارم ولی خب آپدیتاش خیلی وحشتناکه و منم نت شبانه ام که ۲۹۰ گیگ دارم تا اخر تابستون تموم میشه میترسم بعدا به مشکل بخورم.
  ممنون که پاسخ میدین

  1. admin می گوید

   سلام
   اگر SSD دارید به نظرم خیر

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نمی شود